Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nycz

Procesor i5 4460 czy G4560

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kartę graficzną GTX 960, Ram 1333MHz (8GB) , Zasilacz CHIEFTEC 600W,(Windows 7 x64 HP)

Budżet 1000 zł (tylko nowe)

iii teraz co kupić:

Pentium G4560 +płyta + ram ddr4 2400MHz koszt ok. 1000 zł

czy:

i5 4460 +płyta (ram ddr3 1333MHz mam) koszt też 1000zl.

 

pytanie co lepsze do gier takich jak np:Resident_Evil_7, GTA 5, Dishonored 2, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co 4 rdzenie to 4 rdzenie - tylko i wylacznie i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod względem wydajności w grach na i5 4460 pokonuje g4560

g 4560 jest szybszy na jednym wątku, ale znacznie ustępuje pod względem wielowątkowości, więc i5 4460 jest lepszym wyborem pod względem wydajności

 

ALE

 

1) i5 4460 kosztuje 800 z hakiem, mi byłoby bardzo żal kupować ten procesor jako nówkę za takie pieniądze

wolałbym sprzedać ten RAM który masz, i jednak przejść na wyższą platformę

 

2) Coś u Ciebie się pomyliło z liczeniem, bo G4560 (250 zł) + ram ddr4 (270 zł) + płyta (250 zł) nie równa się 1000 zł tylko 770 zł, a to jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wezmę G4560 + płyta + ramddr4 2400MHz, zawsze można później zmienić procesor na lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że jak masz Win7 (a wspomniałeś o nim), to przy "kebabie" postawienie tego sytemu nie pójdzie ci już tak od strzała.

 

Edit.: Poza tym, może i5 HSW jest starsze, ale nie zmienia to faktu, że szybsze. Co 4 jajka, to 4, a nie 2.

 

@down

 

A czy ja napisałem, że nie postawi Win7 na "kebabie"? Nie. Zainstaluje, ale bez integracji sterowników USB 3.0 z instalatorem lub bez włączonej emulacji portów USB do PS/2 w biosie (o ile płyta ma), nie zainstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że jak masz Win7 (a wspomniałeś o nim), to przy "kebabie" postawienie tego sytemu nie pójdzie ci już tak od strzała.

 

Edit.: Poza tym, może i5 HSW jest starsze, ale nie zmienia to faktu, że szybsze. Co 4 jajka, to 4, a nie 2.

ja pisałem że jest szybszy ale nie tyle by zabulić za niego 800 zł

za trochę ponad 800 zł to można mieć kaby i5 7400, albo za 900 i5 7500, obydwa będą o wiele lepszym wyborem od i5 4460, który jest ok, jeśli szukamy używanego, ale nie nowego

 

win7 ponoć wstaje i nie ma aż takich problemów, gorzej ze sterownikami do iGPU (choć też ponoć są), ale tu będziemy mieć dedyka, więc to jest też pomijalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli że co windows 7 nie działa na tych kaby szitach ? o co chodzi z tymi problemami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko już nie tak prosto z instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszacie dwie niezwiązane rzeczy.

 

Pierwsze to problemy z instalacją spowodowane tym, że USB w platformie 1151 jest obsługiwane przez kontroler XHCI. Win7 fabrycznie nie ma do niego sterownika, dlatego trzeba się bawić w integrowanie sterowników i/lub emulowanie usb w biosie.

 

Druga to brak wsparcia win7/win8 przez Kaby.

Intel nie dostarcza stabilnych sterowników do integr pod te systemy i zostaje zadowolenie się jakimiś betami, albo pozyskanymi innym kanałem niż oficjalny.

Microsoft z kolei utrudnia aktualizacje systemu na tych procesorach, poprzez komunikat w stylu "masz zbyt nowy sprzęt, używaj win10".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację/odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to dotyczy problemów z integrą czy ogółem na kaby system W7 się nie robi\nie da\jest masa problemów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System sam w sobie po należycie wykonanej instalacji działa, ale

1) Nie zarządza energią i zmianą taktowań tak efektywnie jak w win10 (w stacjonarce to nie problem - można po prostu zostawić plan wysoka wydajność)

2) ww. bunt systemu przy aktualizacji

 

Ponadto sterowniki do kart graficznych są bardziej dopracowane w wersji na win10 - ale to już mniej krytyczna rzecz.

Poza tym ciężko o jakieś inne problemy - bo czemu system miałby nie działać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...