Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PuZ

Rozszerzenie zasięgu przy pomocy drugiego routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję rozszerzyć zasięg wi-fi w domu i potrzebuje pomocy - nie wiem co wybrać, czy access point czy tez drugi router.

 

Zależy mi, aby wszystkie komputery i urządzenia podłączone do obu routerów widziały się wzajemnie i aby była tylko jedna sieć wi-fi, a nie dwie.

 

Mam niewystarczająca wiedzę na ten temat, ale wydaje mi się, że jeżeli zainwestuje w drugi router, to aby działało to wszystko poprawnie będę musiał ustawić inną sieć, w sensie:

 

główny router : 192.168.1.1 potem podłącze przez kabel ethernet drugi router do portu WAN i temu drugiemu już będę musiał ustawić w WAN dajmy na to 192.168.1.2, ale w jego ustawieniach wi-fi juz będzie konieczne aby pracował na sieci dajmy na to 192.168.2.1 i w efekcie będę miał 2 sieci wi-fi w domu i komputery, które będą do nich podłączone nie widzą się wzajemnie (znaczy przynajmniej poprzez zakładkę Sieć w Windowsie)

 

Kolejna sprawa jest taka, że z access pointami nigdy nie miałem do czynienia i nie wiem czego się po nich spodziewać.

 

Główny router, który posiadam to ASUS RT-AC68U i myślałem nad zakupem ASUS RT-AC51U, który byłby tym drugim routerem/punktem dostępowym, ale potrzebuje rady czy kupić ten router czy tez poszukać jakiegoś access pointa oraz jak to skonfigurować (o ile to w ogóle możliwe), by osiągnąć zamierzony efekt.

 

Z góry dziękuję za cierpliwość i odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

główny router : 192.168.1.1 potem podłącze przez kabel ethernet drugi router do portu WAN i temu drugiemu już będę musiał ustawić w WAN dajmy na to 192.168.1.2, ale w jego ustawieniach wi-fi juz będzie konieczne aby pracował na sieci dajmy na to 192.168.2.1 i w efekcie będę miał 2 sieci wi-fi w domu i komputery, które będą do nich podłączone nie widzą się wzajemnie (znaczy przynajmniej poprzez zakładkę Sieć w Windowsie)

Aby mieć jeden segment sieci (mam tu na myśli jeden adres sieci, np 192.168.1.0/24) przy podłączaniu kolejnego urządzenia takiego jak router nie używasz portu WAN. Jeśli główny router ma adres 192.168.1.1 to w dodatkowym ustawiasz kolejny adres, tj 192.168.1.2 (tak jest łatwiej, ale można dowolny z poza puli DHCP), wyłączasz na tym dodatkowym serwer DHCP i łączysz oba urządzenia portami LAN<>LAN. Punkty dostępowe mogą mieć różne nazwy (np WiFi_1 i WiFi_2), ale i tak prowadzą one do jednego segmentu sieci. Tutaj masz mały poradnik. Niektóre urządzenia można od razu przestawić w tryb Access Point.

Powyższy opis dotyczy przypadku kiedy przewodowo podłączasz Access Point (jest to najlepsze rozwiązanie). Alternatywą mogą być też wszelakiego rodzaju expandery i repeatery sieci WiFi ale tutaj urządzenie trzeba zainstalować w dobrym zasięgu sieci pierwotnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy router asusa można ustawić w trybie bridge i wydaje mi się, że jest to tak samo proste jak i konfiguracja ich routerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...