Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kołtun

BSOD po dołożeniu nowej kości.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś pół roku temu zakupiłem dodatkowe 4GB Ram, bo kilka kart w przeglądarce i jakiś program powodowało użycie 3,5gb na 4 dostępne. Kupiłem dokładnie taką samą kość jaką miałem od początku tj. GOODRAM 4GB [1x4GB 1333MHz DDR3 CL9 DIMM, wszystko było okej przez ten czas tylko ostatnio zaczęły pojawiać się artefakty na ekranie(takie czerwone piksele) i dostawałem bluescreena. W grach komputer nie wytrzymał nawet 5 minut, od razu bsod. Z początku myślałem, że to karta graficzna, ale wyjąłem jedną kość ram, a potem drugą i wszystko było okej. Dla jednej kości 4gb nic się nie działo, przy 2x4gb komp nie wyrabia. Testowałem pamięć MemTestem i 0 errorów, próbowałem przełożyć kości slotami ale to nic nie dało, mam tylko 2 sloty więc dużej zmiany nie było.

Sprawdziłem pamięci CPU-Z, kości są według programu takie same. Dodam, że głowne bsody to memory_management, page_fault_in_nonpaged_area. Jakieś pomysły co może być nie tak? Załączam specyfikacje kompa i screeny z CPU-Z, może uda Wam się znaleźć coś co mogłoby pomóc mi naprawić to.

MSI H61MA-E35 (B3) Intel H61 LGA1155
Intel Pentium Dual-Core G840 LGA1155
Verted3D Ati Radeon HD4850 1GB
Fortron HEXA 400W
GoodRam DDR3 4GB 1333Mhz CL9 x2

 

FJSJlYy.pngs4caLzx.pngfSmIJBv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone piksele zazwyczaj oznaczają problemy z grafiką.

Ale skoro wyjęcie jednego modułu pomaga...

Sprawdź piny w sockecie oraz ustaw ręcznie napięcie na IMC (kontrolerze pamięci) oraz samych pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też przetestować pamięci memtestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też przetestować pamięci memtestem

Autor pisał, że pamięci Memtestem potraktował i 0 błędów.

 

Kołtun zmniejsz częstotliwość pracy pamięci do na przykład 1066 i potestuj komputer.

Sprawdź czy takie same problemy występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień w biosie parametr command ratę na 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem command rate na 2T, nic nie dało nadal artefakty na ekranie i bsod. Zmieniłem też częstotliwość pamięci i to samo. Sprawdzę jeszcze piny na sockecie jak polecił agent, a to napięcie na imc to gdzie znajdę w biosie, bo coś znaleźć nie mogę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem ręcznie napięcia i nic nie dało. Sprawdziłem też piny i wszystko wygląda okej. Problem niestety nadal występuje.

 

Tak wygląda socket, trochę się syfu narobiło.

http://i.imgur.com/7DYi6lt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...