Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Astral699

Aplikacje do kupowania biletów ZTM przez tel.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Na wstepie napisze ze nie bede podawął zadnych nazw zeby nie było, że coś reklamuje.

Istnieje jak wiadomo, pewnie wiekszosci, sporo aplikacji umozliwiajaccych zakup biletu ZTM poprzez telefon. Przechodzi sie przez różne ustawienia, wybiera sie interesujący nas bilet, opłaca sie z zasilonego wczesniej konta i pojawia sie ekran z kodem do zeskanowania dla kanara przy ewentualnej kontroli biletowej. Na tym ekranie gdzie widnieje ten kod są również 2, dla nas najistotniejsze, linie w których jest jasno napisane kiedy dokładnie został zakupiony bilet i do kiedy jest ważny. Tu pojawia sie moje pytanie, a własciwie wąpliwość co do poprawnego działania takiego mechanizmu.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wsiadam do busa, przedzieram sie przez tłok ludzi, siadam, wyciągam telefon, łącze sie z internetem, otwieram aplikacje..........kupuję bilet. W najlepszym scenariuszu zajmie to 30-40 sekund. Co jeśli kanary zablokują kasowniki np. 5 sekund przed moim wcisnieciem na telefonie w ostatnim etapie "kup bilet" ? W praktyce jest on nieważny, bo kontrola biletów rozpoczęła sie przed zakupem biletów, natomiast w praktyce nie byłem w stanie go szybciej zakupić i z czystym sumieniem raczej bym nie przyjął mandatu.

Byliscie w takeij sytuacji kiedys ? Jak to w praktyce wygląda ?

Pytam na zaś, bo nosze sie zamiarem przesiadki na ten sposób kupowania biletów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taka sama sytuacja jak w przypadku "analogowym" gdzie "była kolejka do kasownika i nie zdążyłem skasować" ?

nie zawracaj sobie tym głowy, przyjmij na klatę, a następnym razem pamiętaj aby mieć bilet wcześniej ;)

 

nie wiem jak gdzie indziej, ale w wawie kanary blokuja kasowniki dopiero parę sekund po ruszeniu tramwaju/autobusu z przystanku i zazwyczaj zajmują z góry upatrzone pozycje właśnie przy kasownikach/biletomatach aby widzieć czy faktycznie byłeś w trakcie kupowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Na wstepie napisze ze nie bede podawął zadnych nazw zeby nie było, że coś reklamuje.

Istnieje jak wiadomo, pewnie wiekszosci, sporo aplikacji umozliwiajaccych zakup biletu ZTM poprzez telefon. Przechodzi sie przez różne ustawienia, wybiera sie interesujący nas bilet, opłaca sie z zasilonego wczesniej konta i pojawia sie ekran z kodem do zeskanowania dla kanara przy ewentualnej kontroli biletowej. Na tym ekranie gdzie widnieje ten kod są również 2, dla nas najistotniejsze, linie w których jest jasno napisane kiedy dokładnie został zakupiony bilet i do kiedy jest ważny. Tu pojawia sie moje pytanie, a własciwie wąpliwość co do poprawnego działania takiego mechanizmu.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wsiadam do busa, przedzieram sie przez tłok ludzi, siadam, wyciągam telefon, łącze sie z internetem, otwieram aplikacje..........kupuję bilet. W najlepszym scenariuszu zajmie to 30-40 sekund. Co jeśli kanary zablokują kasowniki np. 5 sekund przed moim wcisnieciem na telefonie w ostatnim etapie "kup bilet" ? W praktyce jest on nieważny, bo kontrola biletów rozpoczęła sie przed zakupem biletów, natomiast w praktyce nie byłem w stanie go szybciej zakupić i z czystym sumieniem raczej bym nie przyjął mandatu.

Byliscie w takeij sytuacji kiedys ? Jak to w praktyce wygląda ?

Pytam na zaś, bo nosze sie zamiarem przesiadki na ten sposób kupowania biletów.

W skycash, z którego korzystam w sytuacjach awaryjnych i nie trzeba robić przedpłaty, jest regulamin, który stanowi, że do pojazdu masz wsiadać z już kupionym biletem, a nie kupować go będąc w autobusie czy tramwaju.

Ja jednak zawsze kupuję będąc w środku (z reguły komuś, bo możesz okazać bilet elektroniczny na osobę towarzyszącą).

Jeśli myślisz o oszczędnościach to raczej nie warto. Ja codziennie spędzam ponad godzinę w komunikacji miejskiej i jakbym przez ten czas miałbym się stresować kanarami to bym oszalał :E

Polecam bilety długoterminowe. W Szczecinie za 422 zł jest bilet 3-miesięczny na wszystko, więc 140,66 za miesiąc. 1-miesięczny jest za 169, więc niespecjalnie się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...