Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SveTerek

Nowa karta do starego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś poszła mi karta graficzna w moim wysłużonym PC. Od jakiegoś czasu zbieram się do kupna nowego w okolicach 4000 zł, ale obecne ceny RAMu i dużych SSD troszkę mnie odstraszają. W kwestii procesorów również wolę poczekać co się rozwinie z obecnych zawirowań na rynku. Dlatego z nowym sprzętem postawiłem poczekać do 2018.

 

Tymczasem potrzebuję nowej karty graficznej do obecnego PC. Jako, że za rok zapewne będę zmieniał cały komputer chciałbym teraz kupić coś umiejscowionego idealnie między wydajnością, a opłacalnością. Po zakupie nowej maszyny na pewno nie będę przekładał karty, więc to co kupię teraz pozostanie na zawsze w moim starym kompie :) Szczerze mówiąc wolałbym coś nowego, chyba, że serio się nie opłaca.

 

Płyta: Gigabyte 970 ADS3

Procesor: AMD Phenom II X4 965 BE 3.4GHz

 

Zastosowanie komputera głównie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 non-Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx950 używka na gwarancji, mocniejszej chyba niema sensu jeszcze jak proc nie kręcony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta da radę to mogę podkręcić (zasilacz dobry). Używany 950 kosztuje około 500 zł, nowy 1050 660 zł. Czy obie karty będą bezproblemowo współpracowały z z płytą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 1050 ti/rx 470, bardziej opłacalnej karty niż rx 470 raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 1050 ti/rx 470, bardziej opłacalnej karty niż rx 470 raczej nie ma.

ależ oczywiście, że są.. GTX1050 jest opłacalny za 500zł, GTX1050ti jest opłacalny za 620zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręć konkretnie procesor i kup 1050 2GB za ok. 530zł a będziesz zadowolony

jeśli procesor zostanie na stock zegarach, kieruj się w stronę 750Ti za 350zł

żadnych RX 470 nie kupuj

 

po OC procesora używany 950 też będzie ok, ale do 450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w elektronice bezpieczniej się czuję kupując rzeczy nowe (+zależy mi na fakturze) bardziej skłaniam się ku 1050. Nie wiem tylko czy nie pokusić się o wersję Ti. Komputer raczej i tak pozostanie w użytku więc może warto dołożyć.

 

*Żeby nie zakładać nowego wątku. Myślicie, że płyta główna poradzi sobie z wrzuceniem procka na 4 GHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor dość powolny na dzisiejsze czasy, więc wystarczy karta typu 750 Ti lub 1050 non-Ti. Możesz rozpatrzeć wersję z 4 GB VRAM, przynajmniej nie trzeba będzie ciąć tekstur w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC na 3,8ghz i możesz brać gtx960/gtx1050ti (niekiedy beda sie nudzić, ale nie warto pakować zadnych słabszych z 2 gb vramu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił używkę gtx570 albo hd6870, z nowych kart to rx 460. Ne widzę sensu wsadzać coś mocniejszego do Phenoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zamknięta. Kupiłem Gigabyte GTX 1050 Ti Oc. O dziwo W3 śmiga płynnie na ustawieniach ultra, co szczerze mówiąc mnie zaskoczyło. Dodatkowo pół pasywne chłodzenie karty zapewnia spory komfort użytkowania :) Komp spokojnie wytrzyma do nowego roku, a nowa platforma prawdopodobnie dostanie Ryzena (za rok chyba się rozkręcą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynnie znaczy 30 czy 60 fps? :E

Procek leci na 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 1050 ti/rx 470, bardziej opłacalnej karty niż rx 470 raczej nie ma.

 

Opłacalność swoją drogą,ale łączenie RX 470 z Phenom II X4 965 BE to strzał w kolano lekko mówiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność swoją drogą,ale łączenie RX 470 z Phenom II X4 965 BE to strzał w kolano lekko mówiąc

 

Kaj połączysz z gtx 1080 ti to będzie lepiej i wszelkie problemy staną się przeszłością :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynnie znaczy 30 czy 60 fps? :E

Procek leci na 100%?

przecież Wiesio poza Novigradem to leci w 100% na GPU, jak miałem Phenoma to jedynie hd7850 mnie ograniczał, a rdzenie ledwo do 60-70% dobijały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...