Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hextorio

Planescape: Torment: Enhanced Edition

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=G2wXLCIpFRg

 

O 23 na stronie planescape.com więcej informacji.

 

 

Remastered Music: The full Planescape: Torment soundtrack has been remastered in-game to add more depth to Sigil and the multiverse.

4K Interface: Sigil has never looked this good! The interface of Planescape: Torment has been rebuilt in high-definition with tons of new convenience features.

A Planescape For Today: The Enhanced Edition includes modern features such as tab highlighting, area zooming, combat log, quickloot, and more!

Play It Your Way: Enable Enhanced Edition features as you desire or turn them off to experience Planescape: Torment in its original glory.

Cast Comprehend Languages: Planescape: Torment: Enhanced Edition is available in English, French, Polish, German, and Korean. Note: Korean translations are text only with voice-overs played in English.

It's Everywhere: Planescape: Torment: Enhanced Edition can be played on Windows, macOS, Linux, iOS, and Android. Find it on Beamdog, Steam, GOG, iTunes, and Google Play.

 

Premiera 11 kwietnia 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android, cudownie :) Teraz czekam jeszcze tylko na Icewind Dale 2 i będę mógł grać we wszystkie klasyczne erpegi Black Isle na telefonie. Zpasowe piórko do Note'a będzie trzeba kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ID2 wielokrotnie pisali gdzieś na forum, że może być mały problem, ze względu na ogromne zmiany w silniku gry, co im się nie kalkuluje (chociaż zabijcie mnie, ale taka "zmodowana" wersja nie może być droga i czasochłonna w przygotowaniu). Z drugiej strony... o Tormencie też mówili, że raczej nie będzie ani nie planują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem własnie napisać, że o Tormencie mówili to samo :) A jednak się udało.

 

Kasa z tych remasterów leci. Na mobiliki dobrze się sprzedają. Zwłaszcza, że dobrych gier bez freeimium i P2WIN na takim androidzie ze świecą szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele postaci wyglądają tragicznie: http://cdn.edgecast.steamstatic.com/steam/apps/466300/ss_972f43fa4942d11cc33ad9792b1af949c84ed033.1920x1080.jpg?t=1490733905

Nie wiem, po kiego grzyba tak oszpecają grę. To samo było w odświeżonych Baldurach i nowym dodatku.

Na szczęście da się to ponoć wyłączyć: http://planescape.com/img/screenshots/desktop/03.png

 

Gra to ewidentny skok na kasę i raczej wersja dla bardzo leniwych, którym nie chce się nic robić poza instalacją/pobraniem gry... (pomijam oczywiście wersje mobilne).

 

Szerzej o zmianach:

In addition, here are some design decisions that we made (Alex Tomovic is the PST:EE Project Lead):

No new party members, quests, NPCs, areas or cinematic movies

No new writing by anyone except Chris Avellone. In case you're wondering, Chris wrote a couple of new journal entries, adjusted a few special ability (i.e. Morte's Skull Mob) textual descriptions and composed the text that is displayed on the new "Welcome Screen". He also designed the Steam Achievements (wrote the text and specified the icon appearance) and named the new main menu buttons (i.e. Options = Alter Senses)

No changes to existing writing except for a proofreading pass of the original game text by Chris Avellone (he asked to do this)

No kits/classes/races/spells/items from BG2 or IWD

No changes to the combat and general gameplay

No "Story Mode" or "Heart of Fury" difficulty settings

No multiplayer

Note that when we say "writing" we're referring to the text that the player can access within the gameworld i.e. by talking to NPCs, inspecting objects, spells, items and the journal. That doesn't include text that is accessed outside of the gameworld such as the technical descriptions which explain how new UI options like "Zoom Lock" or "Hardware Mouse Cursor" function. The descriptions of those options were written by the developers who worked on implementing them, not by Chris Avellone.

 

Soundtrack.

 

We had access to the original, uncompressed versions of the music tracks which were then used for the remastering process.

 

Mark Morgan wasn't involved directly.

 

Więcej tutaj (w tym o m.in. modach): https://forums.beamdog.com/discussion/comment/861001/#Comment_861001

Cieszy, że nie ingerują aż tak, ale uczucia raczej mieszane. Chociaż jest nadzieja, ze nie popsują gry bardziej niż sagi BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra to ewidentny skok na kasę i raczej wersja dla bardzo leniwych, którym nie chce się nic robić poza instalacją/pobraniem gry... (pomijam oczywiście wersje mobilne).

 

Dlatego sam jestem tym zainteresowany. Mam to w wersji CD, nie chcę mi się bawić w wine, a czytałem, że będzie to też na linuxa - więc zagram sobie ponownie, od dawna miałem ochotę "przerobić" to ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem poprzednie edycje "enhanced" od nich, nie miały pierdyliarda problemów? W sumie widziałem/próbowałem grać tylko w BG na telefonie 5,5, ale jednak to dużo za mało i człowiek tylko się męczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Note 4 grało sie bardzo komfortowo. Zwiększenie czcionki (w opcjach) + piórko i do przodu.

 

Problemów w BG2 i IWD nie uświadczyłem (moblinie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Na Note 4 grało sie bardzo komfortowo. Zwiększenie czcionki (w opcjach) + piórko i do przodu.

 

Problemów w BG2 i IWD nie uświadczyłem (moblinie)

 

Ja mam Mate 8 i hm raz się przymierzałem do Baldur Gate, ale wszystko to było takie małe. Może później już poprawili czcionkę itp. Tylko takie gry to chyba na urządzenia z minimum 10 calowym ekranem. Tak mi się wydaje. Chociaż pograłbym w takie gry na moim telefonie, bo te produkcje typowe na Androida to jakieś kpiny.

 

 

Ale to chyba remake nie został jeszcze ukończony? Więc postacie mogą wyglądać lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba remake nie został jeszcze ukończony? Więc postacie mogą wyglądać lepiej.

To nie jest żaden remake... i nic nie będzie lepiej wyglądać

Gra jest ukończona (co najwyżej doczeka się likwidacji ewentualnych błędów w łatkach), tak się składa, że właśnie w nią gram i te "poprawione" sylwetki można bez problemu wyłączyć.

Choć w rzeczywistości nie wygląda to aż tak źle, wydaje mi się, że lepiej niż w BG: EE (może to złudne, bo dawno grałem w odświezone BG), bo dzięki temu postacie są lepiej widoczne przy standardowej kamerze (w 2560 x 1440 niestety są dość małe), ale poza ciemnymi lokacjami jednak wolę wyłączone obrysy. Przy przybliżaniu jakość niestety spada na łeb, na szyję. Nie pamiętam, jak to wygląda w oryginalnym PT po modach.

 

PTsprite.jpg

 

PTspriteoff.jpg

 

Z tego, co patrzę, to właściwie wszystko, co dodaje EE, można wyłączyć (oczywiście pomijam takie elementy, jak odświeżony interfejs, w końcu został dostosowany do wyższej rozdzielczości i moim zdaniem jest w porządku). Przy pierwszym uruchomieniu gra nawet o oto pyta. Można ubolewać, że nie poprawili przerywników filmowych, ale z drugiej strony, jeśli mieliby zrobić to samo, co zrobili w BG, to chyba dobrze, że nic nie dotykali. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę. Aktualnie gram w BG EE na tablecie 10 cali win10 i gra się naprawdę fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka jest ok. Interfejs został dostosowany bardzo dobrze, opcji konfiguracji jest sporo. Font wygląda o niebo lepiej niż te skalowane wersje w oryginale z HD modem. Mgła wojny nie miga przy ruchu kamerą jak w oryginale z HD modem (przy ustawieniu 1920x1080). Animacje nie bugują się u mnie jak na modowanej wersji, gdy zatrzymywałem grę. Pojawiła się opcja, której braku nie wyobrażam sobie w żadnym klasycznym RPG-u, mianowicie podświetlanie interaktywnych elementów tabem.

 

Same plusy, zobaczymy co będzie dalej. Szczerze to nigdy nie ograłem tego tytułu, więc mam nadzieję, że się pozytywnie wkręcę i zaskoczę.

 

Wraz z premierą wersji EE, oryginalne wydanie z GOG zostało usunięte ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Same plusy, zobaczymy co będzie dalej. Szczerze to nigdy nie ograłem tego tytułu, więc mam nadzieję, że się pozytywnie wkręcę i zaskoczę.

...

Jak zwykle zależy... od tego, co oczekujesz od gier. Jeżeli nietuzinkowej historii i sam jej rdzeń trafi w gust, to będziesz zachwycony. Dobre scenariusze się nie starzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko jak w temacie czy ta gra w wersji zremasterowanej jest DRM-Free? wszystkie gry remasterowane przez beamdoga baldursy icewind dale były ponoć bez drm a tutaj na stronie CDP.pl jest napisane o kluczu steam. Ma ktoś już tą grę i jest w stanie powiedzieć czy klucz to jest gratis a sama płytka drm free czy tylko i wyłącznie steam?

 

 

https://cdp.pl/planescape-torment-enchanced-edition-pud-pc.html

 

gdzieś były ploty że opcjonalnie można przez aktywator jakiś team beamdoga zrobić klucz steam ale grać się da bez i właśnie tutaj moje pytanie bo jeżeli z drm to kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wersja pudełkowa w przypadku Baldur's Gate EE wydawana przez Cenegę (dotyczy to zapewne również kolejnych tytułów od Beamdog rozpowszechnianych przez tego dystrybutora) z serii Pomarańczowa Kolekcja Klasyki, nie była zintegrowana ze Steamem, (nie posiadała w ogóle klucza Steam w pudełku, jedynie nośnik DVD z grą). W przypadku Planescape: Torment EE wydawcą na rynku polskim jest CDP, więc jeśli na ich stronie jest podana informacja o Steamie, to nie widzę powodu, aby temu nie wierzyć.

 

EDIT:

"Przedsprzedaż

Wysyłka od 26.06.2017."

 

Wątpię, aby ktoś to już fizycznie posiadał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie zauważyłem tego u mnie było na empiku napisane że 24 dostawa do sklepu a teraz na emaila dostałem zmiane dostawy na 27 czerwca.

 

No widze że steam ale głównie chodzi mi o to czy ten steam to dodatek do gry i nie jest wymagany jedynie można aktywować go opcjonalnie czy to wydanie w pełni zabezpieczone drmem.

 

Swoją drogą szkoda że cdp.pl nie jest już należnością cdp tylko merlina bo wtedy łatwiej by było się dowiedzieć ale troche chamstwo że najlepszego crpg "prawdopodobnie" ładują z drmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka91

siemanko jak w temacie czy ta gra w wersji zremasterowanej jest DRM-Free? wszystkie gry remasterowane przez beamdoga baldursy icewind dale były ponoć bez drm a tutaj na stronie CDP.pl jest napisane o kluczu steam. Ma ktoś już tą grę i jest w stanie powiedzieć czy klucz to jest gratis a sama płytka drm free czy tylko i wyłącznie steam?

 

 

https://cdp.pl/planescape-torment-enchanced-edition-pud-pc.html

 

gdzieś były ploty że opcjonalnie można przez aktywator jakiś team beamdoga zrobić klucz steam ale grać się da bez i właśnie tutaj moje pytanie bo jeżeli z drm to kiepsko

 

Grę w wersji pudełkowej pewnie można będzie zainstalować z płyty bez żadnej rejestracji na Steamie, w końcu gra jest na gogu beż żadnych zabezpieczeń, jeżeli dodają klucz do pudełka który można zarejestrować na steam to tak przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie Enhanced Edition starych klasyków wyglądają niejednokrotnie jak fanowskie mody a czasami nawet i gorzej od nich :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
    • Ten plik , który zaimplementowałem w CRU dla swojego monitora zmniejsza maksymalną częstotliwość monitora z 240 na 230 Hz, a ja dodatkowo ustawiłem blokadę FPS w sterowniku Nvidii na 220 fpsów. I to o dziwo wyeliminowało całkowicie migotanie w moim monitorze przy włączonym G-SYNC.
    • @Badalaman przez przegraną rozumiemy z pewnością: - warunki pokojowe na bardzo złych zasadach np oddanie większej ilości ziem - przegrana militarna i zajęcie przez rosję całej Ukrainy Okupacja i walka partyzancka to już zupełnie co innego... Na tej zasadzie to Polacy nigdy nie przegrali bo robili powstania w czasie zaborów, a w czasie PRL była Solidarność... Ale to już kwestia semantyki...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...