Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

habahaba

RED DEVIL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w weekend skończyłem budowę mojego pierwszego komputera z chłodzeniem wodnym, ale zabawa w LC okazała się tak wciągająca, że już pracuje nad kolejnym projektem.

 

Nowy build bazował będzie na dość unikatowej obudowie, Little Devil PC-V7.

 

Obudowa mieści jedynie chłodnicę 420mm i 280mm, przy jej rozmiarach jest to trochę za mało... dlatego będę ją modyfikował.

 

Dół obudowy zostanie przystosowany do montażu chłodnicy 480mm. Oprócz "dziury" w podłodze wykonam cover z aluminium, a w zasadzie dwa covery, jeden będzie pod "podłogą" drugi nad "podłogą" (oba elementy zostaną ze sobą skręcone). Covery będą umożliwiały montaż chłodnicy 480, ponadto zamaskują cięcie w podłodze oraz usztywnią konstrukcję.

 

Drugą modyfikacja będzie stworzenie ściany przeznaczonej do montażu rezerwuaru (jednego, a może dwóch, zobaczymy). W ściance planuję wyciąć otwory umożliwiające montaż przepustów pozwalających na prowadzenie węży/rurek po "ciemnej stronie". Zasilacz leci na front, będzie zamocowany podobnie jak w Black Ice Eldera albo Hex Gear R80 Heat'a.

 

W najbliższych dniach będę projektował wyżej wymienione elementy.

 

Jeśli chodzi o bebechy, to jeszcze nie wiem co będzie znajdować się w środku. Zakupiłem płytę główną MSI Z170, jednak nie wiem czy nie zrezygnuję z budowy drugiego komputera, i po prostu przełożę graty ze starego projektu. Na pewno w tak duże budzie będę chciał mieć SLI. Z LC na wężach sobie poradziłem więc czas na rurki :)

 

To chyba tyle.

 

Na razie jedyną modyfikacją jest wstawienie szklanego panelu. Ciekawostką w tym elemencie jest sposób montażu. Niestety wycinanie otworów w szkle przy krawędziach jest w zasadzie niemożliwe (szkło pęka przy wierceniu/wycinaniu albo przy hartowaniu), dlatego zrezygnowałem z otworów, zaprojektowałem wcięcia które według mnie wyglądają estetycznie, a przy tym są bardziej praktyczne.

 

Fotki:

 

94FAy87.jpg

v1aNfye.jpg

 

PS. robienie zdjęć szklanym panelom to jakaś masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to stosuje się filtry :E

 

mobo fajnie kontrastuje z mobotray, powodzenia w projekcie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede lukal zapowiada sie ciekawie :D (ps podobaja mi sie tobie twoje fotki :cool: juz nie tylko malik skeeper i heat cykaja tutaj na forum takie cudne fotki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, powodzenia w projekcie. Natomiast co do zdjęć polecam zakup filtra polaryzacyjnego, powinien wyeliminować problemy z fotografią szkła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu był użyty polar ;) ale on dobrze sobie radzi ze światłem które odbija się pod kątem, odbicia prostopadłego do płaszczyzny już chyba nie da rady wyeliminować... no chyba że coś robię źle ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zastanawiałem się nad tą budą, ale ostatecznie przez brak pomysłu na zagospodarowanie tej wolnej przestrzeni (buda jest naprawdę duża) odpuściłem.

 

Jestem ciekawy co tam wymodzisz :thumbup:

 

Zakładam monitoring :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zewnątrz buda jest wielkości DB900, jest nieco niższa i węższa, ale za to dłuższa. Inaczej jest w przypadku wnętrza... tu mamy dużo więcej miejsca i faktycznie sam się zastanawiam co tam wpakuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama obudowa niezbyt mi się podoba, ale jestem ciekaw co w niej wymodzisz, powodzenia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

covery jakies bedziesz robil do niej?

 

a o jakich coverach myślisz? :Up_to_s:

 

będę robił dziurę w podłodze, na chłodnice 480, zaprojektuje taki dwuczęściowy cover/uchwyt (nie wiem jak to nazwać :D) skręcany ze sobą (jedna część będzie na zewnątrz budy, druga wewnątrz budy). Ten element zamaskuje cięcie (zarówno od góry jak i od dołu podłogi). Wykonam go prawdopodobnie z 3mm aluminium, wytnę go na WJ, a następnie pomaluje proszkowo (tzn nie ja tylko firmy którym to zlecę :D).

 

Drugi element to ściana do montażu rezerwuaru, będzie dość duża, myślę że zakryje 1/2 wnętrza, przykręcę ją do mobotrayu oraz uchwytu na zatoki 5,25 też pewnie zrobię ją z aluminium 3mm. W ścianie chciałbym wyciąć otwory na przepusty (Heat miał coś takiego w swoim HG R80, z tym że u mnie będzie ich chyba trochę więcej, bo muszę jakoś zapełnić ten przód..)

 

Zasilacz leci na przód, albo przykręcę go bezpośrednio do uchwytu na zatoki 5,25 albo zrobię swój uchwyt skręcany z customową ścianką.

 

No i zrobię jakieś brackety na SDDki nie używam już HDD, a 2,5 calowe dyski bardzo łatwo gdzieś upchać :)

 

W wolnej chwili biorę suwmiarkę, odpalam sketchupa i autocada i wszystko sobie rozplanuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz filtr polaryzacyjny kołowy czy zwykły? Nie wierzę, że masz takie odbicia. Ewentualnie spróbuj pod innym kątem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kołowy Hoya, połowa odbicia została wyeliminowana, część została, wydaje mi się że powodem jest to że robiłem zdjęcie prostopadle do płaszczyzny szyby. Narazie to tylko zdjęcia poglądowe na potrzeby worklogu, jak skończe projekt to będę kombinował co z tym zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w takim wypadku problemem jest to, że masz okna za plecami jak robisz zdjęcie :) Z nich pada światło prosto w budę i tego filtrem już nie wyeliminujesz. Wygląda na jedno balkonowe i dwa normalne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w takim wypadku problemem jest to, że masz okna za plecami jak robisz zdjęcie :) Z nich pada światło prosto w budę i tego filtrem już nie wyeliminujesz. Wygląda na jedno balkonowe i dwa normalne :E

 

hahaha prawdziwy sherlock z Ciebie :D no powiem Ci że miałem problem ze zrobieniem zdjęć tej budki, ale tak jak na pisałem, nie chciało mi się z tym walczyć bo to tylko poglądówka, jak ogarnę całość to doświetlę pokój lampami i zrobię zdjęcie pod kątem, napewno dam radę ;) nie będzie lipy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja.

 

Wiem już nieco więcej o podzespołach które pojawią się w projekcie.

 

Zacznę od tego, że dostałem wsparcie od firmy aquatuning, dlatego układ bazował będzie na częściach od:

 

alphacool_logo.png?noredir=1

 

logo-phobya.jpg

 

-najprawdopodobniej użyję mojej starej płyty głównej na MSI X99A SLI.

-do EVGI GTX 1070 dołączy druga karta na referencyjnym PCB, jeszcze jej nie mam więc jeśli ktoś chce się pozbyć 1070tki to oferty proszę kierować na PRIV. Na karty lecą bloki ACOOL.

-podobnie w moim poprzednim projekcie, także w tym zwoduję RAM, w sumie nie wiem po co to robię ale będzie więcej zabawy i build będzie wyglądał ciekawiej ;)

-będzie Dual Loop :) ogólnie nie jestem zwolennikiem dual loopa bo to trochę przerost formy nad treścią, ale... buda jest tak pojemna że jeden rezerwuar będzie wyglądał tam po prostu śmiesznie... użyję 2x Alphacool Eisbecher D5 250mm z pompami VPP655

-będzie pierwsze podejście do rurek akrylowych 13mm.

 

To najważniejsze informacje, jak dojdą graty napisze coś więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :thumbup:

 

Zastanów się tylko czy nie lepiej wziąć 16mm rurki do tak dużej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem trochę o tym ale jednak zdecydowałem się na 13mm, bardzo mi się podobał ten rozmiar w budzie u Charilego. Według mnie są bardziej subtelne :D Ogólnie chce zrobić bardzo stonowany build, dużo symetrii ładu :P ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również głosuje na 16mm

13 takei za cienkie sa po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zamówienie poszło, będzie 13mm :) 16mm to takie grube parówy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności :)

 

dotarły już do mnie części od Alphacoola, niedługo postaram się wrzucić trochę fotek. Nie mam niestety bloków na GPU więc nie za bardzo wiem co teraz robić...

 

Wykonałem już większość modyfikacji, pozostało tylko cięcie budy oraz wykonanie customowego frontu.

 

Tu takie małe przymiarki:

 

Jn5PGDm.jpg

 

Zastanawiam się co zrobić z aluminiowymi elementami. Rozważam 3 opcje: malowanie proszkowe na czarno, malowanie proszkowe na srebrno (coś podobnego do koloru mobo), chromowanie/niklowanie. Mam również dylemat z tym jakiej pyty użyć, dość fajnie wygląda ta tytanowa MSI, ale nie wiem czy nie użyć mojego starego czarnego mobo czyli MSI X99A SLI:

 

msi-x99-plus-2-1280x1024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakierowanie zależne od wybranej mobo,sam sobie odpowiedziałeś ...srebrne lub czarne satynowe.

Jeszcze jedna sprawa,wytnij Dremelem na wysokości wiązki 24pin łączenie między przepustami kabli w czerwonej mobotray

tak by wiązka 24pin nie skręcała z gniazda w mobo w dół czy w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak zrobić z tym przewodem 24pin... w tym otworze muszę zmieścić łącznie 6 fillportów, dwa 2 na ram, 2 na cpu, dwa na gpu. Rozmieszczenie Rurek jest dla mnie ważniejsze niż równe kable. Liczyłem że uda się je przeciągnąć pod mobo, jednak jest za mało miejsca... dziś po powrocie z pracy będę nad tym dumał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz procka na podstawkę 1151? Jeśli zostawiasz z170a to alu poszczotkować ;) żeby zmieścić kable pod mobo potrzebujesz 8mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procka jeszcze nie mam :D nie wiem czy nie wytnę dziury w czerwonym mobotray specjalnie pod 24pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...