Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raq7

Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy na forum i szukam pomocy.

 

Mianowicie mam problem z instalacją sterowników do tej karty. 

 

Moja poprzednia karta gigabyte gtx 460 1gb, po prawie 7 latach użytkowania zdechła w skutek przegrzania (wytarcie łożysk wiatraczków, które ją chłodziły). 

 

Postanowiłem sobie kupić nową kartę, wspomnianego rx 470 i tu jest mój problem. 

 

Mam problem z aplikacją  XTREME GAMING ENGINE, którą się instaluje z załączonej do karty płytki. 

Problem jest taki, że aplikacja się crashuje, a wcześniej w oknie gdzie wydaje mi się, że powinny być jakieś opcje do wyboru nie mam nic - screen.

 

1jpg_asawash.jpg

 

a jak dam ręczną aktualizację, mam taki crash

 

2jpg_asawass.jpg

 

 

Nie wiem o co chodzi. 

 

Fakt, nie robiłem formata przed włożeniem nowej karty (użyłem tylko program DDU do wywalenia śmieci po starej karcie). 

Specyfickacja kompa:

płyta Asrock 880 gxh usb/3 (bios P1.20)

proc phenom II x4 955 3,2 ghz (nie podkręcany)

ram good ram ddr3 2gb PC3 - (chwilowo 2gb, bo druga kość 2gb wyjęta, coś mi robiła bluescreeny i muszę ją sprawdzić)

zasilacz chieftec gps 600A8

dysk systemowy goodram irridium pro 240 gb

system win 7 Pro, 

 

Możliwe, że będę musiał robić formata i wgrać stery na czystą winde, niemniej wolałem jeszcze zapytac i prosić o zerknięcie na mój topic. Byłbym bardzo wdzięczny o wskazówki jak zainstalować stery pod tą kartę  

Generalnie chciałbym dojechać na tym zestawie do maja lub czerwca jak wejdą nowe rzeczy od amd i może być wahnięcie cenowe na rynku - wtedy bym sobie zmienił procka, płytę i ram, niemniej jakoś przez te 2 miechy żyć muszę, stad ten topic.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty które są dołączane do kart graficznych nie umieszcza się w napędzie, tylko w koszu.

 

Wywal to całe "xtreme gaming engine" (do czegoś to służy w ogóle?) i zaktualizuj stery do najnowszych ze strony AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj wersję ze strony producenta, może to coś da.

Ja i tak bym zrobił format, najlepiej na Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, zrobiłem tak jak mówicie, ściągnąłem stery ze strony AMD i się wgrały, tylko jest następny problem.

 

Kolor jest mdły i wyblakły i gorszy niż ten co miałem poprzednio gdy monitor był spięty przejściówką na VGA.

 

Obecne mam spiętą karte z monitorem przez kabel DVI(wyjście na monitor) i hdmi na karcie.

 

Więc patrzyłem trochę na necie, co tu zrobić i koleś miał podobny problem - http://forum.benchmark.pl/topic/96655-problem-%C5%BAle-wy%C5%9Bwietla-obraz-na-kablu-hdmi/

 

Istnieje jakiś miernik kolorów, bym mógł zrobić screena i Wam podrzucić byście rzucili okiem i ocenili czy to może ja jestem ślepy czy faktycznie coś nie tak z kolorami?

 

screeny

22jpg_asaqqqe.jpg

 

3jpg_asqppxa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest mdły i wyblakły i gorszy niż ten co miałem poprzednio gdy monitor był spięty przejściówką na VGA.

Wejdź w stery i Preferencje -> Dodatkowe ustawienia -> Format pikseli -> Pełny zakres RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3beee469b021.jpg

 

 

Mam wtedy taki komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...