Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hokkanu

wymiana procesora-problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem wymienić w pc procesor z core2duo e5500 na coe2duo e8400 (płyta głowna gigabyte ep31-ds3l, wersja biosu FC)ale po wymianie komputer sie nie uruchamia, wszystkie wiatraki pracują i pojawia sie tylko ekran z nazwa płty głownej i stop. Co może byc przyczyną? Procesor jest nowy. Po włożeniu starego procka ponownie wszystko działa. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ekran POST wyświetla się? Jeżeli tak to dokonaj resetu biosu poprzez zworkę lub wyciągnięcie na wyłączonym kompie bateryjki na minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. wciśnij którychś z klawiszy F1-12 aby załadował default, lub wszedł do biosa i załadował default, skoro odpala się płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się ten kolorowy ekran z nazwą gigabyte gdzie jest napisane co jaki przycisk f robi i się zatrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starym procku startuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma rev 2.0 i sprawdziłem na stronie gigabyte ze dla rev 2.0 bios który obsługuje e8400 to FDc czyli najnowsza wersja biosa a zarazem wersja beta... Teraz nie wiem czy ryzykować z wersją beta czy dac sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...