Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FlyingSubmarine

Szukam monitora do ~1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam monitora do 1000-1200zł. Chyba FullHD?

Będę używał go głównie do przeglądania internetu,programowania,maszyn wirtualnych no i oczywiście grania (głównie jakieś RTS, czasami jakiś FPS np. BF1 lub GTA V).Myślałem o jakimś monitorze z matrycą IPS ze względu na najlepsze odwzorowanie kolorów ,ale jeśli macie lepsze propozycje to oczywiście sprawdzę. Zależy mi najbardziej na jakości obrazu, aby nie męczył wzroku tak bardzo ,oraz w miare niskiego input lag.

 

Będę podłączał go do PC z i5-5600 i gtx960 4gb.

 

Macie może jakieś propozycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w sklepie ,ale niestety wydaje się za szeroki (chyba ,że zakrzywiony ale niestety to nie mój budżet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już masz tyle kasy to rozważ dołożenie jeszcze ze 200zł do Eizo EV2450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już masz tyle kasy to rozważ dołożenie jeszcze ze 200zł do Eizo EV2450.

 

Sprawdzę Twoją propozycję. Myślałem o czymś podobnym tzn. Dell U2414H.

 

Myślałem ewentualnie o Dell U2515H. Co sądzicie o rozdzielczości 2K w 25 calach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ewentualnie o Dell U2515H. Co sądzicie o rozdzielczości 2K w 25 calach?

Niektórzy sobie chwalą i sam jestem ciekawy jak się używa.

Dell powinien być ok podobnie jak Eizo.

Używam EV2455 i faktycznie nie męczy.

Dell FHD 16:9 miałem przed oczami przez chwilę, więc nie jestem w stanie ocenić czy tak samo dobry, ale pierwsze wrażenie b.pozytywne.

 

Skoro już masz tyle kasy to rozważ dołożenie jeszcze ze 200zł do Eizo EV2450.

EV2451 nowszy ale cena zdaje się też nowsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZobaczDell-a SE2717H. Ludzie twierzdą, że 27cali przy FHD to za mała rozdzielczość, tylko zastanawiam się po co takie monitory produkują. Jak by część użytkowników nie kupowała 27``cali FHD, to raczej by nie produkowali. Z wyglądu monitor bardzo mim się podoba i można ustawić w go w panelu sterowania Nvidia na 75Hz.

 

Druga moja propozycj, to iiyama GB2488HSU-B3, lub GE2488HS-B2. Matryce TN, ale dobrej jakości, oraz możliwość ustawienia odświeżania 144Hz dla 2488hsu i 75Hz w ge2488hs-b2 w panelu sterowania. Po ustawieniu minimalnej jasności i małego kontrastu myślę, że raczej był byś zadowolony z tego monitora.

 

W komputroniku jest Eizo FlexScan EV2450 (biały) po wpisaniu kodu WIOSNA130 za 1269 zł.

Niestety szare już się wyprzedały...

 

Jest też nowsza wersja: Eizo FlexScan EV2451 (czarny) za 1579 zł (kod: WIOSNA180)

Możesz mi powiedzieć co w tym Eizo 2451 jest nadzwyczajnego, że kosztuje 1,5k? Czy ma odświeżanie wyższe niż 60Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EV2451 nowszy ale cena zdaje się też nowsza.

 

No tak, ale jak sama nazwa wskazuje zmian nie ma zbyt wiele. Głównie chodzi tu o nieco zmienioną stylistykę i przynajmniej moim zdaniem, idiotyczną stopkę ma teraz. Zmian co do samej matrycy chyba nie ma, bo nigdzie nie spotkałem się z taką informacją. Dodatkowo Eizo zwiększyło cenę w tym segmencie, bo sami zresztą podali taką informację. U nas w kraju ta różnica w cenie pomiędzy EV2450, a następcą (choć bardziej bym to nazwał liftingiem) EV2451 wynosi średnio ok. 300zł. Naprawdę nie widzę sensu wywalania dodatkowych trzech stówek za nowe plastiki...

 

Poza tym, to w końcu Eizo. Nie żeby Dell był zły, ale Eizo należy postawić raczej na wyższym szczeblu.

 

Myślałem ewentualnie o Dell U2515H. Co sądzicie o rozdzielczości 2K w 25 calach?

 

Pamiętaj tylko, że nawet na 27" 1440p plamka jest mniejsza, a jeżeli na 23" 1080p. Na 25" 1440p będzie jeszcze drobniej. Wspominam o tym, aby nie było potem gadania, że nic nie widzisz na monitorze, bo wszystko jest za małe i trzeba skalować interfejs aby nie wytężać wzroku.

 

Poza tym pamiętaj, że masz tylko GTX'a 960, a taka karta obecnie w wielu tytułach w 1080p nadaje się już co najwyżej do średnich detali. W 1440p dostanie już konkretnej czkawki.

 

 

A możesz powiedzieć, dlaczego polecasz modele na TN na tle dostępnych IPS? Eizo jest drogie, bo jakość w cenie. A żeby cie bardziej uświadomić, są to jedne z najtańszych monitorów Eizo, gdyż oni głównie robią sprzęt profesjonalny do grafiki za grube tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak sama nazwa wskazuje zmian nie ma zbyt wiele. Głównie chodzi tu o nieco zmienioną stylistykę i przynajmniej moim zdaniem, idiotyczną stopkę ma teraz. Zmian co do samej matrycy chyba nie ma, bo nigdzie nie spotkałem się z taką informacją. Dodatkowo Eizo zwiększyło cenę w tym segmencie, bo sami zresztą podali taką informację. U nas w kraju ta różnica w cenie pomiędzy EV2450, a następcą (choć bardziej bym to nazwał liftingiem) EV2451 wynosi średnio ok. 300zł. Naprawdę nie widzę sensu wywalania dodatkowych trzech stówek za nowe plastiki...

 

Poza tym, to w końcu Eizo. Nie żeby Dell był zły, ale Eizo należy postawić raczej na wyższym szczeblu.

EV2451 8bit matryca ale dokładnie nie wiadomo jaka.

+ zmniejszona ramka, + ulepszona podstawka + sterowanie wszystkich monitorów za pomocą jednego.

Ja sobie myślę, że sprzęt trzeba wybrać pod siebie, bez względu co na którym szczeblu siedzi.

Jeśli chodzi o ceny to wszytko skacze, taki mamy klimat aktualnie. - edi: nie w kraju tylko globalnie.

 

EV2450 6bit FRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Ciekawe, gdzieś u konkurencji nie było info o zmianach w matrycy scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Tom01 z mva.

 

Najważniejsza zmiana to cieńsza ramka od spodu. Teraz to będzie prawie całkiem "bezramkowiec". Poza tym lżejszy, inna podstawka. Cena będzie wyższa o dobre 20% od modeli EV2450 i EV2455.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Tom01 z mva.

i... :question:

przydało by się więcej szczegółowych danych bo jeżeli się okaże że panel jest ten sam to faktycznie mizerna zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i... :question:

przydało by się więcej szczegółowych danych.

 

Wszystkie dane zostały podane, za wygląd się płaci, a za lepsze matryce znacznie więcej w przypadku EIZO.

 

Jak dla mnie nie warto dopłacać do nowego modelu, lecz gdybym miał wydawać 1400 zł, to rozważyłbym dołożenie kasy do iiyama Prolite XUB2792QSU-B1. No w przypadku autora wymiana karty graficznej wymagana.

 

Ten Eizo EV2450 na żywo wygląda naprawdę ładnie, no ale w moim wypadku zakup do GTX 1080. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak sama nazwa wskazuje zmian nie ma zbyt wiele. Głównie chodzi tu o nieco zmienioną stylistykę i przynajmniej moim zdaniem, idiotyczną stopkę ma teraz. Zmian co do samej matrycy chyba nie ma, bo nigdzie nie spotkałem się z taką informacją. Dodatkowo Eizo zwiększyło cenę w tym segmencie, bo sami zresztą podali taką informację. U nas w kraju ta różnica w cenie pomiędzy EV2450, a następcą (choć bardziej bym to nazwał liftingiem) EV2451 wynosi średnio ok. 300zł. Naprawdę nie widzę sensu wywalania dodatkowych trzech stówek za nowe plastiki...

 

Poza tym, to w końcu Eizo. Nie żeby Dell był zły, ale Eizo należy postawić raczej na wyższym szczeblu.

 

 

 

Pamiętaj tylko, że nawet na 27" 1440p plamka jest mniejsza, a jeżeli na 23" 1080p. Na 25" 1440p będzie jeszcze drobniej. Wspominam o tym, aby nie było potem gadania, że nic nie widzisz na monitorze, bo wszystko jest za małe i trzeba skalować interfejs aby nie wytężać wzroku.

 

Poza tym pamiętaj, że masz tylko GTX'a 960, a taka karta obecnie w wielu tytułach w 1080p nadaje się już co najwyżej do średnich detali. W 1440p dostanie już konkretnej czkawki.

 

 

 

A możesz powiedzieć, dlaczego polecasz modele na TN na tle dostępnych IPS? Eizo jest drogie, bo jakość w cenie. A żeby cie bardziej uświadomić, są to jedne z najtańszych monitorów Eizo, gdyż oni głównie robią sprzęt profesjonalny do grafiki za grube tysiące.

Nie twierdzę, że Eizo nie robi dorbych monitorów, aczkolwiek za tą cenę można mieć monitor 25``cali IPS 1440p. Te TN-ki od iiyamy co poleciłem mają dosyć znośne kolory. Przy graniu w GTAV 60fps jest bardzo ubogo w porównaniu do 120fps, aczkolwiek pytanie czy sprzęt Autora wyrobi te 80-100fps chociaż, żeby była większa płynność i sens zakupu monitora 144Hz.

 

-Proponuje sprawdzić Autorowi tematu Msi Afternurtnerem/Riva Statistic ile wyciąga w tym GTAV i BF1 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dane zostały podane, za wygląd się płaci, a za lepsze matryce znacznie więcej w przypadku EIZO.

Jeśli wszystkie to jaki jest model matrycy EV2451? ...8bit czy 8bit na zasadzie 6bit+FRC :question:

 

 

Ten Eizo EV2450 na żywo wygląda naprawdę ładnie, no ale w moim wypadku zakup do GTX 1080. :hmm:

Tu nie czaje o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie to jaki jest model matrycy EV2451? ...8bit czy 8bit na zasadzie 6bit+FRC :question:

 

 

 

Tu nie czaje o co chodzi.

 

Dostałeś odp z MVA, jak masz dalej jakieś wątpliwości, wybierz się tam i zapytaj.

 

 

Czego nie czaisz ? Eizo EV2450 vs iiyama Prolite XUB2792QSU-B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś odp z MVA, jak masz dalej jakieś wątpliwości, wybierz się tam i zapytaj.

 

 

Czego nie czaisz ? Eizo EV2450 vs iiyama Prolite XUB2792QSU-B1

Myślałem że wiesz coś więcej. Cytat z MVA zaiste - "bardzo wyczerpujący" :E

 

Napisałeś EV2450 i GTX1080.

Ten Eizo EV2450 na żywo wygląda naprawdę ładnie, no ale w moim wypadku zakup do GTX 1080. :hmm:

Nie czaję zwyczajnie tego sensu ale mniejsza z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tyle, że odświeżona była tylko obudowa, o matrycy nikt nic nie pisał.

 

Czego nie czaisz ? Mam GTX 1080 i zastanawiałem się nad zakupem Eizo, lecz FHD do tej karty to po prostu średni pomysł. W tej samej cenie jest 25' WQHD lub za 300 zł więcej dostaniemy 27' WQHD. Jedynie rozchodzi się o jakość tych monitorów WQHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spoko, już wszystko jasne.

Jak ma to być FHD pod karte 1080, to tylko z odświeżaniem 144Hz. FHD 60Hz do karty 1080 mija się z celem. Już lepiej 1440p. Co do jakości monitorów zawsze można kierować się opinią innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...