Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

igloo12

Ocena zestawu za ok. 3600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników

Mój obecny zestaw wygląda nastepujaco:

 

Dysk: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB

Zasilacz: be quiet! SYSTEM POWER 8 500W 80 Plus

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35W Pure Black

Pamięć RAM: GoodRam PLAY DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Karta graficzna: MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB GDDR5 (256 Bit)

Płyta główna: MSI B250M PRO-VDH, B250, DDR4

Procesor: Intel Core i5-7500, 3.4GHz, 6MB

Dysk ssd: (póki co własny 64gb, natomiast w planach jest zakup większej pojemności, ale to z czasem)

 

Co do procesora, karty graficznej i obudowy jestem przekonany, natomiast zastanawia mnie czy reszta będzie ze sobą odpowiednio współgrała, dlatego zdecydowałem się napisac tutaj bo sam nie mam w tym wielkiego doświadczenia. Użyłem w tym zestawie kilku komponentów które były wcześniej na tym forum przedstawiane.

 

Dziiekuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam, igloo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?

Jaki masz monitor? Pytam o konkretny model.

W jakim sklepie będziesz to kupował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw chciałbym kupic jak najszybciej, przed wakacjami najlepiej

Za monitor posłuży mi mój telewizor poprzez hdmi (samsung ue32k5572su)

Wszystko zamawiam przez sklep morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw chciałbym kupic jak najszybciej, przed wakacjami najlepiej

A jakieś konkrety? Tydzień? Miesiąc?

 

Bo generalnie do wakacji to jeszcze gdzieś kwartał jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie, mój błąd. Chdziło mi o to, ze komputer chciałbym mieć najpóźniej pod koniec kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za wcześnie pytasz. Do końca kwietnia to jeszcze gdzieś miesiąc. Dostępność, ceny i opłacalność poszczególnych podzespołów potrafią się zmieniać z dnia na dzień, także ustalanie zestawu na około miesiąc przed zakupem jest bezcelowe tym bardziej, że niebawem debiutują procesory Ryzen 5 i "nowe" karty AMD. Odezwij się maks tydzień przed kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, żeby jeszcze trochę poczekać... Tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mógłbym wiedzieć to co jest nie tak z zestawem który ja złożyłem? Z reszta czy płyta 110 jest kompatybilna z intel i5?

Jestem nowy wiec wybaczcie jeśli coś mi się pokręciło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zestaw generalnie wygląda dobrze, ale do czasu kupna ceny, dostępność itp mogą się pozmieniać i co innego stanie się opłacalne. Dlatego też jak wyżej -> wróć kilka dni przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Chciałbym lekko odświeżyć temat przed ostatecznym zakupem i liczę na małą pomoc odnośnie karty graficznej i płyty głównej. Aktualny zestaw po małej rekonstrukcji:

 

Dysk: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 600W

Obudowa: SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2

Pamięć RAM: Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Karta graficzna: czyt. niżej

Płyta główna: (środki 500-550zł) jak najbardziej może być płyta firmy ASUS

Procesor: Intel Core i5-7500, 3.4GHz, 6MB

Dysk ssd: bez zmian...

 

Odniose się teraz szybko do karty graficznej - w oko wpadła mi odswieżona wersja rx 480 i w dobrej cenie: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-580-armor-8g-oc-8gb-dl-dvi-d-hdmi-2-dp-2-atx-rx-580-armor-8g-oc-1220555/

 

A moja wątpliwość jest następująca: NIE INTERESUJE MNIE OC, a ta karta ma taka możliwość i teraz pytanie. Czy ma sens kupno tej karty, jeśli nie jestem zainteresowany na razie OC?

 

Płyta główna: z takim zestawem jak teraz jest, zostało mi jeszcze 500-550 zł na płyte głowną, wiec może ktoś poratuje. Oczywiście zestaw będzie ostatecznie zatwierdzany za ok 2 tyg więc prosiłbym o propozycje ktore za te 2-3 tyg dalej będą aktualne.

 

Kości ram: rozważe również 2400mhz jeśli będą lepsze pod konkretną płyte główną

 

*Wymagania (nie napisałem tego na początku, co było błędem):

- sprawnie działający komputer, płynny system itd.

- gry płynne (nie koniecznie na super hiper ultra ustawieniach)

- pobór mocy do max 350W

- zestaw na około 4-5 lat (jeśli jest taka możliwość, po prostu jak najdłużej, bo nie mam zamiaru po kupnie wymieniać nagle części)

- jestem spokojnym użytkownikiem, który od czasu do czasu chciałby sobie płynnie pograć: NBA 2k17, fifa 17, wiedzmin 3, wow, cień mordoru

 

Możliwe, ze trochę przesadziłem z info ale przy następnym poście będą już same konkrety

Każda sugestia jest dla mnie istotna bo to mój pierwszy poważny komputer, a nie jestem zadnym specem odnośnie podzespołów tylko bazuje na filmach na yt i testach

 

Dziekuje i pozdrawiam, igloo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy karcie graficznej dopisek OC, nie oznacza, że kartę można podkręcać. To oznacza, że karta JEST JUŻ PODKRĘCONA przez producenta. Poza tym rx5*0 jest wersją z podbitymi taktowaniami względem rx4*0 i podkręca się słabo ( zaledwie kilka mhz). Tak więc nic nie musisz robić, karta już jest podkręcona (tyczy się też innych producentów). Co do samej karty, model gigabyte aorus zbiera dość pochlebne opinie.

 

Wracając do reszty, wybierasz procesor i5 7500, więc posiada on zablokowany mnożnik. Nie podkręcisz go. Z kolei na płytę przeznaczasz do 500-550 zł, a RAM bierzesz 2666Cl15.

 

Najlepiej były by wziąć płytę z170/z270 oraz i5 7600k, ale rozumiem budżet nie pozwala.

Do procesora i5 7500, nie ma sensu brać płyty na takim chipsecie, więc wystarczy jakaś najtańsza na B250 + pamięci wziąć 2400mhz z jak najniższymi opóźnieniami (CL) bo te płyty tyle obsługują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprawa wygląda tak: nie chce podkręcac zestawu, bo jestem takim typowym użytkownikiem, który czasem lubi sobie przysiąść i pograć, a po drugie: o ile się orientuje to do podkreconych zestawów trzeba dobre chłodzenie (popraw mnie jeśli się mylę). Myślałem kiedyś nad lekkim podkreceniem całego zestawu, powiedziano mi ze jest taka możliwość.. Ale do tego trzeba by było ten procesor z xxxK i odpowiednia płytę, a ja się na tym za bardzo nie znam i raczej mi to do szczęścia nie potrzebne, ale dzięki za informacje :)

 

-------------------------------------------------------

 

Poszukałem trochę i może faktycznie do takiego zestawy wystarczy płyta na chipsecie b250, oto co udało mi się znaleźć:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-b250-plus-b250-ddr4-hdmi-dvi-d-vga-atx-975900/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-ds3h-b250-ddr4-hdmi-dvi-vga-matx-976046/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250m-pro-vdh-b250-ddr4-vga-dvi-hdmi-usb-c-matx-975956/

 

Chciałbym dobrą płytę i nie przepłacać bez sensu.

 

Co do karty graficznej, skorzystam z rady @Kushira i zdecyduje się na gigabyte aorus rx580 8gb, bo jest w miare przywoitej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz pomiędzy Gigabyte/MSI. Zaufania do pierwszej firmy w przypadku płyt dużego nie mam, ale jest częściej kupowana niż ten MSI. Wybierz co Ci bardziej spasuje.

Nie wiem zbytnio co znaczy dobra? Do podstawowych zastosowań będzie "dobra" i kosztuje przyzwoite pieniądze oraz ma 4 banki na RAM i możliwość zamontowania i7, czyli idealnie do przyszłej rozbudowy, gdyby Ci mocy brakowało. Z wybrania tańszej płyty, możesz dołożyć te pieniądze do większej ilości RAM ( nie polecam, bo ceny są ostatnio wysokie), lub tak jak chciałeś kupić większy SSD, 200zł piechotą nie chodzi :thumbup:

Z RAMem jak wyżej, obsługa 2133/2400 i brać jak najniższe opóźnienia. Ten wygląda dość ładnie, nie najgorsze parametry i jest w promocji.

https://www.morele.net/pamiec-adata-ddr4-8gb-2133mhz-cl13-xpg-z1-dual-ax4u2133w4g13-drz-722601/

 

Co do OC to jest wymagane jakieś lepsze, ale taka Fera 3 która wybrałeś też sobie poradzi. Sprawa wygląda tak, że w procesorach intela stosuje się "gluta", a nie są lutowane jak dawniej. Przez co temperatura jest słabo odprowadzana do chłodzenia i ciężko jest ostudzić procesor. Możesz zostawić boxowe chłodzie, które wystarczy lub dołożyć do tej Fery3, by komputer działał ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby płyta miała dobra kartę dźwiękową, możliwość przyszłej rozbudowy jak najbardziej, a jeszcze mogłabyś mi powiedzieć co to znaczy "do podstawowych zastosowań"? Masz na myśli aplikacje podstawowe, i w miarę płynne działanie reszty, dobrze rozumiem?

 

Jeszcze doczytam o tych płytach i następny post będzie juz przed samym zakupem, dzięki za dotychczasowe rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM weź sobie 2400mhz i cl 14/15 płyta i procek takie obsłuży, szkoda brać wolniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, możliwe że po raz ostatni w tym wątku:

 

Jestem już zdecydowany na kupno nowego sprzętu, prezentuje się tak:

 

Dysk: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 600W

Obudowa: SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2

Pamięć RAM: Pamięć HyperX Savage DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL12

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Karta graficzna: Gigabyte Radeon RX 580 AORUS XTR 8GB GDDR5

Płyta główna: Gigabyte GA-B250M-D3H, B250

Procesor: Intel Core i5-7500, 3.4GHz, 6MB

Dysk ssd: bez zmian...

 

Jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań z waszej strony to przy następnej okazji taki oto zestaw zamówię

 

Dzięki i pozdrawiam, igloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda spoko, chociaż ja tam bym wolał zamiast i5 7500 wziąć Ryzen 5 1600. Jednak 6 rdzeni i 12 wątków brzmi bardziej przekonująco od gołych 4 rdzeni. Szczególnie z punktu widzenia 4-5 lat użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie wymiana na ryzena + płyta z tym socketem przekracza mój aktualny budżet, także narazie zostanie tak, jak jest. Ewentualnie za 2-3 lata pomysle o innym procesorze intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen to stówa dopłaty względem i5 7500. Wystarczy wziąć tańszy RAM i już masz 70 zł oszczędności. Do tego nie trzeba do Ryzena brać chłodzenia dodatkowego, bo to boxowe jest całkiem niezłe. I znów stówka w kieszeni.

 

No ale ewentualna wymiana w przyszłości na np. i7 7700 czy 7700k też nie jest złą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej jak już będę procesor wymieniał to na 7 także myślę że to rozsądna opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że żadnych specjalnych obiekcji nie ma co do obecnego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko ok, to teraz tylko czekać na dostępność aorusa xtr albo msi gaming x+ i można zamawiac. Dzięki wszystkim za pomoc, a w szczególności użytkownikowi Kushira za pomoc i cierpliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...