Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Extreme96

Monitor miga

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu po jakieś chwili od włączenia komputera i monitora monitor zaczyna świrować. Zaczyna się od tego, że zaczynają skakać różne linie poziome na ułamek sekundy potem ekran robi się czarny jakby się wyłączył i po chwili znowu się uruchamia i jest spokój na chwile i znowu to samo dzieje się tak czasami z 20 razy. Zwykle, jak już się uspokoi, to jeżeli tło jest całkowicie czarne to widać na nim migające kropeczki, ale tylko jak jest czarne linie natomiast czasami po uspokojeniu się jeszcze błysną na pół sekundy warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do kropek je widać na każdym tle to, co udało mi się sprawdzić to to, że ani kropek, ani linii nie widać na nagraniu, ani na screenach. Monitor ma dalej chyba sygnał z komputera, kiedy ekran gaśnie, bo kontrolka jest zielona i np, jeżeli wtedy mam uruchomioną jakąś grę lub czegoś słucham to dźwięk się nie zawiesza. Kiedyś tuż przed zgaśnięciem ekranu uruchomiłem nagrywanie i na nagraniu obraz był cały czas również, wtedy kiedy ekran zgasł dodatkowo, jeżeli np odejdę od kompa i włączy się wygaszacz ekranu i monitor zgaśnie i postoi chwile tak zgaszony to, jak wracam do kompa i zaczynam go używać to cała ta migawka monitora zaczyna się na nowo i trzeba czekać aż ustoi. Wydaje mi się, że to z monitorem się coś dzieje, ale nie jestem pewien i nie wiem, czy da się to naprawić ktoś coś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor. Jaka karta. Jakim kablem połączone. Dociśnij kable, sprawdź, czy wszystko jest dobrze podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor. Jaka karta. Jakim kablem połączone. Dociśnij kable, sprawdź, czy wszystko jest dobrze podłączone.

Monitor Benq VW2420H. Karta GTX 760 2gb podłączone kablem HDMI kable dociskałem i sprawdzałem, czy wszystko ok. Karta i monitor może nie są pierwszej nowości kartę mam prawie 4 lata monitor chyba gdzieś koło 6 ogólnie zaczynało się stopniowo najpierw czasami mignęła taka kreska, ale poza tym to nic. Potem zauważyłem, że na czarnym tle zaczęły pojawiać się bardzo szybko migające kropki, a potem zaczęły pojawiać się linie w różnych kolorach i przeważnie jak zaczynają szybko skakać to wtedy ekran robi się czarny i po ok 2 sekundach wraca. Ostatnio robi się tak prawie z 20 razy a, jak się uspokoi to już ogólnie jest ok dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że przestały się pojawiać kropki. Tak jak mówiłem linie są widoczne nie zależnie od tła a kropki tylko na czarnym tle pamiętam, że na początku były czerwone potem pojawiały się głównie białe na nagraniach ani na screenach nie widać, ani linii, ani kropek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kiedy zaczęło się to znowu dziać uruchomiłem testowanie OCCT z zaznaczoną opcją error check i z testowaniem pamięci na karcie i mimo tego że kreski się pojawiały i monitor gasł to OCCT nie wykryło żadnych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tft.vanity.dk/monitorTest_scale.html

 

odpal pixel maping 1:1

 

 

Albo ściągnij jakiś program do testów i zobacz co będzie, jak będzie miała wyświetlić się taka siatka szara. Bardzo gęsto napiemiennie wyświetlane punkty/linie

 

 

Ale prawdopodobnie możesz nastawić się na naprawę zasilacza. Wymianę kondensatorów najszybciej. Gorzej jak coś innego siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tft.vanity.dk/monitorTest_scale.html

 

odpal pixel maping 1:1

 

 

Albo ściągnij jakiś program do testów i zobacz co będzie, jak będzie miała wyświetlić się taka siatka szara. Bardzo gęsto napiemiennie wyświetlane punkty/linie

 

 

Ale prawdopodobnie możesz nastawić się na naprawę zasilacza. Wymianę kondensatorów najszybciej. Gorzej jak coś innego siada.

Jak mam używać tego programu z linku jakaś siatka się tam wyświetla, ale nic się przy tym nie dzieje. Co do zasilacza to chodzi o zasilacz monitora mam rozumieć poza tym, co już opisałem to czasami jest tak, że monitor miga przez 7 godzin np tak, jak wczoraj, po czym nagle to ustaje i jest jakby nigdy nic. A czasami przez cały dzień się nic nie dzieje lub mignie dwa, lub z trzy razy oczywiście przed utratą obrazu da się zauważyć migające linie dość bardzo szybko. Sprawdzałem też dziennik zdarzeń Windowsa i tam też nie ma żadnych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zerknij jeszcze ten program: http://www.passmark.com/products/monitortest.htm

 

Dokładniej Moire Interference Test jak przewiniesz to będzie 11 i 12 z kolei test.

 

 

 

Jak tam też bez problemu wyświetli to obstawiam kondensatorki w zasilaczu do wymiany. Jak sobie nie poradzi to raczej coś z samym sterownikiem w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...