Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alexoo244

Zmiana karty na gtx 980 a zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, obecnie posiadam:

i5-4690k

Asus z97-ar

Gtx 960 4gb

Zasilacz corsair vs450

 

Mam okazje od kumpla kupić Gtx 980 od MSI (dosyć tanio)

No ale właśnie chyba koniecznie musiałbym do niej zmienić zasilacz na coś mocniejszego czy może starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo 450W wychodzi na styk, więc lepiej byłoby zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz powinien podołać, ale okazja to za ile ta 980 msi? gwarancja?

Bo ostatnio na forum jak piszą okazja od kumpla to kumpel chce wydymać ich na hajs ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz = 408W

 

GTX 980 MSI bez OC = ~185W https://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_980_Gaming/images/power_average.gif

i5 4690k bez OC = ~85W

Reszta sprzętu = powiedzmy ~50W

Razem = ~320W - bez OC wystarczy

 

980 OC = ~225W https://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_gtx_980_strix_czy_msi_gtx_980_gaming_ktory_lepszy?page=0,16

i5 4690k OC = ~145W https://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i54690k_vs_core_i54670k_czyli_devils_canyon_w_akcji?page=0,22

Reszta sprzętu = ~50W

Razem = 420W - po OC zasilacz nie da rady, sugeruję Vero L1 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok gwarancji, 8 stówek, GAMING OC MSI.

A to spokojnie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na styk? :E

 

@Alexoo244

 

nie musisz wymieniać zasilacza

 

nie każdy musi lubić jak mu zasilacz na 90% pracuje :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyliczenia na podstawie poboru całego zestawu ze ściany - LOL... kupcie watomierze i sprawdźcie na swoich komputerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyliczenia na podstawie poboru całego zestawu ze ściany

Że co? Gdzie widzisz takie wyliczenia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie - klepiesz jakieś wykresy... zobacz, jaki jest proc w tych zestawach z 980, bierzesz obciążenia procka z syntetyków - żeby i5 wzięła podczas grania 145w, to chyba z 1.5v trzeba przez nią puścić

 

ps. kup watomierz i zobacz ile te Twoje rachowanie jest warte i o kant czego można je rozbić

 

edit.

 

a już nie wspomnę o "reszta sprzętu ~50w, chyba w serwerowni

 

edit.2

 

i zerknij na wykresik, który wkleiłeś z 980oc - zobacz z jakim prockiem (podkręconym) całość bierze 440w - sprawność zasiłki

 

-------

 

440-44=400w... z podkręconym i7 6core na lga2011 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za wypowiedzenie się :)

Sam poszukałem także kilka testów i wygląda to tak:

http://pclab.pl/art64026-38.html

http://www.anandtech.com/show/9306/the-nvidia-geforce-gtx-980-ti-review/16

(testy z i7)

 

Biorę 980, zasilacz zostaje (przynajmniej narazie)

:)

 

 

Btw. Za ile mogę opychać 960 żeby w miarę szybko zeszła? 4gb, Windforce 2, półtorej roku gwarancji, myślę że coś koło 500-550zł będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są akurat testy z 980ti - a ta karta sama potrafi 300w wciągnąć... KLIK

 

co do 960, to wystaw od 1pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok gwarancji, 8 stówek, GAMING OC MSI.

 

Dobra cena. Nic tylko brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale "zwykła" 980 ma ciaśniejszy kaganiec prądowy niż np. msi, o gigabajcie nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie - klepiesz jakieś wykresy... zobacz, jaki jest proc w tych zestawach z 980, bierzesz obciążenia procka z syntetyków - żeby i5 wzięła podczas grania 145w, to chyba z 1.5v trzeba przez nią puścić

 

ps. kup watomierz i zobacz ile te Twoje rachowanie jest warte i o kant czego można je rozbić

 

edit.

 

a już nie wspomnę o "reszta sprzętu ~50w, chyba w serwerowni

 

edit.2

 

i zerknij na wykresik, który wkleiłeś z 980oc - zobacz z jakim prockiem (podkręconym) całość bierze 440w - sprawność zasiłki

 

-------

 

440-44=400w... z podkręconym i7 6core na lga2011 :lol2:

Podaje oczywiście dla najczerniejszego scenariusza, może lepiej podawać pobór na pulipicie?

Liczyłem to tak: jeżeli stockowy i5 4690k pobiera 85W(ale nie wiem czy tyle konkretnie pobiera) co daje 112W za cały zestaw, a po OC samego CPU cały zestaw pobiera 176W to różnica wychodzi 64W, 64 + 85 = 149W przy 1.36V.

Tutaj podają, że ten i5 1.36V pobiera szacunkowo 115W, więc rzeczywiście 145W to może być za dużo.

Z tego co wiem to na TPU podają pobór samego GPU, wykresy z PPC były tylko do wyliczenia różnicy między stock a OC.

Znowu z resztą sprzętu też założyłem czarny scenariusz, ale chyba nie myślisz, że mobo, parę wentylatorów, HDD, SSD, napęd DVD, RAM pobiera jakieś 10W, tyle to bierze sam HDD. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor będzie grał w linx? kup watomierz i sprawdź, ile bierze Twój komputer w normalnym użytku - bo mój poprzedni zestaw (2500k+980 nie wziął podczas grania więcej niż 350w, ze ściany przy, zasilaczu z goldem - karta i procek podkręcone)... po co ma kupować zasilacz z większym zapasem, skoro ten przyda się tylko przy occt power supply test? :E

 

Znowu z resztą sprzętu też założyłem czarny scenariusz, ale chyba nie myślisz, że mobo, parę wentylatorów, HDD, SSD, napęd DVD pobiera jakieś 10W, tyle to bierze sam HDD. :D

ile dysków siedzi w przeciętnym kompie? wszystkie na raz pobierają 10w? kup watomierz, koniecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, to ile Twoim zdaniem weźmie zestaw z 4690k 1.35V 4.5GHz + GTX 980 MSI Gaming @ 1500/2000 MHz 1.26V + reszta sprzętu?

EDIT: No obstawiam, że 99% osób posiada HDD albo SSD + HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim napięciu na gpu, dobije pewnie, w szczycie, do 350w przy wieśku 3

 

ps. mowa oczywiście o tym ile weźmie zestaw, bo ile weźmie zasilacz to zależy od tego, jaki to zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 350W ten zasilacz będzie chodził na 86% swojej mocy, uważasz, że może tak chodzić przez kilka/kilkanaście godzin tygodniowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obciążenie nie będzie ciągłe, podaje szczytową wartość... corsair oblicza długość gwarancji zakładając, że zasilacz chodzi obciążony na 100% przez 24/h - vs ma 3 lata gwarancji

 

ps. nie wiem, skąd założenie, że będzie trzymał kartę na 1.26v, skoro podnoszenie napięcia mało daje, za to chłodzenie zaczyna chodzić jak traktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do tylu dobija przy napięciu i power limicie ustawionym na max w MSI Afterburner. Jeżeli będzie podkręcał przez BIOS to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power limit można przesunąć bez ruszania suwaka od napięcia (chyba że do bicia cyferek w firestrike :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze, można wyżyłować OC na CPU, GPU, odpalić LinX + FurMark i podziwiać maksymalny pobór. :E

 

W normalnym zastosowaniu np w grze CoH2 z V-Sync, na GTX 1080 mam pobór w przedziale 110-160W. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...