Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kropert

Jak zmniejszyc taktowanie procesora?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak zmiejszyc taktowanie procesora? Bo jak instaluje windowsa to po jakims czasie pc mi sie resetuje (chodzi na 3.9 turbo) i nie jest to wina systemu tylko komputera, procesor sie przegrzewa :D planuje paste wymienic, ale narazie chcialbym zmniejszyc te zegary zeby pc mi sie nie resetowal.. Jak wlaczam oszczedzanie energii to jak skanuje np dysk C to pc sie nie resetuje, ale na wysokich zegarach juz tak.. Dzieki za odpowiedz.

Aha i oszczedzanie energii nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystaj z komputera? :P

 

A jeżeli już musisz go gotować - w zaawansowanych ustawieniach profilu zasilania jest opcja "maksymalny stan procesora" wyrażony w procentach. Zwykle steruje to max taktowaniem.

Inny wariant to bios i obniżenie mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor ?

Jaka płyta główna ?

Jaka pamięć ?

Jakie ustawienia ?

Sprawdź w programie CPU-z (zakładki CPU/Mainboard/Memory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie albo wyłącz turbo, albo ustaw w ogóle 20 czy ileś tam max, napięcie też możesz zmniejszyć. Nie wiem co masz na CPU, że nei jest w stanie przejść instalki windy bez przegrzania? Co do zasady turbo się samo wyłącza, jak temperatura jest za wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś w ogóle temperatury, skoro twierdzisz, że się przegrzewa? Ponieważ pasta może być nawet starsza i procesor w cale nie musi się przegrzewać. Moja poprzednia platforma AM3 przez 6 lat pracowała bez rozbierania i procesor jakoś nigdy nie przekroczył 60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w panelu AMD była opcja ustawienia minimalnego i maksymalnego taktowania dla procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś w ogóle temperatury, skoro twierdzisz, że się przegrzewa? Ponieważ pasta może być nawet starsza i procesor w cale nie musi się przegrzewać. Moja poprzednia platforma AM3 przez 6 lat pracowała bez rozbierania i procesor jakoś nigdy nie przekroczył 60 stopni.

Sprawdzalem, hwmonitor pokazuje mi jakies 70-80 stopni w spoczynku, ale to jest niemozliwe.. Innym programem jak sprawdzam to ma z 50/40. Pozatym dziwne ze podczas gry sie nie resetuje, dopiero podczas skanowania / instalacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fonzie

Zakładając, że używa Radeona (akurat ma zintegrowanego) i ma stare sterowniki Catalyst, bo od Crimson nie ma już zarządzania CPU w panelu.

 

@up

 

Coś to dziwne cyrki... Ale zdajesz sobie sprawę, że podczas gry bardziej obciążasz sprzęt i wtedy generuje wyższe temperatury? Podczas instalacji w użyciu jest dysk, więc ja bym jego sprawdził pod kątem błędów czy bad sektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem dysk ostatnio, 0 bad sektorow.. nie jest to wina ram ani dysku, to jest procesor i jestem tego pewny na 999999999999%. W którą opcje dokladnie wejsc w biosie zeby to zmniejszyc? wyzej dalem plyte cpu i ram.

edit. wystarczy ze zmniejsze turbo w biosie np. na 2000mhz i bedzie chodzic na tych 2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem turbo z 3800/3900 na 2000 i komp sie odrazu wylaczal po wyjsciu z biosu, o co chodzi ? :D jest jakis inny sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wyskakuje blad ze ten program nie obsluguje mojego procesora czy cos.. bardziej mi chodzi o zmiane tego z BIOSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem turbo, teraz sie juz nie bedzie chyba resetowal? i gdzie w tym biosie znalezc opcje napiecia procesora? Sprobowalbym zmniejszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja "OC".

Ewentualnie z poziomu systemu aplikacją AMD Overdrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...