Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamilo90

Kupno drukarki / urządzenia wielofunkcyjnego do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie, przymierzam się do kupna drukarki / urządzenia wielofunkcyjnego do domu. Z głównych wymagań to niska cena i dobra jakość zamienników. To ma być sprzęt na długi okres, generalnie do momentu, w którym odmówi współpracy :P Ciężko mi podać więcej informacji, bo u mnie w domu do tej pory był Samsung ML-2010P i samo drukowanie monochromatyczne wystarczało, ale skoro się zepsuł, to można pomyśleć nad rozszerzeniem funkcjonalności. Myślę obecnie nad Brother DCP-J105, jednak jest on dosyć drogi. Czy mógłbym prosić o wymienienie polecanych modeli o różnych rodzajach druku i o różnym stopniu funkcjonalności (ze skanerem lub bez)?

 

P.S. Mimo wszystko wygodna byłaby łączność Wi-Fi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Samsungi są raczej nie do zajechania, dziwne że Ci padł. Sam mam takiego i wczoraj odbierałem dwa kolejne tonery :E

 

Mam też kombajn od Brothera, model MFC 7420 i obecnie żeby coś na niej wydrukować warto wypić melisę przed tym. Na jedną wydrukowaną kartkę zje 5-6, co chwila błędne info o otwartej pokrywie albo "zmień bęben", "zacięcie papieru" choć nic się nie zacięło. Ja bym brothera sobie darował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz ile możesz wydać maks, czy musi być kolor czy jednak mono wystarczy wtedy lepszy byłby laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atramentówka może być? jak tak to Brother DCP-J105 , skoro piszesz, że o nim myślisz to rozumiem, że atramentówka wchodzi w grę :D ten model jest tani i ma tanią eksploatację to mogę Ci polecić, tusze kupisz za kilkanaście zł w internecie w sklepach z zamiennikami, sprawdź ceny w dobretonery.pl albo allegro(chodź tutaj uważaj)Generalnie ta drukarka powinna bez problemu wystarczyć skoro ma być tylko do domowego użytku. Ten brother jeśli dobrze pamietam ma wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie szukałem jakiegoś konkretnego modelu i sprawdze ten o którym piszesz Magris. A czy te zamienniki z DobreTonery.pl czy tam Allegro faktycznie dadzą radę? Chodzi mi o fakt, czy nie zasychają zbyt szybko albo nie drukują jakoś gorzej jakościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... oryginały do tej drukarki kosztują 28zł/szt na 2400 stron, a Ty myślisz o zamiennikach? Natomiast co do zasychania, to jak kupujesz atramentówkę, to z założenia drukujesz regularnie - bo nawet jak głowica nie zasycha, to przy rzadkim drukowaniu jest czyszczona przez wypluwanie atramentu w "pampersa". Także wprost: kupujesz atramentówkę tylko kiedy drukujesz regularnie, a wówczas problemów nie będzie.

 

Atramentówka może być? jak tak to Brother DCP-J105 , skoro piszesz, że o nim myślisz to rozumiem, że atramentówka wchodzi w grę :D ten model jest tani i ma tanią eksploatację to mogę Ci polecić, tusze kupisz za kilkanaście zł w internecie w sklepach z zamiennikami,

Oryginały do Canon, czy Epson (nie pamiętam) kosztują 28zł na ~7 tys stron - to taniej będzie kupić coś innego niż Brother i jechać na oryginałach. Z mojego doświadczenia zamienniki mają ogromny rozrzut jakościowy i do swojej drukarki takiego kota w worku bym nie wsadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urządzenie ma pracować w domu, to warto też ocenić jakie będzie miało obciążenie, co dokładnie będzie drukowane. Z podstawowych modeli mogę polecic już wspomniany tu Brother DCP-J105 (proszę tylko pamiętać, że drukarki Brother są bardziej drukarkami biurowymi), Epson XP-332 (najnowsza seria wielofunkcyjnych drukarek domowych Epson) bądź Canon Pixma MG5750 (najnowsza seria wielofunkcyjnych drukarek domowych Canon). 2 ostatnie modele są w tej samej cenie, jednak Canon jest trochę szybszy i działa na 5 wkładach, Epson XP-332 zaś na czterech. Jakość wydruku będzie lepsza na Canonie, dlatego wziąłbym Canon. Do wszystkich omówionych modeli są dostępne wieczne kartridże oraz dedykowane tusze do napełniania, na wszelki wypadek podaję link na wieczne kartridże + tusze do tego Canona: atramentowka.com/Wieczne-Kartridze-Canon-PGI570/571-Tusze-Barva-5x90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz jakiś specjalnych wymagań co do drukarki to rzeczywiście nie ma sensu przepłącać, jeżeli nie będziesz katował to każda drukarka powinna te kilka lat wytrzymać (no oprócz chinolów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...