Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Adisparadis

Zaślepka portów Asrock z68 Pro3 Gen3 + front usb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adisparadis

Witam.

 

Czy ktoś posiada na sprzedaż tylną metalową zaślepkę od tejże płyty ?

Drugie pytanie natomiast brzmi czy ta płyta posiada front usb ?

Szukałem nie raz, ale może to trzeba gdzieś włączyć czy coś ?

Mam w niej najnowszy bios.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy wewnętrzne "hederki" na dolnej krawędzi płyty do USB2: USB6_7, USB8_9, USB10_11, gdzie na każdy przypadają po dwa USB2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adisparadis

Niestety nie działa. Wymieniłem przedwczoraj obudowę i po podłączeniu kabelka z wyjściem na front USB nic się nie dzieje. Patrzyłem specyfikację tej mojej płyty i nie ma tam opisane, że znajduje się w niej front USB w przeciwieństwie do front audio panel, które śmiga bez problemu. Popatrzę jeszcze w biosie coś. Szukałem też sterowników pod USB, Ale jest tylko wersja na windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta ma wyprowadzenia do usb na front to znaczy że mają działać. Gdyby miały być niedostępne, to tych gniazd by nie lutowali.

 

Win7 ma wbudowane sterowniki do kontrolera USB 2.0 i nie potrzebuje niczego by je poprawnie obsłużyć. Dopiero obsługa kontrolera USB3 pod tym systemem wymaga sterowników.

Win8 i nowsze mają wbudowane sterowniki również do USB3, i żadnych sterowników do USB nie ma potrzeby instalować.

 

Jeżeli wyprowadzenia na front nie działają, to pewnie albo jest coś z ustawieniami w biosie, albo jest fizyczny problem z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa. Wymieniłem przedwczoraj obudowę i po podłączeniu kabelka z wyjściem na front USB nic się nie dzieje. Patrzyłem specyfikację tej mojej płyty i nie ma tam opisane, że znajduje się w niej front USB w przeciwieństwie do front audio panel, które śmiga bez problemu. Popatrzę jeszcze w biosie coś. Szukałem też sterowników pod USB, Ale jest tylko wersja na windows 7.

nie ma czegoś takiego jak wyłącznie front usb, to są podwójne usb i do wyprowadzenia na przód, do wnętrza, bądź na tył obudowy (w postaci śledzia). Wg zdjęć asrocka, są na dolnej krawędzi płyty, otoczone plastikiem.

 

Na stronie 13 instrukcji, pozycje 20, 21 i 22 to porty USB. http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Manual/Z68%20Pro3%20Gen3.pdf

 

Orientacja (brakujący pin) jest ważna.

Są to złącza USB w wersji 2.0

Może być opcja wyłączenia kontrolera na płycie głównej obsługującego te porty, i wtedy nie będą działać, ale domyślnie są włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...