Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mystarnos

Dziadek Phenom idzie na emeryturę

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Obecnie posiadam taki zestaw:

 

Phenom II 965 3,4 ghz,

Silentium PC Spartan HE 923

MOBO Gigabyte GA-970A-D3

2x4Gb Kingston DDR 3 1333 9-9-9-24-33

R7 370 Gigabyte 2Gb

Chieftec CTG 500 - 80P

Dysk SSD 128 Kingston

Dysk HDD 500 Seagete.

 

Monitor AOC E2262Vwh

 

Jako że ten zestaw służył dzielnie we wszystkich GRACH ( wiedźmin I-III, Cywilizacja 4-6, LOL, Skyrim) Niestety zaawansowana rozgrywka w Civ 6 multiplayer pokazało że Phenom może odejść na zasłużoną emeryturę. Dodatkowo planuję zakup Total War Warhammer.

Oprócz grania komputer służy do przeglądania internetów, jakiś film, chcę zacząć bawić się programowaniem.

 

I teraz pytanie zasadnicze. Jaki procesor będzie dla mnie optymalny do Cywilizacji VI i Total War Warhammer (Dwie najbardziej zasobożerne produkcje). Kwota to maks 900 PLN na CPU i do tego jakaś rozsądna płyta za 400-500 PLN.

Na pewno dojdą do tego na ten moment 2x4 gb ramu. ( do przyszłej rozbudowy)

Z jednej strony Cywilizacja wymaga bardzo mocnego wątku, a Total War potrafi obsłużyć lepiej wiele rdzeni.

 

Także mam zagwozdkę czy iść w Ryzen 5 (4 rdzeniowy) czy jakąś i5.

 

Jestem zwolennikiem AMD i w tę stronę póki co się przychylam.

Wydaje mi się że 8 wątków jest bardziej przyszłościowe zwłaszcza że testy pokazują wykorzystanie Ryzena R7 na poziomie 60% średnio.

 

Pozdrawiam wszystkich czytających i czekam na propozycję:)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to masz zagwozdke, poczekaj jeszcze ten tydzien do oficjalnych testow 1400 i 1500x i wtedy podejmiesz świadomą decyzje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ponownie. Testy wyszły. W komentarzach armagedon. Ale jasnej odpowiedzi BRAK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ponownie. Testy wyszły. W komentarzach armagedon. Ale jasnej odpowiedzi BRAK!

Za tą kasę dostaniesz 5 1500x lub i5-7500. W Cywilizacji Ryzen jest lepszy http://www.anandtech...eads-vs-four/11

W Total War wyniki podobne. Uśredniona wydajność w grach przemawia obecnie za  i5. Za Ryzenem lepsze wyniki w aplikacjach, dodatkowe 4 wątki które kiedyś mogą się przydać i możliwość podkręcenia. Na minus nadal drobne problemy z biosami, obsługą szybszych pamięci i nierówna wydajność w grach . Wybór należy do Ciebie.

nv_twh.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodatkowe pytanie. Czy intele mogą chodzić na boxowym chłodzeniu czy trzeba by dokupić coś sensowniejszego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą, aczkolwiek boxowy intel jest słaby w porównaniu do nowego box amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacił bym 100PLn do R5 1600 - te dwa rdzenie mogą się kiedyś przydać w przyszłości (skoro siedziałeś na Phenomie, to zakładam, że nie zmieniasz sprzętu zbyt często).

Kluczem do sukcesu i bezawaryjnej pracy, jest właściwy dobór płyty i pamięci. Niestety na chwilę obecną to trochę loteria i chwilę potrwa, zanim forumowe króliki doświadczalne przetestują kilka działających kombinacji. Oczywiście mowa o @3200Mhz bo niżej powinno hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej:) temat powraca, ostatnio miałem takie rozkminy odnośnie zmiany którą opisałem:) I teraz tak.

Gdyby zamiast ryzena pójśc w starsze I5 lub I7 (i7 4790 na przykład) tak aby nie była konieczna wymiana ramu na DDR4. Do tego płyty są tańsze pod CPU Intela. To czy takie rozwiązanie nie ma lepszej przyszłości?? myślę że taki mocny procesor też da radę jeszcze dość długo. Co Wy na to????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Ryzen 1500x i jestem mega zadowolony:) temat do zamknięcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Ryzen 1500x i jestem mega zadowolony:) temat do zamknięcia:)

Jak się przesiadłeś ze starego kloca to się nie dziwię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika póki co R7 370. Będzie zmiana w wakacje na RX 570/580. A płyta to MSI B350 PC MATE. Jest ok. Ma fajną funkcję OC w biosie. 1 kliknięciem. Tylko wtedy robi się głośno i znacznie cieplej na CPU. Pamięci bez problemu chodzą na 2666Mhz. Na 2933 komp nie wstaje. Czekam na nową AGESE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa AGESA 1.0.0.6 już wydana :-) Niestety MSI pokpiło sprawę i każe sobie czekać w nieskończoność z aktualizacjami nowych BIOSÓW.

W najbardziej komfortowej sytuacji są posiadacze płyt głównych od ASRocka (niemal wszystkie modele), GIGABYTE (większość modeli) oraz ASUSa (na tą chwile aż 3 modele - normalnie petarda :-) Posiadacze Ryzenów polecam sprawdzić czy macie już aktualizacje do swoich płyt głównych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...