Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Monnq

B350 pod overclock na 3,8/3,9?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy w perspektywie Ryzena 1700 którakolwiek płyta główna na chipsecie B350 nada się do podkręcenia go do 3,8/3,9 na wszystkich rdzeniach? Zestaw ma na trochę posłużyć, więc ważne jest chłodzenie sekcji zasilania. Odpadają raczej płyty na B350 Asusa, zostaje Gigabyte Gaming 3 i ASRocki, tyle że z tymi drugimi słyszałem że mają dublowaną sekcję i w praktyce jest to 3x2, nie 6x1, czy ktoś może się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Miałem stabilne 3.9 na Gaming 3, zero problemów.

Ważne tylko aby schłodzić przy takim OC sekcję bo ta nagrzewa się błyskawicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B350 to sa płyty raczej do R5 ktore mniej papu żrą, nie lepiej dołożyć 200zl do x370? mobo kolegi powyżej czyli asus widziałem po 699 w kompuszrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

B350 to sa płyty raczej do R5 ktore mniej papu żrą, nie lepiej dołożyć 200zl do x370? mobo kolegi powyżej czyli asus widziałem po 699 w kompuszrocie

Zgadza się, ale pytanie było czy się uda ;)

Myślę że podstawa to zakup od razu z docelowym chłodzeniem, i mamy 14 dni na testy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z X370 myślałem nad tą od Asusa (X370 Pro) oraz ASRockiem Fatal1ty Gaming K4, tylko on też ponoć ma zdublowane VRM, ASUS ma 6x1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie posiadam ale koledzy uzytkujacy am4 twierdza ze ten asus ma sekcje z górnej półki jeśli chodzi o jakość itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Płyta jest na pewno bardzo dobra, ale przyznam że ja ją wybrałem głównie z powodu sympatii dla marki i posiadania kolorystycznie identycznej RX 480 :E

Generalnie płyty na X370 na pewno sobie poradzą z OC, Ryzen i tak ma sufit na poziomie 4.0 Ghz (+/- 100 Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też mam ASUSa, P8Z77 M Pro i nigdy, odpukać, nie miałem z nim problemów, tyle tylko że martwi mnie kwestia RAMów na Ryzenie tak, aby wstrzelić się w to 3200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Na razie tylko bardzo drogie pamięci w konfiguracji maks 2x8GB są w stanie z taką prędkością pracować, zerknij do wątku o Ryzenie.

Ale sytuacja zaczyna się powoli poprawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...