Skocz do zawartości
rafbgo

AORUS bench table

Rekomendowane odpowiedzi

Mój poprzedni projekt - http://forum.pclab.pl/topic/1029187-XPCTable-Nowy-projekt/page__st__300

 

 

Aktualnie siedzę w domu na zwolnieniu z powodu pozrywanych ścięgien po upadku na łyżwach. Tak obijam się nie miłosiernie, ale wpadłem na genialny pomysł aby wykonać bench table nawet zrobiłem mały projekt -

 

TkTUJWL.jpg

 

tLppyuI.jpg

 

R5462it.jpg

 

VW5y9OJ.jpg

 

YSzYY5f.jpg

 

 

Co o tym myślicie ? na krawędziach można wstawić diody RGB. Wykonanie pewnie MDF 10mm, kolory do ustalenia. Dwa osobne układy na GPU / RAM CPU.

 

 

Oczywiście to tylko taka myśl, projekt jest otwarty na sugestie, "kiedyś tam" jak będzie czas i odpowiednie wsparcie może uda się go wykonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za^powiada sie bardzo ciekawie

powodzenia w znalezieniu sponsora

Edytowane przez adriankiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0iGBjGa.png

 

No to boki obudowy są już zaprojektowane ... teraz podstawka na płytę główną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i good myslales jaka kolorystyka bedzie (ja proponuje moj ulubiony czyli czarno pomaranczowy i bialy) :D:P

czekam na kolejne info ;)

powodzenia w projektowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mi się, więc moja fantazja zadziałała nad mobo-tray - wstępny projekt...

 

7jpXHu2.png

 

Dwa osobne układy, zielone to rurki, fioletowe to przewody.

 

Za gpu odpowiada jedna 360/480 za CPU/RAM jedna 120/140 koło zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj tu wszystkiego bo Ci GB podpierniczy pomysł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i good myslales jaka kolorystyka bedzie (ja proponuje moj ulubiony czyli czarno pomaranczowy i bialy) :D:P

czekam na kolejne info ;)

powodzenia w projektowaniu

 

Ta kolorystyka pasuje, do tego rezerwuar od Alphacool http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/pompy/pompy-typu-d5/preinstalowane-pompy-d5/21026/alphacool-eisbecher-d5-250mm-acetal-inkl.-1x-alphacool-vpp655?c=6261

 

z LEDAMI RGB aurora http://www.aquatuning.pl/modding/ledy/21102/alphacool-aurora-led-ring-60mm-rgb i wszystko ładnie świeci :)

 

Nie dawaj tu wszystkiego bo Ci GB podpierniczy pomysł :E

 

GB ? GIGABYTE ? :)

 

Nie no spokojnie Panowie :) , ktoś im musi to zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działaj działaj. Po ostatnim projekcie jestem niemal pewien, że GB się zdecyduje na sponsoring. Coraz więcej benchtable'ów się pojawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę krzykliwy design, bardziej w guście są takie benche jak np. elder robił.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z projektem.

 

Osobiście mam odczucia podobne do aeriala, wolę bardziej stonowany design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10/10 za prototyp z papieru :lol2:

 

 

powodzenia w projekcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem prototyp z papieru wygrał przedstawienie :D najważniejsze, że widać finalnie jak to będzie się przedstawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak, nie wiem na ile jest to wykonalne... nie wiem jak to będzie świecić ale marzą mi się DDR4 RGB od GOODRAM :)

 

Mam nadzieje tylko, że GOODRAM się nie obrazi za lekkie zmienienie loga ;).

 

lGIo0Mi.png

 

no to tak, boczne nakładki będą wykonane z pleksi czarnej lub białej, góra będzie wykonana na kształt napisu/loga.

 

1cfTsKk.jpg

 

Element przezroczysty będzie wyższy o 1cm i będzie wsadzony pomiędzy nimi a pod nim będą diody LED.

 

qr2xuB0.png

 

Kolor napisu loga będzie czarny w przypadku białych boków, a biały w przypadku czarnych tak aby było widać napis GOODRAM.

 

W środek leci pasek led od Alphacool http://www.aquatuning.pl/modding/ledy/21099/alphacool-aurora-led-flexible-light-30cm-inkl.-controller-rgb?c=6441

 

hmmm jak myślicie ? będzie to działać ?

Edytowane przez rafbgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej zamiast kombinować kupić Vegeance LED?

 

A jaka to satysfakcja ? Chyba lepiej zrobić coś samemu niż wpakować do obudowy nakleić naklejki podłączyć oplecione przez kogoś przewody i do tego nazwać to moddingiem ? w dodatku tam jest jeden kolor a tu będzie RGB

 

Projekt nieco się zmienił:

 

3tfNLcX.png

 

6ORegqp.jpg

 

góra zostaje jak jest, logotyp "GOODRAM" będzie normalny i nieco większy, dodatkowo po prawej napis DDR4 i myślę że to byłby finisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej zrobić coś samemu niż wpakować do obudowy nakleić naklejki podłączyć oplecione przez kogoś przewody i do tego nazwać to moddingiem ?

 

 

Co do pogrubionej części wypowiedzi to się zgadzam, ale co do całej reszty już absolutnie nie.

Modding to modding - tak jak sama nazwa wskazuje. Dołożenie ładnych oplotów, ogarnięcie środka i naklejenie kilku naklejek to również modding, czy Ci się to podoba czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się zdaję ze Modding to coś więcej niż wpakowanie do obudowy podzespołów, przygotowanych elementów przez osoby trzecie takich jak kabelki, naklejki itp. Dołożenie ładnych oplotów, ogarnięcie środka i naklejenie kilku naklejek to dla mnie modding niskich lotów... oczywiście nie każdy ma zdolności ale niektórzy idą na łatwiznę i zamiast w jakość idą w ilość co jest dla mnie przykre... a przecież trzeba się rozwijać ? a niektórzy na tym forum jak dla mnie już dawno o tym zapomnieli...

Edytowane przez rafbgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokich lotów, czy niskich... nie ważne, jest to modding.

Dla niektórych wsadzenie ładnych oplotów zaspokaja ich potrzeby moddingowe, inni mają ambicje aby robić budy od podstaw, nie ma sensu uogólniać.

 

Co do osób, które zlecają wszystko i tylko składają do kupy to co w tym złego?

Czy jak chcę sobie zrobić customowego choppera to powinienem wszystkie części wykonać sam, czy mogę sobie kupić gotowe, które mi się podobają i poskładać to tylko do kupy? Czy w tym drugim przypadku będę mógł powiedzieć, że zmodyfikowałem swój motocykl? :hmm:

 

Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie próbujesz wsadzić kij w mrowisko i może się to przeciw Tobie obrócić, bo jednak większość z komentujących tutaj osób działa właśnie na zasadzie kupić->zamonotować->cieszyć się z tego co się zrobiło.

 

Dla mnie np. w moddingu najważniejsza jest estetyka, więc wielu rzeczy nie robię sam, bo nie mam takich zdolności - czy w takim razie zaliczam się Twoim zdaniem do osób, które bawią się w modding komputerów?

 

Idąc dalej, podziwiam Cię za Twoje zdolności w obróbce drewna, ale same projekty są dla mnie nieestetyczne, bez smaku, w ogóle nie trafiają w moje gusta. Czy w takim razie powinienem mówić, że wykonujesz modding niskich lotów?

 

Przemyśl to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie powinien liczyć się efekt końcowy. Jest sporo modyfikacji, które kosztowały mnóstwo czasu i pieniędzy, ale efekt jest średni bo np. autor ma kiepski gust, przesadził z udziwnieniami, całość do tego często wychodzi cholernie niepraktyczna.

A po drugiej stronie, ktoś użył klasycznej obudowy, dobrze całość ze smakiem zaplanował, dobrze dobrał kolory, oploty, i efekt jest super.

Innymi słowy, ilość rzeźby nie musi być wcale proporcjonalna do oceny efektu końcowego, widać to dzisiaj naprawdę w wielu modach, gdzie ludzie na siłę starają się wyróżnić i przekombinowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem każdy projekt jest indywidualny i tym samym zasługuje na indywidualna ocenę ale tyle i ilu oceniających tyle będzie rozbieżności w ocenach , czym mniejszy Case tym więcej gimnastyki a o szybkim serwisowaniu trzeba pomyśleć o ile szybki serwis w małym case będzie możliwy, ale jak ktoś stawia Case od podstaw to jest całkiem inna para kaloszy , gruntowne modyfikacje istniejącej już gotowej obudowy to dopiero wyczyn i wiele rzeczy nie można przewidzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem każdy projekt jest indywidualny i tym samym zasługuje na indywidualna ocenę ale tyle i ilu oceniających tyle będzie rozbieżności w ocenach...

 

Myślę że kolega wyżej dobrze tutaj podsumował. Gusta i guściki, wszystkim się nie dogodzi.

 

"kupić->zamontować->cieszyć się z tego co się zrobiło" dla mnie znaczy to raczej - kupić->zamontować->cieszyć się z tego co się kupiło - no ale nie ma co się kłócić jak sam napisałeś każdy ma inne ambicje/zdolności i sprzęt. Osobiście uważam tylko nie niektórzy od dawna nic ciekawego nie pokazali, a ja na nich się wzorowałem... Ale widocznie trzeba obrać swoja drogę w MODDINGU;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci co mieli słomiane ambicje obecnie bazują na szybkich modyfikacjach by nadążyć za biegiem czasu /złapać sponsora i zrobić Upload , ale ci co noszą czapki na odpowiednim miejscu i wiedza co się z czym je nigdy nie zostaną zastąpieni a na labie można ich policzyć na jednej ręce i to są Wzory do naśladowania. co nie zmienia faktu iż każdy Case był i będzie indywidualny bez różnicy kto w nim grzebał indywidualne tez będą opinie a publikując pixy trzeba się z tym liczyć , owszem u niektórych jakość i Forma Pixa to 85% a Modding to tylko 15% wiec niektórzy nadrabiają sprzętem , ale jak wspomniałem balans Pixy i Modding 50/50 potrafią tylko nieliczni zaprezentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci co mieli słomiane ambicje obecnie bazują na szybkich modyfikacjach by nadążyć za biegiem czasu /złapać sponsora i zrobić Upload , ale ci co noszą czapki na odpowiednim miejscu i wiedza co się z czym je nigdy nie zostaną zastąpieni a na labie można ich policzyć na jednej ręce i to są Wzory do naśladowania. co nie zmienia faktu iż każdy Case był i będzie indywidualny bez różnicy kto w nim grzebał indywidualne tez będą opinie a publikując pixy trzeba się z tym liczyć , owszem u niektórych jakość i Forma Pixa to 85% a Modding to tylko 15% wiec niektórzy nadrabiają sprzętem , ale jak wspomniałem balans Pixy i Modding 50/50 potrafią tylko nieliczni zaprezentować.

 

święte słowa :) właśnie o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zasilacz od SilentiumPC, na zdjęciach model Enduro FM1 GOLD 650W.

 

LRiiuvc.jpg

 

SUXv1Wr.jpg

 

reV0N3z.jpg

 

TbhPnTy.jpg

Edytowane przez rafbgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...