Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matekmz

Nowy wydawca PCLab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Miło mi Was wszystkich powitać - zostałem nowym wydawcą portalu PCLab.pl i będę odpowiadał za wygląd i funkcjonowanie nie tylko samego serwisu, ale też forum dyskusyjnego.

Mam tutaj konto od 2005 roku, na PCLaba zacząłem wchodzić i czytać go regularnie w okolicach 2003 roku. Pamiętam "starą gwardię", pamiętam też wszystkich autorów naszych treści. Jest wiele zagadnień, które chciałbym poruszyć przede wszystkim z Wami. Nie możemy przecież działać bez wsparcia naszych największych miłośników, a za takich uznaję użytkowników tego forum.

 

Dlatego mam do Was wielką prośbę. Zgłaszajcie proszę w komentarzach (najlepiej konstruktywnie!) wszystkie opinie, uwagi, zalety, wady i problemy związane z działaniem czy funkcjonowaniem zarówno PCLab.pl jak i forum dyskusyjnego.

 

Najlepiej, gdybyście wyszczególnili to w punktach - może umówmy się na taki schemat (nie jest wymagany, ale wiele mi pomoże!):

 

1. Co mi się nie podoba na PCLab.pl i co chciałbym zmienić lub dodać?

2. Co mi się nie podoba na forum dyskusyjnym PCLaba i na czym warto się tutaj skupić?

3. Co jest dla mnie najważniejsze na PCLab? Aktualności? Testy? Publicystyka? Może coś jeszcze innego?

4. Co mi się podoba i za co lubię wchodzić na PCLaba?

 

Mam wiele swoich pomysłów, mam kilka koncepcji, mnóstwo spraw możemy popchnąć do przodu, ale jesteśmy tutaj dlatego, że macie do nas wieloletnie zaufanie i oferujecie swoje wielkie wsparcie, więc bez Was nie będziemy istnieć.

 

Dam z siebie wszystko, dlatego chciałbym też mocno współpracować z naszymi czytelnikami. Zobaczymy, co możemy wspólnie zrealizować, a czego nie będziemy w stanie zrobić.

 

Dzięki serdeczne i jestem do Waszej dyspozycji możliwie cały czas, w zakresie swoich możliwości czasowych! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem w temacie "uwagi odnośnie serwisu" to nikt nie raczył odp.

 

UWAGA 1:

 

W wersji mobilnej nie mam jak czytać prywatnych wiadomości i ich pisać

 

UWAGA 2:

 

W wersji mobilnej wszystko na forum działa ok do momentu gdy temat nie ma 100stron wtedy musze 100x przeskoczyć na ostatnia strone bo nie da sie do ostaniej strony z automatu wejść

 

i witaj.... witaj...

 

też jak patrze jestem od 06 roku - wtedy trollowalem więcej jak dziś :P aż miło sie pośmiać z siebie.

 

UWAGA 3

 

za dużo wspierania partnerów jest w działach "co wybrać"; mamy wiecej sklepów jak xkom czy morele a te sa tylko promowane przez uzytkowników za profity z zakupów przez co osoba która jest czyms zainteresowana nie zawsze dostaje optymalna propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

1. Przydała by się ciemna kolorystyka forum, w której wyraźnie jest wskazane w których tematach udzielaliśmy się. Obecna Cethin niestety nie ma tych znaczników jak ze stylu IPB Pro.

 

2. Trzeba zmienić na forum ustawienia odnośnie ostatniej wizyty, i nie przeczytanych tematów z "Zobacz nową zawartość"

 

Przykład:

- wchodzę na forum i przechodzę do "Zobacz nową zawartość", pokazuje mi przykładowo 10 stron, ale nie mam czasu aby wszystko przejrzeć, wracam za godzinę i już stron jest nawet dwa razy mniej, a przecież nic nie przejrzałem.

 

Może wprowadzić opcję, Zobacz nieprzeczytaną zawartość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Rzeczywiście z wersją mobilną forum jest pewien kłopot, bo jest ona mało funkcjonalna.

Mamy w planach przygotowanie zupełnie nowej wersji forum, postawionej na innym silniku, która będzie mieć o wiele większe możliwości.

 

Bardzo fajna uwaga z tą nieprzeczytaną zawartością! Faktycznie, czasem i mnie tego brakowało. Porozmawiam z programistami i sprawdzę, jakie mamy możliwości w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim cokolwiek napiszę na temat: czy przez ostatnie parę lat miałeś okazję poczytać wątki w tym dziale? Wiele problemów zostało określonych i opisanych lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim cokolwiek napiszę na temat: czy przez ostatnie parę lat miałeś okazję poczytać wątki w tym dziale? Wiele problemów zostało określonych i opisanych lata temu.

 

Cześć, jasne! Jestem świadom większości problemów i uwag, które były tu zgłaszane, ale zawsze mogą pojawić się nowe pomysły/uwagi, albo inne spostrzeżenia, które warte są rozpatrzenia.

Im więcej tego, tym lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy w planach przygotowanie zupełnie nowej wersji forum, postawionej na innym silniku, która będzie mieć o wiele większe możliwości.

 

Maly_szcz gadał coś o IPB 3.4.5

Że niby prace w toku etc.

Leciał w bambuko ?

vB/Xenforo/IPB/wBB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam tej historii, dlatego nie potrafię póki co udzielić odpowiedzi na to pytanie, o co wcześniej chodziło i dlaczego zmiany nie zostały jeszcze wdrożone.

 

Ale dowiem się u źródła co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Gdyby dało się ukrócić te floody botów to... i tak się nie da :E

2 Część przypiętych wątków świeci pustkami, powinny wylecieć, albo trafić do śmietnika

3 Miło by było gdyby ktoś w głównych subforach kasował wielokrotnie powielające się topicki, to może nauczą się korzystać z szukajki :E

4 Może jakaś piaskownica dla tych co świeżo zakładają konta i spamują reklamami.

 

Podoba mi się status ostrzeżeń, na benchmarku dostałem już kilka banów z czego część niesłusznie, admini ignorują PW, nawet jeżeli chce się tylko zapytać o szczegóły i za co przyznano karę. Tutaj przynajmniej kontakt z adminami jest, a nie totalna zlewka.

 

Pozdrawiam serdecznie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boty to prosty sposób jest :

1zł (+VAT ?), za jednorazową aktywację każdego nowego konta na forum PCL :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim cokolwiek napiszę na temat: czy przez ostatnie parę lat miałeś okazję poczytać wątki w tym dziale? Wiele problemów zostało określonych i opisanych lata temu.

I od tego trzeba zacząć. W przeciągu ostatniego roku, dwóch lat+ była masa uwag odnośnie forum i portalu w tym dziale a, że nic się nie zmieniło to wszystko jest aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boty to prosty sposób jest :

1zł (+VAT ?), za jednorazową aktywację każdego nowego konta na forum PCL :E

 

Trolle by zbankrutowały nie miał by nas kto wkurzać :(

 

3 Miło by było gdyby ktoś w głównych subforach kasował wielokrotnie powielające się topicki, to może nauczą się korzystać z szukajki :E

 

Najpierw to niech szukajkę naprawią bo inaczej nic w niej się nie znajdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi Was wszystkich powitać - zostałem nowym wydawcą portalu PCLab.pl i będę odpowiadał za wygląd i funkcjonowanie nie tylko samego serwisu, ale też forum dyskusyjnego.

Podstawowe pytanie, jakie masz kompetencje i moc sprawczą na cokolwiek? Co możesz sam robić, a z czym musisz latać i zatwierdzać? Jesteś na wyłączność dla Laba, czy w każdej chwili mogą cię przerzucić do innych projektów?

Szkoda klawiatury jak ma to się skończyć jak zwykle, czyli wielkim nic przy masie obiecanek.

 

Zapraszam do kącika moderatorskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jasne! Jestem świadom większości problemów i uwag, które były tu zgłaszane, ale zawsze mogą pojawić się nowe pomysły/uwagi, albo inne spostrzeżenia, które warte są rozpatrzenia.

Im więcej tego, tym lepiej ;)

Widziałem już takie deklaracje. Również wyglądały na szczere.

W skrócie:

 

1. Jest archaicznie.

Aktualności to jakiś żart (no chyba jedynie Vega trzyma jakiś poziom?) klepaczy losowych ciągów znaków.

Komentarze to dziki zachód.

Niektóre testy, które widziałem, to nie są testy. To tabelki z wynikami uruchomienia benchmarku syntetycznego.

Szczególnie urocze były (lub dalej są) testy monitorów.

Trzeba przyznać jednak, że nie jest najgorzej. W końcu wystarczy spojrzeć na agdlab.pl :E

2. To forum umarło jakiś czas temu i działa obecnie w trybie zombie. Lata zaniedbań swoje zrobiły, "stara gwardia" (mająca chyba udział w generowaniu treści przyciągających statystyczne tłumy?) odeszła.

Do poprawki jest praktycznie wszystko: od literówek, przez skórki do silnika.

Interfejs mobilny to osobny, swoisty rekord świata w wykreowaniu możliwie źle zaprojektowanego interfejsu.

3. Ciężko mi odpowiedzieć na takie pytanie. Nie traktuję pclab.pl jako źródła wiedzy informatycznej.

4. Wspaniale zajmuje nudny czas w pracy i jest dobrym przerywnikiem od innych zajęć. Zawsze to człowiekowi raźniej, kiedy popatrzy na skondensowaną nienawiść i frustrację w wątkach we wiadomym dziale, czy też na problemy informatyczne typu kolor laminatu płyty głównej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mega dziękuję za wszystkie te uwagi.

Zostałem wydawcą tego portalu, by zadbać o wszystkie te aspekty i od początku, ale sukcesywnie, mozolnie, odbudowywać to, co kiedyś było tutaj lepsze. Deklaracje deklaracjami, ale naprawdę chciałbym coś zrobić, bo traktuję ten portal jako kawał mojego życia (czytam go regularnie od 14 lat, to już mnóstwo czasu).

Siedzę na forum od 2005 roku, do tej pory jako zwykły użytkownik, wielokrotnie otrzymywałem pomoc od wielu osób stąd, wiele też było dyskusji, siedzenia do późna w nocy, czytania testów i konfrontacji wyników - oj sporo tego. Aż przyjemnie powspominać ;)

 

No i kilka pytań ;)

 

Aktualności to jakiś żart (no chyba jedynie Vega trzyma jakiś poziom?) klepaczy losowych ciągów znaków.

Komentarze to dziki zachód.

Co dokładnie jest dla Ciebie z nimi nie tak? Z aktualnościami (w sensie ich szybkości pojawiania się, czy w zakresie samej treści?) - komentarze... cóż, to osobny temat. No ale jestem świadom tego problemu.

 

Ciężko mi odpowiedzieć na takie pytanie. Nie traktuję pclab.pl jako źródła wiedzy informatycznej.

Dlaczego? Skąd czerpiesz informacje na ten temat? Z zagranicznych portali? Czego Ci brakuje, żebyś mógł traktować PCLab jako źródło takiej wiedzy? Jak rozumiem, przeprowadzane testy, ich jakość czy autorzy Cię do tego zniechęcili? Czy chodzi o coś jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Tapatalk

2) Możliwość edycji komentarzy na głównej na mobilnej wersji strony

3) Śledzenie komentarzy na głównej

4) Upgrade forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie jest dla Ciebie z nimi nie tak? Z aktualnościami (w sensie ich szybkości pojawiania się, czy w zakresie samej treści?) - komentarze... cóż, to osobny temat. No ale jestem świadom tego problemu.

Ciężko mi oceniać szybkość pojawiania się, za to mam negatywną opinię na temat treści.

- wiele aktualności jest wypełnionych twórczością nie przekazującą żadnej treści. Wyraźnie widać, że twórcy (?) zależy na naklikaniu określonej ilości znaków/słów - stąd przykładowo zabiegi w rodzaju powtarzania się i rozwlekania wypowiedzi;

- słowa dominujące w części aktualności to "wydawałoby się", "prawdopodobnie", "z plotek chyba wynika", "być może", itd, itp;

- poziom merytoryczny bywa różny. Nikt nie oczekuje oczywiście, żeby każdy się znał na wszystkim, ale...może wtedy sobie darować pisanie na dany temat? Można też czasami widać tendencje w rodzaju "Apple jest bee";

- aktualności potrafią się powtarzać. Najwidoczniej coś jest aż tak super-hot, że powstaje kilka newsów o tym samym;

Dlaczego? Skąd czerpiesz informacje na ten temat? Z zagranicznych portali? Czego Ci brakuje, żebyś mógł traktować PCLab jako źródło takiej wiedzy? Jak rozumiem, przeprowadzane testy, ich jakość czy autorzy Cię do tego zniechęcili? Czy chodzi o coś jeszcze innego?

Skupiając się na portalu: testy nie reprezentują poziomu zagranicznej konkurencji (??).

Skupiając się na forum: prawdopodobieństwo uzyskania informacji spoza kręgu zainteresowań "jaki komputer do gier" jest bliskie zeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, to będą jedne z uwag, które jutro poruszę ;)

Właśnie takie konstruktywne i rzeczowe posty są mi bardzo potrzebne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą wersje mobilną forum to można do kosza wyrzucić taki to chłam, jakoś na inne forum mi się chcę wchodzić przez chrome na smartfonie, stronki też bo są rezponsywne i same dostosowują się, a tutaj era kamienia łupanego normalnie, a starej gwardii już nie ma, Prabab, Boro666, Nataly, odeszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale już czegoś tu nie ogarniam. Jaka jest rola wydawcy?

Co z P. Pilarczykiem, A. Świostkiem, A. Piaskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przede wszystkim przestańcie się wydurniać z artykułami TEGO TYPU (portal przeszedł na ciemną stronę mocy ale takimi zagrywkami będziecie tracić wartościowych czytelników/userów a zyskiwać kolejne jak to się kiedyś określało "dzieci neostrady").

 

2. Nie mam zdania. Wchodzę tu szukając konkretnych treści.

 

3. Aktualności, RZETELNE testy.

 

4. Nie osiągnęliście jeszcze poziomu profesjonalizmu abstrakcji pewnego znanego forum zaczynającego się na El.......pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. art sponsorowany więc czego oczekiwać (patrz na autora)

4. to raczej nie jest do osiągnięcia. Zwłaszcza że tam jest nieco inne podejście do tematu, i jednak nieco inne tematy. Chociaż ostatnio i na EL...pl zdarzają się niezłe babole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. art sponsorowany więc czego oczekiwać (patrz na autora)

4. to raczej nie jest do osiągnięcia. Zwłaszcza że tam jest nieco inne podejście do tematu, i jednak nieco inne tematy. Chociaż ostatnio i na EL...pl zdarzają się niezłe babole.

ad. 4 to było na plus dla Pclaba :) Powinienem dopisać w nawiasie sarkazm :) Tam przeginają pałę w drugą stronę ... Chociaż przy takiej bazie userów, ruchu i różnorodności tematów to w sumie nie ma co im się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Pilarczyk i Arek Świostek cały czas są z Nami, Arek Piasek zajmuje się innymi rzeczami.

 

Wydawca odpowiada za działanie portalu, harmonogram publikacji i wiele innych rzeczy które mają wpływ na zawartość PCLaba. W tym odpowiadam też za wygląd i działanie forum.

Zostały mi przydzielone właściwe kompetencje by coś zmienić i wprowadzić tutaj powiew świeżości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłbym się systemu oceniania komentarzy, ewentualnie zastosowałbym taki jak na cda. Ukrywanie zaminusowanych według mnie niczemu nie służy.

 

Chyba podstawą działania tego portalu nadal powinny być testy. Szukając informacji na temat jakiś archaicznych konstrukcji non stop trafiam na pclaba. To jest ta siła i wyznacznik. Ktoś czegoś szuka, trafia do was i w ten sposób zyskujecie czytelnika.

 

Popracować trochę nad jakością tekstu, czasem przeczytać kolejny raz przed opublikowaniem, czasem wprowadzać inną narrację w artykułach i aktualnościach.

 

Wszystkiego od razu się nie zrobi, biorąc pod uwagę prośby innych użytkowników, ale stopniowo można coś zmieniać i portal powinien zyskać.

 

Żeby się działo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...