Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Qwertypp10

Ryzen 5 na płycie ze starym BIOS'em B350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z was złożył już komputer z Ryzen 5 serii i z płytą główną ze starym BIOSEM, bez oficjalnego wsparcia producenta?

Zamówiłem ostatnio Ryzen 1600x, MSI B350 PCMATE, 8GB 3600MHZ RAM geil. Jeszcze nie dotarły do mnie, ale zastanawiam się, czy nie domówić usługi aktualizacji BIOSu do najnowszej wersji, bo widzę że dopiero wczoraj MSI wypuściło BIOS ze wsparciem dla Rzyen 5, a boję się, że złożę komputer i się nie uruchomi...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak bym zamówił taką usługę - najwyżej jak sp... się coś podczas flashowania to będzie na sklep :E

 

nie wiem ile za to wołają, ale potem odsyłanie sprzętu, czekanie, płacenie za kuriera dodatkowo itd. to niepotrzebna udręka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zadziałało za 1 razem na starym BIOSIE, udało mi się go zaktualizować do najnowszej wersji. Niestety korzystam z HDD z poprzedniego komputera na ktorym byl win7, za kazdym razem gdy sie bootuje wyskakuje bluescreen, tak samo w trybie awaryjnym. Muszę trochę popróbować, a jak nie to zainstaluje win10 i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny... Windows to nie linux albo format albo opcja naprawy przy instalacji (xp cos takiego mial). Nie ma tak ze mozesz sobie przekladac dysk i odpalac winde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś dopisać odnośnie pamięci RAM, zamawiałem G.Skill, nie geil. Dokładnie: G.Skill Ripjaws V 3600 MHz DDR4 (2x 4 GB) F4-3600C17D-8GVK. Niestety nie poszły w żaden sposób wyżej niż 2667MHz. Brałem te, ponieważ widziałem bardzo podobne moduły, tylko że 16gb na stronie producenta, ze wsparciem do 3200mhz i myślałem, że zadziałają na 3200mhz. Mam jeszcze trochę dni by ewentualnie je wymienić na np, takie

Pamięć HyperX Predator DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15 (HX430C15PB3K2/8)

Pamięć HyperX Savage DDR4 2x8GB, 2666MHz, CL13 (HX426C13SB2K2/16)

 

Ale nie wiem, czy warto to robić, tylko czekać na nowy BIOS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...