Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

celestin

EVGA GTX 570

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem kartę EVGA GTX 570 i odpaliłem np: FlatOut 4 Total Insanity oraz test na kartę FurMark i w tych 2 przypadkach następuje restart PC czy to wina zasilacza, za słaby ?? do tej karty,i jaki by kupić ??

 

Do tej pory MSI: GTX 560 SE 1Gb 192 na obecnym zasilaczu Modecom: Premium 500w chodziło dobrze,dzięki za rady.

post-48340-14920364894284_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2869947600_1329747958.jpg

 

320W na najważniejszej linii.

 

Twoja nowa karta zjada zaladwie 225W za wiele nie zostaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest na dwóch liniach

jedna jest do mobo cpu hdd

druga do pci-e

 

wiec na gpu masz 150W

 

w dodatku 1 gen core cpu ktore tez duzo biorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury grafiki (zwłaszcza sekcji zasilania), aha i NIE UŻYWAJ FURMARKA.

Jeżeli to referent, sekcja zasilania eksploduje po dłuższym czasie takich tortur !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie eksperymentował z tym zasilaczem:)

 

Każdy restart komputera to o krok bliżej do jego awarii. Zamiast temperatury to lepiej zerknąć jak wyglądają napięcia. Szczególnie +12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiar temp., a tym bardziej napięć jest zbędny - za słaby zasilacz i tyle w temacie

 

@duniek

ocp w takim badziewiu jest tylko na nalepce :E

 

@agent_x007

jak zrobić pomiar temp. vrm na fermii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio w grach łyka ~165wat.

 

Sprawdź temperatury grafiki (zwłaszcza sekcji zasilania), aha i NIE UŻYWAJ FURMARKA.

Jeżeli to referent, sekcja zasilania eksploduje po dłuższym czasie takich tortur !

Nie ma to jak straszyć ludzi. Karta ma ogranicznik mocy taki sam jak nv stosuje od keplera tylko nieprogramowalny, do tego jest zabezpieczenie przed furmanem w sterowniku. Dlatego w furmanie masz dużo niższy pobór mocy niż w grze.

 

Nawet jak wyłączysz ogranicznik programowo z gpu-z to sekcji nie spalisz, pomimo skrojenia faz jest bardzo mocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak straszyć ludzi. Karta ma ogranicznik mocy taki sam jak nv stosuje od keplera tylko nieprogramowalny, do tego jest zabezpieczenie przed furmanem w sterowniku. Dlatego w furmanie masz dużo niższy pobór mocy niż w grze.

 

Nawet jak wyłączysz ogranicznik programowo z gpu-z to sekcji nie spalisz, pomimo skrojenia faz jest bardzo mocna.

Miałem referenta - Padła po dwóch latach od kupienia.

EVGA wymieniła na : LINK, mój egzemplarz (z dopiskiem SC), padł po niecałych dwóch latach (i nie podnosiłem napięcia, ani nie wyłączałem jego limitów mocy).

Pierwsza nie dawała obrazu po instalacji sterowników od NV (na VGA Compatible było OK), druga po prostu zaczęła walić artefaktami na pulpicie.

Ostatecznie skończyłem z GTX 670 2GB FTW i działa do teraz :)

 

Co do skrojenia faz :

Referent GTX 570 posiada 2/3 możliwości prądowych GTX'a 580, a GTX 570 to karta mająca ~90% wydajności GTX'a 580.

"Bardzo mocna", to ona na pewno nie jest - LINK.

MOSFET'y tracą swoje możliwości wraz ze wzrostem temperatury, warto sprawdzić ich specyfikację przy 100-125C.

EDIT : Referent GTX 570, używa dwóch typów MOSFET'ów (bazuję na tym zdjęciu : LINK).

Konfiguracja na fazę : 2x Niska Strona + 1x Wysoka (jeżeli dobrze widzę).

"Niska strona" : LINK.

45A... do 25C :D

"Wysoka strona" : LINK.

30A... do 25C :D

 

Czyli mając 4 fazy z 8-ma MOSFET'ami 45A, daje nam to 360A... przy 25C :E

Powodzenia ze schłodzeniem sekcji VRM GTX'a 570 do 25C przy max. obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co sie sprzeczacie o furmarka i wytrzymalosc karty, skoro po obciążeniu karty i tak zaraz robi sie reset:D Zasilacz mu kfiknie prędzej niż karta:] Nie wiadomo tylko, czy zrobi to sam, czy zabierze kogos ze soba do krainy wiecznej elektroniki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem referenta - Padła po dwóch latach od kupienia.

EVGA wymieniła na : LINK, mój egzemplarz (z dopiskiem SC), padł po niecałych dwóch latach (i nie podnosiłem napięcia, ani nie wyłączałem jego limitów mocy).

Pierwsza nie dawała obrazu po instalacji sterowników od NV (na VGA Compatible było OK), druga po prostu zaczęła walić artefaktami na pulpicie.

Ostatecznie skończyłem z GTX 670 2GB FTW i działa do teraz :)

 

Co do skrojenia faz :

Referent GTX 570 posiada 2/3 możliwości prądowych GTX'a 580, a GTX 570 to karta mająca ~90% wydajności GTX'a 580.

"Bardzo mocna", to ona na pewno nie jest - LINK.

MOSFET'y tracą swoje możliwości wraz ze wzrostem temperatury, warto sprawdzić ich specyfikację przy 100-125C.

EDIT : Referent GTX 570, używa dwóch typów MOSFET'ów (bazuję na tym zdjęciu : LINK).

Konfiguracja na fazę : 2x Niska Strona + 1x Wysoka (jeżeli dobrze widzę).

"Niska strona" : LINK.

45A... do 25C :D

"Wysoka strona" : LINK.

30A... do 25C :D

 

Czyli mając 4 fazy z 8-ma MOSFET'ami 45A, daje nam to 360A... przy 25C :E

Powodzenia ze schłodzeniem sekcji VRM GTX'a 570 do 25C przy max. obciążeniu.

Sekcja na tej karcie ma taki zapas, że możesz wykrzesać wszystkie soki z gpu na powietrzu i wodzie. Problem powstanie gdybyś chciał odpalać furmana na mocno wykręconej karcie, ale i tak musisz wyłączyć ogranicznik. Na refie nie ma żadnych problemów z utrzymaniem niskich temp sekcji i wiadomo dlaczego. Fermiacze padały od zimnych lutów, nie od popalonych sekcji. Nv wie co robi, karta zasysa mniej niż 470gtx, która posiada cztery fazy do zasilania gpu.

 

Bez oc furman(po wyłączeniu ogranicznika) to lajcik dla tej sekcji, karta zasysa ~300wat. Tylko w przybliżeniu sekcja od gpu przyjmuje na klatę tylko ~210wat.

 

U mnie ref pracował na 980mhz i do tej pory działa u nowego właściciela. U kumpla do tej pory działa 8600gt, która śmigała non stop na "lajtowych" 1050mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To więc jak Kupię 600/700w zasilacz to starczy ;) muszą być dwie PCi-E 6+2 czy mogę tych użyć ? A i co to ten ogranicznik na tą karte jest ??

post-48340-14922373535874_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To więc jak Kupię 600/700w zasilacz to starczy ;) muszą być dwie PCi-E 6+2 ? A i co to ten ogranicznik na tą karte jest ??

500W Ci styknie tylko dobrej firmy, a nie modecom itp. Oczywiście mówimy o nowych zasilaczach z mocnymi liniami 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego że zasiłka przepłacona to dobry wybór :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500W Ci styknie tylko dobrej firmy, a nie modecom itp.

 

nie opowiadaj. modecomy z serii mc, feel 3 i volcano są przyzwoite. jajec nei urywają ale można je montować bez obawy o eksplozje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opowiadaj. modecomy z serii mc, feel 3 i volcano są przyzwoite. jajec nei urywają ale można je montować bez obawy o eksplozje.

MC to bardzo stara konstrukcja pozostałe tak samo... Do nowych sprzętów się nie nadają. Do przyzwoitości im daleko, są po prostu tanie i się nie psują tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MC to bardzo stara konstrukcja pozostałe tak samo... Do nowych sprzętów się nie nadają. Do przyzwoitości im daleko, są po prostu tanie i się nie psują tak szybko.

 

Ten mój to do nowości chodził dobrze Modecom: Premium 500w :cool: ,do teraz kiedy trzeba więcej mocy :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój to do nowości chodził dobrze Modecom: Premium 500w :cool: ,do teraz kiedy trzeba więcej mocy :Up_to_s:

W robocie FEEL 2 też działa już kupe lat z celeronem na 478. Ale to nie znaczy, że jest dobry po prostu cud :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że zasilacz 500wat nie daje rady zasilić sprzętu ciągnącego teoretycznie 60-70% deklarowanej mocy, to znaczy że to złom nie zasilacz:D

 

Nie ważne, że drobnym drukiem napisali że jednak ma 300wat a nie 500:D Dla kupującego w to nie jest dobry zakup

 

A nazwa zasilacza sugeruje, że to jakiś model PREMIUM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heaven%202017-06-04%2000-25-47-06.png

 

fs.png

 

Po małych testach grafiki :E

 

Far Cry Primal,DOOM,Fallout4,Prey,Wolfenstein The New Order. Dają radę obecnie pogrywam w te tytuły.

nie działa o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Po 80x Zephyr siedzi teraz.

 

CyuWFA7.jpg

 

Ed9g6BX.jpg

 

Ostatni wynik po OC w Heaven Benchmark 4.0

 

W0Pu5ZJ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaphyr? Tańszych nie było?

 

Ani nie ma ćisnienia, ani dobrej prędkości przepływu. Spokojnie mogłeś założyć 92x92.

 

Karta działa, ale temperatura 85C nie powala na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym też przykręcić tą grafikę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Gdyby rozumiał co to oznacza, rozumiałby także, że masowe zalesienie spowodowałoby lokalnie wygładzenie zmian, pogodowych, a nie ich nasilenie. Nie, on najwyraźniej uważa, że od lasów wody przybywa. Ma niesłychanego niefarta, bo akurat ubywa.
    • Poczekaj na wypowiedź Senda w sprawie ewentualnego terkotania w poziomie do góry nogami. Sickeflow nie terkocze, mam u siebie dwa na chłodnicy i można je używać w każdej dowolnej pozycji montażowej. Nie wiem tylko od jakiego napięcia kręci ten Sickeflow
    • Zgadza się, w tej rozdzielczości większej różnicy nie będzie. Na upartego można wziąć tego Intela, źle nie będzie, ale zamykasz sobie pole do dalszej rozbudowy w przyszłosci - podstawka LGA 1700 jest już martwa, podczas gdy na AM5 jeszcze pewnie z 2-3 serie przynajmniej wyjdą.     Można też taniej na AM5, czyli zamiast 7800X3D dać Ryzen 7 7700 (~ 1100 zł). Wydajnościowo będzie bliżej i5-tki, za to taniej, a no i w twojej rozdziałce tak samo - bez wielkich różnic. Do tego 7700 jest chłodny, więc nawet Freezer 36 za 120 zł go schłodzi z powodzeniem. Pod 7800X3D już warto dać AIO, bo ta pamięć 3DV-Cache się mocno grzeje. I wtedy np za 2-3 lata sobie zmienić procka na lepszego.
    • to "pokrycie" pieniądza dzisiaj jest trochę tajemnicze - co to w praktyce oznacza? to pojęcie pokrycia wzięło się z początków większego handlu w Europie, gdzieś z 14-15 wieku, kiedy powstały w większych miastach europejskich banki i tzw "banknoty", czyli dokładnie tłumacząc papierowe noty bankowe poświadczające złożenie w banku jakiegoś kruszcu, z reguły złota, w depozycie, o wartości odpowiadającej wartości tych wydanych not - wtedy pokrycie było dosłowne; wydane banknoty służyły do operacji handlowych zamiast złota, bo oczywiście handel, zwłaszcza na dalekich trasach, był wtedy b. ryzykowny i targanie ze sobą dużych ilości cennego kruszcu albo pieniądza z niego było obarczone zbyt dużym ryzykiem - nie trzeba chyba dodawać, że był to wielki postęp w handlu i przyczynił się decydująco do do rozwoju handlu i obrotu bankowego (zwłaszcza banków, bo złożone w depozycie złoto można było wykorzystać np do udzielenia pożyczek, też w papierach, nie kruszcu i inkasować z tego solidne procenty - tak chyba? powstała np fortuna Fuggerów); zresztą to chyba nie wynalazek europejski, bo niedawno czytałem, że np w Chinach, gdzie monetą zdawkową były pieniądze z miedzi a główną jednostką kruszcowy srebrny tael, powstało mnóstwo kantorów wymieniających te miedziane grosze na świstki papierowe z odpowiednim napisem, bo miedź jest ciężka i po prostu duża ilość tych drobniaków nawet obrywała kieszenie, dlatego papier powszechnie się przyjął - tutaj też oczywiście pokrycie jest dosłowne; nie muszę chyba dodawać, że kruszec czy w postaci sztabek,  czy wybitych monet był towarem jak każdy inny i jego stosunek do każdego innego towaru zależał od popytu i podaży, czyli był normalnym stosunkiem handlowym; jak np podaż kruszców po odkryciu Ameryki i uruchomieniu meksykańskich i boliwijskich kopalń srebra nagle gwałtownie się zwiększyła to wartość srebra spadła i ceny wszystkich towarów w nim wyrażone podskoczyły, co podobno spowodowało pierwsza większą inflację w Europie natomiast dzisiaj pieniędzy kruszcowych w dosłownym znaczeniu już praktycznie nie ma, bo tzw drobne to zupełny margines obrotu - zamiast prawdziwych pieniędzy mamy tzw "fiduciary money", czyli konwencjonalne pieniądze papierowe, których funkcjonowanie opiera się na zaufaniu (fiduciary od fiducia - zaufanie) do ich wydawcy, czyli państwa, bo wszędzie tylko państwo może je emitować - nie jestem znawcą historii finansów, ale to chyba dopiero 19 wiek, i to druga polowa, kiedy większość państw przechodziła na te konwencjonalne świstki - wiec co znaczy dziś "pokrycie" - może oznaczać tylko po 1- wymianę zużytych banknotów - nie zwiększa oczywiście ilości pieniędzy w obrocie, przynajmniej nie powinna, i 2 - dodruk pieniądza odpowiadający zwiększeniu się ilości towarów i wartości usług w obrocie gospodarczym - miernikiem jest chyba? prognoza wzrostu pkb, przy uwzględnieniu oczywiście inflacji, bo inflacja to dopust boży i nie da się jej wg obecnej wiedzy wyeliminować; jak wprowadza się te dodruki do obrotu - chyba przez pożyczki banku państwowego dla innych banków, które z kolei wprowadzają je do obrotu, itd?? - znaki zapytania, bo nie wiem, jaki jest dokładny mechanizm i jak to funkcjonuje; natomiast te nadmierne dodruki to chyba trochę mit, bo państwo by sobie samo strzelało w stopę napędzając inflację, itp - oczywiście wiem, że państwo dzisiaj zostało zawłaszczone przez prywatne kliki, tzw partie, więc w praktyce różnie z tym może być natomiast na pewno USA nie upadły po Nixonie i rezygnacji z parytetu złota, wprost przeciwnie - to po Nixonie np sama Kalifornia ma pkb przekraczające 2 biliony, więcej chyba niż np cała Rosja, więc informacje o agonii USA trochę przesadzone - w ogóle złoto to przesąd, który utrzymuje się wskutek wegetacji innych przedpotopowych przesądów jak np państwa narodowe, czy narodowo-plemienne, itp
    • 3.7 V dostaje po uruchomieniu. Jeśli ten arctic F12 się nadaje, o którym mówi kolega wyżej, to biorę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...