Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matekmz

PCLab.pl - oceń portal i daj nam znać, czego oczekujesz :)

Kierunek rozwoju portalu PCLab.pl  

516 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoja ocena portalu PCLab w skali od 1 do 5:

    • 1
      29
    • 2
      60
    • 3
      210
    • 4
      187
    • 5
      29
  2. 2. Czego najbardziej oczekujesz od PCLaba? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Rzetelnych testów komponentów komputerowych
      496
    • Artykułów publicystycznych (felietonów naszych autorów)
      197
    • Newsów ze świata technologii
      378
    • Porównań zestawów komputerowych (np. najbardziej polecane laptopy, sprzęty dla graczy)
      263
    • Fajnych materiałów video
      62
    • Pierwszych wrażeń (np. krótkiej opinii o komponencie przed konkretnym testem)
      117
    • Działań na Facebooku i w kanałach Social Media
      12
    • Inne (napisz jakie w komentarzu)
      20
  3. 3. Jak według Ciebie, portal PCLab powinien się utrzymywać? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Za pomocą reklam na stronie głównej
      363
    • Poprzez płatne, rozbudowane artykuły specjalistyczne (jeśli tak, to ile możesz zapłacić?)
      52
    • Za sprawą sponsorów, którzy chcą realizować we współpracy z redakcją teksty sponsorowane
      255
    • Z dotacji od fanów i czytelników
      175
    • Dzięki reklamom w testach i tekstach
      196
    • Poprzez własny sklep z koszulkami, kubkami i gadżetami PCLabowymi (np. pendrive'y, vlepy lub podstawki pod kubek)
      249
    • Dzięki różnym akcjom promocyjnym z wykorzystaniem partnerów nie związanych z branżą IT
      256
    • Inne (napisz jakie w komentarzu)
      19
  4. 4. Czy portal PCLab.pl jest dla Ciebie głównym źródłem wiedzy specjalistycznej o komponentach komputerowych/branży IT?:

    • Tak
      81
    • Nie
      60
    • Jest jednym z wielu, które sprawdzam
      321
    • Wchodzę tu tylko dla forum, nie odwiedzam PCLab.pl w ogóle
      20
    • Tak, ale mam zastrzeżenia (napisz w komentarzu, jakie)
      26
    • Nie, mam zaufane serwisy zagraniczne, które odwiedzam (jakie?)
      7
  5. 5. O czym chciałbyś/chciałabyś czytać na PCLab.pl? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Testy procesorów
      466
    • Testy kart graficznych
      461
    • Testy płyt głównych
      413
    • Testy pamięci RAM
      383
    • Testy zasilaczy
      396
    • Testy obudów
      339
    • Testy kontrolerów obrotów/wentylatorów/schładzaczy
      285
    • Testy routerów
      228
    • Testy drukarek
      184
    • Testy monitorów
      375
    • Testy macierzy dyskowych
      195
    • Testy głośników
      259
    • Testy NAS i rozwiązań sieciowych
      190
    • Felietony/publicystyka dot. technologii
      212
    • Opisy skomplikowanych zagadnień dot. budowy komputera
      292
    • Opisy skomplikowanych zagadnień dot. budowy gier komputerowych i ich działania
      233
    • Testy porównawcze (różne karty graficzne w zakresie cenowym od, do itp)
      387
    • Przegląd najważniejszych informacji z każdego tygodnia w formie jednego artykułu
      144
    • Testy peryferiów (myszki, klawiatury, słuchawki)
      301
    • Teksty specjalistyczne o budowie procesorów, kart graficznych, płyt głównych, RAM czy zasilaczach
      294
    • Recenzje gier komputerowych z punktu widzenia ich optymalizacji/budowy i działania
      251
    • Polecane zestawy komputerowe (do określonej kwoty)
      218
    • Polecane laptopy (w przedziałach cenowych)
      176
    • Polecane peryferia dla graczy
      165
    • Artykuły publicystyczne o branży IT (np. ciekawe wydarzenia, które mają miejsce, nowe odkrycia technologiczne czy rozwój infrastruktury sieciowej)
      241
    • Newsy o grach
      217
    • Newsy o technologiach
      335
    • Newsy o gadżetach
      203
    • Newsy o nowych komponentach komputerowych
      317
    • Newsy o aktualnej sytuacji w branży (sprzedaż czy rozwój)
      244
    • Felietony historyczne (np. o historii kart graficznych, procesorów lub komputerów)
      225
    • Poradniki (jak coś złożyć, zbudować, sprawdzić)
      254
    • Inne (napisz w komentarzu jakie)
      16
  6. 6. Czy autorzy tekstów mają dla Ciebie duże znaczenie? Przywiązujesz się do nich? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Tak
      54
    • Nie, nie mają żadnego znaczenia
      150
    • Tak, dla konkretnych autorów wchodzę na portal
      33
    • Nie, oczekuję tylko, by tekst był ciekawy, autor ma mniejsze znaczenie
      236
    • Tak, autor o dużej wiedzy jest dla mnie autorytetem
      98
    • Nie, weryfikuję tekst w innych źródłach, niezależnie od autora
      101
    • Mam inne zdanie na ten temat (napisz w komentarzu, jakie)
      7
  7. 7. Co jest według Ciebie, największym problemem PCLab.pl? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Niski poziom testów
      148
    • Niski poziom newsów
      234
    • Niski poziom moderacji serwisu
      214
    • Duży bałagan w komentarzach pod tekstami
      241
    • Przestarzała szata graficzna portalu
      154
    • Niska częstotliwość ukazywania się nowych artykułów
      231
    • Brak ciekawych felietonów/publicystyki
      170
    • Brak sprawdzonych autorów
      79
    • Mam uwagi co do rzetelności zamieszczanych testów
      123
    • Mam uwagi co do jakości wykonywania zamieszczonych testów
      115
    • Mam uwagi co do ogólnej sprawności funkcjonowania portalu (jakie?)
      38
    • PCLab.pl to tylko forum, portal dla mnie mógłby nie istnieć
      29
    • Inne (napisz w komentarzu, jakie)
      34


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś zapowiadał duży, rzetelny test zasilaczy, ponoć nawet platformę testową zbudował i... a św. Dygdy się zbliża

 

Ktoś zapowiedział testy porównawczy obecny kodeków audio jak i dedykowanych kart dźwiękowych i... cisza.

 

Sporo wody w WC (water cooling dla niekumatych) upłynęło od czasu ostatniego zbiorczego testu coolerów CPU - http://pclab.pl/art44739.html

Podobnie ze zbiorczymi testami HDD, RAM, SSD

 

Brakuje np. powtarzanego co rok testu zbiorczego CPU i GPU - jak szybko procesory i karty graficzne się starzeją i tracą na wydajności w nowych grach lub nowszych wersjach programów użytkowych. Czy posiadacze i5 od Sandy po Haswella są już skazani na wymianę platformy, a może niech jeszcze poczekają z rok? Jak bardzo Radki z serii 7xxx lub GTX serii 7xx tracą w najnowszych produkcjach (nie zawsze na full detalach i max rozdzielczości 2180p)

 

Pokazanie na przykładach jak powinno wybierać się miejsca testowe w grach - co się dzieje jak testujemy GPU np. w Wieśku3, gdy miejsce bardziej nadaje się do testów CPU (rynek Novigradu). Gry do testów zmieniają się mniej więcej co rok, wtedy pokażcie mniej więcej miejsca testowe

 

Brakuje zbiorczego testu pendraków od 16 do 128GB, podobnie z kartami pamięci.

 

Aktualności - niech ich autorzy mają swoją bazę by nie powielać informacji sprzed kilku dni. Skoro A dziś podał info o np. Coffe Lake, ich specyfikacji i dacie premiery, niech za dzień lub dwa kolejny redaktor nie tworzy kolejnego niusa.

 

Brakuje artykułów zahaczających o historię - jak np. zmieniała się architektura CPU, jak wypadłby taki Pentium III 1GHz przy współczesnych Atomach czy najtańszych Celeronach. Jak wypadłby Athlon64 przy Visherze i Ryzenie. Przypomnieć młodszym czytelnikom czasy Rivy TNT czy też ATI Rage - jak zmieniała się architektura GPU na przestrzeni lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety obserwuję zaniżanie się poziomu PCLab, jak i zaniżanie rzetelności testów. Np. spawa z testem kart graficznych GTX 1050Ti (tabelka opłacalności została najpierw pomieszana, potem poprawiona ale ustawiona tak, że karta o najlepszym stosunku wydajności do ceny nie była na szczycie!), w testach kart graficznych jako platforma testowa dobierany jest bardzo mocno podkręcony Core i7 i bardzo szybkie pamięci RAM, co w przypadku testów hi-endowych kart jest jak najbardziej wskazane, aby nie były wąskim gardłem dla grafiki, ale w testach kart budżetowych zaciemnia to rzeczywiste wyniki (różne obciążenia procesora przez sterownik graficzny), bo prawie nikt kupując budżetową karę nie kupuje hi-endowego procesora i RAMu. W testach kart graficznych, dobieracie najbardziej obciążające momenty, ale czasami przeginacie - np. w przypadku Wiedźmina 3 Krew i Wino grając na najwyższych detalach na GTX 970 nigdy nie zaobserwowałem aż tak niskiej ilości FPS jak w waszych testach - 40 to było minimum, natomiast wg waszych testów mogły się pojawić spadki nawet do 23 FPS, a w pozostałych miejscach testowych średnia płynność była w granicach 30-paru klatek, możliwe że znaleźliście jakiej wyjątkowe miejsce gdzie faktycznie były takie spadki, ale przez 98% gry miałem stałe 60 FPS, więc wasze testy mogły dać mylne wyobrażenie co do rzeczywistej płynności gry. Nie raz w artykułach pojawił się ewidentnie artykuł sponsorowany, który nie był oznaczony jako sponsorowany. Zamiast skupiać się na newsach i artykułach o grach, lepiej skupcie się na testach, bo jak będę chciał poczytać o grach to wejdę sobie na plygamię albo GOLa, a po PCLab oczekuję informacji o sprzęcie komputerowym.

1. Rzecz o miejscach testowych w grach...

2. Czy procesor będzie ograniczał nową kartę graficzną?...

3. Testowanie procesorów w grach – metody, miejsca testowe. Jak umiejętnie czytać wykresy wydajności?

4. FCAT, czyli Frame Capture Analysis Tool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi przeszkadza? Mniej newsów o telefonach, mniej (najlepiej zero) testów telefonów, mniej newsów o pierdołach, mniej Samsunga (galaxy to, galaxy tamto). Czego bym chciał? Więcej testów sprzętu komputerowego, płyt głównych, procesorów, kart graficznych, ale też zasilaczy, dysków, obudów, chłodzeń, monitorów, drukarek, routerów itp.

Chciałbym też, żeby moderacja działała jak należy i banowała troli, jak niegdyś anomalocaris, żeby w komentarzach pod artykułami i newsami (o Samsungu) był porządek i tam też leciałyby bany. Chciałbym... Pewnie i tak nic z tego.

edit: I fajnie, jakby co jakiś czas były testy tych samych kart na różnych (starszych i nowszych) sterownikach. I nie wiem czy już pisałem, ale mniej telefonów komórkowych i Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wokół portalu powstała największa w naszym kraju społeczność moddingowa w skład, której wchodzą magicy pokroju Eldera, Skeepera czy iksmodiwa, a także sporo osób mających za sobą liczne projekty, które zyskały rozgłos za granicami naszego kraju. Jest wiele osób zainteresowanych chłodzeniem custom LC, które na tego typu rozwiązaniach zjadły zęby w ciągu ostatnich lat składając kolejne zestawy i posiadają ogromną wiedzę. Wydaje mi się, że warto wykorzystać ten potencjał, czy to do przygotowania serii artykułów, testów, poradników, a może wywiadów? Modding komputerowy, czy custom LC, to już nie zaścianek, a gałąź, która bardzo szybko zyskuje na popularności wśród użytkowników, co ma związek z ogólnie rosnącą stopą życiową w naszym kraju.

 

2. Testy chłodzeń typu AC czy AiO LC - na rodzimym rynku straszna posucha, więc chętnie zobaczyłbym kilka testów porównawczych obecnie dostępnych na rynku konstrukcji.

 

3. Testy zasilaczy - tutaj również nie wygląda to najlepiej, chociaż na konkurencyjnym portalu powoli coś się rusza. Na Labie wielokrotnie chodziły słuchy o przygotowywanym sprzęcie oraz metodologii, ale rezultatów nie widać. Ponownie - na forum jest grupa osób mających szeroką wiedzę o budowie zasilaczy, metodologiach testowych czy rozwiązaniach technicznych - np. fajny Rafałek, bartosz302 czy yojo2.

 

4. Przydałaby się seria poradników dotyczących podstawowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem, konstrukcją oraz składaniem PCta, ponieważ, o ile obecnie coś jest, to najczęściej bardzo przestarzałe, ewentualnie są to po prostu wątki przygotowane przez użytkowników forum. Często nieaktualizowane od wielu lat.

 

5. Transparentność serwisu, którą, moim zdaniem, zabijają artykuły sponsorowane. Od tego typu rozwiązań trzymałbym się jak najdalej. Już lepiej wrzucić więcej reklam, na które użytkownicy pomarudzą, ale przynajmniej nie będą zarzucać portalowi stronniczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ode mnie.

1. Przebudowa lub całkowita zmiana systemu komentarzy w portalu. Albo wrzućcie Disqusa, ale to spowoduje napływ nowych komentujących więc potrzebna silna moderacja, zwłaszcza że Disqus jest wyjątkowo przyjazny dla trolli. Ale też cholernie wygodny - powiadomienia, szybkość działania, możliwość edycji, blokowania itp. W aktualnym systemie denerwują mnie te minusy - niektórym się należą ale często lecą za po prostu odmienne zdanie. Wywalić to, dodać obowiązek uzasadnienia minusa albo zrobić osobny licznik plusów i minusów. Wkurza brak możliwości edycji na mobilnej, wkurza brak powiadomień.

 

2. NIE ruszać testów smartfonów. Macie obecnie według mnie najlepsze recenzje w Polsce - nie jakieś opisowe gówno typu "ekran jest jasny, kolory ładne, bateria długo trzyma" - u was wszystko jest pomierzone (bardzo sobie cenię testy ekranu), sprawdzone, jako jedyni zwracanie uwagę np. na throttling, dla mnie bomba!

 

3. Popieram zdanie wielu użytkowników o więcej testów. Obecnie robicie praktycznie tylko CPU i GPU, to jednak ciut za mało.

4. Jestem fanem wszelkich tekstów typu "jak to działa"

5. Przydałoby się odświeżenie wyglądu, tylko nie przesadzajcie z jakimiś futurystycznymi layoutami, które są nieczytelne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Ktoś zapowiadał duży, rzetelny test zasilaczy, ponoć nawet platformę testową zbudował i... a św. Dygdy się zbliża

 

Ktoś zapowiedział testy porównawczy obecny kodeków audio jak i dedykowanych kart dźwiękowych i... cisza.

 

Sporo wody w WC (water cooling dla niekumatych) upłynęło od czasu ostatniego zbiorczego testu coolerów CPU - http://pclab.pl/art44739.html

Podobnie ze zbiorczymi testami HDD, RAM, SSD

 

Brakuje np. powtarzanego co rok testu zbiorczego CPU i GPU - jak szybko procesory i karty graficzne się starzeją i tracą na wydajności w nowych grach lub nowszych wersjach programów użytkowych. Czy posiadacze i5 od Sandy po Haswella są już skazani na wymianę platformy, a może niech jeszcze poczekają z rok? Jak bardzo Radki z serii 7xxx lub GTX serii 7xx tracą w najnowszych produkcjach (nie zawsze na full detalach i max rozdzielczości 2180p)

 

Pokazanie na przykładach jak powinno wybierać się miejsca testowe w grach - co się dzieje jak testujemy GPU np. w Wieśku3, gdy miejsce bardziej nadaje się do testów CPU (rynek Novigradu). Gry do testów zmieniają się mniej więcej co rok, wtedy pokażcie mniej więcej miejsca testowe

 

Brakuje zbiorczego testu pendraków od 16 do 128GB, podobnie z kartami pamięci.

 

Aktualności - niech ich autorzy mają swoją bazę by nie powielać informacji sprzed kilku dni. Skoro A dziś podał info o np. Coffe Lake, ich specyfikacji i dacie premiery, niech za dzień lub dwa kolejny redaktor nie tworzy kolejnego niusa.

 

Brakuje artykułów zahaczających o historię - jak np. zmieniała się architektura CPU, jak wypadłby taki Pentium III 1GHz przy współczesnych Atomach czy najtańszych Celeronach. Jak wypadłby Athlon64 przy Visherze i Ryzenie. Przypomnieć młodszym czytelnikom czasy Rivy TNT czy też ATI Rage - jak zmieniała się architektura GPU na przestrzeni lat.

Dawid to był taki kwiat labu dawno nic nie pisał na głównej- szkoda. Lab pozbył się swoich pereł- zaniedbał, wręcz do takiego stopnia, że dostali @#$$%#. Radosław S, Opson, Dawid...

 

Fakt dodaje się masę bezsensowanych procesorów do testów różniących się MHz- gdy brakuje platform starszych- to też taka domena słabszych/gorszych portali.

Z flashówkami jest ogromny rozrzut jest parę modeli na poziomie SSD i cała reszta.

W zapisach liniowych jest sporo fajnych. Testami bieda fakt. Z drugiej strony najważniejsza jest u nich chyba i tak trwałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona PCLAB NIE JEST przestarzała! Nie zmieniajcie jej przypadkiem na ten nowy typ strony o nieskończenie pionowym układzie, bo to jest debilizm, a korzystanie z takiego ustrojstwa na komputerze jest katorgą. Wbilibyście sobie tym gwóźdź do trumny tylko.

 

Wywalcie Bartosza Czechowicza, bo poziom jego "newsów" zakrawa o pomstę do nieba. Stała formułka, w której jedynie zmienia dane. (choć ostatnio już tak nie spamuje non stop o MS i Samsungu lub FB, więc może jest szansa go jakoś ułożyć...)

 

Przestańcie zaśmiecać "newsami" o rzekomych domniemanych zmianach w najnowszym telefonie Samsunga albo o aktualizacji Windowsa, która pojawi się za rok...

 

Dajcie sobie spokój z wybiórczymi newsami o grach, to nie ten portal.

 

Więcej testów, nie tylko monitory, grafiki i myszki. A gdzie zasilacze, coolery, drukarki, cokolwiek innego...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej poradników np do podkręcania procków.

Przydałaby się jakaś prosta porównywarka kart graficznych, zestawienie wyników wszystkich modeli testowanych w jakimś programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym siadł i poprawił testy. W Tabelkach pod kartą, jak już wklejamy stare testy to należało by napisać np. Numer sterownika karty graficznej, lub np. Bios płyty jak przy ryżach.

Mogły by się też pojawiać mniejsze testy, ale bardziej konkretne z zapisem rozgrywki jak to teraz jest popularne. Zamiast testować 100 modeli przetestować 5 a solidnie.

 

Artykuły o "Dupie marynie", plotki mogłyby się nie pojawiać w cale albo przerzucić je do kącika plotkarza. Szczerze powiem, że ostatnio kilka razy sprawdzałem bloga i tam są o wiele ciekawsze artykuły niż na głównej.

Teardown zasilacza, albo karty graficznej i omówienie występującej elektroniki takie testy na pewno poprawiły by jakość. ;)

 

A no i najważniejsze, było by miło jakby pod testem, gdzie słabo wypadła karta A była jakaś sensowna teoria. Bo jak ktoś napisze w podsumowaniu, wypada słabo bo wypada słabo. Jakaś geneza dlaczego tak może być!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że głosowałem na to, co większość. :) Mam nadzieję, że to otworzy oczy na to jak wygląda serwis i ogólna jakość się poprawi. Czy pokochamy nowego wydawcę czy znienawidzimy - czas pokaże. Życzę jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak aktualności. Musicie być naczesie, bo jeśli coś przeczytam gdzie indziej, to po co mam tu wchodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na jedyne zaznaczone przeze mnie pytanie które wymagało doprecyzowania. Ile byłbym w stanie zapłacić za treści na najlepszym, polskim poziomie? Jeśli tekstów byłoby dużo to rzuciłbym max 5 zł miesięcznie. Chyba że wybijecie się ponad przeciętną, wtedy tyle co za dobrej jakości dziennikarstwo, max 25zł miesięcznie. Ale mówimy o tekstach których nie znajdę w CAŁYM INTERNECIE ANGIELSKIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Czystki na forum

- Test ogólnych peryferii nie tylko tego co podeślą sponsorzy,

kupił ktoś w redakcji nowy laptop/pendrive/telefon, cokolwiek? ->przetestować!

- Wyexponowanie bloga pclab na stronie głownej, może coś bardziej w stylu reddita/wykopu gdzie artykuły były by plusowane i te lepsze bardziej exponowane, niektóre z nich były bardzo ciekawe.

- kącik aliexpres? może jakiś partnership z nimi czy gearbest, bardzo dużo ludzi zamawia produty bezpośrednio z chin.

- cyklyczne artykuły (dawno temu co niedziele była recka jakiejś gry)

- layout, porządki z niektórymi przestarzałymi modułami, lepsze wyeksponowanie newsów., miejsce na np najlepszy topic tygodnia z forum, lub najlepszy worklog miesiąca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Artykuły sponsorowane mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem, ale powinny być wyraźnie oznacozne jako sponsorowane i mieć jakąś wartość, a nie być tylko nachalna reklamą.

 

Forum do naprawy, jest przestarzałe i olewane przez administrację, wersja mobilna nie ma podstawowych funkcjonalności. Tapatalk chyba już stracił na popularności, przynajmniej ja nie korzystam.

 

Wygląd portalu też juz traci myszką, z tych linków na prawo od aktualności nie korzystam - podejrzewam, ze inni podobnie (tylko klikam aktualnosci i artykuły). System komentarzy jest przestarzały, lepiej by się sprawdził taki w formie "drzewka": komentarz i pod spodem odpowiedzi do niego (coś jak na dobreprogramy.pl czy typu disqus).

 

Moim zdaniem zbyt duży udział artykułów i testów na stronie skupia się na drogim lub niszowym sprzęcie typu laptop dla laptop dla pro gracza z milionem diod.

Testy podzespołów komputerowych w zbyt duzym stopniu skupiaja się na grach (w sumie sprzęt jest testowany prawie tylko w nich) - można przecież dodac jakies testy np. czasu kompilowania, testy wykorzystania konkretnych zestawów instrukcji, oprogramowanie do pracy i zastosowania domowego.

 

Chciałbym na portalu więcej artykułow również dotyzących software (i systemów operacyjnych, równiez innych niż Windows - nie wiem czy inni się ze mną zgodzą) - tematy przykładowo typu: linux, dystrybucje linuxowe, oprogramowanie do czegoś tam. Brakuje również ciekawych, profesjonalnych (nawet krótkich) felietonów i tekstów specjalistynych.

 

Część sprzętu PC omijacie, a szkoda. Np. radiatory, wentylatory, coś o PC audio (nie mam na myśli słuchawek z wielkim logo CS:GO dla "pro gamera").

 

Aktualności są obecnie wg mnie bardzo niskiej jakości, często pojawiają się w nich błędy (rownież merytoryczne) i duża część z nich opiera się o plotki, nawet te mniej prawdopdoodbne, a zdarza sie że autor przyjmuje je za pewnik. Moim zdnaiem zbyt dużo lania wody i powtarzania tego samego w kolejnych akapitach aktualnosci - często ciężko dokopac się do sedna informacji.

 

Ostatnio się przekonałem do materiałów wideo - jeśli byłyby dobrze zrealizowane, to jestem za.

 

Osobna kwestia to czego oczekuje większośc odwiedzajacych i na ile ich potrzeby pokrywają sie z grupą użytowników odwiedzająych forum i głosujących w tej ankiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należałoby odbierać trollom możliwość raportowania komentarzy do tekstów na głównej; aż krew czasami człowieka zalewa jak widzi wszystkie komenty z dopiskiem "raportowany". Layout strony głównej to jakiś anachronizm który powinien być zmieniony lata temu; kto to słyszał w dobie monitorów szerokoekranowych o artykułach przypominających rolkę taśmy i dużo pustego miejsca wokół? Artykuł mają też za dużo stron - nie należy np. testów kart graficznych sztucznie rozbijać na 40 stron bo nie ma to żadnego sensu i zniechęca do czytania. Albo dorabiacie opcję "drukuj na jednej stronie", albo zmniejszacie tę liczbę do sensownej i nie większej niż 10, bo w tej sytuacji trzeba się ratować wtyczkami do przeglądarki które złożą tę sieczkę w jedną dającą się czytać całość.

 

No ale o tym się mówi od lat i nic się nie zmienia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gratulację dla @matekmz za objęcie sterów nad tym portalem i trzymam kciuki żeby on wyszedł na rzetelne i światowe medium.

 

Przy okazji chciałbym przedstawić kilka sugestii według których przydałyby się zmiany:

1. Nowa szata graficzna portalu. Co prawda od lat się przyzwyczaiłem do obecnej, ale tak naprawdę przydałoby się coś nowocześniejszego a zarazem nawiązującego do obecnego wyglądu. Jak wygląd strony będzie dobrze z optymalizowany, przejrzysty i czytelny to myślę, że nikt by nie miał nic przeciwko zmianom.

2. Skupienie się na artykułach, newsach, testach związanych tylko z PC, laptopami, podzespołami i akcesoriami (m.in. klawiatury, myszki, drukarki, itp.) do nich. Nie chciałbym widzieć tutaj żadnych sprzętów "smart" i "mobile" czyli smartfonów, tabletów, smartwatchy, "smartopasek", itp, jak i konsol do gier. Od tego są inne portale związane z tą tematyką, które za razem nie wchodzą na "grunt" pecetowców.

3. Proponowałbym odpuścić sobie jakieś plotki o jeszcze nie istniejących sprzętach i programach jako newsy. Może wydawać się, że jak się takiej "ploty" nie wstawi jako news to inne portale dzięki temu będą do przodu, a to nie prawda. Może jest to dobre jako clickbait bo nieznana nowość przyciąga uwagę, ale jak się okazuję, że jest to tylko jakaś plotka to portal tylko traci na znaczeniu i jakości, schodząc do poziomu serwisu plotkarskiego który jest mało wartościowym źródłem informacji i często z czasem pomijanym. Lepiej podać oficjalne i potwierdzone zapowiedzi, newsy o czymś nowym i stać się rzetelnym i prawdziwym źródłem informacji.

4. Przydały by się testy innych sprzętów i podzespołów niż CPU i GPU które obecnie dominują. Chętnie bym poczytał/zobaczył duży test myszek, klawiatur, kart dźwiękowych, głośników, monitorów, padów, itp.

5. Reklamy mogą być ale nie nachalne. Naprawdę nie mam nic przeciwko nim do puki nie zasłaniają mi tekstu który chcę przeczytać, nie zaczynają wyć, albo nie są odpowiednie do tematyki portalu.

6. Chyba najważniejsze, żebyście pozbyli się łatki faworyzowania kart graficznych NVIDII. Ogólnie żebyście nie dali poznać po sobie, że faworyzujecie jakieś konkretne marki, zachowajcie wysoką neutralność.

 

Jak sobie coś przypomnę to na pewno jeszcze napiszę.

 

EDIT:

7. Przydałaby się jakaś forma podziękowania za pomoc konkretnemu użytkownikowi na forum, wtedy łatwiej by było wyróżnić osoby które się znają na czymś i są pomocne, przy okazji wyeliminowało/osłabiło by się pseudo znawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czego mi brakuje najbardziej na labie i nietylko? Braku w procedurze testowej CPU następujących rzeczy:

1. Prędkości kompilacji kodu w Visual Studio lub czymkolwiek innym

2. Testów wirtualizacji

3. Testów obciążeniowych (na przykład gra na pierwszym monitorze + na drugim monitorze wirtualka) - i porównanie jak procesor sobie poradził, gdy wirtualka nie robiła nic wersus gdy była na maksa obciążona.

 

Mam wrażenie, że przy testach CPU wszystkie portale zapominają, że nie tylko twórcy grafiki i filmów mocno obciążają procesory, ale programiści i administratorzy również to potrafią :P W necie mam od groma testów Adobe, Blender, 7-zip itp., ale testów kompilacji, wirtualizacji czy właśnie takiej obciążeniówki prawie zero.

 

Podpowiem, że jak zrobiłem sobie taki test obciążeniowy na Ryzen 1700 (na pierwszym monitorze był Wiedźmin 3 1080p na ultra w Novigradzie, a na drugim obciążona w 90% wirtualka z 4 wirtualnymi prockami), to średni spadek FPS wyniósł max 2 klatki. I to jest moc takiego procesora, która powinna być uwidoczniona w teście CPU. Testowanie 6 lub więcej rdzeniowych procków tylko w 1 aplikacji jednocześnie uruchomionej to czyste marnotrastwo ich mocy i tak naprawdę taki test to test syntetyczny.

 

Dodatkowo brakuje mi porządnych testów schładzaczy i ogólnie różnego sprzętu typowo komputerowego w szczególności w przedziale cenowym dla typowego kowalskiego a nie arystokracji, jak dla przykładu laptop za 10 tysi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

...

O właśnie, zapomniałem o wirtualizacji. Szkoda, że pomijacie obecnie ten temat przy testowaniu sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie narzekam. Jedynie mam zastrzeżenie o zbyt dużą ilość newsów związanych z telefonami, a szczególnie z Samsungiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam bym chętnie zapłacił kilka złotych miesięcznie za dostęp do naprawdę rozbudowanych, technicznych tekstów.

 

I w przeciwieństwie do kolegi Xenoth wcale nie uważam żeby musiały by to być teksty przewyższające wszystko co znajdzie się w „CAŁYM INTERNECIE ANGIELSKIM”, szczególnie za śmieszne 25 zł na miesiąc.

Można by to zrobić w formie pojedynczych artykułów, ale lepiej byłoby wydawać płatny „magazyn” do czytania online, jako specjalny rss/atom i pobrania jako pdf, epub, mobi, etc., którego każdy „numer” poświęcony byłby innym zagadnieniom.

Zauważyłem że niewielu czytelników poparło pomysł z płatnymi artykułami, ale proszę, nie sugerujcie się tym i nie rezygnujcie z pomysłu już na starcie. Kto kupi to kupi, a część materiałów do tekstów płatnych i tak powstawałaby przy okazji prac nad artykułami bezpłatnymi. Np. robicie testy nowej rodziny GPU — w bezpłatnym artykule umieszczacie to co dotychczas: krótkie omówienie zmian w archi, testy wydajności w grach i co popularniejszych aplikacjach 3D/CAD, energooszczędność, hałas, itp. A w płatnym dodatku? Dokładniejsze omówienie architektury i wpływu zmian na współpracę z co popularniejszymi silnikami graficznymi, rendererrami, itp. (bo przeciętnemu użytkownikowi GPU zależy na wydajności i ma w ogonie jak ją osiągnięto), dokładniejsze przyjrzenie się GPU z punktu widzenia twórcy (nie tylko konsumenta), omówienie narzedzi, które najlepiej wykorzystują potencjał GPU w konkretnych zastosowaniach.

Po prostu w wersji bezpłatnej skupić się na mainstream i tym co interesuje przeciętnego konsumenta, w wersji płatnej na pro i tego co ich interesuje. Choć takie podejście wymaga oczywiście inwestycji, głównie w ludzi zdolnych pociągnąć sekcję pro, a Onet z inwestowania w ambitne przedsięwzięcia raczej nie słynie.

 

 

 

No i Focus powinien wrócić. Bo to równy chłop był! Choć sam załaziłem mu pewnie za skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że moje odpowiedzi w ankiecie prawie w 100% pokryły się z najczęściej zaznaczanymi. Zatem poprawcie moi drodzy to, na co najczęściej żalą się czytelnicy portalu i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Może za 10 lat wyżej wymienione pomysły ujrzą światło dzienne w co wątpię :E Co do zmiany nicka czekam już ponad grubo pół roku ani moderacja ani admin nawet maile nic nie wskórały ehh :( Szata graficzna strony powinna być też zmieniona. Uważam to za ciekawe posunięcie :) Po tej ankiecie i tak nic nie będzie zrobione zapewne znowu spóźniony fail pryma aprylis :E Również otrzymałem za dużo ostrzeżeń plus do tego zpp :D  Może jakieś zmiany odnośnie karania na forum też coś by wniosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację dla @matekmz. Obyś wyprowadził okręt z mielizny, na szerokie wody...

 

Kilka moich uwag.

 

1. Przede wszystkim zmiana regulaminu, która pozwoliłaby na szybszą eliminacje niepożądanych gości.

Obecnie jest ogromny problem z zalewem fanboyów i tzw. trolli. Wycwanili się pisząc komentarze, które bezpośrednio nie naruszają regulaminu, jednakże są oczywistym celowym trollowaniem (widać to jak na dłoni). Moderacji nie ma wcale, lub jest ale niestety nic nie orbi, lub nie ma podstaw w regulaminie, aby mogła skutecznie działać... To musi się jak najszybciej zmienić. Główna strona, to Wasza wizytówka!

Natychmiastowe blokowanie użytkowników z multikontami, szybka odpowiedź moderacji na tzw. trollowanie (celowe, płatne i w każdej innej formie) i eliminacja fanboy- ów.

Ewentualnie, przenoszenie takich delikwentów do niepublicznego forum.

 

2. Zmiany w layoucie - obecny jest OK i może pozostać, dodałbym tylko motyw nocny i najważniejsze, wprowadziłbym podgląd ocen - czyli to, kto (z nicku) ocenił dany komentarz (pozytywnie lub negatywnie). Dzięki temu, można łatwiej wyłapywać osobników mających multikonta.

 

 

3. Zatrudnienie porządnych newsmanów. Na chwilę obecną macie tylko jednego porządnego, który potrafi pisać (Vega)

 

4.Rozbudowa stanowiska testowego i poprawa procedury testowej (koledzy wyżej już na ten temat pisali).

 

5. Otwarcie się na nowe sposoby przekazu - czyli materiały wideo z: aktualnie prowadzonych testów, recenzji, wideo z różnych eventów, wizyt w zakładach zajmujących się szeroko rozumianym IT (na zasadzie edukacji i prezentacji nowych technologii), firm i marek również naszych rodzimych (to też może być formą promocji tych podmiotów (reklamą), za którą możecie zainkasować pieniądze).

Nieszablonowe testowanie sprzętu, szukanie dziur i błędów - wszystko to, czego partnerzy nie dostarczyli w gotowej procedurze testowej.

Testowanie sprzętu losowo zakupionego w różnych sklepach, testowanie skuteczności serwisów producenta (obojętnie jakiej marki).

Podcasty, na konkretne tematy lub z ciekawymi osobami ze świata IT. Przedstawianie historii lub ewolucji rożnych technologii - również coś w formie nauki. Np. osiągnięcia konkretnej firmy w danej dziedzinie (również można wykorzystać jako formę reklamy i na tym zarobić). Użytkownik, słucha, ogląda, lub czyta - zdobywa wiedzę.

 

6. Bardziej przejrzyste formy sponsoringu i współpracy partnerskiej - na pewno nie poprzez zasypywanie czytelników dwoma konkretnymi korporacjami (chyba Wiecie co mam na myśli).

 

7. Mniej plotkarstwa i wróżenia z fusów!! Jeśli nie ma o czym pisać, to lepiej nie pisać wcale...

 

 

8. Myślę, że za kilka/kilkanaście miesięcy, można powtórzyć ankietę i przekonać się czy zmiany (o ile się pojawią), zmierzają w dobrym kierunku. Czy użytkownicy widza poprawę, czy są zadowoleni - generalnie lepsza komunikacji z czytelnikami (to dla Was ważne), ponieważ są pewne braki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

A ja tam bym chętnie zapłacił kilka złotych miesięcznie za dostęp do naprawdę rozbudowanych, technicznych tekstów.

 

I w przeciwieństwie do kolegi Xenoth wcale nie uważam żeby musiały by to być teksty przewyższające wszystko co znajdzie się w „CAŁYM INTERNECIE ANGIELSKIM”, szczególnie za śmieszne 25 zł na miesiąc.

Można by to zrobić w formie pojedynczych artykułów, ale lepiej byłoby wydawać płatny „magazyn” do czytania online, jako specjalny rss/atom i pobrania jako pdf, epub, mobi, etc., którego każdy „numer” poświęcony byłby innym zagadnieniom.

Zauważyłem że niewielu czytelników poparło pomysł z płatnymi artykułami, ale proszę, nie sugerujcie się tym i nie rezygnujcie z pomysłu już na starcie. Kto kupi to kupi, a część materiałów do tekstów płatnych i tak powstawałaby przy okazji prac nad artykułami bezpłatnymi. Np. robicie testy nowej rodziny GPU — w bezpłatnym artykule umieszczacie to co dotychczas: krótkie omówienie zmian w archi, testy wydajności w grach i co popularniejszych aplikacjach 3D/CAD, energooszczędność, hałas, itp. A w płatnym dodatku? Dokładniejsze omówienie architektury i wpływu zmian na współpracę z co popularniejszymi silnikami graficznymi, rendererrami, itp. (bo przeciętnemu użytkownikowi GPU zależy na wydajności i ma w ogonie jak ją osiągnięto), dokładniejsze przyjrzenie się GPU z punktu widzenia twórcy (nie tylko konsumenta), omówienie narzedzi, które najlepiej wykorzystują potencjał GPU w konkretnych zastosowaniach.

Po prostu w wersji bezpłatnej skupić się na mainstream i tym co interesuje przeciętnego konsumenta, w wersji płatnej na pro i tego co ich interesuje. Choć takie podejście wymaga oczywiście inwestycji, głównie w ludzi zdolnych pociągnąć sekcję pro, a Onet z inwestowania w ambitne przedsięwzięcia raczej nie słynie.

 

 

 

No i Focus powinien wrócić. Bo to równy chłop był! Choć sam załaziłem mu pewnie za skórę.

 

Też popieram płatny dostęp. Myślę, że tym sposobem można jednym zamachem wyczyścić całą patologię w komentarzach.

Można też na próbę wprowadzić system bezpłatnych artów po 14 dniach od premiery.

Z chęcią bym płacił o ile by były kompleksowe artykuły nie ograniczające się do benchmarków i gier. Bo to co wywaliliście przed premierą Ryzena cóż...

 

Pod resztą argumentów się podpisuję. Zwłaszcza ostatnim

 

 

Należałoby odbierać trollom możliwość raportowania komentarzy do tekstów na głównej; aż krew czasami człowieka zalewa jak widzi wszystkie komenty z dopiskiem "raportowany". Layout strony głównej to jakiś anachronizm który powinien być zmieniony lata temu; kto to słyszał w dobie monitorów szerokoekranowych o artykułach przypominających rolkę taśmy i dużo pustego miejsca wokół? Artykuł mają też za dużo stron - nie należy np. testów kart graficznych sztucznie rozbijać na 40 stron bo nie ma to żadnego sensu i zniechęca do czytania. Albo dorabiacie opcję "drukuj na jednej stronie", albo zmniejszacie tę liczbę do sensownej i nie większej niż 10, bo w tej sytuacji trzeba się ratować wtyczkami do przeglądarki które złożą tę sieczkę w jedną dającą się czytać całość.

 

No ale o tym się mówi od lat i nic się nie zmienia. :E

Co proponujesz w zamian? W sensie oflagowanie komentarzy do zaminusowania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta zrobiona dodatkowo kopiuje to co napisałem w komencie:

 

ja osobiscie bym chciał wiecej tutoriali - np jakieś cuda na zasadzie bezpieczenstwa w sieci, TOR, anonimowoć, mozna wspomnieć o tzw canary tokens itd.

 

Wiecej HW, newsów stricte PC, felietonów.

 

Wiecej tresci, mniej spamu o samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...