Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matekmz

PCLab.pl - oceń portal i daj nam znać, czego oczekujesz :)

Kierunek rozwoju portalu PCLab.pl  

516 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoja ocena portalu PCLab w skali od 1 do 5:

    • 1
      29
    • 2
      60
    • 3
      210
    • 4
      187
    • 5
      29
  2. 2. Czego najbardziej oczekujesz od PCLaba? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Rzetelnych testów komponentów komputerowych
      496
    • Artykułów publicystycznych (felietonów naszych autorów)
      197
    • Newsów ze świata technologii
      378
    • Porównań zestawów komputerowych (np. najbardziej polecane laptopy, sprzęty dla graczy)
      263
    • Fajnych materiałów video
      62
    • Pierwszych wrażeń (np. krótkiej opinii o komponencie przed konkretnym testem)
      117
    • Działań na Facebooku i w kanałach Social Media
      12
    • Inne (napisz jakie w komentarzu)
      20
  3. 3. Jak według Ciebie, portal PCLab powinien się utrzymywać? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Za pomocą reklam na stronie głównej
      363
    • Poprzez płatne, rozbudowane artykuły specjalistyczne (jeśli tak, to ile możesz zapłacić?)
      52
    • Za sprawą sponsorów, którzy chcą realizować we współpracy z redakcją teksty sponsorowane
      255
    • Z dotacji od fanów i czytelników
      175
    • Dzięki reklamom w testach i tekstach
      196
    • Poprzez własny sklep z koszulkami, kubkami i gadżetami PCLabowymi (np. pendrive'y, vlepy lub podstawki pod kubek)
      249
    • Dzięki różnym akcjom promocyjnym z wykorzystaniem partnerów nie związanych z branżą IT
      256
    • Inne (napisz jakie w komentarzu)
      19
  4. 4. Czy portal PCLab.pl jest dla Ciebie głównym źródłem wiedzy specjalistycznej o komponentach komputerowych/branży IT?:

    • Tak
      81
    • Nie
      60
    • Jest jednym z wielu, które sprawdzam
      321
    • Wchodzę tu tylko dla forum, nie odwiedzam PCLab.pl w ogóle
      20
    • Tak, ale mam zastrzeżenia (napisz w komentarzu, jakie)
      26
    • Nie, mam zaufane serwisy zagraniczne, które odwiedzam (jakie?)
      7
  5. 5. O czym chciałbyś/chciałabyś czytać na PCLab.pl? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Testy procesorów
      466
    • Testy kart graficznych
      461
    • Testy płyt głównych
      413
    • Testy pamięci RAM
      383
    • Testy zasilaczy
      396
    • Testy obudów
      339
    • Testy kontrolerów obrotów/wentylatorów/schładzaczy
      285
    • Testy routerów
      228
    • Testy drukarek
      184
    • Testy monitorów
      375
    • Testy macierzy dyskowych
      195
    • Testy głośników
      259
    • Testy NAS i rozwiązań sieciowych
      190
    • Felietony/publicystyka dot. technologii
      212
    • Opisy skomplikowanych zagadnień dot. budowy komputera
      292
    • Opisy skomplikowanych zagadnień dot. budowy gier komputerowych i ich działania
      233
    • Testy porównawcze (różne karty graficzne w zakresie cenowym od, do itp)
      387
    • Przegląd najważniejszych informacji z każdego tygodnia w formie jednego artykułu
      144
    • Testy peryferiów (myszki, klawiatury, słuchawki)
      301
    • Teksty specjalistyczne o budowie procesorów, kart graficznych, płyt głównych, RAM czy zasilaczach
      294
    • Recenzje gier komputerowych z punktu widzenia ich optymalizacji/budowy i działania
      251
    • Polecane zestawy komputerowe (do określonej kwoty)
      218
    • Polecane laptopy (w przedziałach cenowych)
      176
    • Polecane peryferia dla graczy
      165
    • Artykuły publicystyczne o branży IT (np. ciekawe wydarzenia, które mają miejsce, nowe odkrycia technologiczne czy rozwój infrastruktury sieciowej)
      241
    • Newsy o grach
      217
    • Newsy o technologiach
      335
    • Newsy o gadżetach
      203
    • Newsy o nowych komponentach komputerowych
      317
    • Newsy o aktualnej sytuacji w branży (sprzedaż czy rozwój)
      244
    • Felietony historyczne (np. o historii kart graficznych, procesorów lub komputerów)
      225
    • Poradniki (jak coś złożyć, zbudować, sprawdzić)
      254
    • Inne (napisz w komentarzu jakie)
      16
  6. 6. Czy autorzy tekstów mają dla Ciebie duże znaczenie? Przywiązujesz się do nich? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Tak
      54
    • Nie, nie mają żadnego znaczenia
      150
    • Tak, dla konkretnych autorów wchodzę na portal
      33
    • Nie, oczekuję tylko, by tekst był ciekawy, autor ma mniejsze znaczenie
      236
    • Tak, autor o dużej wiedzy jest dla mnie autorytetem
      98
    • Nie, weryfikuję tekst w innych źródłach, niezależnie od autora
      101
    • Mam inne zdanie na ten temat (napisz w komentarzu, jakie)
      7
  7. 7. Co jest według Ciebie, największym problemem PCLab.pl? (można zaznaczyć kilka odpowiedzi):

    • Niski poziom testów
      148
    • Niski poziom newsów
      234
    • Niski poziom moderacji serwisu
      214
    • Duży bałagan w komentarzach pod tekstami
      241
    • Przestarzała szata graficzna portalu
      154
    • Niska częstotliwość ukazywania się nowych artykułów
      231
    • Brak ciekawych felietonów/publicystyki
      170
    • Brak sprawdzonych autorów
      79
    • Mam uwagi co do rzetelności zamieszczanych testów
      123
    • Mam uwagi co do jakości wykonywania zamieszczonych testów
      115
    • Mam uwagi co do ogólnej sprawności funkcjonowania portalu (jakie?)
      38
    • PCLab.pl to tylko forum, portal dla mnie mógłby nie istnieć
      29
    • Inne (napisz w komentarzu, jakie)
      34


Rekomendowane odpowiedzi

https://pclab.pl/news78533.html

 

[/size]

 

 

 

Adrian

https://pclab.pl/news78538.html

https://pclab.pl/news78533.html

<< Informacja poprawiona

 

 

Macie zamiar coś z tym zrobić?

 

Ja rozumiem wywalić się kolejny na informacji od VideoCardz, ale trzymanie na głównej 3 sprzecznych ze sobą newsów jest mało fajne.

 

Ostatni cytat ma się nijak do drugiego. Drugi (mój) mówi o prezentacji/zapowiedzi. Ostatni o dostępności na rynku. Jego pierwsze zdanie jest napisane tak, że w pełni rozumiem konfuzję po Twojej stronie. Nie mam na to wpływu, niestety.

 

Treść pierwszego elementu Twojego wpisu podtrzymuję. Abstrahując od powyższego akapitu, to akurat nie podpada, bo stanu faktycznego nie da się "łatwo sprawdzić". Intel nie poda nikomu oficjalnej informacji o zapowiedzi, ani o dostępności nowych procesorów. Jak już mówiłem, bardzo chętnie poznam swojego oczywistego fake-newsa, którego puściłem, a mogłem w pełni sprawdzić, a tego nie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisałeś newsa o AMD Picasso wskazując jakoby Raven Ridge miało być przedstawicielem Zen2 pomimo, iż nawet na slajdzie, który załączyłeś widniało, że to Zen+

 

Dziwnym trafem VeideoCardz również tak to "interpretował"

 

Nie wiem, nie chce mi się szukać ale zakwalifikowałbym to jako "niezgodność stanu faktycznego z rzeczywistością"

Ale to zapewne też nie news, którego dało się w pełni sprawdzić... Bo takowych nie ma poza oficjalnymi prezentacjami i eventami. Tym samym stosunkowo prosto być nieomylnym newsmenem...

 

Pomijając już fakt, że jesteście nieomylni - naprawdę nie dacie rady się dogadać czasem z Adrianem co piszecie? Przecież sami pod sobą dołki kopiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do artykułu o coolerze do miniobudów https://pclab.pl/art78402.html mam propozycję: proszę o test obudów pod płyty ITX, gdzie prócz CPU można zastosować także dedykowaną k. graficzną.

 

Ostatnio ze znajomymi obserwuję dziwną manię kupowania laptopa do gier, bo to ponoć zajmuje mniej miejsca i nie ma bałaganu z okablowaniem. A po niedługim czasie kończy się mniej więcej tak:

y0FNKrym.png

 

Dlatego warto by pokazać, że komputer do gier nie musi być szafą opartą bigTower, może być wielkości konsoli a mieć możliwości rozbudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda... W cholerę ludzi tak ma, a jak się zapytam dlaczego nie mają 10x wydajniejszego i cichszego blaszaka to mówią, że jego nie można wziąć ze sobą.

 

- Ok, a kiedy brałeś gdzieś tego laptopa?

- Eeeee....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda... W cholerę ludzi tak ma, a jak się zapytam dlaczego nie mają 10x wydajniejszego i cichszego blaszaka to mówią, że jego nie można wziąć ze sobą.

 

- Ok, a kiedy brałeś gdzieś tego laptopa?

- Eeeee....

Ja mam mniej wydajnego laptopa, ale jak gramy LANparty to zawsze go biorę, wtedy wszyscy mają lapki. :E, jakoś się da wtedy, laptopa łatwiej wziąść, ale w domu można grać na piecu. :):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/art78095.html

Artykuł trochę stary, ale wziąłem się za "zaległe" lektury. Czemu pierwsza strona jest taka sama jak druga? Chyba jakiś błąd... I nie wiem czemu, ale kliknięcie na inny wykres wydajności otwiera mi zdjęcie w nowej karcie, sprawdziłem na 2przeglądarkach. Kiedyś działało to normalnie... Wydajność akumulatora też bez jednego wykresu, tylko opisany słownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma czatu/shoutbox'a na forum :( Zawsze to fajnie przyjść z kimś pospamować w wolnej chwili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/art78095.html

Artykuł trochę stary, ale wziąłem się za "zaległe" lektury. Czemu pierwsza strona jest taka sama jak druga? Chyba jakiś błąd... I nie wiem czemu, ale kliknięcie na inny wykres wydajności otwiera mi zdjęcie w nowej karcie, sprawdziłem na 2przeglądarkach. Kiedyś działało to normalnie... Wydajność akumulatora też bez jednego wykresu, tylko opisany słownie...

 

Powinno byc juz wszystko ok, dzieki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze mam takie pytanko, dlaczego ludzie mają tak utrudnione życie z linkami do sklepu "brzoskwiniowego"? Nawet jego nazwa jest ocenzurowana :D O ile to nie tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze mam takie pytanko, dlaczego ludzie mają tak utrudnione życie z linkami do sklepu "brzoskwiniowego"?

 

Ale o co chodzi? Przeciez działa wink.gif

 

Morele monitor

 

 

Niestety tajemnica... Mały Szcz nie chciał powiedzieć.

 

A. SB chwała, że nie ma... Za niska średnia wieku na forum + SB = katastrofa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy autorzy tekstów mają dla Ciebie duże znaczenie?

Nie, nie mają żadnego znaczenia (149 głosów [21.98%])

Nie, oczekuję tylko, by tekst był ciekawy, autor ma mniejsze znaczenie (236 głosów [34.81%])

Nie, weryfikuję tekst w innych źródłach, niezależnie od autora (101 głosów [14.90%])"

---

NIE -> 71,69%

 

To jest bardzo smutny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczęście nieprawdziwy. Klasyczny przykład pytania sugerującego, gdzie zaznaczone odpowiedzi po prostu brzmią racjonalnie. Poza tym jedno wynika z drugiego... Ciekawy temat i dobry tekst nie zostanie stworzony przez kogoś, kto tego nie umie. Teksty nie piszą się same - potrzebują autora i tego typu heusystyczne zależności...

 

Mimo wszystko smutno się patrzy, na odchodzących z portalu ludzi. Smutno mi było, jak odchodził focus, metekmz i teraz też nie jest mi to obojętne. Mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi już nie jest smutno i to jest smutne :(

Niemniej jak tak starzy i mocno związani z Labem redaktorzy odchodzą, to jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pclab dawno umarł. Skoro jest podpięty pod dużego gracza, to jednak nie zostanie od razu pochowany, bo duzi gniją powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogloski o tej smierci sa moim zdaniem przedwczesne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, każdy ma własną opinię, masz też tę przewagę, że piszesz to będąc członkiem redakcji.

Niemniej chciałbym przypomnieć, że za każdym razem, przy chyba każdej zmianie personalnej, widzieliśmy deklaracje ociekające miodem i nadzieją. Na początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/kom92838.html=1159289

I tym niemiłym akcentem Piła może zamknąć przybytek.

Vega ma swoje przywary, ale jego teksty czytało się z przyjemnością i z pewnością, że tekst oparto o wiarygodne źródła.

Teraz zostaje Adrianek i spółka, domowe przedszkole bez znajomości tajników świata IT.

Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pasowało tylko zbyt dużo wtrącania własnych upodobań do news'ów, a Vedze się to zdarzało.

Naprawdę nie interesuje mnie czy autor woli aktualnie Intela czy AMD i z jakich pobudek.

 

 

A generalnie gdzie by nie spojrzał to wszędzie wygląda to podobnie. Takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, Jagular... proszę, odpuść dzisiaj te teksty. Taki średni moment. Jakby gadać o podziale spadku na pogrzebie.

 

Mi tam jest smutno, że ktoś odchodzi. Nie zawsze Vedze klaskałem, zwłaszcza za pewne dyskusje poniżej pasa, ale darzyłem dużym szacunkiem, jak każdego członka serwisu. Nie uważam się po prostu za kreta, który spędza czas na portalu, którego członków nie szanuje. Jaki to miałoby sens? Dla kogoś, kto nie nazywa siebie w internetach jako Hexon czy Gatts?

Czytałem newsy, dowiadywałem się nowych rzeczy. Facet ma wiedzę i w sumie chyba poczytam nawet kilka jego starych artykułów... Mój link

 

Bez kitu... smutno mi się zrobiło.... teraz będę dowiadywał się od Adriana ile Giga eDRAM-u wpakowali do nowego i3...

Od Adriana

od Adriana

Od Adriana

Od Adriana

Od Adriana

Od Adriana

brow.gif

Czy ja powiedziałem to na głos?

shocked.gif

No cóż. Też przecież napisze nieraz coś ciekawego. Teraz będzie musiał pisać tego więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogloski o tej smierci sa moim zdaniem przedwczesne ;)

Nikt z nas na forum nie ma wglądu w sprawy redakcji ale w kościach czuję, że Lab jest do zaorania w tej czy innej postaci:

-nikt z adminów nie ma czasu na sprawy Labowe, zawsze są jakieś projekty onetowe

-wersja mobilna zrobiona tylko na odwal, żeby była, a nie żeby była wygodna

-aktualizacji forum prawdopodobnie nie doczekamy się, mimo że w styczniu miałem info na PW, że to już konieczność

-co mnie najbardziej uderza, to praktyczny brak promocji Laba na głównej Onetu, praktycznie wszystko z komputer świat lub technologie (technowinki), a linki na Laba od dzwonu

 

Dla mnie to wygląda na permanentny brak inwestycji w markę i wysysanie ile się da, żeby potem wyrzucić.

Ewentualnie nastąpi jakaś fuzja działów o IT, pytanie pod jaką marką i co z Laba zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech drży forum Komputer Świat jak mu się Lab'owe forum tam zwali po upadku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...