Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafapietrzyk

Gigabyte GeForce GTX 1080Ti Gaming OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż jestem od kilku dni posiadaczem karty Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC która posiada identyczny system chłodzenia zawarty w GTX 1080 Gaming oraz 1070 Gaming jedyną różnicą którą ma GTX 1080ti jest wbudowane w system chłodzenia o 2 więcej rurek cieplnych.

 

Jak wiadomo, wielu narzekało w GTxach 1080 i 1070 że system chłodzenia Windforce 3x jest za głośny niestety pod tym względem nic nie zmieniło się w GTX 1080TI Gaming OC. Dla ludzi którzy lubią ciszę i którym przeszkadza głos brzęczącej muchy ta karta niestety nie może zostać polecona chyba, że ustawi obroty wentylatorów na max 50% lecz w tedy temperatury karty będą dosyć wysokie dochodzące do 80stopni Celsiusza. Zdecydowanie lepiej jest kiedy ustawi się obroty wentylatorów na 70% w tedy w grach jak GTA V czy Wiedźmin 3 max temperatura karty zaobserwowana prze zemnie była od 70 do 73-74 stopni lecz w tedy karta staje się już dosyć słyszalna. Ustawiając wentylatory na 100% obrotów karta jest zdecydowanie słyszalna lecz jeśli ktoś używa gotowy zestaw chłodzenia cieczą np od Corsair który ma ustawiony na maximum z ich fabrycznymi wentylatorami to nie ma się czego obawiać karta jest sporo cichsza. I jeśli nie przeszkadza wam szum gotowego chłodzenia wodnego szum tej karty tez nie sprawi wam kłopotów zwłaszcza jak gracie na słuchawkach!

 

Wiele osób też była sceptycznie nastawiona pod względem TDP karta posiada dwa złącza pin 6x i 8x i dlatego uważa się, że karta będzie się słabo podkręcać! nic z tych rzeczy! Do podkręcania kart nvidia używam msi afterburner w karcie ustawiłem Power Limit na 120 i max temperature 90 stopni. Udało mi się wyciągnąć w Core Clock +140 Mhz i w Memory Clock +450Mhz więc nie jest xle. Warto dodać że karta domyślnie ma ustawione 1518Mhz w trybie Gaming oraz w 1540Mhz w trybie OC który trzeba włączyć w programie AORUS GRAPHICS ENGINE również w programie da się zmienić napięcia karty, power limit i tak dalej lecz według mnie nie polecam! zdecydowanie lepiej jest to ustawić w MSI Afterburner. Co do wyników w grach. Powiem tak nie jest źle, kartę testowałem na moim procesorze Intel Core i7 4790K podkręconym do 4.9Ghz do tego 16Gb RAM DDR 3 2600Mhz

W Wiedźminie 3 max FPS jaki udało mi się wyciągnąć w 4K bez ustawionego Hair Works i wszystko na Uber 59 FPS najniższa odnotowana Liczba FPS to 51 karta potrafiła w trybie Boost mieć taktowanie 2030Mhz lecz w Wiedźminie 3 boost wachał się między 1950 a 2012Mhz. Max temperatura odnotowana podczas godzinnej rozgrywki z ustawionymi obrotami wentylatorów na 80% wyniosła 71 stopni Celsiusza przeważnie wahając się między 68 a 70 stopni.

Inną testowaną grą prze zemnie był Battlefield 1

Tutaj karta w najwyższych ustawieniach bez AA i w 4K w DX 11 osiągała średnio ponad 73 klatki na sekundę najniższa odnotowana liczba FPS to 65 w DX 12 było to najwyższa 68 klatek najniższa 60 klatek na sekundę Boost najniższy 1970Mhz najwyższy 2035Mhz co do temperatury najwyższa jaką miałem to 72 stopnie Celsiusza najniższa 68 stopni przy tych samych obrotach wentylatorów co w Wieśku 3 tutaj również pograłem godzinę

 

Kartę zakupiłem z wysyłką z niemieckiego sklepu za 820 euro Na pewnych stronach można kupić tą kartę z wysyłką do Polski już za 750-760 euro czyli jakieś 3400 zł. Co do mojej opinii jestem w z karty zadowolony, nie przeszkadza mi jej szum a temperatury są całkiem przyzwoite. Jeszcze jednym plusem tej karty moim zdaniem jest to, że zajmuje tylko dwa sloty dlatego łatwo można zrobić z niej SLI. Bo wiadomo jak to jest na większości płyt głównych opartych na Z170 i Z270 większość z nich posiada 3 złącza PCI Express 3.0 jedno o pełnej mocy 16x drugie x8 i trzecie x4 dlatego uważam ze dwa sloty w tej karcie to kolejny duży plus ponieważ spokojnie na płytach Z170 i Z270 można zrobić SLI x8x8. Co niestety w wielu innych konstrukcjach nie jest możliwe ponieważ karty zajmują 3 sloty chyba że posiada się płytę główną w większym rozmiarze niż ATX.

 

Podsumowując

Plusami karty są dobre podkręcanie, cena, przyzwoite temperatury i to że karta jest 2 slotowa.

Do największych minusów zaliczył bym głośność karty która wielu może przeszkadzać.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to sklepy ? o ile to jakaś nie wielka tajemnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...