Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VSS

4C/8W @ Milion GHz vs Przekaz Strumieniowy

Rekomendowane odpowiedzi

drodzy Labowicze ,

dwa dni temu przeglądając oferty Kebabów x53 i x54 natknąłem się na dość fantazyjny opis a w dosłownym tłumaczeniu " moc procesora nie do zagięcia" , postanowiłem sprawdzić czy kebab to procesor uniwersalny,

powiem wprost ze czasem lubię pooglądać Streamy na YT , ale mając 1440p rozdział dość często nie da się tego oglądać nawet na drugim monitorze FHD streamy FHD@60 to nadal dość spora kasza , postanowiłem zweryfikować wartość uniwersalna kebaba przy streamie wiązki 1440p zachowując grywalny FT , problem jest taki ze nie mam podglądu jakość w 1440p i tu bym prosił was o wasza opinie jakiej jakości otrzymujecie strumień , w przypadku 1080p nie ma problemu lecz grając i korzystając z podglądu ciężko się skupić na rozgrywce :

po kilku testach gry typu GTAV nie da się wyrenderować H.264 , WOT po wstępnych ustawieniach można by sklasyfikować i da się puścić strumień w 1440p , jedynie mogą być problemy z buforowaniem serwera YT , najchętniej zobaczył bym strumień 1400p na 6/12 lub 8/16 z OSD,

przez najbliższe godziny będę strumieniował rożne konstelacje w 1440p bez różnicy czy będzie to pokaz slajdów czy tez płynna animacja , celem będzie tylko weryfikacja kebaba , mógłbym wykorzystać NVENC.264 jako kodera ale 1060 może się słabo do tego nadawać , jako softu użyje OBS 18.01 64BIT , do tego celu wykorzystam kilka innowacji hardware Ramdisk i RAMcache , strumień można obejrzeć tu LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie jest to uposledzenie lecz nie w negatywnym stopniu , gdyby nie YT to wielu z graczy nie mialo by takiej a nie innej wiedzy o grach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz upload. U mnie NVENC w trybie bezstratny daje bardzo przyzwoitą jakość ale trzeba mieć spory upload. Ale sprawdzałem tylko w 1280x720.

 

4r/8w jest za słabe do streamowania bardziej wymagających gier w przyzwoitej jakości. Do tego potrzebny albo osobny komputer z takim prockiem, albo wymiana na LGA2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ktos linkowal streama na ryzu i w FHD ryz biegal juz na 60%+ w GTA5 , jak narazie to wot chyba jako jedna gra z nielicznych da sie puscic w 1440p na kebabie zachowujac margines by FT byl przyzwoity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie jest to uposledzenie lecz nie w negatywnym stopniu

 

upośledzenie zawsze jest negatywne. upoślezenie to ułomność, niepełnosprawność a z tego nie da się czerpać korzyści

 

 

nie oglądam stremarow. wolę grać samodzielnie. po prostu bawi mnie zapalczywość z jaką ludzie atakują tych co lubią oglądać jak ktoś gra. jak ktoś ogląda mecz w nogę albo skoki to też jest upośledzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy lubi to co chce , co nie zmienia faktu iz troche odbiegamy od tematu , tak po skrocie Kebab w GTA5 i WD1 to pokaz slajdow w 1440p na x51 , jak juz wspomniałem obecnie WOT NFSMW da sie płynnie przesłać w 1440p ,

bylo by fajnie jak by ktos z ryzem udostępnił streama w 1440p , bylo by przynajmniej wiadomo iz nie tylko niska cena 8/16 to jedyna zaleta procesora do wszystkiego , kebab obecnie słabo sie nadaje do wszystkiego , owszem w grach jest bardzo wydajny a raczej jego zegar ale jego możliwości sie kończą jezeli mamy do czynienia z Multi oprogramowaniem gdzie wielowątkowość to podstawa , ja nie zajmuje sie publikacjami Live , jedynie od czasu do czasu cos udostępnię , ale przy kebabie bardzo sie rozczarowałem a może gdybym nie szukał szybszego multi to bym nie przetestował procesora w trybie strumieniowego przesyłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ciekawy eksperyment. Pierwszy raz widziałem 7700k na 100 % użycia wątków, któremu brakowało mocy na x51/x52 w takim hmmm "naturalnym" środowisku. Nie w LinX czy prime.

 

WOT i NFS działały idealnie nawet na TV w 4k a użycie CPU nie było też jakieś gigantyczne. Z tego co pamiętam 85 % miejscami. Ale GTA 5... Aż dziwne w sumie. Te proce dźwigają 3Way 1080 w tej grze w 4k, a streaming go zabija. Ciekawe czy ryż dałby radę w 1440p scratchhead.gif

 

Nie ma co... Streaming tak olbrzymiej próbki obrazu, to ciężki kawałek chleba dla procesora. Jeszcze musi dodatkowo samą grę ciągnąć, która jest cholernie wymagająca...

 

Ciekawi mnie czy w Battlefield 1 byłoby tak samo. Tylko na mapie Błoto i Krew. Nie ma opcji, żeby ktoś Ci pożyczył konta na 1 test?

 

Ciekawe, bo BF1 to silnik Frostbite, który ogólnie jest bardzo wymagający dla CPU, ale jednocześnie znakomicie zoptymalizowany w większości tytułów. Samo obciążenie CPU jest prawie idealnie porównywalne do GTA5, chociaż niektórzy mówią, że nawet trochę większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zweryfikowałem wczorajsze streamy w 1440p i nie da się przesłać płynnego strumienia, to co widać było na OSD z opóźnieniem 350ms to tylko zarys tego jak mocno Procesor jest obciążony kodując H.264 , jeżeli użycie procesora impulsywnie wzrasta do 90% i więcej zaczynają się problemy z pakietami i strumieniem w efekcie w trybie odbiorcy mamy efekt gubienia klatek tak zwane Laggi , owszem są przebłyski płynnej animacji ale tylko w konstelacji jeżeli procesor nie wychyla się ponad 70-80% , warunkiem pełnej weryfikacji jest sprawdzenia łącza czy nie gubi pakietów ale myślę ze problem jest powiązany ściśle procesorem gdyż czym wyższe wykorzystanie procesora tym większe problemy z płynnością, ci co oglądali LIVE mogli uświadczyć pokaz slajdów jak i przebłyski płynności. Support YT weryfikuje określając stan strumienia na który jest podgląd , nie wiem czy jeszcze dodatkowe zwiększenie transferów do 40Mbps da jakiś miarodajny efekt skoro obecnie procesor już niedomaga :hmm:

wycinek z LIVE NFSMW:

https://www.youtube.com/watch?v=V-4zC5wbCVk

 

jak znajdę czas to może sprawdzę jeszcze NVENC.264 ale tylko obligatoryjnie gdyż nie był to główny cel testu , a może się okaże ze będzie strumień lepszej jakości na NVENC.264 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350ms? No tak... Niedawno właśnie pisałem przy wyborze 875k, że fakt, że przy GTX 1060 są klatki powyżej 40, to tak nie do końca poprawny optymizm nie biorąc pod uwagę Frame latency, który bywa gigantyczny... Ale 7700k gubiący klatki... Piekło zamarzło. Przez Ciebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FT nie muszę monitorować pow 30ms już czuje na monitorze co jest nie tak , a jak proc wbija na 90%+ to FT jest tak gigantyczny ze nie da się grac :E a na Live jest pokaz slajdów , co zresztą mogłeś wczoraj uświadczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ciekawy eksperyment. Pierwszy raz widziałem 7700k na 100 % użycia wątków, któremu brakowało mocy na x51/x52 w takim hmmm "naturalnym" środowisku. Nie w LinX czy prime.

 

WOT i NFS działały idealnie nawet na TV w 4k a użycie CPU nie było też jakieś gigantyczne. Z tego co pamiętam 85 % miejscami. Ale GTA 5... Aż dziwne w sumie. Te proce dźwigają 3Way 1080 w tej grze w 4k, a streaming go zabija. Ciekawe czy ryż dałby radę w 1440p scratchhead.gif

 

Nie ma co... Streaming tak olbrzymiej próbki obrazu, to ciężki kawałek chleba dla procesora. Jeszcze musi dodatkowo samą grę ciągnąć, która jest cholernie wymagająca...

 

Ciekawi mnie czy w Battlefield 1 byłoby tak samo. Tylko na mapie Błoto i Krew. Nie ma opcji, żeby ktoś Ci pożyczył konta na 1 test?

 

Ciekawe, bo BF1 to silnik Frostbite, który ogólnie jest bardzo wymagający dla CPU, ale jednocześnie znakomicie zoptymalizowany w większości tytułów. Samo obciążenie CPU jest prawie idealnie porównywalne do GTA5, chociaż niektórzy mówią, że nawet trochę większe.

Upss , przeoczyłem twoja wypowiedz ,

BF1 nie mam tej gry a szkoda bo bym pewno tez przetestował , co do WOT i NFSMW to po weryfikacji zapisanego materiału na YT niestety ale gubi klatki ale tylko w momentach gdy cpu wbija wysokie loty ,

edit,

użytkownicy Ryza maja tylko w głowie TaskMenadzera i zakładkę CPU zaawansowany widok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy bitrate strumienia ustawisz tym możesz wybrać szybszą metodę kodowania bez zmniejszenia jakości. Pytanie ile uciągnie łącze, bo może na presecie FAST 7700K dałby radę w GTA5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cichy , jak byś wczoraj zerkną na streama byś widział pokaz slajdów na VF , przy Fast kebab x51 staje dęba i jest pokaz slajdów w grze jak i na live ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mala symulacje i jednak wychodzi na to ze silnik GTA możliwe ze korzysta z innych instrukcji gdyż w momencie gdy procesor wzbija się na 90%+ zaczyna się pokaz slajdów

materiał LIVE przechowany na YT [ trzeba poczekać az YT strawi to na 1440p

https://www.youtube.com/watch?v=x8lhfANfMfw

 

dla porównania AW na tych samych ustawieniach , i w momencie gdy proc wbija na 100% nie ma aż takich slajdów jak w GTA :hmm:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Iz55-U-Su8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z streamingiem?

Czemu nie można nagrać gameplay'a i później go zuploadować? Nie kumam skąd potrzeba jednoczesnej gry, kodowania i uploadu w czasie rzeczywistym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z streamingiem?

Czemu nie można nagrać gameplay'a i później go zuploadować? Nie kumam skąd potrzeba jednoczesnej gry, kodowania i uploadu w czasie rzeczywistym?

Do zarabiania szekli na graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz jest szybciej ale tylko teoretycznie , materiał i tak zostaje zapisany w bazie danych serwisu wiec nie ma takiej potrzeby by materiał przygotować do uploadu [ jeżeli chcemy tylko materiał źródłowy wrzucić ] ma to swoje minusy bo jednak jakość jest słabsza, druga kwestia to chciałem sie sam przekonać na co stać 4c8w w takim zastosowaniu.,

 

edit ,

a kolega Grobel słusznie napisał do zarabiania a tym samym jeżeli ci co zarabiają lub chcą zarabiać mogą sobie wnioski wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zarabiania szekli na graniu.

Możesz rozwinąć temat?

skoro zarabiasz jak rozumiem na tym że ktoś ogląda Twój gameplay to jaka różnica czy wrzucasz go w czasie rzeczywistym czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości wpadłem na jeden pomysł, nie wiem tylko na ile jest on realny do osiągnięcia i czy OBS w ogóle pertraktował by na taką opcję. Chodzi tutaj mianowicie o wykorzystanie integry i Quick Sync do enkodowania strumienia :hmm:

 

Powiem Ci, że ciekawy eksperyment. Pierwszy raz widziałem 7700k na 100 % użycia wątków, któremu brakowało mocy na x51/x52 w takim hmmm "naturalnym" środowisku. Nie w LinX czy prime.

 

WOT i NFS działały idealnie nawet na TV w 4k a użycie CPU nie było też jakieś gigantyczne. Z tego co pamiętam 85 % miejscami. Ale GTA 5... Aż dziwne w sumie. Te proce dźwigają 3Way 1080 w tej grze w 4k, a streaming go zabija. Ciekawe czy ryż dałby radę w 1440p

 

Ciekawi mnie czy w Battlefield 1 byłoby tak samo. Tylko na mapie Błoto i Krew. Nie ma opcji, żeby ktoś Ci pożyczył konta na 1 test?

 

Ciekawe, bo BF1 to silnik Frostbite, który ogólnie jest bardzo wymagający dla CPU, ale jednocześnie znakomicie zoptymalizowany w większości tytułów. Samo obciążenie CPU jest prawie idealnie porównywalne do GTA5, chociaż niektórzy mówią, że nawet trochę większe.

 

To było raczej do przewidzenia, nie od dzisiaj wiadomo że procesor 4C/8T nie były projektowane z przeznaczenia do obsługi w jednej chwili gry i także enkodowania obrazu do strumienia, podobne wnioski wyciągano już wcześniej, jednak na dużo mniejszą skalę, mało kto streamuje w 1440p więc "problem" na ogół nie jest jeszcze widoczny.

 

Z tym 3-Way SLI jest troszeczkę inaczej, przy konfiguracji 3 kart z kebabem podział linii PCIE jest dużo za mocny 8x 4x 4x to zdecydowanie za mało jak na potrzeby takich kart jak GTX 1080, przez co procesor dostaje dużo mniej informacji w jednej chwili, a karty muszą na niego czekać, w przypadku strumieniowania ograniczeń takich nie ma, a enkodowanie może dowolnie zarżnąć procesor w zależności od ustawień.

 

W BF1 powinno być tylko gorzej, nawet w czasie normalnej rozgrywki wszystkie 8 wątków potrafi dochodzić do 90 % utylizacji, gdyby dodać tu jeszcze enkodowanie do 1440p można już czysto teoretycznie spodziewać się ostrego pokazu slajdów wraz z gubieniem klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare lat wstecz trochę testowałem rożne konstelacje , ale na dzien dzisiejszy chyba by mi sie nie chciało przewalać stertę softu i szukać najlepszej jakości , OBSa mam na kompie wiec tez tak na szybko tylko sprawdziłem możliwości sprzętowe , co do Integry to muszę poszperać czy jest możliwe wykorzystanie jako kodera hardwerowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Tego co czytałem to możliwość jest aby wykorzystać enkodowanie na Quick Sync jednak problemem jest OBS który często ma problemy ze współpracą, zwłaszcza wersja Studio która potrafi nie widzieć żadnego enkodera i całość chce pakować na CPU, taki problem miałem ja swojego czasu, rozwiązaniem na szybko był zwykły OBS który jednak ma dużo więcej ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemu ani z QuickSync - na 3570K i 5200U, ani z NVENC na GTX 960/660M. OBS Studio nie chciał mi tylko wykryć enkodera w mobilnym radeonie ale to nawet nie wiem czy molbilne radki go maja.

 

Ale jakość kodowania QuickSync w 3570 jest gorsza niż w NVENC GTX 960 na tym samym bitrate. Nie porównywałem QS 3570 z 5200U, tam jest nowsza generacja QS i jakość teoretycznie powinna być lepsza niż w 3570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze chciał bym sprawdzić 3D stream czy sie da ;) , co do QuickSync to chyba sa problemy licencyjne dla OBSa , ale któryś soft właśnie wspiera integre intela nawet kiedyś robiłem kodowanie na Integrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...