Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matizzo_1992

Prośba o polecenie monitora G-sync, 144Hz +

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chiałbym prosić o polecenie monitora pod mój sprzęt : i7700k, msi gtx 1080, 16GBRAM, msi z270 gaming m5.

Monitor przede wszystkim do gier, czasem do filmów.

Zależy mi żeby miał około 24", g sync, odświeżanie 144hz (lub więcej, o ile wiecej hz to nie ściema reklamowa), rozdzielczość FHD wystarczy do gier.

Kwota maksymalnie 2000-2200zł. Jeżeli jest coś tańszego godnego polecenia to też się nie obrażę :P

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/49627885

Acer Predator XB241HB

Ja bym wybrał taki:)

 

 

Albo coś z WQHD, ale to już 2,2k zl:

Monitor Acer XB241YUbmiprz

http://www.ceneo.pl/49880983

 

 

 

Ale poniżej masz przykładowe ekrany z G-Sync:

https://www.morele.net/komputery/monitory-i-akcesoria/monitory-komputerowe-523/,,,,,,,p,0,,31361O1087832/1/

 

 

 

Na pewno 144Hz + FullHD + TN nie oplaca się placić 2000-2200zl.. Coś weceje trzeba juz do tego dobrac, żeby miało sens. Np WQHD. Albo IPSa, tylko w tej cenie zabraknie na G-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwote nie opłaca Ci się kupować monitora fhd 24``cale 144Hz, bo dostaniesz 27``cali wqhd 144Hz. Znowu monitor 27``cali + G-Sync to koszt przekraczający Twój budżet.

Zobacz na»Aktualności»Monitory i projektory

AOC AG271QX - KLIK LINK 27``cali 144Hz 2560x1440. Wprawdzie bez G-Sync, ale całkiem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwote nie opłaca Ci się kupować monitora fhd 24``cale 144Hz, bo dostaniesz 27``cali wqhd 144Hz. Znowu monitor 27``cali + G-Sync to koszt przekraczający Twój budżet.

Zobacz na»Aktualności»Monitory i projektory

AOC AG271QX - KLIK LINK 27``cali 144Hz 2560x1440. Wprawdzie bez G-Sync, ale całkiem ciekawy.

Wolałbym 24 cale lub tam plus minus 1 cal, ponieważ 27 to za duża krowa na moje biurko :P . Co do rozdziałki wolałbym porządną FHD z g sync , niż wyższą bez . Poza tym przy tej ilości cali nie zobaczy się moim zdaniem mega wielkiej różnicy obrazu między FHD a QHD. Ale może się mylę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Asus PG248Q, albo Acer Predator XB241H.

Jeśli szukasz 24" z G-Sync, to chyba od matryc TN nie uciekniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz opcję kupić WQHD i G-SYNC i 144Hz za dokładnie 2200zl :)

 

IPS ze wszystkim co być chciał chyba nie istnieje nawet w rozmiarze 24", albo ja go przeoczyłem bo są mało popularne.

 

IPS zazwyczaj z tymi wszystkimi gadżetami to koszt w okolicy 3000zl i rozmiar 27"

 

Warto też wspomnieć, że 144Hz bez G-Sync to koszt od 1000zl+ wychodzi, tak jakby ten Gsync kosztował z 800zl.

 

 

W którą stronę się nie popatrzeć to najlepiej brać Acera 27" IPS 144Hz G-Sync WQHD :)

 

Jakby nie patrzeć za około 3000+ jest niemal bezkonkurencyjny;)

 

 

Ewentualnie rezygnacja z G-Sync to coś można poszukać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xb271hu, kompromisy w kwestii monitora nie mają sensu, GPU wymienisz po roku-dwóch, procesor wytrzyma pięć lat, a dobry monitor to i 10 lat potrafi oko cieszyć.

 

Tylko przygotuj się na odsyłanie go. Chyba, że nie jesteś wybredny.

 

jak chcesz tanie, to poszukaj używanego.

 

jak masz konto walutowe w euro to kup z amazonu, tam oddajesz bez żadnych cyrków nawet 10 razy jak zajdzie potrzeba na ich koszt a kosztuje to tyle samo z kontem walutowym co tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To serio już do tej kwoty nie ma żadnego porządnego monitora, który będzie działał sprawnie przez lata, tylko trzeba się przygotowywać na wymianę ? TO już chyba rynek elektroniczny całkiem na psy spadł . A macie w ogóle coś godnego polecenia pod gaming ? Co byście teraz brali pod taki sprzęt , co byłoby pozbawione jakichś "ale" ? W ogóle czytałem jakiś czas temu artykuły , że matryce TN już podobno nie są już tak tragiczne jak kiedyś i daleko też nie odbiegają od IPS? Czy to prawda czy też ściema reklamowa? I czy warto pod gaming się tym aż tak przejmować ? Powiem tak, jakość kolorów na każdym monitorze będzie dla mnei gorsza , gdyż posiadam plazme Panasonica 50vt60 i to na niej głównie oglądałem filmy i kiedyś grałem na ps4. Kolory na niej to po prostu mistrzostwo moim zdaniem, więc nie wiem czy warto aż tak bardzo patrzeć w tę stronę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było, jest i będzie. Dyskusja z 2001 roku:

 

https://groups.google.com/forum/?hl=pl#!topic/pl.comp.pecet/YKpQtyDUL_c

 

myślicie, że kiedyś było lepiej? gdzie tam.

 

Monitory zawsze podlegały loteriom. Jak weszło LCD, to doszły problemy z pikselami, w CRT przynajmniej 100% ekranu była sprawna.

 

co do plazmy to nie ma sensu porównywać, zawsze będzie miażdżyć LCD w każdym zakresie, za pewną cenę: powidoki, pierdzenie 14,75 khz z przetwarzaniem obrazu, banding, dithering, beznadziejne powłoki i panele lustrzane z przodu, oraz udawanie dodatkoweego grzejnika w pokoju. mam st50 i obraz piękny, ale powyższe problemy są denerwujące - bez dwóch zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrych 24" monitorów z G-Sync nie ma i raczej się już nie pojawią. Do gier FHD to już trochę mało z kolei do oglądania filmów, przeglądania internetu G-Sync jest kompletnie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma wyjść szajsung w wersji G-sync o rozmiarze 24 cale. 144hz VA.

 

Niestety zagięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak z czasami reakcji na matrycach IPS ? Czy do FPSów przede wszystkim nie lepiej byłoby mieć matrycę TN słynącą z z małych czasów, czy też IPS już nadrobiły te braki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma wyjść szajsung w wersji G-sync o rozmiarze 24 cale. 144hz VA.

 

Niestety zagięty.

 

Więcej informacji na temat monitora ? Kiedy jest planowana premiera tego monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym 24 cale lub tam plus minus 1 cal, ponieważ 27 to za duża krowa na moje biurko :P . Co do rozdziałki wolałbym porządną FHD z g sync , niż wyższą bez . Poza tym przy tej ilości cali nie zobaczy się moim zdaniem mega wielkiej różnicy obrazu między FHD a QHD. Ale może się mylę :P

 

Bardzo się mylisz 27 cali wcale nie jest takie duże a przy twoim sprzęcie to w życiu nie pakowałbym się w full hd jak na qhd z wielkim luzem pograsz. Na twoim miejscu dołożyłbym do 27 cali qhd 144 hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym 24 cale lub tam plus minus 1 cal, ponieważ 27 to za duża krowa na moje biurko :P . Co do rozdziałki wolałbym porządną FHD z g sync , niż wyższą bez . Poza tym przy tej ilości cali nie zobaczy się moim zdaniem mega wielkiej różnicy obrazu między FHD a QHD. Ale może się mylę :P

No nie wiem. Ja za 2k przy Twoim PC 7700K+1080 raczej pod gry zdecydował bym się na monitor 27``cali 144Hz i olał G-Sync. Grając choćby w samochodówkę z widokiem z za kierownicy przy monitorze 27``cali ilość widzianej przestrzeni ograniczonej kokpitem pojazdu będzie większa. Przy pisaniu i przeglądaniu neta przy 27``cali można to robić wygodnie opartym o fotel a 24``cale to trzeba się nie raz nachylać.

 

Ogólnie myślałem nad zakupem tego monitora https://www.asus.com/pl/Monitors/ROG-SWIFT-PG248Q/ .

Już nie pamietam czy zapomniałem wspomnieć , ale wiele gram w Countera i inne fpsy , więc bardziej pod tego typu gry patrzę na monitor.

Do Countera raczej G-Sync Ci się nie przyda.

Jak bym miał brać monitor FHD 24``cale, to zrezygnował bym z G-Sync i wybrał coś zdecydowanie tańszego.

Zobacz;

https://www.asus.com/pl/Monitors/MG248Q/

 

Jeszcze taniej;

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-24GM77

 

Oprócz tych p.w. polecił bym Ci także iiyama G-MASTER GB2488HSU-B3 ,ale jej cena w tegorocznej promocji IEM VIP 2017 wynosiła 1040zł a teraz niestety wzrosła co sprawia, że Ci nie polecę tylko ze względu na w moim prywatnym odczuciu trochę za wysoką cenę.

 

 

Najrozsądniejsza opcja za kwote 2k to chyba ten AOC AG271QX - KLIK LINK 27`` 144Hz co wcześniej poleciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji na temat monitora ? Kiedy jest planowana premiera tego monitora ?

 

http://displaysolutions.samsung.com/business-monitor/detail/1114/S25HG50

 

z tym że to TN-ka FHD i freesync, dziś pojawiło się info właśnie.

 

Ma być zagięty w wersji G-sync jeszcze, w zasadzie to samo co obecny CFG70 w sklepach, tylko z G-sync i HDR. Będzie się nazywał CHG75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://displaysolutions.samsung.com/business-monitor/detail/1114/S25HG50

 

z tym że to TN-ka FHD i freesync, dziś pojawiło się info właśnie.

 

Ma być zagięty w wersji G-sync jeszcze, w zasadzie to samo co obecny CFG70 w sklepach, tylko z G-sync i HDR. Będzie się nazywał CHG75.

To ten? Niezbyt ciekawie te purpurowe artefakty wygladają;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bardzo chwalili sobie 27 cali qhd do cs z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten? Niezbyt ciekawie te purpurowe artefakty wygladają;

 

Na każdym ekranie tak wyglądają te purpurowe efekty:P Wystarczy włączyc opcję OverDrive na extreme/high :)

 

Nikt rozsądny nie daje tego na maxa, na NORMAL spełnia swoją funkcję bez efektów ubocznych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak z czasami reakcji na matrycach IPS ? Czy do FPSów przede wszystkim nie lepiej byłoby mieć matrycę TN słynącą z z małych czasów, czy też IPS już nadrobiły te braki ?

 

Czas reakcji matrycy IPS jest ze dwa razy dłuższy niż na TNce.

 

IPS 144Hz to po prostu kompromis wszystkich wad monitorów LCD :D

 

 

Jeżeli chcesz ekran typowo do FPSow to nie potrzebujesz G-Sync i blokady FPS na 144Hz ( czy nawet 240Hz ).

 

Do FPSów lepiej sprawdza się tryb ULMB. W tym trybie smużenie obrazu jest redukowane maksymalnie jak się da, poprzez dynamiczne sterowanie podświetlaniem. Nie każdemu podoba się ta opcja, ja np jestem z niej bardzo zadowolony. Obraz się ściemnia, ale jego jasność pozostaje wręcz idealna do codziennego użytku. Bez tej funkcji defaultowo ustawiony ekran łupie po gałach jak jakaś żarówa. W tym trybie różnice między różnymi rodzajami matrycy są pomijalne.

 

 

Jeżeli nie chcesz ULMB, to bierz 240Hz: benq-zowie-xl2540

https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2540-e-sport-1100028/

 

Obraz daje bardziej ostr niż zwykłe 144Hz, ale ciągle bardziej pomazany niż 120-144Hz+ULMB.

 

 

Największy problem z ULMB to fakt, iż jest to opcja dokładana do G-SYNC ( ale nie zawsze - tylko w 99% ). Są monitory które mają tą opcję w autorskiej postaci bez moduły G-Sync, np LG24GM77 - MOTION240, lub niektóre ekrany z LightBoost po

 

https://www.blurbusters.com/faq/120hz-monitors/

 

Niestety sporo osób na tym forum narzeka na LightBoosta i/lub ULMB. Chociaż dla wszystkich tutaj to to samo, to na zagranicznych portalach ludzie, którzy to używają piszą że:

ULMB, does indeed have:

-- Correct more neutral colors, no funny tint.

-- Better colors. It's more similiar to VG278H than VG248QE

-- Better LCD inversion. It's fainter than most panels.

-- Better gamma curve, although slightly bright

-- Adjustable colors via Red/Green/Blue/Contrast/Brightness via instructions

 

You still, however:

-- Get major brightness loss (unavoidable shortcoming of all strobe backlights)

-- Slight reduction in contrast (due to overdrive headroom needed), but not quite as bad as lightboost on VG248QE

 

Ale czy tak jest z każdym autorskim trybem?:) Nie wiem i nie bardzo jest tutaj z kim na ten temat podyskutować:) O kolorach i czerni na IPS/VA sporo osób ma tutaj coś ciekawego do powiedzenia, niestety o redukcji blura już nie bardzo.

 

BenQ Zowie XL2540 -240Hz + BENQ Blur Reduction - taki ekran jest calkiem fajny. Bo dostajemy w cenie 240Hz oraz redukcję Blurra i nieco większa matrycę, można dopasowac pod siebie co się bardziej spodoba. Odpowiedniki innych firm ( z tą samą matrycą ) będą droższe z dobre 1000zl jak się nie mylę.

 

 

Brak G-Sync w monitorach 144Hz nie drażni oka tak samo jak, jak na ekranach 60Hz. Prawdopodobnie przy 240Hz terring będzie niemal nie zauważalny. W przypadku odpalenia nawet Adaptive_sync(v+sync od 240FPS) różnica w input lagu vs G-Sync będzie pewnie znikoma. Już na 144Hz + V-Sync Input lag staje się dużo mniej dokuczliwy. Zawsze w opcji do CS-GO masz FastSync. Im więcej Hz tym łatwiej ogarnąć problem terringu.

 

 

 

EDIT:

 

Jeszcze jest taki:

AOC AG251FZ - 1700zl i tez chyba ta sama matryca co Zowie:) Ale już bez autorskiego anty blura;/

Mój link

 

 

 

Jeśli mimo wszytko upierasz się na coś z G-Sync, to tutaj masz chyba pełną i aktualna listę na dziś dzień:

https://www.blurbusters.com/gsync/list-of-gsync-monitors/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz ULMB, to bierz 240Hz: benq-zowie-xl2540

https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2540-e-sport-1100028/

 

Obraz daje bardziej ostr niż zwykłe 144Hz, ale ciągle bardziej pomazany niż 120-144Hz+ULMB.

Skąd wiadomo że 240Hz jest mniej ostre niż 144Hz+ULMB itp. :question:

są jakieś porównania?

 

BenQ Zowie XL2540 -240Hz + BENQ Blur Reduction - taki ekran jest calkiem fajny. Bo dostajemy w cenie 240Hz oraz redukcję Blurra i nieco większa matrycę, można dopasowac pod siebie co się bardziej spodoba. Odpowiedniki innych firm ( z tą samą matrycą ) będą droższe z dobre 1000zl jak się nie mylę.

XL2540 nie ma Blur Reduction w menu monitora. :E

 

Podejrzewam że ta opcja może być zaszyta na stałe w tym modelu.

 

Znasz kogoś kto porównywał ten monitor z innym mającym Blur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konia z rzędem temu, kto widzi różnicę między 1 a 4 ms. Takie bzdury to tylko na overclock.net można pisać, tam mają złote oczy i widzą różnicę między 200 a 240 fps :E

 

zresztą jakie to ma znaczenie... ile z was gra w CS-a za pieniądze?

 

za to g*wnianość TN-ki będzie was prześladować zawsze i wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak doradzasz tego blura, ulmb czy jak tam to się zwie to może sprawdź najpierw czy XL2540 ma tą opcję.

Z tego co ja wiem właśnie ten 240hz benq go nie ma bo jak wielu twierdzi jest przy 240hz całkiem zbędny i jak sam napisałeś dla niektórych obraz robi się kupą (nie każdemu się podoba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to wiecie jaki coil whine idzie z przeciętnej karty przy 240 fps? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...