Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi daleko do stabilności :( Na 5.0 Linx się kończy po pierwszym loopie,na 4.8 przechodzi trzy,ale jest różnica między pierwszym a drugim loopie :( I jak to ustabilizować :hmm:

 

1921095700_1545178080_bigthumb.jpg 9785458300_1545178079_bigthumb.jpg

 

A tutaj dlaczego pokazuje tylko 6 wątków??

 

6148436000_1545179296_bigthumb.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To luzując tRFC da się poszerzyć pole dla napięcia VDIMM? :hmm:

Moje BCRC powyżej 1.35V sypią błędami w HCI niezależnie od ustawień.

Ale luzować tRFC nie próbowałem.

W żadnym wypadku nie mówiłem o luzowaniu, tylko w drugą stronę - niższe opóźnienia. Jak masz padaki, które się w ogóle nie skalują, to nic nie zrobisz. Chociaż osobiście z takimi się jeszcze nie spotkałem, ale nie wykluczam, że rzeczywiście takie istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki- jest pretekst by się jeszcze pobawić.

Chociaż sukcesu nie przewiduję. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś dziwna sprawa z GFlops, a mianowicie najlepszą wydajność mam przy 4.6GHz coś ok 240 GFlops z czystym przebiegiem Residual ale nie wiem jaka jest poprawna wartość.

Zwiększając MHz + Vcore mam spadek GFlops coś ok 200 sad.gif dalej kręcąc 4.8GHz jeszcze słabiej wychodzi ok 170 shocked.gif

Damian, Kuba zerknąłbyś ile GFlops wyciąga procek przy tym zegarze scratchhead.gif LinX 0.6.5 - a jak nie Wy to może user posiadający 8700k smile.gif 

Z ciekawości puszczę cepa domyślnie

 

 

 

 

Też mam coś nie tak :( U mnie 4.8,czy 5.0 jest podobnie,327/325 GFLOPS. 8700K powinien robić przy tych GHz około 400 GFLOPS. Coś mamy zrypane :( Sprawdzę jutro na 4.6 a potem na domyślnych

Na 4.6 mam:

 

6094613700_1545181825_thumb.jpg

 

I nawet stabilność złapałem,Residual równo

 

Tutaj UEFI na domyślne,XMP tylko włączyłem

 

1419089600_1545183102_thumb.jpg

 

I na domyślnych Residual różny :hmm:

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Posprawdzaj jeszcze w normalnej wersji 0.6.5, a nie tylko w tej chińskiej 0.9.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Posprawdzaj jeszcze w normalnej wersji 0.6.5, a nie tylko w tej chińskiej 0.9.1.

No kurczę tylko taką wersję miałem. Jutro sprawdzę ;)

Póściłem 0.6.5 i niestety po 4 min pierwszego loopu reset kompa :(

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć w pamięciach.

RAM daj na 2133MHz (nie na XMP) i przetestuj ponownie procesor w 0.6.5 na ustawieniach fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Możesz podać vCPU, tempy proca oraz swoje chłodzenie i mobo?

 

Procesor : Intel 9900K.

Mobo : Asrock Taichi Ultimate.

Vcpu : 1.26V (Fixed).

Max. Temperatura procesora (temperatura pokojowa) - 88C.

Chłodzenie : Noctua NH-D15 @ 1150 rpm.

RAM : Trident Z 2X16GB 3200MHZ 15-15-15-35.

Edytowane przez TitoBandito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To luzując tRFC da się poszerzyć pole dla napięcia VDIMM?  :hmm:

Moje BCRC powyżej 1.35V sypią błędami w HCI niezależnie od ustawień.

Ale luzować tRFC nie próbowałem.

 

U mnie luz tRFC o jedno oczko ( cl17-18-18) pozwala poszerzyć spektrum napięcia vdimm z. 1.42 do 1.44. Sideband mi to kiedyś doradził. Co nie zmienią faktu, że moje kości nie lubią wyższego napięcia. Powyżej 1.44v już nic nie działa.

 

Sprawdzone rzetelnie. Nocka w hci. Zresztą na 1.45-1.46 błędami sypie dość szybko. Po godzinie? Na 1.47 - 1.48 w kilka minut a. Powyżej 1.5v - natychmiast. 

 

Spróbuj, ale wątpię żeby BCRC poszły wyzej, jak 1.35. One się nawet niżej potrafiły kończyć.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest max napiecie co mozna dawac na ddr4? Standardowo mam 1.2? 1.4 u mnie na asrocku jest juz na czerwono

Ustawione mam 2800mhz cl17 @ 3300 cl15 1.45

Edytowane przez blue1920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewnisz chłodzenie to i na 1.65v można je odpalić, producenci lubią baje sprzedawać, najbardziej mnie rozśmieszyło straszenie VCCSA/VCCIO powyżej 1.20v kolorem czerwonym, kiedy płyta z automatu po wrzuceniu XMP zapodaje na obydwa po 1.35v :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linx v091 wycisnął równo 328 GFlops + zgodne residual przy 4.6GHz 1.25V i... CPU Package Power 160W shocked.gif gdzie normalnie w grach nie widziałem więcej jak 105W wink.gif chyba wszystko jest ok smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linx v091 wycisnął równo 328 GFlops + zgodne residual przy 4.6GHz 1.25V i... CPU Package Power 160W shocked.gif gdzie normalnie w grach nie widziałem więcej jak 105W wink.gif chyba wszystko jest ok smile.gif

 

Będę musiał sprawdzić u siebie, ale pobór mocy jakiś takiś delikatny u mnie potrafi 200W przekroczyć, wait napięcie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest max napiecie co mozna dawac na ddr4? Standardowo mam 1.2? 1.4 u mnie na asrocku jest juz na czerwono

Ustawione mam 2800mhz cl17 @ 3300 cl15 1.45

 

Bdie możesz dawać do 1.65v. Mrfy lepiej trzymać poniżej 1.55v z tym zastrzeżeniem, że nie każdy set będzie chciał gadać na takim napięciu, bez względu na chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bdie możesz dawać do 1.65v. Mrfy lepiej trzymać poniżej 1.55v z tym zastrzeżeniem, że nie każdy set będzie chciał gadać na takim napięciu, bez względu na chłodzenie.

 

MFR'y to beton podvoltujesz do 110kV i nadal będą się kończyć na +133/200 MHz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po kolei, zaczynamy od LinX przy 12 wątkach:

 

ft2n4ykrfvj3.png

Oraz oczywiście PrimeGrid, przy wyłączonym SMT:

 

u0e55f5pkfmv.png

Jak widać, lekka przewaga po stronie LinX, jeśli chodzi o waty (123 vs 112 W). Dodatkowa uwaga odnośnie czasów wykonania poszczególnych WU - muszą być zbliżone, inaczej mamy błędy w obliczeniach! Dla kompletności jeszcze LinX bez SMT:

 

oauq1ztv6sco.png

I różnicy już nie ma. Plus, jak widać, SMT także w LinX nie tyle nie pomaga, co szkodzi. Ale to normalne, w obu przypadkach testy limitowane są nie efektywnością front-endu, lecz mocą FPU. Jeżeli ktoś chce dla sportu odpalać PrimeGrid z SMT, to oczywiście droga wolna i żadnych przeciwwskazań (wyłączając efektywność) nie ma. Na datę na screenach nie patrzcie, musiałem cofnąć, żeby paczka benchmarkowa PrimeGrid się nie "przeterminowała" 8:E Jeszcze drobna uwaga, PrimeGrid w ogóle nie testuje pamięci, więc o jej stabilności trzeba się przekonać innymi metodami.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcug jakie napięcie trzymałeś na tym 8700k, bo rozbieżności mamy zacne u mnie na 5.0 GHz All Core + 4.8 GHz Cache 1.30v wypluło ponad 208W :E

 

ShareX_DisconnecT__2018-12-19_10-57-59_IMG-1146__f826a6ad-2453-4109-abfa-950123ec7c6e.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linx v091 wycisnął równo 328 GFlops + zgodne residual przy 4.6GHz 1.25V i... CPU Package Power 160W shocked.gif gdzie normalnie w grach nie widziałem więcej jak 105W wink.gif chyba wszystko jest ok smile.gif

 

popatrz u mnie przy MAX-MEM.

Coretemp raportuj 284W :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokręciło Was :D ja się boję cisnąć więcej, jak 140A na proca lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokręciło Was :D ja się boję cisnąć więcej, jak 140A na proca lol2.gif

 

Właśnie o tym samym pomyślałem thumbup.gif

U mnie wbiło 162W/122A i to tylko przy 1.25V, 4.6GHz, a gdzie jeszcze 5.0GHz 1.3V-->> shocked.gif

Przekroczony pobór prądu, może posadzić cepa wink.gif w 9900k Intel podaje 193A smile.gif

 

@Leven 

Wrócę z pracy to zerknę jak mocno wbije W/A 

 

Pany zapodajcie link do LinX V0.8.0 - coś nie mogę zlokalizować pełnej wersji sad.gif

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć w pamięciach.

RAM daj na 2133MHz (nie na XMP) i przetestuj ponownie procesor w 0.6.5 na ustawieniach fabrycznych.

Zrobiłem jak pisałeś ;)

 

9509459200_1545258577_thumb.jpg

 

Czyli wcześniej błędy przez XMP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak- XMP to takie fabryczne OC producenta.

Niestety, nie ma gwarancji że owe XMP będzie zawsze stabilne.

 

Zostaw na razie RAM na 2133MHz i poszukaj stabilnych napięć dla OC procesora.

 

Później możesz wrócić do pamięci.

Być może do stabilności fabrycznego XMP wystarczy tylko nieco podnieść napięcia dla RAM i kontrolera pamięci (VDIMM, VCCIO, VCCSA), a być może będziesz musiał pobawić się nieco dłużej.

 

Tak na marginesie- coś niskie wyniki Ci wyszły, nawet jeżeli to tylko ustawienia fabryczne i 2133MHz na pamięciach.

Ok. 200 GFlops w Linx 0.6.5 i liczonym problemie rzędu ~14-15GB to ja mam na swoim 4c/8t przy taktowaniu CPU ~3.8GHz.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak- XMP to takie fabryczne OC producenta.

Niestety, nie ma gwarancji że owe XMP będzie zawsze stabilne.

 

Zostaw na razie RAM na 2133MHz i poszukaj stabilnych napięć dla OC procesora.

 

Później możesz wrócić do pamięci.

Być może do stabilności fabrycznego XMP wystarczy tylko nieco podnieść napięcia dla RAM i kontrolera pamięci (VDIMM, VCCIO, VCCSA), a być może będziesz musiał pobawić się nieco dłużej.

 

Tak na marginesie- coś niskie wyniki Ci wyszły, nawet jeżeli to tylko ustawienia fabryczne i 2133MHz na pamięciach.

Ok. 200 GFlops w Linx 0.6.5 i liczonym problemie rzędu ~14-15GB to ja mam na swoim 4c/8t przy taktowaniu CPU ~3.8GHz.

Załadowany wcześniejszy profil 5GHz (z XMP),na którym jadę od roku :hmm: Tylko zjechałem na 4.6 i niby stabilnie,ale GFlops mało :( Chyba że to przez wersję 0.6.5,bo ten chińczyk 0.9.1 pokazywał na tych samych ustawieniach ponad 320 GFlops. Poza tym IO SA mam w biosie niskie,bo oba na 1.10000v

 

6139087800_1545261012_thumb.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...