Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam typa ale powiem ci musi jeszcze popracować nad wydobyciem iskry z 9900k, jak to często bywa posiadanie HW nie zawsze idzie w parze z wymaganym doświadczeniem

 

@czolgista skad zassales najnowszy "classified controller"

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego ze 2szt, skoro takie superlatywy ma miec niby R0 to powinien od strzala miec jakies plusy. Przebrac xxx sztuk cpu to nie sztuka, to samo jest z P0, trafisz na dobra sztuka a trafisz na pazdziocha. Wiec sens jarania sie R0 jest zaden bo to nadal loteria i kupienie R0 nie jest jednoznaczne z tym ze trafisz na lepsza st niz P0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby ten kolega który testował te dwie sztuki 9th nie wcisną ci tego 8700k który miał robić 5.4Ghz na skinienie palcem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby ten kolega który testował te dwie sztuki 9th nie wcisną ci tego 8700k który miał robić 5.4Ghz na skinienie palcem ?

Proc sam kupilem w sklepie, skad Ty takie bajki bierzesz :hmm: A jak nie wiesz kim jest Piotr Orkisz i czym sie zajmuje to poczytaj zanim krzywo na kogos spojrzysz bo akurat jest osoba ktora wie co robi w kwesti OC.

 

https://hwbot.org/user/adventurepo/?fbclid=IwAR3gHG36rPAyjx-wER2PPo4K_YV8pjbJoZ-G1Kq3j2M1uK4fVuWmnm_1qDU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widocznie jakis kulawy ten occer hahahha,

 

Kartoflany occer testował juz kilkanaście sztuk R0 i wszystkie jakie mial byly porównywalnie dobre do jego najlepszych P0 jakie miał wcześniej, uzysk R0 jest lepszy czyli jest więcej lepszych sztuk jak P0

 

a tu kolo odpala sklepowy zakup

472656-oc-prozessoren-intel-sockel-1151-coffee-lake-laberthread-5200.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam zamiaru z toba dyskutowac na temat jego umiejetnosci, wrzucilem po prostu test z 2 szt i jak widac wyszly kiepsko. Ty natomiast nie wrzuciles nawet jednego testu jakiejkolwiek sztuki i w dodatku nazywasz kogos kartoflanym ocerem a twoje ego siega pod niebiosa. Widac kultura osobista to ty nie tryskasz. Masz jakis problem ze soba emocjonalny?? To jest chyba temat od dzielenia sie informacjami, wrzucam jakis test a Ty od razu sie prujesz do mnie i do goscia ktorego nawet nie znasz. Wez moze wylej kubel wody na glowe i ochlon bo za bardzo sie spinasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R0 liczy się dla grzebaczy ES'owych - bo niemała część P0 pracowała niestabilnie (mowa o stock oczywiście).

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam zamiaru z toba dyskutowac na temat jego umiejetnosci, wrzucilem po prostu test z 2 szt i jak widac wyszly kiepsko. Ty natomiast nie wrzuciles nawet jednego testu jakiejkolwiek sztuki i w dodatku nazywasz kogos kartoflanym ocerem a twoje ego siega pod niebiosa. Widac kultura osobista to ty nie tryskasz. Masz jakis problem ze soba emocjonalny?? To jest chyba temat od dzielenia sie informacjami, wrzucam jakis test a Ty od razu sie prujesz do mnie i do goscia ktorego nawet nie znasz. Wez moze wylej kubel wody na glowe i ochlon bo za bardzo sie spinasz.

 

 

 

no pewnie ze masz jakies destabilizacje emocjonalne inaczej bys reagowal dosc chlodniej,

 

po pierwsze wklejasz test a raczej płacz ze cep na x51 ma problemy, z tego co widziałem to przy 1.25v nie ma opcji by ten cep wbijał na 90°C, przy bardzo dobrym chłodzeniu w takim CB można notować TC ~70°C, w coronie deko wyzej no ale nie 90, kolo powinien mieć na tyle rozumu by wiedzieć ze od 80° te cepy są już wrażliwe na akustykę Ambiente i solidny krzyk może wywołać BSODa :E, wiec albo dopasowuje się Vcore albo chlodzenie by wydobyć iskrę Stable z cepa, dziwne bo na kartoflanym forum wie o tym prawie każdy a w Polsce Occerzy publikują jakieś żale na YT

 

pomijam juz sam Fakt x51 i jeżeli corona CB stable to Prime +0.075v to i tak sporo lepiej jak większość P0

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodze chlodno ale nie trawie takich ludzi jak TY, ktorzy oceniaja kogos z gory, za kazdym razem robisz w moja strone jakies podjazdy jak chociazby z tym procem dzis. Po drugie nie jestes pempkiem swiata zeby oceniac innych a juz napewno nie po jednym filmie z YT, pokaz jakies swoje osiagniecia lub jakies materialy. To ze przetestowal proc w taki a nie inny sposob nie swiadczy ze nie ma pojecia i napewno nie jest to powodem zeby kogos nazywac kartoflem. Jak widac szacunek do drugiej osoby u ciebie jest zerowy, jak ktos nie robi tak jak Ty to trzeba oczywiscie nazwac jakimis epitetem. Wyluzuj bo naprawde zahowujesz sie bardzo niesmacznie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodze chlodno, po prostu za kazdym razem robisz w moja strone jakies podjazdy jak chociazby z tym procem dzis. Po drugie nie jestes pempkiem swiata zeby oceniac innych, pokaz jakies swoje osiagniecia lub jakies materialy. To ze przetestowal proc w taki a nie inny sposob nie swiadczy ze nie ma pojecia i napewno nie jest to powodem zeby kogos nazywac kartoflem. Jak widac szacunek do drugiej osoby u ciebie jest zerowy, jak ktos nie robi tak jak Ty to trzeba oczywiscie nazwac jakimis epitetem. Wyluzuj bo naprawde zahowujesz sie bardzo niesmacznie.

jak podchodzisz chlodno jak nigdy nie miales w reku 9900k i nie wiesz jak sie zachowuje,

 

ten kolo z twojego linku jak się przypatrzysz ma wielkie problemy bo chce ugrać coś co praktycznie nie da się ugrać na każdym cepie a wiec wysoki cache i niskie Vcore, dla x46 s0000ry ale to już trzeba mieć rewelacyjny bin, a dla x48 nie dość ze dobry bin dobry V to jeszcze niskie TC

 

ja miałem tylko jednego p0 który robił x46 na 1.2+v i był wyłowiony z wiadra jemu podobnych

 

skrecil by cache na x43 i nagle okazalo by sie ze nie ma niebieskich ekranow haha, baaa nie wiem jak ustawial RAM ale juz nie wnikam....

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede z toba wiecej dyskutowal bo jestes dla mnie osoba ktora ma zbyt wybujale ego, zero jakiekiegokolwiek szacunku do innych, robisz ciagle jakies wycieczki do mnie i do tego co wrzucam, oceniasz kogos totalnie go nie znajac a jak ktos robi cos nie po twojej mysli to rzucasz od razu epitetami. Nie jestes pempkiem tego swiata, umiejetnosci to Ty masz ale jesli chodzi o osobe to totalny rynsztok :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakim szacunku mówisz ??, jeżeli ktoś plącze ze cep niestabilny a nie cchce mu sie ruszyć 4liter by sprawdzić dlaczego to o czym tu mowa, można byc najlepszym jutuberem a i tak będziesz gafy strzelał, tu zazwyczaj rutyna zawodzi, a prawda jest taka ze 9th nie lubi wysokich zegarów Cache,

 

twoim zdaniem mam darzyć szacunkiem kogoś za to ze raczył zrobić Upload na YT ???, za co?? z jakiej racji ma dostać Suba czy lajka jak nawet nie wysilił się na tyle by sprawdzić kilka innych konstelacji

 

mało tego popełniłem ten sam błąd co on i skreśliłem na odpad kilka procesorów które naprawdę robiły wysokie loty na niskim V ale nie wyżej jak x43 na kaszy ale ja uparcie startowo x46/x47 ustawiałem, o czym pisałem kilkaset stron wcześniej, w konstelacjach wysokich cache wychodziło mi ze cepy potrzebują 1.30-1.4v do 5GHz co oczywiście dyskwalifikowało takie egzemplarze

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz Ty mi dziadu jeden czy przy 7700k cache też ma znaczenie czy można opuszczać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KEBABA

 

Kebsa nikt tu tak mocno nie piłował myślę ze będzie podobnie, na 8700k jest to samo, i x48 na cache to dopiero w okolicy 1.36v i ani grama mniej, tez jest kilkadziesiąt stron wcześniej to opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obniżę cache na swoim i7-8700k to być może będę mógł zrobić lepsze OC ramu? Obecnie mam CPU ustawiony na 47x -2 AVX vcore 1.22V cache automatycznie x44. Dać x43 cache czy mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k ma cache domyślnie 44 ale czemu nie sprawdź smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej książkowych wartości nie ma co schodzić, ale w przypadku OC warto sprawdzić wszystkie konstelacje, a w przypadku RAM może się okazać ze odpowiednia konstelacja cache V i multiplikatora będzie tym kluczem, pewne jest jedno ze czym wyższy cache wraz z wysokim RAM to potrzeba już fajnego proca i Płyty by to dobrze rozegrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz Ty mi dziadu jeden czy przy 7700k cache też ma znaczenie czy można opuszczać ?

 

jak dasz chyba na 20 parę to wyraźnie spada wydajność :D Kiedyś sobie zerkałem z ciekawości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady...mówię o wartości rzędu 45-46...z np: 48...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie zejdziesz poniżej 40, to ciężko będzie wychwycić różnicę nawet benchmarkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obniżę cache na swoim i7-8700k to być może będę mógł zrobić lepsze OC ramu? Obecnie mam CPU ustawiony na 47x -2 AVX vcore 1.22V cache automatycznie x44. Dać x43 cache czy mniej?

U mnie przy 3000cl14 cache 4.8 latal przy 1.3v na cepie 5.0, do tego co mam obecnie zszedlem na cache 4.6 cpu vcore 1.31v na memkach 3600 zeby bylo stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wszystko wiem. Będę próbował obniżyć cache o 1x góra 2x i zobaczę czy to coś wprowadzi u mnie do OC ramu. Do tego może spróbuję ręcznie przypisać stałe vcore bez adaptacji. Jeśli to nie pomoże to nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem screeny z cpuz i było 4500MHz przy obciążeniu Aidą.

 

100zl oszczędności przy procesorze za ponad 2k? Bez sensu i lepiej brać 9900k.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...