Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem, ja bym chyba nie chciał żadnej firmy całować po dupie :E

A jeśli mają fajną CEO? przytula.gifzadek.gif

Minciu, no własnie jest, oglądałem ostatnie filmiki i boost skacze już jak opętany między bazą a 4400-4500, pewnie jakby wydłużyli czas tych boostów to od razu by się wywalał freezem albo BSOD'em. Nie lubie takiego oszukiwania, pisałem już od dawna że cepy mają wall'a na 4.2-4.3 ale dalej na OCN-ie i Reddicie jest masa głąbów spuszczających się nad Zenem który nagle pracuje na 4.6GHz a jedyne co AMD robi to celowo oszukuje programy diagnostyczne które pokazują maksymalne wartości.

 

Ciekaw jestem co robi taki 9980XE jak mu puścimy Linpacka na stocku oprócz wyłączania płyty przez power limit :D.....ma ktoś dane?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, ja dopiero teraz zobaczyłem że masz pasek, co się stało! :o

 

Jak to Kufa za co? :D Za PRAWDĘ. Za wyciąganie ludzi z otchłani głupoty i wodolejstwa szczerbaty.gif za rozświetlanie ciemności światłem prawdy i oświecenia. Za krew i blizny poniesione w wojnie z nieprawdą i wciskaniem ludziom kitu. bigsmile.gif

 

A tak serio to jakiś młot w temacie Navi zaczął takie farmazony trzepać na temat cesji gwarancji, że szok. Wyjaśniłem z paroma innymi osobami, że to ściema ale te wyjaśnienia (kulturalne) wyszły jako spam więc... Tomcug też wyrwał lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mają fajną CEO? przytula.gifzadek.gif

Wybieram inną opcję :69::lol2: Dziewczyna to by mnie chyba ukamienowała pustakami fundamentowymi :E

 

Minciu, no własnie jest, oglądałem ostatnie filmiki i boost skacze już jak opętany między bazą a 4400-4500, pewnie jakby wydłużyli czas tych boostów to od razu by się wywalał freezem albo BSOD'em. Nie lubie takiego oszukiwania, pisałem już od dawna że cepy mają wall'a na 4.2-4.3 ale dalej na OCN-ie i Reddicie jest masa głąbów spuszczających się nad Zenem który nagle pracuje na 4.6GHz a jedyne co AMD robi to celowo oszukuje programy diagnostyczne które pokazują maksymalne wartości.

To jest akurat sprytna sztuczka, wbiją kosmiczne turbo na jeden rdzeń wraz z kosmicznym napięciem, obciążenie jest zmienne w związku z czym po kilku chwilach w takim HWInfo nagle okazuje się że wszystkiee rdzenie mają 4.6 GHz.

 

Identyczny szwindelek robił Intel z i7-8086k ustawionym na stock :P

 

Somsiad pacz fszystkie rdzynie ido na 5.0 GHz, odpalasz obciążenie dla wszystkich jajek i takie oh wait żaden nie ma 5.0 GHz :E :E
Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ładowałeś ABBA? ABB za niski boost dawał? :E

 

Przecież wiadomo było co ma robić ABBA.

 

 

Najlepiej wrzucić ręczne nastawy. Rozsądne napięcie i zegar pod nie dopasowany i odpuścić sobie udział w najgłupszym wyścigu punktów na SingleCore.

 

To jest akurat sprytna sztuczka, wbiją kosmiczne turbo na jeden rdzeń wraz z kosmicznym napięciem, obciążenie jest zmienne w związku z czym po kilku chwilach w takim HWInfo nagle okazuje się że wszystkiee rdzenie mają 4.6 GHz.

 

Identyczny szwindelek robił Intel z i7-8086k ustawionym na stock :P

 

A gdyby tak Power limit rzucić na 10wat i walnąć mu dobre napięcie i zegar z kosmosu. Może system by się podniósł i durne screeny dałoby się zrobić :) I cyk do sygnaturki :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa głupi single Core :D niestety, ale jeszcze długo nie będzie głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Kufa za co? :D Za PRAWDĘ. Za wyciąganie ludzi z otchłani głupoty i wodolejstwa szczerbaty.gif za rozświetlanie ciemności światłem prawdy i oświecenia. Za krew i blizny poniesione w wojnie z nieprawdą i wciskaniem ludziom kitu. bigsmile.gif

 

A tak serio to jakiś młot w temacie Navi zaczął takie farmazony trzepać na temat cesji gwarancji, że szok. Wyjaśniłem z paroma innymi osobami, że to ściema ale te wyjaśnienia (kulturalne) wyszły jako spam więc... Tomcug też wyrwał lol2.gif

 

Aż mi smutno że byłem za granicą, nie mogliście prywatki zwołać później to też bym się przyłączył :lol2::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to kto na czyn siedzi i komu na czym wygodnie... No litosci.

:thumbup:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak Power limit rzucić na 10wat i walnąć mu dobre napięcie i zegar z kosmosu. Może system by się podniósł i durne screeny dałoby się zrobić :) I cyk do sygnaturki :E

O którym teraz procesorze mówimy? Bo nie wiem jak mam ułożyć scenariusz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa głupi single Core :D niestety, ale jeszcze długo nie będzie głupi.

 

Co daje Ci test Single Core @5.5GHz jak w 4+ rdzenie i tak będzie 4,5GHz. Taki przykład wyolbrzymiony? Naciągasz wynik w Single Core jakby rdzenie były mocne ale tylko w syntetyku, bo cokolwiek nie odpalisz to boosta tego nie będzie.

 

W Zen2 masz srakę o te 4.6GHz ale w grach tego zegara i tak nie będzie. Ani w żadnym sensowniejszym sofcie. To co daje wynik Single Core z CB ? Co on ma prezentować? Teoretyczny potencjał procesora w gras sprzed 10-15 lat ?

 

O którym teraz procesorze mówimy? Bo nie wiem jak mam ułożyć scenariusz :E

 

Najlepiej w ryzenie. Będzie największe WOW i pupościsk jak inni zobaczą :E

 

Ryzen 3600@ 4.6GHz all Core i screen :) Muszę jutro sprawdzić.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durne screeny może Cheat Engine'm dało by sie robic - manipulować kod np. w CPU-Z. Ogólnie to można by było nieźle skisnąć podstawiając takiego baita na Youtubie z gameplayem z włączonym RTSS a tam po 4.7GHz all-core na 3900X i dopisać "AMD AGESA ABBA UPDATE - RYZEN 3900X BOOST FINALLY FIXED?" lol2.giflol2.giflol2.gif

Minciu, miał być fix a nie rozpierdziel :D Po drugie oprócz poprawek CPU, są też poprawki na bugi w mobo. Niestety dalej UEFI mega laguje z wyłączonym CSM, tego nie naprawili od dawna...

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w ryzenie. Będzie największe WOW i pupościsk jak inni zobaczą :E

 

Ryzen 3600@ 4.6GHz all Core i screen :) Muszę jutro sprawdzić.

5.00 GHz Ryzenie? :D

 

Tylko ten mem tutaj mi idealnie pasuje.

 

Ehh razem z FX'em i Pentiumem 4 mogli mieć wszystko :lol2:

Eblyq9l.jpg

 

Durne screeny może Cheat Engine'm dało by sie robic - manipulować kod np. w CPU-Z. Ogólnie to można by było nieźle skisnąć podstawiając takiego baita na Youtubie z gameplayem z włączonym RTSS a tam po 4.7GHz all-core na 3900X i dopisać "AMD AGESA ABBA UPDATE - RYZEN 3900X BOOST FINALLY FIXED?" lol2.giflol2.giflol2.gif

Minciu, miał być fix a nie rozpierdziel :D Po drugie oprócz poprawek CPU, są też poprawki na bugi w mobo. Niestety dalej UEFI mega laguje z wyłączonym CSM, tego nie naprawili od dawna...

 

No właśnie tak się robi fejki na YT, jak nie Cheat Engine to bierzesz x64dbg i modyfikujesz kod programu w pamięci RAM, a ludki skaczą z zachwytu :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z ABB (i ABBA) system już nawet ładuje się jak na intelu. Tak plus minus kilka sekund ( znaczy bardziej plus pewnie ). Bios odpala się bez problemów. Ogólnie spoko. IF tylko dorabia mi siwe włosy jak chcę coś tam wydłubać. A tak to nie ma już czego się przyczepić. I nie ma potrzeby dalszego kombinowania.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wszystko ustawione i się wykakało po updacie do ABBA, poddałem się i wrzuciłem narazie XMP. W sobote ma klient przyjechać po CPU i mobo. Chciałem się pozbyć jak najszybciej bo niby za 11 dni ma być 3950X, możliwe że będzie też dostawa 3900X i nie będę mógł już przyjanuszować sprzedając 3900X w cenie nowego.

Nie wiem tylko co zrobie do czasu premiery Cascade'a albo 9900KS.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wszystko ustawione i się wykakało po updacie do ABBA, poddałem się i wrzuciłem narazie XMP. W sobote ma klient przyjechać po CPU i mobo.

 

Czyli jednak rozwód, 9900k binned czy coś na X299? :D

 

Aż mnie kusi żeby załadować do swojej płyty najnowszy bios 1.60, obecnie siedzi 1.40, najwyżej rozpierdzielę sobie cały setup RAM'u :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, X299 to dalej +10 do e-beniza ale znowu musiałbym zmieniać RAM bo 4x16GB to juz głupota na maksa i będzie lipne OC, poza tym nie idzie już kupić drugiego zestawu.

9900K też raczej nie a jeśli już to KS który z miejsca będzie dobrym binem. 

 

Jednak na ryżu łapie się że brakuje mi linii PCI-E.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko co zrobie do czasu premiery Cascade'a albo 9900KS.

 

Xbox, PS4, Switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, X299 to dalej +10 do e-beniza ale znowu musiałbym zmieniać RAM bo 4x16GB to juz głupota na maksa i będzie lipne OC. 

9900K też raczej nie a jeśli już to KS który z miejsca będzie dobrym binem. 

 

Jednak na ryżu łapie się że brakuje mi linii PCI-E.

 

No i +100 do ceny pamięci RAM, w końcu nie wypada odpalać X299 na Dualu. :D

 

Xbox, PS4, Switch

 

Sega Megadrive albo od razu na bogato Nintendo 64 :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem switcha, pograłem pare dni i sprzedałem. Nudy :E Retro konsolki mogę odpalać z emulatora na luzie nawet na lapku z pracy.

To już nawet nie tyle co o cenę się rozbija ale o dostępność bo chcę tylko i wylącznie B-Die.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie 9900K a jeśli już to KS który z miejsca będzie dobrym binem.

 

I za chwile się okaże, że 9900KS wyszedł drożej niż 10900K w kilka tygodni od zakupu.

 

Sega Megadrive albo od razu na bogato Nintendo 64 :E

 

Master System z pistoletem :) Pograłbym znowu. Wie ktoś czy pistolety działają na nowych LCD czy potrzeba CRT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master System z pistoletem :) Pograłbym znowu. Wie ktoś czy pistolety działają na nowych LCD czy potrzeba CRT?

 

Zapery nie chodzą z LCD, musi być kineskop ;)

 

Ja gdzieś 15 calowy TV kineskopowy mam w piwnicy, tylko obawiam się czy po włączeniu nie zrobił by boom :E

 

Miałem switcha, pograłem pare dni i sprzedałem. Nudy :E Retro konsolki mogę odpalać z emulatora na luzie nawet na lapku z pracy.

To już nawet nie tyle co o cenę się rozbija ale o dostępność bo chcę tylko i wylącznie B-Die.

 

To bier B-Die póki są, te poniżej 4000 MHz idzie jeszcze dostać we w miarę normalnych pieniądzach.

 

Jak Ci nie przeszkadza brak sensora i kiepskie chłodzenie to te Patrioty 4400c19 można łapać.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy przecieki o i9-10900X 10/20, a czy sądzicie, że pojawi się też wersja i9-10900K 10/20?

No i skoro i9 to będzie proc 10 rdzeniowy to czy dostaniemy i7 10700K 8/16, który byłby ulepszoną wersją 9900k? Jakby do tego doszło, a ceny pozostały na niezmienionym poziomie to Intel wreszcie miałby odpowiedź na ofensywę AMD (obawiam się jednak czy nie przesuną półek cenowych: i3 -> i5, i5 -> i7, i7 -> i9).

Myślę, że sporo zależy od tego czy Intel do czasu premiery poradzi sobie z niedoborami wafli. Jeśli tak to może dać więcej rdzeni w tej samej cenie, jeśli nie to może skończyć się i7 za 2500 PLN oraz i9 w okolicach 3000 PLN, ale dla Intela to ślepa uliczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10900K będzie raczej nanowe LGA1200, inaczej nie szykowaliby binowanego 9900KS'a. Pewnie dlatatego tak długo trzeba było czekać na premierę bo zbierają złote sample.

 

+

ASUS ma niedługo wypuścić Rampage VI Extreme Encore czyli łabędzi śpiew dla X299, nie rozumiem tylko dlaczego ma niby być wypozycjonowana o oczko niżej od Extreme Omega, naprawdę nie mam pojęcia. 

Encore dostanie USB 3.2, Wifi AX i traci tylko U.2. Encore'a będzie też łatwiej odsprzedać, jest po prostu nowszy.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje Ci test Single Core @5.5GHz jak w 4+ rdzenie i tak będzie 4,5GHz. Taki przykład wyolbrzymiony? Naciągasz wynik w Single Core jakby rdzenie były mocne ale tylko w syntetyku, bo cokolwiek nie odpalisz to boosta tego nie będzie.

 

Minciu.... Podzielenie Boost-a per core z podziałem 3c = 4.5 ghz + 3c = 5.2 Ghz już nieźle widać w grach. Ogrom aplikacji nieprofesjonalnych również zyskuje przy boost jednego wątku/rdzenia i jeszcze długo tak będzie. Wielordzeniowość jest fajna, ale jeszcze długo siła jednego rdzenia będzie ważna ( nie wierzę, że piszę takie oczywistości, ale OK )

 

Są jednak 2 scenariusze...

 

1. Wysoki boost 1-2 rdzeni przy wysokiej utylizacji jednego wątku. Takie typowe Race to IDLE. Przychodzi pakiet, obciąża 1 rdzeń, następuje boost, pakiet przechodzi.

2. Wysoki boost 1-2 rdzeni jedynie przy niskiej, albo bardzo niskiej utylizacji 1 wątku trwający kilka milisekund. Dobrze widoczny po ostatniej aktualizacji AGESY.

 

Dwa - nie rozumiem o co Ci chodzi z tym naciąganiem wyniku w Single Core. Ja się po prostu bawię. Zacząłem 4 strony temu z Phoenixem. Nie ma w tym żadnego podtekstu i żadnej szpili w kierunku Zen-a.

 

Co innego, jakbym powiedział jak Ty parę stron wcześniej - "zrób tak na AM4."  W sumie miałoby to sens, bo taka zabawa w RAID 0 czy Single Core w programie renderującym ma podobny stopień realnej użyteczności. Czyli znikomy. Wręcz żaden.

 

Jednakże nie powiem Ci w taki sposób, bo na Ryzen 3600 nie jestem pewien, czy Suchy Lód byłby wystarczający żeby przebić 580 CB w Single Core.

 

Trzy, że nawet na Intelu nikt się do 580 nie zbliży. Może jedynie VSS.  Tak więc wyluzuj. Robię to tylko dla zabawy.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie kupic padaki 9400F i Z390UD na przeczekanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie kupic padaki 9400F i Z390UD na przeczekanie :E

Widząc jakie masz dylematy,walnij to wszystko i przyjedz w Bieszczady :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...