Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

X299 na chwile obecną jest RIP, przed wyjściem Cascade'a.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodzi o szmbo jakie robi asus blokujac pare dupereli zeby sprzedawac inne modele jesli ktos chce miecwiecej mhz i wiekszego e penisa, na z 170 hero uzyskalem pierwszy 4000 mhz gdzie bylo to wyzwanie potem jacek, na z 270 juz były problemy z 4133 na code jako tako na z370 wstawalo 4133 i tak dalej i tak dalej kazdy model sie konczył na apexie max co uzyskałem 370 bo slot 2gi padał z wycienczenia to 4533 na singel na dual tylko 4480 i nie zawsze wstawalo cl 17

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie ciekawe.... Code jest jaki jest ale rzeczywiście to CL17 to jakaś ściana jest. Nawet na Patriotach nie chciały iść na cl16.

 

Kuba - widziałeś ten eksperyment Jezusa z tym 8700 i oscyloskopem? Testuje tym właśnie LLC i ciekawie to wygląda u niektórych.

 

Ale jeszcze ciekawiej wygląda prime 95 na próbkę 192 do 192. To dopiero lata jak guma od gaci.

 

Scenariusz dla llc jest bardzo ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie ciekawe.... Code jest jaki jest ale rzeczywiście to CL17 to jakaś ściana jest. Nawet na Patriotach nie chciały iść na cl16.

 

Kuba - widziałeś ten eksperyment Jezusa z tym 8700 i oscyloskopem? Testuje tym właśnie LLC i ciekawie to wygląda u niektórych.

 

Ale jeszcze ciekawiej wygląda prime 95 na próbkę 192 do 192. To dopiero lata jak guma od gaci.

 

Scenariusz dla llc jest bardzo ważny.

 

Nope, więc możesz na GG podrzucić link chętnie zobaczę, zwłaszcza jeżeli w teście jest mój ulubiony Aorusik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry wątek. Taką prezentację Jima Kellera znalazłem (oczywiście z ramienia Intela):

 

Nie jest zbyt porywający, więc żebyście nie męczyli się to wypiszę najważniejsze rzeczy:

  • Keller jest Kellerem, konkretny i techniczny, ale trochę bardziej stonowany niż na prezentacji AMD. Chociaż rzucił kilka takich rzeczy, że marketingowcy mogą się na niego zdenerwować.
  • Został przedstawiony jako człowiek stojący za prockiem dla samochodów Tesli, Apple A4 oraz A5 i "bardzo udanym Zenem" (przypominam, że to prezentacja Intela)
  • Mówił trochę o 14nm, trochę o 7nm. 10nm pojawiło się tylko sporadycznie na slajdach. To by potwierdzało doniesienia, że wrócą do gry dopiero w procesie 7nm.
  • Nie ma co wchodzić w szczegóły, ale przedstawił zarysy rozwiązań jak zejść niżej. Tak przynajmniej kolejne 4 node'y po 7nm.
  • Jest tam sporo trendów i faktów hisotrycznych, ale przedstawienie i wytłumaczenie tego to byłby materiał na potężny artykuł. Zresztą można o tym pooglądać albo poczytać w wielu innych źródłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czekaj, czekaj, czy ja dobrze widzę? Hybryda DDR3 i DDR4, czyli mamy pierwszego mobka który jest w stanie zaoferować tylko i wyłącznie single channel? 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, narazie kupiłem 9400F i Z390 Gaming X :E Będę przynajmniej miał grata na przeczekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, narazie kupiłem 9400F i Z390 Gaming X :E Będę przynajmniej miał grata na przeczekanie.

 

Zablokowany mnożnik? :heu: Jak Ty to przetrwasz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj, czy ja dobrze widzę? Hybryda DDR3 i DDR4, czyli mamy pierwszego mobka który jest w stanie zaoferować tylko i wyłącznie single channel? 8:E

Po tym jak ludzie z Ondy bezczelnie zrobili mobo 1151v2 z DDR3 spodziewałem się, że zrobią płytę DDR3/DDR4 combo... ale tak kosmicznego combo to się jednak nie spodziewałem :lol2:

Do tego część ich płyt z tego co kojarzę ma przełączanie SATA/PCIe w M.2 nie programowo, ale... zworkami XD

 

Ale to bardzo dobrze, że jest firma która robi trochę bardziej niszowe i czasami dziwne rzeczy. Coś jak stary asrock.

Mam od Ondy thin itx'a A320 z DC-in i... działa :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany mnożnik? :heu: Jak Ty to przetrwasz :cool:

BSEL moda walne :E Mialem juz wczesniej i3 8100. Jakos wytrzymam. Nie ma u niebieskich po prostu co kupic na chwile obecna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam juz Raspberry Pi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ida do przodu? Maja jeszcze niedorobiony proces 7nm i nawet na najlepszym chlodzeniu cep mi skakal do 95*C w Aidzie64 na nowej agesa. Nie dosc ze wyzylowany to jeszcze odbija sie od Tjmax w stress testach.

 

Zen2+ / Zen3 powinien byc OK, na razie to taka pozna beta.

Do 3.0-3.8GHz 7nm fajnie leci, potem to juz naginanie.

A czy to nie ty kiedyś miałeś chyba 12c różnicy,na(rdzeniach) 6950x ktory na customie grzał się jak cholera.Zresztą miałeś tyle sprzętu i wiecznie coś nie pasowało.

 

Chociaż się zgadzam z tym że proces jest jeszcze niedorobiony.Oraz ta nowa agesa to dodatkowe wyzyłowanie,i tak dokreconych pod kurek cepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6950X byl ale eksplodowal przez mobo. Nie pamietam jakie mial temperatury ale faktycznie mialem wtedy jakiegos customa i 980Ti SLI.

Ogolnie to 9900k 5.0 wydaje sie najrozsadniejszy ale z deka nudny :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam nudny. I tak znajdziesz coś do popsucia. Może skalpa zrobisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez robilem, ba nawet direct die byl. Na direkcie mozna robic z nim cuda jak 5.2 w Linpacku ponizej Tjmax.

Problem w tym ze kupno 9900K teraz oznacza prawie na pewno kupno pazdzierza R0 bo chomikuja biny na KS'a.   

Myslalem nawet kupic X299 Aorus Master'a i i5 7640X tymczasowo a tu w newsach info ze Gigabyte niedlugo wypusci Mastera X299X :D

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz. Albo xeona kup jakiegoś z dual CPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon ma za niskie takty, jakby wyszla SR3 i odblokowane Xeony to moze bym sie zastanowil.

SR2 to juz nie te lata no i ceny kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapamiętałem swego czasu Asusa,za cudowną płytę model:delux 2011v3 pierwsza plyta.Która po podłączeniu dodatkowej+4pin,koncertowo upala każdy proc.

 

Pierwszy tak wybitny model,który zapamiętałem.Co ciekawe podobne numery mają też inni.Tyle ze o tym głośno się nie mówi.

 

Gigashit aorus moim zdaniem szajs llc nie istnieje oraz przeważnie zdrowo podbija vcoore.No i design,i przejrzystość uefi nadal leży w kanale la mache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte to szrot, poza mocna sekcja i ew wygladaem problemy wieku dzieciecego. Obecnie bardzo fajnie wypada assrock w srednim segmencie a topy to wiadomo asus i to tez nie wszystkie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapamiętałem swego czasu Asusa,za cudowną płytę  model:delux 2011v3 pierwsza plyta.Która po podłączeniu dodatkowej+4pin,koncertowo upala każdy proc.

 

Pierwszy tak wybitny model,który zapamiętałem.Co ciekawe podobne numery mają też inni.Tyle ze o tym głośno się nie mówi.

 

Gigashit aorus moim zdaniem szajs llc nie istnieje oraz przeważnie zdrowo podbija vcoore.No i design,i przejrzystość uefi nadal leży w kanale la mache.

 

Wlasnie X99 Delux upalił mi tego 6950X. Swego czasu zrobilem wystarczajacy szum. Ogolnie Asusy x99 to byla ich najgorsza generacja.

 

Aorus mnie pozytywnie zaskoczyl na AMD, nie wiem jak jest na Intelu.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem teorie, że za padanie Broadwelli na Asusie odpowiadał OC Socket.

 

A co do Gigabyte'ów na AM4 to mój budżetowy B450M-S2H prowadzi procesor i pamięci nawet lepiej od MSI B450 Tomahawk, którego tez miałem (takie samo oc pamięci ale przy CR1 geardown zamiast CR2; nieco wyższy boost przy mniejszych obciążeniach). Ale GUI w UEFI jest kiepskie. Kategorie są bez ładu i składu - AMD overclocking rzucony gdzieś na dostawkę, jakby im się nie chciało umieścić poszczególnych ustawień w odpowiednich kategoriach.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie ale siadały notorycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...