Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Bo był dojechany xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceikae czy postawisz na tym 9940x 4200 ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 7980XE robił 4.3-4.4 to 9940X powinien też. 7920X szedł chyba 4.6 po delidzie zanim mu odwaliło z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4200 ram mi chodzi nie cpu clock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tak od razu mówić :E

4200 raczej nie, chyba że coś się zmieniło z BIOSami...musiałbym szukać screenów co w tedy miałem ustawione na Apexie i Taichi z 7920X. Chyba 4000 C16 T1 na Apex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo był dojechany xD

No a po sprzedaży chwaliłeś się tutaj że nowy właściciel również na nim rekordy robił. I żałowałeś że go sprzedałeś. Więc jak to jest? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omega bez problemu daje rade z 4000k i 4200 ja mam taki ram i wstaje od strZala, apex wstanie 4000cl 16 ale nie ejst stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwne, Apex ma tylko 2xDIMM / channel. Powinien znacznie lepiej prowadzić memki od Omegi.

 

 

No a po sprzedaży chwaliłeś się tutaj że nowy właściciel również na nim rekordy robił. I żałowałeś że go sprzedałeś. Więc jak to jest?  :hmm:

Wszystko przez moje akcje z X99 4 lata temu. Od tej pory mam awersję do niektórych rzeczy.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omega jest dopracowana wesja extrema ktory mial szajsowaty plastik ram itp, apex inna liga omega 50% lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem wstępnie 9th robiła niezłe warzenie ale summ summarum to względem naprawdę dobrego 8700k/8086k upgrade do KSa raczej kosztowny...... wychodziło by 80USD za rdzeń :lol2:

 

edit

 

 

Bo był dojechany xD

 

chyba chodziło o coś innego :E

8xky6vr4.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k to dziś pewnie coś ponad 1600 pln i jak śmiało policzono dwukrotność ceny tego cpu na premiere może studzić pragnienia nawet jak ma się pewność trafienia sku ponad średnią... Ale to jest nowa rewizja dodatkowo binowana z solidnym(25% prawie) dodatkiem do metki. Już najgorsze padło idzie do 9900k...

 

No z w miare sprawnymi rdzeniami, smt i igpu co prawda.

W taktach to chyba już takiej różnicy nie ma wsród chipów 8c.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k to dziś pewnie coś ponad 1600 pln i jak śmiało policzono dwukrotność ceny tego cpu na premiere może studzić pragnienia nawet jak ma się pewność trafienia sku ponad średnią... Ale to jest nowa rewizja dodatkowo binowana z solidnym(25% prawie) dodatkiem do metki. Już najgorsze padło idzie do 9900k...

 

No z w miare sprawnymi rdzeniami, smt i igpu co prawda.

W taktach to chyba już takiej różnicy nie ma wsród chipów 8c.

Toć 9900KS to się nie opłaca kupować jak już bym wolał kupić 7940X lub 7960X na HEDT :P Sprzedając 7920X

Jak 7980XE robił 4.3-4.4 to 9940X powinien też. 7920X szedł chyba 4.6 po delidzie zanim mu odwaliło z temperaturami.

Pytanie co zrobiłeś takiego że mu tak odwaliło :D Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Zamiast KS-a można oczywiście kupić 9900K (który obiektywnie jest bardziej opłacalny....o ile tu można w ogóle mówić o opłacalności), ale mając pecha w loterii krzemowej można trafić taką sztukę, która nie utrzyma magicznych 5GHz na wszystkich rdzeniach. A Skylake-X to jednak zupełnie inny profil wydajności. W niektórych grach potrafi zawieść na całej linii, choć np. w obliczeniach zmiennoprzecinkowych z AVX-512 wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Zamiast KS-a można oczywiście kupić 9900K (który obiektywnie jest bardziej opłacalny....o ile tu można w ogóle mówić o opłacalności), ale mając pecha w loterii krzemowej można trafić taką sztukę, która nie utrzyma  magicznych 5GHz na wszystkich rdzeniach. A Skylake-X to jednak zupełnie inny profil wydajności. W niektórych grach potrafi zawieść na całej linii, choć np. w obliczeniach zmiennoprzecinkowych z AVX-512 wymiata.

Skylake-X i wogóle 2066 wykłada się w grach bo mają mesh a mainstreamy są na ring busie i to takim gdzie cache lata -2, -3 poniżej core a SKL-X ile zrobi? 3.0-3.4?

9900K teraz nie ma już sensu kupować, R0 to odpady które ledwo ledwo robią 5.0 bo Intel binuje reszte pod KS'a a P0 już pewnie wyprzedane, trzeba by szukać czy w lokalnych sklepikach nie ostały się ostatnie sztuki P0.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skylake-X i wogóle 2066 wykłada się w grach bo mają mesh a mainstreamy są na ring busie i to takim gdzie cache lata -2, -3 poniżej core a SKL-X ile zrobi? 3.0-3.4?

Racja. Z drugiej strony Ryzeny też mają spore opóźnienia w komunikacji między rdzeniami (w ramach różnych CCX) ani nie mają wspólnego cache L3, a jednak wypadają w grach przyzwoicie.

 

A jak w końcu ma być z TR 3 generacji? 64 czy 48 jaj?

Technologicznie powinny mieć 64 rdzenie (8 8-rdzeniowych chipletów), ale znając życie zrobią tak jak z 3900X i 3950X.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie powinny mieć 64 rdzenie (4 8-rdzeniowe chiplety), ale znając życie zrobią tak jak z 3900X i 3950X.

Czyli najmocniejszy 64/128 TR3 miałby pod maską 8 chipletów + I/O ?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kontroler 8-channel. Taki ma być ponoć wariant pod TRX80. Ma być jeszcze TRX40 który miał być zgodny z X399 (choć ostatnie plotki temu przeczą).

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę... Menedżer procesów będzie wyglądał jak test na bad sectory :D

 

128 wątków... Biedny cinebench

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Zamiast KS-a można oczywiście kupić 9900K (który obiektywnie jest bardziej opłacalny....o ile tu można w ogóle mówić o opłacalności), ale mając pecha w loterii krzemowej można trafić taką sztukę, która nie utrzyma  magicznych 5GHz na wszystkich rdzeniach. A Skylake-X to jednak zupełnie inny profil wydajności. W niektórych grach potrafi zawieść na całej linii, choć np. w obliczeniach zmiennoprzecinkowych z AVX-512 wymiata.

Wiesz ogólnie skończyłem już patrzeć na mainstream już dawno bo nie uśmiecha mi się wymieniać kombinować z podstawkami jakie serwuje Intel dla "ludu" z drugiej strony co mi da x50/51/52 na samym rdzeniu w grach ? Wolę dać więcej za procka i płytę i mieć na minimum 5 lat a wydajność pojedynczego rdzenia przez ten okres czasu i tak nie będzie większy niż 20% względem poprzedniej architektury ... Zaoszczędzone pieniądze po sprzedaży starej grafika dokładam do nowej i mam maszynkę na kolejne lata ... Na Skylake-X zostanę bardzo długo aż nie wyjdzie coś od Intela w 7nm HEDT

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego używasz swojego 7920X, VMware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po wymianie corsair'a na krakena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturowo, nie mam pojęcia. Nie robię porównań 1:1. NZXT ma to paskudne terkotanie pompki znane z Aseteka Gen5. H150i tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego używasz swojego 7920X, VMware?

Kombajn do wszystkiego troszkę obróbka video/zdjecia/wirtualki bardzo duża ilość przewalania danych z jednego dysku na drugi po 70 do nawet 140 gb więc jest w miarę ok ale bym wolał 7940X albo 7960X a miałem możliwość kupna przed 7920X ehh teraz troszkę żałuję :( Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...