Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@Disconnect: widzę, że zagotowałeś się jak 8700k przed delidem. :lol2: Musiałeś naprawdę wściekle klikać paluszkami podczas pisania tej tyrady. Wszystko przez to, że ktoś poprosił o uzasadnienie ogólnika "9700k to bezsens" i nie zgodził się z twoją szklaną kulą, wow. ;) Podsumowując, 9700k jest bez sensu, bo choć w testach wypada lepiej od 8700k, to jeden gość na forum spekuluje, że kiedyś wypadnie gorzej. No i sprawa wyjaśniona. :thumbup:

 

powiem ci ze twoja zaczepka ciagnie sie jak guma z majtek...

 

miałem 9900k sprawdziłem rożne konstelacje wedle swoich potrzeb i zastosowania, a wiec poprzez 7700k->8700k->9900k, HT ON HT OFF jak i inne konstelacje które zostały z biegiem czasu weryfikowane, możliwości podkręcenia jak i wymagania co do układów chłodzenia i obojętnie z której strony będziesz patrzył na 9700 to i tak będzie źle będzie niedosyt i niesmak,

 

to co Disco chce ci już po raz kolejny wytłumaczyć to jest ze 8700k czy tez 8086k to najlepszy HW jaki można przywiązać do biedy socketu a na dodatek schłodzić to coolerem za paczkę pln i jeszcze do tego dobre możliwości OC, no i skalp na 8700 to formalność a skalp na 9700 gdzie konstrukcyjnie jest zepsuty to już wyzwanie ale nie dla kowalskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem całkowicie rozbawiony faktem, iż próbujesz błysnąć, ale za każdym razem wychodzi Ci to dość nędznie, już nie wspominam o argumentacji w ostatnich postach, bo zszedłeś niemalże do poziomu rynsztoku, ratując się inwektywami i nieskutecznymi atakami w kierunku interlokutora.

Także misiu kolorowy więcej ogłady, bo sobie nie poradzisz z tak nerwowym podejściem. :D

 

Możesz użyć jeszcze kilku podobnych zwrotów z mowy internetowych pozerów, które gdzieś przypadkiem podłapałeś i wydały ci się całkiem mądrze brzmiące, ale ostatecznie demaskuje cię nędzny szyk zdania i sposób wypowiedzi. Dostałeś piany na ustach pisząc całe rozprawki na temat moich krótkich wypowiedzi, bo śmiałem się nie zgodzić, że procesor który posiadasz jest najlepszym co mogliby kupić przypadkowi, obcy ludzie. :lol2: W takim razie życzę, żeby ten zapas pozwalający na "dzień dzisiejszy" przetwarzać "dużą liczbę potoków obliczeniowych" dzięki zastosowaniu "symultanicznej wielowątkowości" nie "zapychał się" i służył jeszcze przez lata, pozwalając przechodzić gry "z punktu A do punktu B" i tym samym wytrącając nędzne argumenty z rąk posiadaczy 6600k! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć jeszcze kilku podobnych zwrotów z mowy internetowych pozerów, które gdzieś przypadkiem podłapałeś i wydały ci się całkiem mądrze brzmiące, ale ostatecznie demaskuje cię nędzny szyk zdania i sposób wypowiedzi. Dostałeś piany na ustach pisząc całe rozprawki na temat moich krótkich wypowiedzi, bo śmiałem się nie zgodzić, że procesor który posiadasz jest najlepszym co mogliby kupić przypadkowi, obcy ludzie. :lol2:  W takim razie życzę, żeby ten zapas pozwalający na "dzień dzisiejszy" przetwarzać "dużą liczbę potoków obliczeniowych" dzięki zastosowaniu "symultanicznej wielowątkowości" nie "zapychał się" i służył jeszcze przez lata, pozwalając przechodzić gry "z punktu A do punktu B" i tym samym wytrącając nędzne argumenty z rąk posiadaczy 6600k! :)

Znowu zaczynają się przepychanki słowne na temat czy 6/6 = 6/12 i ich przydatności na przyszłości ... Ludzie zlitujcie się temat jest tak oklepany a wy dalej swoje ... Nudne to się staje kwasny.giflol2.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie każdy wie swoje a przyszłość i tak zweryfikuje.

 

Zakładajcie się ale nie dyskutujcie jak o jakąś ujme na honorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych polskich sklepach jest już przecena np.

Intel Core i9-9940X z 6990 na 3699. :E Nie ma to jak konkurencja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10th ma bostowac na piątaka z plusem a to już nie przelewki :thumbup: nie dość ze cena to jeszcze zegarem wykończą czerwonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, rzeznia cenowa. Niebiescy wykanczaja czerwonych bardzo prosto - stabilnoscia platformy. Poczytajcie w temacie o zenie2 jaki cyrk maja niektórzy a cholerne WHEA dalej sa :E Ja sie poddalem, stac mnie na HEDT to nie bede sie pieprzyl z Zenem i jego bolaczkami.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych polskich sklepach jest już przecena np.

Intel Core i9-9940X z 6990 na 3699.  :E  Nie ma to jak konkurencja :-)

I tak zdecydowanie za drogo jak na 9th gen przy której nie idzie ściągnąć czapy szkoda kasy szczerbaty.gif Niedługo 10th wychodzi a oni dopiero przeceny robią xD Czekam za 10940x jeśli będzie można ściągnąć czapę to see kupię szczerbaty.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pewnie potencjał podkręcania będzie już tylko symboliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niebieskim udzielilo sie oszukiwanie boostów przez AMD.....stad te plotki ze 10980XE ma niby latac 5GHz na AiO czy AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy jak 5 rdzeni poleci jednocześnie na piątaka a reszta na x47 lub 48 zależy jak wysoko będą selekcjonować, a przy tylu rdzeniach osiągnąć x47 to już całkiem fajnie, w sumie dużo im nie brakuje do x49 all core na 9th :o, Zimek na swoim kreci chyba x47 all core a to tylko jeden + mniej jak w 9980

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych polskich sklepach jest już przecena np.

Intel Core i9-9940X z 6990 na 3699. :E Nie ma to jak konkurencja :-)

A na allegro przykładowo 4790K nadal potrafi kosztować ponad 1300zł :lol2:

Albo jak nie było 5775C to nagle pojawiło się kilka sztuk tylko ciężko sprzedać je za 1200-1300zł :rotfl:

 

Konkurencja jest niezastąpiona. Całkiem niedawno za 500zł można było kupić zaledwie wyższy model i3 2/4, a dziś dostaniemy Ryż-1600 6/12 (albo nawet Ryż-2600 6/12 da się kupić za 500zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na allegro przykładowo 4790K nadal potrafi kosztować ponad 1300zł :lol2:Albo jak nie było 5775C to nagle pojawiło się kilka sztuk tylko ciężko sprzedać je za 1200-1300zł :rotfl:

Oj tutaj się z Tobą zgodzę powinny max kosztować 400-600 zł xD Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4790K uznawany przez wielu za najmocniejszy procesor na lga 1150 więc cena jest jaka jest. Poza tym czytałem jak wielu ludzi twierdzi, że to wydajność i7 7700k. Nie sprawdzałem bo jak zobaczyłem cenę to od razu zrezygnowałem z upgradu i dałem dyla na nowszą platformę. Co do 5775C to biały kruk więc cena też większa niż normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt o zdrowych zmyslach nie sklada platformy na 4790/7700 obecnie. Te procesory kupuja ludzie ktorzy maja i3/i5 z dobra plyta i RAMem i ktorym szkoda kasy przechodzic na platformy z DDR4 dlatego te ceny sa tak wywalone, no i podatek od najwyzszego modelu.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt o zdrowych zmyslach nie sklada platformy na 4790/7700 obecnie.

Nawet jakby bardzo chciał to już nie złoży, bo płyt gł na s1150 ani procesorów już dawno w sklepach nie ma. 7700 jeszcze gdzieś tam po sklepach się walają ostatnie sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby bardzo chciał to już nie złoży, bo płyt gł na s1150 ani procesorów już dawno w sklepach nie ma. 7700 jeszcze gdzieś tam po sklepach się walają ostatnie sztuki.

 

Mało to używek lata, w chorych cenach ale są.

 

Haswella spotka ten sam los co Ivy Bridge, Sandy Bridge i Nehalema, procesory będą chodzić za bezcen, a płyty będą wyceniane jak złoto.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ceny płyt pod Sandy i Ivy nie są wcale tak wysokie, a ceny procesorów nie są tak niskie. No chyba, że masz na myśli wersje HEDT tych procesorów (ale nie wiem czemu mainstreamowa podstawka 1150 miałaby podzielić los LGA1366 i 2011 v1).

 

Poza tym ludzie decydowali się na zakup takich starych i drogich płyt, bo procesory miały swoje zalety, przede wszytskim dużo rdzeni w niskiej cenie (nawet przy uwzględnieniu kosztów płyty). Mainstreamowy Haswell takich zalet nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek cen HEDT powinien mocno pociągnąć w dół ceny używek. X99 praktycznie wymarło już od czasów Zena+. Nie ma CPU, nie ma płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ludzie decydowali się na zakup takich starych i drogich płyt, bo procesory miały swoje zalety, przede wszytskim dużo rdzeni w niskiej cenie (nawet przy uwzględnieniu kosztów płyty). Mainstreamowy Haswell takich zalet nie ma.

Decydowali? Chyba decydują, bo platforma x79 właśnie przezywa drugą młodość. Xeony właśnie schodzą z serwerów i pojawia się ich coraz więcej na różnych aukcjach, Chińczycy zwęszyli interes i robią dla nich nowe płyty z obecnymi standardami złącz. Za dwa, trzy lata podobnie odżyje x99 :) Tylko że na naszym rynku to średnio opłacalny interes, no bo doliczyć trzeba cła i inne dodatki. To już taniej wyjdzie złożyć platformę na starym Ryzenie.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ostatnio, zainteresowanie X79 jest zerowe. Miałem X79 formułę i nikt tego nie chciał. 3820 można wyrzucać do śmieci. Płyty chodzą za chore pieniądze (poziom X570 w sklepie) i trzeba ładować do nich quad channel na przestarzałych DDR3.

 

Zainteresowanie jest nie X79 a chińskim padłem X79-podobnym na modyfikowanych chipsetach bo same Xeony są od dawna śmiesznie tanie.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jest nie X79 a chińskim padłem X79-podobnym na modyfikowanych chipsetach bo same Xeony są od dawna śmiesznie tanie.

Aaa to ty pod tym względem patrzysz :)

Jeśli ktoś się zdecyduje dzisiaj na takiego Xeona, to właśnie wybierze nową chińską płytę nawet z maistreamowym chipsetem i kompletem obecnych standardów złącz zamiast używanych, przestarzałych i drogich x79. Kij z tym że w większości tych płyt jest słaba sekcja nawet dla CPU 6/12.

Do tego jeszcze dochodzą serwerowe DDR3, które też są prawie za darmo.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ceny płyt pod Sandy i Ivy nie są wcale tak wysokie, a ceny procesorów nie są tak niskie. No chyba, że masz na myśli wersje HEDT tych procesorów (ale nie wiem czemu mainstreamowa podstawka 1150 miałaby podzielić los LGA1366 i 2011 v1).

 

Poza tym ludzie decydowali się na zakup takich starych i drogich płyt, bo procesory miały swoje zalety, przede wszytskim dużo rdzeni w niskiej cenie (nawet przy uwzględnieniu kosztów płyty). Mainstreamowy Haswell takich zalet nie ma.

 

Oczywiście, są tanie jak bułeczki, od 250 zł zaczyna się najtańsze truchło, cokolwiek lepszego to wydatek rzedu 450-500 zł, uwzględniając że 99.99% ofert to używki które mają już ponad 6 lat na karku, świadczy o biznesie stulecia.

 

2500k można obecnie od 120 zł kupić, latem były po 90 zł.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod jest kupuje się teraz z Chin jak ma być tanio. Nawet x99 już są takie "kombinowane" z chipsetami Bxx za grosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod jest kupuje się teraz z Chin jak ma być tanio. Nawet x99 już są takie "kombinowane" z chipsetami Bxx za grosze :D

 

Miałeś okazję tego używać? Określenie ledwie działa to i tak bardzo pobłażliwe podejście, to się ledwie kupy trzyma. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Ryszawy A jak się sprawuje ten Windforce V2? Jak z kulturą pracy i temperaturami na biosie silent?
    • Mieszkańcom też ułatwiają, bo o tyle mniej samochodów do tego Wrocławia dojeżdża. Z tego co znalazłem, to nie ma jeszcze żadnych konkretów w tym planowanego przebiegu, bo blokadą jest linia kolejowa i jej przebudowa (projektu zdaje się, że nadal nie ma). Z luźnych planów też to za dobrze nie wyglądało, bo po opłotkach dzielnic/osiedli. https://www.wroclaw.pl/komunikacja/tramwaj-na-oltaszyn-moze-powstac-dopiero-w-latach-30
    • Nie mam tej gry, nie sprawdzałem jej u siebie więc to pomyłka, ktoś inny musiał zabrać głos w tej sprawie. Chociaż nie powiem - z chęcią sprawdziłbym jak sobie gra radzi u mnie, przede wszystkim czy w cutscenkach nie spadają fps no i jak tam wydajność ogólna + Burning Shores po dłuższym czasie grania. Jako, że uniwersum tej gry ani mnie nie jara ani nie ziębi odpuściłem i kiedyś na pewno kupię ale jak mocniej spadnie z ceny i nie będę miał totalnie w co grać.
    • Pobierz, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj ten https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html
    • U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki: 1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry.   2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach. 3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang. Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...