Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się zastanawiam skąd chinole mają nowe chipsety dla tych płyt? Przecież Intel czy nawet podwykonawca Intela już od dawna ich nie produkują. Czyżby w Chinach je skopiowali i produkowali we własnym zakresie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem jak wygląda historia. Core 2 Quad skończył znacznie lepiej niż mogło by Ci się wydawać, bo w takim 2015 i 2016 roku nadal po podkręcaniu i w połączeniu z odpowiednią pamięcią RAM i kartą graficzną te procesory były wstanie zaoferować bardzo przyzwoite odczucia z rozgrywki, co w tym czasie robił Core 2 Duo? Walał się po śmietnikach albo stał na allegro w cenie paczki fajek, bo nadawał się jedynie do obierania ziemniaków.

Phenom II x6 miał znacznie cięższy los, ale bądźmy uczciwi, 6 rdzeni w 2009/2010 roku? To nie miało prawa się udać, zanim ten procesor rozwinął skrzydła zdążył umrzeć śmiercią naturalną i to nie dlatego że arch była już totalnie zdziałała, powodem jest brak instrukcji SSE 4.1 które sprawiają że wiele nowych gier zwyczajnie nie rusza na tym CPU.

 

Historia również pokazała inne przykłady, chociażby 2500k vs 2600k, przez lata te procesory szły łeb w łeb niemalże, po 2016 roku nagle stareńki i7-2600k zaczął wyprzedać sporo nowszego i5-4690k, a w BF1 rozmazał na ścianie nawet i5-6600k generując o ponad 15% wyższy i stabilniejszy framerate, także proponował bym spojrzeć na sprawę od innej strony. ;)

Pozwól ze to skomentuje :thumbup: ,jak zwykle masz racje choć trzeba dopowiedzieć że jeszcze mieliśmy w 2010r gulfka pierwszy 6 rdzeniowiec sklejka i7 970.Ja miło wspominam czasy tej platformy z prawdziwym[nie będącym sklejką] 6c od intela:i7 980x.

Phenom x6 jak i cała seria zarówno nieudany phenom I,jak i wcześniej wspomniany tym co zabiło te procki paradoksalnie nie jest tzw niemoc ale jak trafnie to ująłeś brak instrukcji.Przy czym producenci olewają to i nie dają fixów by gry na nich jako tako działały.Gdyby AMD poszło droga i nie tworzyło i marnowało$ na FX jak i próbę reanimowania/pudrowania fx8350 chociażby,a poszli by w Phenom 3[różne iteracje 8 rdzeni itp jak w ryzenie]. Poprawić bolączki tej archi,popracować na tym porządnie zwiększyć ipc.To nie byli by tu gdzie są obecnie a byli by prawdopodobnie dużo dalej i zmusili by intela do zmian szybciej.

 

Czemu poszli w "moduły fx" a nie w dalszą poprawę mocne modyfikowanie założeń wypracowanych z phenom 2 nie mam pojęcia można tylko gdybać.Przykład z sb dobitnie pokazuje że bez ht takie cyrki się zdarzały i intel dopiero po latach się właśnie opamiętał w tej kwestii.

 

 

@Disconnect: zgodzę się z 1/4 tego co napisałeś, reszta to niestety pulpa pełna pseudointelektualnych zwrotów podpatrzonych w brukowcach (dzień dzisiejszy? symultaniczna wielowątkowość? z punktu A do punktu B? serio?). Przypomnę, że zapytałem wczoraj dlaczego 9700k jest złym, bezsensownym procesorem. Stwierdzenie było bardzo mocne, gorzej z równie mocnymi, racjonalnymi argumentami. Wygląda na to, że po prostu tak ci się wydaje i bardzo byś chciał, żeby taki scenariusz się spełnił, ale nic poza tym. Do mnie to nie przemawia i nie zgadzam się z tym, że 9600k czy 9700k nie starczą na najbliższy czas. Oczywiście kibicuję 10. generacji z HT w całej linii produktów, ale to nie oznacza, że obecnie jedynym sensownym wyborem ze stajni Intela jest 9900k. Ponieważ nie podoba mi się styl dyskusji polegający na tworzeniu wieloakapitowych komentarzy do każdego zdania, to nie będę tego już szerzej komentować. :)

Obecnie jak i już na premierę tego procka 9700k,uważałem po przejściach i doświadczeń z historii że proc szybciej zacznie nie domagać i żadne mhz nie naprawią to w takim stopniu jak można by uważać.

Nie mówię że już teraz od razu,ale z czasem na pewno przykład 2500k 5ghz może stary ale pokazuje że nawet mocno ocniete procki,nie mogą nadrobić pewnych braków z tej samej rodziny np:2600k z ht.

 

Dla mnie kupowanie gołych 6c,czy 8c zawsze było nietrafionym pomysłem wołającym o pomstę do nieba.

 

Płyty pod jest kupuje się teraz z Chin jak ma być tanio. Nawet x99 już są takie "kombinowane" z chipsetami Bxx za grosze :D

Ja się bym nie zdziwił jak by taki "5960x chociażby" spalił te chińskie wynalazki.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wynalazki padają same bo są zrobione ze zmodyfikowanych śmieci odlutowanych z innych płyt / serwerów. Nawet trafiają się kondensatory różnego typu / marek.

 

Bawię się teraz MSI GE75 z 9750H coffee lake, temperaturowy dramat :E W grach pod 90-96*C cały czas...UV nic nie daje bo cep podbija wtedy po prostu zegar zamiast obniżać temp. Dopiero założenie mu kagańca all-core na 3400-3500MHz zbija temperatury do 80-85*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, są tanie jak bułeczki, od 250 zł zaczyna się najtańsze truchło, cokolwiek lepszego to wydatek rzedu 450-500 zł, uwzględniając że 99.99% ofert to używki które mają już ponad 6 lat na karku, świadczy o biznesie stulecia.

 

2500k można obecnie od 120 zł kupić, latem były po 90 zł.

Dobra płyta na P67 kosztuje ok. 300-350 zł na Allegro (z ogłoszeń da się pewnie kupić taniej). 2600K kosztuje tyle samo, a Ivy Bridge są jeszcze droższe. Jak dla mnie i płyty, i procesory mają przegiętą cenę.

 

A ja się zastanawiam skąd chinole mają nowe chipsety dla tych płyt? Przecież Intel czy nawet podwykonawca Intela już od dawna ich nie produkują. Czyżby w Chinach je skopiowali i produkowali we własnym zakresie? :E

Nie zdziwiłbym się gdyby pochodziły z recyklingu komputerowego szrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo sie:

 

ccXuZrq.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobasy typu Huanzhi i inne sa robione z resztek z serwerów, biurowych OEMów itp ale VRM itp. najprawdopodobnie są z serwerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra płyta na P67 kosztuje ok. 300-350 zł na Allegro (z ogłoszeń da się pewnie kupić taniej). 2600K kosztuje tyle samo, a Ivy Bridge są jeszcze droższe. Jak dla mnie i płyty, i procesory mają przegiętą cenę.

Zwykłe średniaki, szczytem marzeń jest podstawowa wersja P8P67, wersje EVO/DELUXE sporo drożej, po za tym sporo rodzynków z pojedynczymi wadami i GB P67A-D3-B3 czyli golas z portami COM/LPT i brakiem UEFI.

Nie mów mi że jest inaczej bo znam temat, trochę tych płyt z aukcji już brałem dla ludzi i wcale nie jest kolorowo, procent odpadów które są niestabilne sięga ponad 30%.

 

To że 2600k stoi za 350 zł nie znaczy że ktoś go kupi, sensowny setup z 2600k to koszt ~ 750 zł, czyli możemy bez trudu kupić nową i3-8100 z płytą H310, albo zmasakrować sandała do reszty biorąc używkę Ryzena 1600 z płytą X370.

Te procesory będą tak długo stały aż w końcu dogonią ceną i7-920 które dzisiaj chodzą w cenie dwóch paczek fajek ;)

 

Nie zdziwiłbym się gdyby pochodziły z recyklingu komputerowego szrotu.

Dokładnie stąd pochodzą ten komponenty, te płyty są sklejane ze wszystkiego co mają pod ręką, ich cykl życia najczęściej kończy się po góra kilku miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do I9 -7980XE ciężko go schłodzić trzeba mieć porządne customowe chłodzenie wodne aby to jako tako chodziło za cene 5k to bym tego nie tknął nawet po sprzedaży swojego i dołożeniu do interesu już szybciej bym się zastanowił nad I9-7940X/7960X chyba że 10TH generacja coś poprawi jeśli chodzi o mniejsze ciepło pod obciążeniem AVX2 bo jeśli termalnie będzie to samo albo gorzej to chyba szarpnę się na 7960X po sprzedaży 7920X szczerbaty.gif

 

Ekhm :D Przebije tym coolerem nie jeden rekord na HWBOCIE xD

 

4239994Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesory zabija spierdzielony design powodujący roznice po 25*C miedzy rdzeniami, po OC te procki kompletnie się rozjezdzaja. Wątpie żeby Cascade było inne ale kto wie?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesory zabija spierdzielony design powodujący roznice po 25*C miedzy rdzeniami, po OC te procki kompletnie się rozjezdzaja. Wątpie żeby Cascade było inne ale kto wie?

Gdzie ty masz te rozjazdy po 25*C to chyba u siebie ? Tutaj tego nie widzę mój post -> #13678/684 -> A w nim rozstrzał 4-5*C miedzy rdzeniami ? Taka wartość jest do przyjęcia i to na Ferze !!! :) Więc nie wiem jak ty te procesory testujesz szczerbaty.gif Może grandis da radę OC do x44/30 choć raczej wątpię w to może x43/29 lol2.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesory zabija spierdzielony design powodujący roznice po 25*C miedzy rdzeniami, po OC te procki kompletnie się rozjezdzaja. Wątpie żeby Cascade było inne ale kto wie?

Kilku znajomych ma HEDT i nic sie nie rozjezdza w tak drastyczny sposob, dobry delid, prosty IHS i roznice sa znikome miedz rdzeniami. 25st roznicy to ewidentnie cos spartolone jest.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty masz te rozjazdy po 25*C to chyba u siebie ? Tutaj tego nie widzę mój post -> #13678/684 -> A w nim rozstrzał 4-5*C miedzy rdzeniami ? Taka wartość jest do przyjęcia i to na Ferze !!! :) Więc nie wiem jak ty te procesory testujesz szczerbaty.gif Może grandis da radę OC do x44/30 choć raczej wątpię w to może x43/29 lol2.gif

jakie TC masz ??

 

mozesz zrobic jakis test obciazenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on nie mowi o delidzie xD, na glucie pojawia sie taki rozjazd ale tez nie za czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie TC masz ??mozesz zrobic jakis test obciazenia ??

Możesz jaśniej TC ? Jaki test obciążeniowy ?

on nie mowi o delidzie xD, na glucie pojawia sie taki rozjazd ale tez nie za czesto

No ale bez przesady na glucie jak miałem tego proca na standardowym IHS to miałem może 8-10*C rozjazd między rdzeniami ale nie 25*C shocked.gif Bajki opowiada szczerbaty.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jaśniej TC ? Jaki test obciążeniowy ?

 

TC to skrót od Temperatury :P

 

 

wracając do kawy i Auto AI wiec postawiłem 1.305v jakiś tydzień dwa temu i AI zapodał x51, myślę sobie ok a dziś patrze dodał sobie +1 do multi :lol2:, wydaje mi się ze będzie tak sobie dodawał do póki nie zacznie łapać restartów lub BSODow :lol2:

 

i następny punkt który mnie nurtuje to czy asymetryczny chanel da rade postawić na 4 z 8 ławkach ?

kule7397.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS O to Tobie się rozchodzi ? Przeglądasz płytę Asus Encore blee ...2925664Bez_tytu_u.jpg

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to te sensory, zapodaj jakiegoś Prime95 z AVX tylko podaj preferencje ustawien,

 

tak przeglądam encore ale tez oglądam deske od MSI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to te sensory, zapodaj jakiegoś Prime95 z AVX tylko podaj preferencje ustawien,tak przeglądam encore ale tez oglądam deske od MSI :P

To poczekaj bo muszę wleźć w biosa i zapodać piździawke xD

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sie spodziewac Cb andrzeju z x299?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak KSy beda po 650-700 euro to mozliwe ze juz na premiere sklepowa 10er gena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS -> Time to run dałem 5 min nie 3 :D A ostatni SS masz na 15min ledwo co chłodzenie wyrabia szczerbaty.gif Więc mówię że chłodzenie muszę wymienić xD Prawie 250W lol2.gif

Staram się trzymać limitu CPU Package Power do chłodzenia bo powyżej wbija mi to co widzisz na ostatnim SS kwasny.gif Zapewne jak zmienię chłodzenie pewnie do 85*C będzie wbijać xD

6303132Bez_tytu_u.jpg

5599707Bez_tytu_u1.jpg

1452162Bez_tytu_u2.jpg

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś masakra  :o

Tzn co proponujesz szczerbaty.giflol2.gifBo tak szczerze to nie wiem na ile co puścić :P Jeśli chłodzenie ma TPD max do 180W to widzisz przy 5min jest w miarę OK jeśli mu zapodam przynajmniej 15min to wbija 250W dlatego zmieniam chłodzenie bo Fera tego już nie zniesie lol2.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1452162Bez_tytu_u2.jpg

 

4GHZ przy jakim Vcore ???, może warto pomyśleć o czym w płynie ????, AIR coolery maja to do siebie ze ich Stopa to najsłabsze ogniwo, Damian sprawdzał na swojej Sowie i od Pewnego pułapu TC możesz huragan poszczać przez Wieże a TC cepa się nie ruszy [ chyba ze obłoży się ja lodem]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ciekawe czy wyżej by poszło jakby kombinować dalej z fclk bo u mnie wstawał i na 106, ale mnożnik już nie wchodził wyżej jak x36. Ja już się nie pobawię bo wczoraj proce podmienione i x3d rano wrzucony do one boxa.   Jakiś przyrost w fpsach jest dzieki tym prawie 200 MHz?
    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). Najmniej przydatną informacją o zarobkach przy UoP jest kwota brutto, bo nie mówi pracownikowi jaki dostanie przelew, pracodawcy ile będzie go kosztować zatrudnienie pracownika, ani nie jest podstawą opodatkowania. Ta wartość nie ma żadnego znaczenia i nie mam pojęcia po co się ją stosuje. W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...