Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@MrTooth

 

To było do przewidzenia, na dłuższą metę Fera nie radziła sobie nawet z podkręconym 7700k, którego TDP to pryszcz w porównaniu z 7920X, generalnie ciesz się, bo masz naprawdę dobrą sztukę procka, po delidzie na mocnym chłodzeniu naprawdę dobre wyniki byś notował.

 

Rozjazdy do 25 stopni są realne, w momencie gdy procesor jest na glucie bądź źle wykonanym delidzie i dokręcony do granic możliwości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHZ przy jakim Vcore ???, może warto pomyśleć o czym w płynie ????, AIR coolery maja to do siebie ze ich Stopa to najsłabsze ogniwo, Damian sprawdzał na swojej Sowie i od Pewnego pułapu TC możesz huragan poszczać przez Wieże a TC cepa się nie ruszy [ chyba ze obłoży się ja lodem]

No tak jest to w moim planie ale na najbliższe miesiące jestem zmuszony siedzieć na tym co będę miał ... Wiesz po kolejnej operacji kręgosłupa i rechabiltacji szybko nie wrócę do pracy a kasa dostawana przez ZUS to temat rzeka szczerbaty.gif

To było do przewidzenia, na dłuższą metę Fera nie radziła sobie nawet z podkręconym 7700k, którego TDP to pryszcz w porównaniu z 7920X, generalnie ciesz się, bo masz naprawdę dobrą sztukę procka, po delidzie na mocnym chłodzeniu naprawdę dobre wyniki byś notował.

To ja wiem że mam w miarę dobrego procka ale co z tego jak mnie chłodzenie ogranicza. Zdaje sobie sprawę że muszę zapodac custom LC narazie to mnie budżet ogranicza kwasny.gifWiecie spektakularnych wyników to ja nie oczekuję dobrze by było jakby to co mam kupione -->Grandis potrafił schłodzić to diabelstwo ... Z tego co widzę to ma większą powierzchnię odbierania ciepła niż Fera Up_to_something.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHz to naprawdę skromnie do giercowania, może Ramem trochę nadgonisz?, podpytaj Zimka jaki boost daje ram miedzy 3k a 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHz to naprawdę skromnie do giercowania, może Ramem trochę nadgonisz?, podpytaj Zimka jaki boost daje ram miedzy 3k a 4k

Na moje potrzeby wystarczy to co jest nie muszę na siłę go gonić pod x45/47 przy mesh x30/31/32 będą fundusze to pomału będę przechodzil na wodę szczerbaty.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID 1.005v to będzie Vcore w okolicy 0.975V albo niżej ???? i przy tym masz ~15° różnicy na rdzeniach przy MAX TC ale tylko 6° na AVG , ja bym sprawdził czy cooler dobrze siedzi, rozumiem ze po skalpie wiec tu tez może być problem w adaptacja wysokości IHSa po skalpie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest prawidziwy vid to jesty sztrucznie ustawiony przez niego w biosie, poprzez mzianie apdapitve i overide, jesli ma odczyt Vcore jest tam gdzie wszystkie zakladki od plyty sekcji zasilania itp oznaczone prawdopodobnie core 1/2

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID 1.005v to będzie Vcore w okolicy 0.975V albo niżej ???? i przy tym masz ~15° różnicy na rdzeniach przy MAX TC ale tylko 6° na AVG , ja bym sprawdził czy cooler dobrze siedzi, rozumiem ze po skalpie wiec tu tez może być problem w adaptacja wysokości IHSa po skalpie  :hmm:

VID jest wbity z palca a z tego co pamiętam to miał chyba 1.115v dokładnie nie pamiętam jutro będę miał dostęp do kompa to zobaczę ... Cooler dobrze siedzi bo jak dotkne palcem to zaczyna parzyć ... Myślę że aż tak dobrze pasty nie rozsmarowałem bo końcówka była starej. Teraz będę miał Grandisa z 2xSW3 to myślę że ogarnie temat tak jak powinien jeśli nie to będę myślał dalej ale to już na 10th gen przy możliwym skalpie a jeśli nie da się to odrazu będę myślał o 7960X ale przy tym będę szukał osoby aby możliwie jak najlepiej zrobił skalpa a jak to nie pomoże to dodatkowo szlif rdzenia szczerbaty.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA 99% bedzie pseudo lut :E bedziemy tesknic za glutem, na 7960x bedziesz musial miec niezle chlodzenie na aio po skalpie 4.2 4.3, bedziesz latal i to max

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA 99% bedzie pseudo lut :E bedziemy tesknic za glutem, na 7960x bedziesz musial miec niezle chlodzenie na aio po skalpie 4.2 4.3, bedziesz latal i to max

Pizdziawki pseudo AiO = Kupa szczerbaty.gif Za taką cenę to ja mam prawie go zwodowane jak widzę chore ceny tych AiO szczerbaty.gif Mówisz 10th na 99% będą lutowane to lipa panie bo nie będzie integracji w IHSa a to jest must have przy takich prockach szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mowie tylko o graniu nie o renderach bo tyle ledwo dasz rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale 9990 bostowal do x51, a 10th ma bosta do x48 chyba tak wiec sa duze szanse na wysoki zegar all core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jestem sceptycznie nastawiony 9990xe 14 core to selekty w srod selektow ostatnio pokazywali 50 ghz 1.3V na targach

 

zalezy co pokaze 10 seria bo to zagadka zalezy mi na ramie i czy OC pojdzie chociazdo 49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo wszystko zależy ile uzbierali tych chipów bo KSa dość długo zbierają, ale x48 to juz taki dobry sort jak na 16/32, a sprawdzałeś jak wygląda OC jak wyłączysz HT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na nowym biosie moge miec 4.9 na 1.3V wiec jest duzooo duzoo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow to fajnie, reasumując z takiego 16/32 można zrobić 16 core do giercowania myk restart i 32 watki do orania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki...ja już pisze o swoim cepie :lol2: na razie wirtualnie ale jak cena nie będzie się zbytnio różniła to wyceluje faktycznie w 16, ale możliwie 12-14 może się lepiej podkręcać :hmm: i nie potrzeba zasiłki 2KW :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bralem 7960x ze wztgledu ze sie gorzej kreca maly % jest 4.6, 12/14 wiecej ukrecisz bo mneij sie grzeja, do tego jeslii chcesz AVX to zasilacz bez OPC :E ale itak tego nei schlodzisz

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nawet 14 core bez HT wykręcone na 5GHz z ciasnym quadem i spora ilością kaszy to świetna alternatywa dla 8700 i 9900,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yup dokladnie :) czekam na Cb caly czas:D

całkowicie cie rozumiem.... większość co kupuje takie cepy to głównie do orania a do tego nie potrzeba Ramow z kosmosu czy tez OC pod redline :E czyli nie ma z kim słowa zamienić :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z czystej ciekawości dam mu mniejsze papu i zobaczę czy wydzielane cieplo dalej będzie mi wbijało powyżej 200W zapewne x38/23 to będzie max szczerbaty.gif

I tak jak się spodziewałem x38/23 to jest max dla tego chłodzenia CPU Package Power 98W xD Przy x39/24 już wbijał takie wartości że głowa mała przy CPU Package Power 110W a to chłodzenie i tak na maxa chodziło lol2.gif

Oczywiście Prime95 ustawiony na 15 min , powyżej x39/24 to już Grandis będzie ogarniał robotę i pewnie zatrzymam się na x42/26 bądz x43/27 :) Zapisuje ustawienia w biosie i od tego gdzie skończyłem lecę dalej gdy będę miał zamontowane Grandisa lol2.gif

 

3087115Bez_tytu_u.jpg

9194621Bez_tytu_u1.jpg

2065619Bez_tytu_u2.jpg

2786184Bez_tytu_u3.jpg

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yup dokladnie :) czekam na Cb caly czas:D

tylko proszę bez chłostania :whip:

 

eruxg3ei.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka 30 czy już do ciebie jedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko proszę bez chłostania :whip:

Panie dalej 9900 będziesz rzeźbił kwasny.gif Why ? mad2.gif

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...