Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

przestańcie już sępić kasy na kawę i kebabby , trzeba wymieniać bo tak jest zdrowiej

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha

 

@VSS

Kawy nie piję + kebaba jem raz na ruski rok a "sandały" wygodne :lol2:

 

Jedyny sensowny powód do wymiany to dwa rdzenie więcej - zobaczymy co z temperaturami

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kawy nie piję + kebaba jem raz na ruski rok a "sandały" wygodne :lol2:

 

To tak jak ja. Tylko kurde wiesz......lato się kończy i te wygodne "sandały" trzeba będzie w końcu zrzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od Piotr Lipton Szymański:

 

"Coffee Lake - co w trawie piszczy? Nowe informacje!

 

- procesory będą pojawiać się etapowo. Ósma generacja nie od razu wyprze ze sprzedaży Kaby Lake. Przewiduje się, że do EU trafi kilkadziesiąt tysięcy sztuk nowych CPU (i7-8700K, i5-8600K). Nie spodziewałbym na samym początku rewolucji cenowej ;)

 

- Coffee Lake działały początkowo na płytach z układem logicznym Z270. Intel jednak szybko zablokował tę opcję wprowadzając do OS odpowiedni mikrokod ;)

 

- ruchy Intela wskazują na wyraźne przyspieszenie premiery Coffee Lake. Procesory te miały się pojawić na podstawce Z390 z natywną obsługą interfejsów nowej generacji. Możemy się domyślać, że procesory z zablokowanym mnożnikiem zadebiutują pod koniec roku wraz z płytami głównymi na chipsetach H i B.

 

- płyty główny na Z370 otrzymają lepsze sekcje zasilające niż ich poprzednicy."

 

 

 

 

No to sobie poczekalismy :E

Edytowane przez Tomasz8989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.10 maja być na polkach sklepowych ,

 

 

wracając do tematu jak nie dać się naciągnąć na wprowadzanie nowych wytycznych intela co 6 miesięcy to za 460 euro chyba dobra cena ;) , EK szykuje Monobloki :thumbup:

 

u2fbp2w2.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- płyty główny na Z370 otrzymają lepsze sekcje zasilające niż ich poprzednicy."

 

Taaaaak, :E :E :E. No bo przecież obecne sekcje na Z270/170 za 700-1000 zł są za słabe do dwóch rdzeni więcej :E Intel go home, u are drunk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od Piotr Lipton Szymański:

 

"Coffee Lake - co w trawie piszczy? Nowe informacje!

 

- procesory będą pojawiać się etapowo. Ósma generacja nie od razu wyprze ze sprzedaży Kaby Lake. Przewiduje się, że do EU trafi kilkadziesiąt tysięcy sztuk nowych CPU (i7-8700K, i5-8600K). Nie spodziewałbym na samym początku rewolucji cenowej ;)

 

- Coffee Lake działały początkowo na płytach z układem logicznym Z270. Intel jednak szybko zablokował tę opcję wprowadzając do OS odpowiedni mikrokod ;)

 

- ruchy Intela wskazują na wyraźne przyspieszenie premiery Coffee Lake. Procesory te miały się pojawić na podstawce Z390 z natywną obsługą interfejsów nowej generacji. Możemy się domyślać, że procesory z zablokowanym mnożnikiem zadebiutują pod koniec roku wraz z płytami głównymi na chipsetach H i B.

 

- płyty główny na Z370 otrzymają lepsze sekcje zasilające niż ich poprzednicy."

 

 

 

 

No to sobie poczekalismy :E

Intel ! co ? Ty K...o :thumbdown:

 

Tylko ryzen albo coś innego na lucie ,x99 ? jak już chcę się koniecznie jajecznicę z więcej niż z 4 jajek

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, jak mi się podoba to pocięte PCB Apexa...szczerbaty.gif

no chyba 2066 to jedyna sensowna podstawka , kupujesz raz i masz święty spokój a proce są od 4/4 po 12/24 i czego tu chcieć więcej ,

 

sam mam takiego kola w głowie z już sam nie wiem , myślę ze potrzebuje jakieś odskoczni w sensie muszę nabyć nowe zabawki ;)

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań vss zobaczyłem wczoraj czołgisty nabytek i dupa mnie swędzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bedziesz odkladal Ti az do Volty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tytan sobie radzi jak na razie do pierwszej volty pewnie rok jeszcze wiec raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba 2066 to jedyna sensowna podstawka , kupujesz raz i masz święty spokój a proce są od 4/4 po 12/24 i czego tu chcieć więcej ,

Zdejmij różowe okulary, albo lepiej nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyglądam się jakim kalibrem weryfikuje się 12/24 czołgisty i jak będzie bliżej piątki to może przyłożę odłamkowym by z jednym zamachem APEXa i proca z górnego segmentu cenowego zgarnąć , te 1151 to śmiech na sali , jeszcze jak dali by wsparcie dla kawy pod z270 to bylo by bardzo fajnie a tak jak mam wywalić za płytę 4 paczki euro z myślą ze to jest tylko półprodukt to raczej rozstanę się z 1151

 

 

Zdejmij różowe okulary, albo lepiej nie :P

 

okulary były dołączone do Kebaba i było świetnie i gdyby intel trzymał sie planu nie było by problemu 18 miesięczna amortyzacja jest jak najbardziej akceptowalna , a tu Zong i ponowny będzie z Z370

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się czuję wolny jak ptak, jakbym był zaraz po maturze. Może sobie kupię coffee (jak ostatecznie pójdzie na Z270 i tylko wtedy), moze sobie kupię Ryzena, a może 2066. Nie wiem na razie. Nie spieszy mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okulary były dołączone do Kebaba i było świetnie i gdyby intel trzymał sie planu nie było by problemu 18 miesięczna amortyzacja jest jak najbardziej akceptowalna , a tu Zong i ponowny będzie z Z370

a no miało być tak pięknie,

a wyszło jak zawsze :E

Spokojnie czekam na rozwój abstrakcji sytuacyjnej :P

Zobaczę (w realu) ile są warte proce 8gen. czy może w końcu polecą na Z270,

ocenię czy mi to potrzebne czy zbędne, czy po prostu chcę mieć, na luzie :)

 

A ja tam się czuję wolny jak ptak, jakbym był zaraz po maturze. Może sobie kupię coffee (jak ostatecznie pójdzie na Z270 i tylko wtedy), moze sobie kupię Ryzena, a może 2066. Nie wiem na razie. Nie spieszy mi się.

no i pięknie mieć taki komfort wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

- Coffee Lake działały początkowo na płytach z układem logicznym Z270. Intel jednak szybko zablokował tę opcję wprowadzając do OS odpowiedni mikrokod ;)

(...)

Do czego? :brow:

 

 

Ubicie kompatybilności coffee z obecnymi chipsetami jest wygodne ekonomicznie nie tylko dla intela, ale i producentów płyt - odchodzi kwestia aktualizowania biosów, testowania, wsparcia...

A jak nie wiadomo o co chodzi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od Piotr Lipton Szymański:

 

- ruchy Intela wskazują na wyraźne przyspieszenie premiery Coffee Lake. Procesory te miały się pojawić na podstawce Z390 z natywną obsługą interfejsów nowej generacji. Możemy się domyślać, że procesory z zablokowanym mnożnikiem zadebiutują pod koniec roku wraz z płytami głównymi na chipsetach H i B.

 

 

Nikt nie zwrócił na to uwagi?

Ja te przewidywania gościa z morele.net się potwierdzą to możliwe że na np. I5 8400 przyjdzie nam czekać jeszcze do grudnia :E

Edytowane przez Tomasz8989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zwrócił na to uwagi?

Ja te przewidywania gościa z morele.net się potwierdzą to możliwe że na np. I5 8400 przyjdzie nam czekać jeszcze do grudnia :E

W sam raz na 'gwiazdkę' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zwrócił na to uwagi?

Ja te przewidywania gościa z morele.net się potwierdzą to możliwe że na np. I5 8400 przyjdzie nam czekać jeszcze do grudnia :E

Gdyby modele z zablokowanym mnożnikiem miały pojawić się pod koniec roku, to nie trafiłyby do baz kilku sklepów, dodatkowo z dokładnymi cenami.

Cała reszta info Liptona jest chyba wszystkim śledzącym temat Coffee doskonale znana, więc dziwi mnie to zaskoczenie niektórymi punktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, jak mi się podoba to pocięte PCB Apexa...szczerbaty.gif

 

Asus tnie koszta i po magazynach latają myszy wyżerające laminat a Ty się cieszysz :E

 

A ja tam się czuję wolny jak ptak, jakbym był zaraz po maturze. Może sobie kupię coffee (jak ostatecznie pójdzie na Z270 i tylko wtedy), moze sobie kupię Ryzena, a może 2066. Nie wiem na razie. Nie spieszy mi się.

 

W sumie to każdy może się czuć wolny jak ptak, ja 7700k nie sprzedałem i nadal się czuje wolny, z tą jednak różnicą że bez kompatybilności z obecnymi płytami coffe nie kupie, bo tak, bo mam taki kaprys, za rok nowe proce 10nm Kawa szybko zwietrzeje jak Z270 także nie ma co się smucić :D

 

Przestań vss zobaczyłem wczoraj czołgisty nabytek i dupa mnie swędzi

 

Mnie też ruszyło, jednak bez przesady 12C/24T to mocny overkill ale 7820X 8C/16T ładnie pachnie nawet jakiś strasznych pieniędzy płyty nie kosztują.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info [ciach....]

 

 

 

No to sobie poczekalismy :E

nie musisz przekładać czyjejś fantazji jako źródło definicji ,

primo po pierwsze "VRM" na Z 100/200

 

zrób sobie porównanie do VRM na M9E czy APEX czy innych płyt względem płyt 2066 na złączach 8-12 PIN EPS gdzie zazwyczaj Limit po osiągnięciu krytycznej jest ~250W a Limit TC VRM ~105°C , tak.... sekcje limitują za pomocą temperatury cały management zasilania i jeżeli TC sekcji będzie w normie to 400W tez nie ma problemu , wiec co stoi na przeszkodzie by takie same mostki VRM i podobna ilość nie mogla zasilić KAWY 6/12 skoro dają rade zasilić 12/24 , wszystko się schodzi do TC VRM i być może morelowy chłopak miał na myśli Nowy Design układów chłodzenia a nie rozszerzona o więcej elementów sekcje VRM ,

w sprawie mikrokodów tez dość ciekawie u niego wygląda , a trzeba było by zacząć od punktu co on uważa za OS ........,

 

 

 

Mnie też ruszyło, jednak bez przesady 12C/24T to mocny overkill ale 7820X 8C/16T ładnie pachnie nawet jakiś strasznych pieniędzy płyty nie kosztują.

 

do 2066 brakuje nam niestety ale większego grona porywczych użytkowników by zdefiniować Formę Skalpu i weryfikacje OC , a skąpe informacje wcale nie zachęcają to eksperymentów , zaś z drugiej strony to ciekawi mnie ile 2066 bierze ze ściany na dobrym OC podczas renderowania i czy przekładając na czas renderowania VS W jaka będzie różnica miedzy Kebabem a takim 12/24

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skalpem nie ma tutaj wielkiej filozofii widać że roboty jest o wiele więcej, jest trudniej i przede wszystkim trzeba posiadać drogie ciężko dostępne maszynki zgodne z LGA2066, z drugiej strony to co pokazał czołgista to swoisty dowód że może wcale nie być potrzebny skalp duża powierzchnia rdzenia mocno ratuje sytuację przynajmniej na jakiś czas dopóki kondycja gluta nie zacznie spadać, bo nie oszukujmy się temperatury rzędu 60 paru stopni na 12C/12T przy Linx to naprawdę świetny wynik, zwłaszcza że za chłodzenie robi raptem AIO 280mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie musi, wiesz doskonale że DTR'y to zupełnie inna historia i tam problemem często jest zapychające się chłodzenie, gdyż procesor nie ma czapki.

 

Właśnie mam taki przypadek i7 7700HQ 16GB GTX 1050Ti 4GB, procesor z byle powodu łapie po 90-98 stopni, mimo że GPU trzyma 70 stopni a z tyłu laptopa wcale nie bucha wulkanem, będę chciał to zweryfikować ale czekam na pastę, liczę że TGK rozwiąże problem, chłodzenie jest 2 turbinach ale częściowo jest wspólne dla CPU i GPU, gruby HP 8mm leci po całości, natomiast cieńsze 6mm są osobne od każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...