Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie to powinnni naglasniac i nikt nie powinien dokladac cegielki do z370 tak zeby oczy otworzyli i dali kompatybilnosc w stecz. a mysle ze i tak sie to odbije bo ludzie nie sa tacy glupi bo ile razy mozna sie zrobic w konia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakładając że zamiast blokady software nie ma tam jakiegoś myku i w hardware. Płyty niektóre to przebitka z270 chyba nie musze mówić :P

 

No przecież to właśnie pisałem wyżej ( źródło Guru3d ) Jest różnica bodajże 2 pinach, które odpowiadają za "mniej ważne napięcia"

 

Zresztą...

 

img_29875000.jpg

 

 

Myk jest programowy i tyle. Nie wiadomo jeszcze tylko jaki dokładnie. Mikrokod, sygnałowanie RSVD, może chip Rfid? Może identyfikacja swój-obcy przez DVI? Jedno jest pewne już od dawna - zgodność elektryczna jest. A to jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej ważne? Widocznie dlatego je wkleili i procesory dałyby sobie rade bez nich i tak mogłeś ciągnąć 3 generacje proców na jednej płycie a pewnie i czwartą ale rodziny klepiących te płyty muszą z czegoś żyć. Masz jakiś wybór prócz amd i x99? Wal śmiało na x299..

 

Kaby wkońcu ruszy na tych ksero z370?

 

No i intel zarabia też na chipsetach nie tylko procesorach. I pocaujta w ręke wójta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Mniej ważne.

According to some board partners the extra pins used on Z370 are merely supported voltage pahs.

GURU

Dlatego procesor potrafi działać z ułamanym pinem (AMD) czy wypieczonym stykiem. Więcej, niż połowa pinów to samo zasilanie dla rdzeni. Prosto z regulatora impulsowego. Nie wszystkie muszą być aktywne, by układ działał. Stąd byłbym spokojny o zasilanie VSA, IGPU, VDDO oraz PLL. Ilość styków jest ta sama. Nie wiem o jakie napięcia chodzi. Ale ten zwrot nie jest według mnie kluczowy. Tym bardziej, że Sample CL latały przecież na z270. W tym momencie coś się stało, że kompatybilność padła.

 

Ja stawiam na identyfikację swój obcy poprzez DMI. W drugiej kolejności mikrokod. Stawiam też, że po 5 października bardzo szybko się okaże co to tak naprawdę było scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ma się o co spinać ;) sam będe miło zaskoczony jak na z170 ruszy. To w końcu ten sam chipset z lekko zmienionymi ustawieniami by rozpoznawał proca który jest w kosmetycznie zmienionym socket. Znajdą się i na to interesanci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie to jest cholernie ciekawe o co chodzi. Podobnie jak było z77 a z87. Tam była jednak różnica 5 pinów i przede wszystkim prowadzenia Power States od S0 aż do S5. Mimo wszystko też były głosy, że to jedno i to samo, a różnica wynika z softu i nie ma przeszkód, by działało wstecznie. Tutaj nawet nie ma o czym gadać. Kopiuj >> Wklej. Zwłaszcza w płytach Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie to jest cholernie ciekawe o co chodzi.

Jeść musi

Podobnie jak było z77 a z87.Tam była jednak różnica 5 pinów i przede wszystkim prowadzenia Power States od S0 aż do S5.Mimo wszystko też były głosy, że to jedno i to samo, a różnica wynika z softu i nie ma przeszkód, by działało wstecznie.

Historia to piękna nauka i można się z niej wielu ciekawych rzeczy (nawyków i strategii) dowiedzieć.

Tutaj nawet nie ma o czym gadać. Kopiuj >> Wklej. Zwłaszcza w płytach Asusa.

Dlatego nic nie robię na razie(mniej niż 2 tygodnie :hmm: ). Nadzieja dobra matka i kocha swoje dzieci :E wiem czego się można spodziewać po połowie więcej rdzeni i cache... czy warto się pozbywać po taniości reliktów przeszłości by załapać się na sezon na jelenia? jeszcze się okaże :lol2:

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na AsRocka. Jak ktoś się ma wyłamać - to właśnie oni.

Nie, raczej nie. ASRock za czasów SB/IB dawno minął. Zrobili boom z dobrymi płytami w niskiej cenie, udało im się obejść BIOS do OC na prockach non-K, za co dostali od Intela, a teraz odcinają kupony - Z270/170 Extreme 4, płyty za ~500-700 zł które nie mają połowy rzeczy które dawali kiedyś do Pro3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oni weszli na salony z podkręcaniem nonk tylko supermicro ze swoją płytką na h170. Oni tylko zrobili wielkie halo dając komercyjną nazwę sky oc w z170 i to promowali.Płyty nadal niczego sobie ale już nie takie hybrydy jak kiedyś. Taniej niż asus i może coś tam z czasu wyskoczą ale tak jak mówisz czasy eksperymentów i chwytania nisz dawno za sobą mają.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na tą i3 k płykę za 500zł ok 1300-1400zł i mogę szpilać w emulatory liczy się wysoki procek w sam raz dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel/producent płyt mógłby udostępnić odpłatnie update FW proca /plyty i było by po sprawie , owszem wolał bym zapłacić po 50€ i darować sobie selekcje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;) Co myślicie o artykule na konkurencyjnym portalu? Na Labie tematu nie widziałem, a wydaje się ciekawy. Otóż na Pure padła informacja, że poniższa grafika:

 

21_intel_szykuje_8_rdzeniowe_chipy_coffee_lake_wykonane_w_14_nm_1.jpg

 

Sugeruje, że "Niewinnie wyglądająca fraza [CFL] Added support for 8,2 core jest poniekąd zapowiedzią nowego 8-rdzeniowego (być może 16-wątkowego) procesora z rodziny Coffee Lake." Który to miałby się pojawić w drugiej połowie przyszłego roku. Na moje jest to bait w który Pure głęboko wpadło - 8 rdzeni w 14 nm i niezmienionej wielkości IHS? Może z zegarami 2,5-3,6 w turbo. Tylko jaki miało by to sens gdy 10 nm już za rogiem? Jakby jednak nie było jest to kolejny news po tym:

 

18_intel_z390_i_8_rdzeniowe_cpu_w_mainstreamie_juz_w_2018_roku_1.png

 

Sugerujący 8 core w mainstreamie... Na moje obie te informacje to fake newsy - ewentualnie pojawią się 8 C i7, a i5 pozostanie 6 C. Jak to widzicie?

Edytowane przez BlindObserver
poczytaj regulamin, w szczególności tę część mówiącą o linkowaniu do innych portali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnij się kilka stron i masz dokładnie to samo, a na temat drugiej grafiki news był na głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh nadzieja nadzieją,ja już kilka miesięcy temu dostałem info od jednego z producentów płyt głównych że 200 nie będą wspierać Coffee Lake. I te bez żadnego "prawdopodobnie", proste oznajmujące zdanie. Zdziwię się jeśli to się zmieni.

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnij się kilka stron i masz dokładnie to samo, a na temat drugiej grafiki news był na głównej.

Kilka stron wstecz nie mam dokładnie tego samego - nie rozmawialiście o wiarygodności tych informacji. Po to był post żeby wznowić dyskusję od tej strony. Wiele osób (w tym ja) będą się zastanawiać czy czekanie na mityczne 8 C w CFL ma jakikolwiek sens...

Edytowane przez Morrowind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wstecz nie mam dokładnie tego samego - nie rozmawialiście o wiarygodności tych informacji. Po to był post żeby wznowić dyskusję od tej strony. Wiele osób (w tym ja) będą się zastanawiać czy czekanie na mityczne 8 C w CFL ma jakikolwiek sens...

 

 

I tak i nie. Aby ta informacja była wiarygodna trzeba byłoby mieć oficjalne stanowisko co do harmonogramu samego producenta. To od czerwca pozostaje jednak niezmienne. Canon ma być dostępny w granicach lutego 2018 roku ( seria Y ) a następnie pozostałe w 1 połowie 2018 roku. Wszystko wzięło się Stąd i jak później wyczytałem na Labie - na podstawie slajdu sprzed pół roku.

 

Warto powiedzieć, że Intel od 2016 roku grzebie się z 10 nano, a "poważnie" mówi o 10 nano od 2014 roku. Stąd potwierdzenie 10 nanometrowych Canonów dopiero w czerwcu tego roku wydaje mi się być pewnym.... zwieńczeniem długiego i żmudnego procesu post produkcji. Albo czymś w stylu - Yeah, we got it.

 

Tak więc nie wiem. Wrzucałem w formie ciekawostki, bo dałem się naciąć że ten slajd jest nowy lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skąd co poniektóre portale wysnuły że:

[CFL] Added support for 8,2 core

Znaczy tyle co "w linii CFL pojawią się procesory 8 C"? I co w tym zapisku znaczy ta dwójka po przecinku - 8,2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ilość wątków na rdzeń? Czyli włączone HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyżby 18 core miało mieć 68 linii pciex? Dali 2 rdzenie więcej niż AMD to i dają trochę więcej linii? :E

 

A co do mainstreamu, 40 linii czy coś źle rozumiem? Bo to byłby konkret.

2x16 i osiem dla chipsetu. W końcu M.2 nie gryzłoby się z przepustowością z SATA i ethernetem/USB.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Game + Stream + Record up to 2x faster with PUBG vs. a 3 yr old PC" :E - Broadwell mówi nie :E

 

Z370 to jedno wielkie :E

 

Podoba mi się jak 100 Mhz mniej różnicy między K a non-K i7 zrobiło im 35W różnicy w TDP :E Oni chyba mówią o TDP przy base clock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyżby 18 core miało mieć 68 linii pciex? Dali 2 rdzenie więcej niż AMD to i dają trochę więcej linii? :E

 

A co do mainstreamu, 40 linii czy coś źle rozumiem? Bo to byłby konkret.

2x16 i osiem dla chipsetu. W końcu M.2 nie gryzłoby się z przepustowością z SATA i ethernetem/USB.

 

Z tymi 40 liniami to pewnie sumarycznie CPU (24) i Chipset (16). Nie wierzę w 40 z CPU w platformie konsumenckiej, przynajmniej jeszcze nie w tej generacji, w następnej zresztą również nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm czyżby 18 core miało mieć 68 linii pciex? Dali 2 rdzenie więcej niż AMD to i dają trochę więcej linii? :E

 

A co do mainstreamu, 40 linii czy coś źle rozumiem? Bo to byłby konkret.

2x16 i osiem dla chipsetu. W końcu M.2 nie gryzłoby się z przepustowością z SATA i ethernetem/USB.

 

Chipset ma 24 linie, tak samo jak Z270, a 16 linii jest z procesora. Serio sądziłeś, że Intel da Ci zrobić pełnoprawne SLI na zwykłej platformie konsumenckiej, skoro nawet AMD nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co mówicie to ma sens, też w to nie wierzyłem :E

 

Te linie z chipsetu to i tak na nic skoro DMI ma przepustowość 4x. A na to idzie cała masa I/O. Wystarczy że ktoś ma dysk na M.2 i raid0 z SSD na SATA. Przy kopiowaniu z jednego na drugie już zapycha magistrale a to jeszcze cała masa innych urządzeń musi przepychać swoje dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...