Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się będzie kręcić to się okaże,

anyway z tej tabelki wynika że baza to będzie 3,7GHz, a turbo dla wszystkich 6 rdzeni to 4GHz dla najlepszego procka (najpewniej 8700k)

 

Intel-Coffee-Lake-Core-i7-8700K-6-Core-CPU.jpg

 

 

P.S. Pomijając ten i inne przecieki które co pewien czas wypływają by podtrzymać zainteresowanie kupujących to pod koniec sierpnia będzie oficjalne info od Intela (wraz z przynajmniej papierową premierą).

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

https://www.overclock3d.net/news/cpu_mainboard/leaked_intel_i7_8700k_specifications/1

No i sprawdziłem się o czym pisałem przynajmniej na domyślnych ustawieniach. Dla 4c turbo coffe jest takie samo jak dla 7700k czyli w najgorszym wypadku będzie taka sama wydajność.

 

i7 8700K

 

- 6C/12T

- 12MB L3

- 3.7 GHz Base

- 4.3 GHz 6-core Turbo

- 4.4 GHz 4-core Turbo

- 4.6 GHz 2-core Turbo

- 4.7 GHz 1-core Turbo

- 95W TDP

 

Teraz pytanie jakie OC wyjdzie dla 4c+2C

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie lut czy glut?! Bo jak glut, to ja nie wiem jak przy tych 6/12 da radę... :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą tak samo lutowane jak wszystkie dotychczasowe proce. Po co w kółko te pytania? Przecież to oczywiste, że Intel nie zmieni nagle technologii łączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym turbo dla wszystkich 6 rdzeni na poziomie 4 Ghz też bym uważał. Stockowo power limity zapewne będą skutecznie kroiły boost na wszystkich rdzeniach. Ale baza 3.7 Ghz już wygląda lepiej, jak te wcześniejsze przecieki. Ciekawie, ciekawie wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal cisza co do zgodności z z270 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Z tym turbo dla wszystkich 6 rdzeni na poziomie 4 Ghz też bym uważał. Stockowo power limity zapewne będą skutecznie kroiły boost na wszystkich rdzeniach. Ale baza 3.7 Ghz już wygląda lepiej, jak te wcześniejsze przecieki. Ciekawie, ciekawie wink.gif

Ogólnie jestem dość przekonany, że dla AVX-a, max wygrzania to nie będzie tak wyglądało na stocku. Zobaczymy w praktyce jak to przejdzie ale wygląda to bynajmniej nie tak strasznie przynajmniej z tego przeciku.

Trochę śmiesznie będzie jak Coffe będzie wydajniejszy od HEDT-a.

 

 

Nadal cisza co do zgodności z z270 ?

 

Ptaszki ćwierkają, tylko trole muszą odszyfrować ciągle pisząc o glucie.

Tak na poważnie nie licz. Będziesz tylko mile zaskoczony jak będzie to działało na z170 ....

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to najważniejsze by proc wystawał ponad socket i wtedy od reki większość tu obecnych chyba wyeliminuje IHS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobrze by to było, ażeby Z170 wspierało sześć rdzeni wink.gif nowy BIOS do Z270 i będzie hulać, może w produkcji już Z370 scratchhead.gif

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

u konkurencji widzę grafikę, że nowe procki mają być o 30% wydajniejsze od poprzednich oczywiście chodzi o dodanie rdzenia a nie IPC?

 

intel-core-8-gen-slajd.jpg

 

 

nie liczyłbym na wsparcie dla Z170.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

@up

Oczywiście, że tak. IPC moze być parę % max z tego co widziałem ale cache też może pomóc.

 

nie liczyłym na z270 nawet. To intel- może być tak, że dodadzą do coffe 1 pin i będzie nowy socket dla jednego chipsetu z370, który obsłuży wszystkie CPU, a tańsze nie obsłużą 6c coffe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to cały czas Skylake, wydajność wzrośnie tylko z powodu rozmnożenia rdzeni. Socket bez zmian fizycznych, więc tylko w ramach logiki Intel może nie dać wsparcia dla starych chipsetów.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było fot socketu na płycie z Z370. Ta sama ilość styków nie oznacza, że socket nie będzie inny.

 

Nawet zakładając, że socket będzie identyczny intel ma wiele możliwości by zablokować możliwość odpalenia tych procków na starszych płytach, w broadwellu mała korekta przy zasilania i już nie da rady go odpalić na Z87.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przynajmniej część przecieków była dokumentowa z płyt na Z270, w tabelach też jest nadal ta sama nazwa socketu - LGA 1151, a więc fizycznych zmian nic nie zapowiada. Intel albo wykona ten sam myk co w BRW - czyli są zmiany w logice, albo porzuci wsparcie z jeszcze większą premedytacją niż w LGA 1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przynajmniej część przecieków była dokumentowa z płyt na Z270, w tabelach też jest nadal ta sama nazwa socketu - LGA 1151, a więc fizycznych zmian nic nie zapowiada. Intel albo wykona ten sam myk co w BRW - czyli są zmiany w logice, albo porzuci wsparcie z jeszcze większą premedytacją niż w LGA 1150.

 

Intel oficjalnie nazywa socket dla CoffeLake LGA1151v2 zatem liczba pinów będzie ta sama ale sam socket będzie się różnił

(inaczej nie byłoby sensu dawać "v2").

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też slajdy gdzie jest po prostu LGA1151. Skąd w takim razie testy na Z270?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś ściema pochodząca pierwotnie z wccftech a lbo z podobnie szacownego źródła.

 

Na 90%+ Coffee będzie współpracował z Z270 także w wersjach retail. Ja przynajmniej taki scenariusz obstawiam i w przyszłym miesiącu się żegnam z moim i5 i witaj ponownie G4560 na kilka tygodni, a potem 6c/6t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też slajdy gdzie jest po prostu LGA1151. Skąd w takim razie testy na Z270?

Nigdy nie było mowy o testach na Z270, była mowa że w bazie sisoft sandra procki ES intela są testowane na "intel kaby lake client platform".

Nie było jednak żadnego potwierdzenia czemu tak jest, czy to chipset kabylake'a(Z270) czy może po prostu oprogramowanie bazy sisfot sandra nie rozpoznaje poprawnie nowego.

sisoft.jpg

 

 

 

Gdzie można znaleźć informacje o tym,że intel nazywa socket dla Coffelake LGA1151v2??

Źródłem na który powołują się redakcje jest konferencja Intela z maja tego roku.

Tak googlając na szybko mowa o tym jest w artykułach:

http://wccftech.com/intel-x299-skylake-x-kaby-lake-x-z370-coffee-lake-s-z390-cannonlake-cpu-details/

https://segmentnext.com/2017/06/29/intel-coffee-lake-s-cpus/

 

nie jest tego dużo (tj. tych artykułów, jak googlam to głównie przeglądarka odsyła mnie do for), może nie jest to prawda, ale pamiętajmy co było z LGA2011, imo to może się powtórzyć.

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że intel zaczyna pchać 6 rdzeni jako 87XXk może w końcu gry i programy zaczną obsługiwać więcej niż 4 rdzenie :E. Z tego co pamiętam to przeskok z 2 rdzeni na 4 był dosyć sprawny natomiast od tamtego momentu cisza aż do teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciach

Faktycznie coś w tym może być. Jest jednak jeszcze taki obrazek:

 

pNTFb573THvZvQK8Ht4owVetd2w0wdGD.jpg

 

Jak widać, program grafikę rozpoznaje poprawnie, ale chipset już nie? Jakoś nie chce mi się wierzyć. Myślę, że jest tak, iż benchmarki były robinie na jakiejś eksperymentalnej płycie Z270, która została specjalnie pod Coffee przygotowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pięknie by było gdyby Coffe ruszyło na Z170/Z270, ale na nic nie liczę, wolę się miło rozczarować, choć nie powiem 8700K 6C/12T 4.6 GHz + 1080Ti to by była konkretna maszyna :thumbup:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ruszy na z270 to chyba odpuszczę sobie coffika i poczekam na cannon lake :) za dużo piepszenia się ze zmianą platformy.

ps.....Ale znając życie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie obsługi starszych chipów to odpuszczam, nie będę zmieniać co chwilę całości, 7700k @ 4.8 na razie wystarczy bez bólu.

 

w sumie to bardziej uzależniam wymianę od 2 punktów:

 

Obsługa Z270/Z170

Sensowne OC 4.7-4.8 GHz

 

Marzenia o lucie czy lepszym glucie lepiej schować, zresztą 7700k zdelidowałem to i 8700k bym zdelidował ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie będzie kompatybilności wstecznej to owa platforma leci na sell

l4j7fflj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei ciekawi kwestia 4/8 vs 6/6 przy podobnej wydajności 1 wątku.

 

Co do luta, to on wcale nie jest konieczny - wystarczyłoby robić CPU tak jak teraz, tylko lepiej. Tzn zamiast tej gumy do żucia pasta klasy, może nie CLP, ale chociaż jakiejś "bardzo dobrej zwykłej" + porządna kontrola procesu przyklejania czapek, żeby były nisko i równo. Zobaczcie, że po delidzie Wasze CPU są naprawdę chłodne, a przecież właśnie to zrobiliście - daliście bardzo dobrą pastę oraz wyrównaliście i obniżyliście czapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...