Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Heh tylko interesuje mnie smaczek by wrzucić male oc do i7 non k ? kilka mhz do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam i7 8700 non k i asrock extreme4 i chciałem zapytać czy ktoś na forum posiada ową plyte i proca non k�� poniewaz chciałem sie dowiedzieć czy tez nie macie takich ustawień jak na tym filmie

Bo najwidoczniej proce bez k maja blokade na ustawienie cpu ratio w asrock

Znajomy w asusie i procu bez k moze ustawiac turbo all core ��

I jak on to niby ustawił? Asus Multicore Enhancement?

 

trotling z powodu 100 stopni ?

Dokładnie, bo płyta (Asus) dawała zbyt duże napięcie.

Edytowane przez Dami@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z powodu za dużo napięcia a nie ze boks nie dawał rady ;)

 

Odkreciłem NB nazywne cache lub uncore na 1.1 ghz z 4.0 i praktycznie zerowe różncie w grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam prośbę. Czy może ktoś wrzucić wyniki z cpuz bench dla i5 8600k? Wersja stock i po oc. Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale znajomy na asusie z370i wrzuca cpu ratio i all core ma na 4,6

 

wrzuca w biosie a co wychodzi w rzeczywistości?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad opłacalnością i5 8600k względem i7 8700. Po dokupieniu jakiegoś sensownego chłodzenia do tego pierwszego wyjdzie pewnie zbliżona kwota. Myślicie że w zastosowaniach pół profesjonalnych (okazjonalne programowanie + okazjonalne granie w FHD 75 Hz) większy zysk będzie z możliwości podkręcenia i5 czy z HT w i7?

 

...mam podobny dylemat i choć do tej pory zdecydowany byłem na i5-8600k to im dłużej oczekuję na pojawienie się tych procków w sklepach w normalnych cenach tym bardziej myślę czy nie iść właśnie w i7 8700 (bez k). Niestety tutaj dostępność i ceny z kosmosu podobnie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuca w biosie a co wychodzi w rzeczywistości?:)

Wychodzi ze faktycznie jest przetaktowany i pomylka na all core leci 4.5 z tego jedno jajo bosstowe 4.6 wyniki z cpu-z oc 3951 pkt, i bez oc 3897. Wiem ze dużego boosto nie ma ale zawsze te dodatkowe 200mhz na kazdym jaju lepiej

Edytowane przez bananbdg92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi ze faktycznie jest przetaktowany i pomylka na all core leci 4.5 z tego jedno jajo bosstowe 4.6 wyniki z cpu-z oc 3951 pkt, i bez oc 3897. Wiem ze dużego boosto nie ma ale zawsze te dodatkowe 200mhz na kazdym jaju lepiej ��

CPUZ :E Zobaczy ile ci wyjdzie w Cinebench R15.

 

//dalej testuję OC, i zauważyłem że procesor wydaję się być stabilny na bardzo niskich napięciach, przy 4.7 w grach działał na 1.17V (zbugowane LLC zjeżdżało z vcore - BSOD szedl dopiero na 1.14), teraz 4.9 @1.27 (na 1.24 freeze w stresie). Przeglądałem temat OC kawy na overclockers i na jakimś niemieckim forum i wszędzie piszą że najlepszym batchem jest L729C231, niby niektórym idzie x50 na 1.2V, ktoś miał też x53 na 1.3V. Sprawdziłem pudełko, zgadnijcie jaki batch 8:E W gralu może je dalej mają :hmm:

Edytowane przez Skymad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz llc? Bo to nic nadzwyczajnego na Asusie i gigusa llc 4 np tak działało gry itp 1.23v linx i inne duperele 1.19 V zwiecha

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi ze faktycznie jest przetaktowany i pomylka na all core leci 4.5 z tego jedno jajo bosstowe 4.6 wyniki z cpu-z oc 3951 pkt, i bez oc 3897. Wiem ze dużego boosto nie ma ale zawsze te dodatkowe 200mhz na kazdym jaju lepiej ��

Coś, coś się popsuło i nie było mnie słychać... To powtórzę jeszcze raz. Wynik 8600k w Cpu-Z to jest jakaś porażka kur**a. Nie było warto go tak głupio testować... Ale zresztą szkoda kur. gadać.. ssz-szz-szkoda ss--ss-strzępić Mobasa na takim ustawieniu Core Enhancement... Zastanawiam się kiedy te testowe ****, testowe ****, testowe *** zrozumieją, że warunki OC mocno się zmieniły i trzeba te technologie wyłączać do testowania, bo inaczej to test Mobasa, a nie CPU.

 

Nie warto było zrobić nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taki test robiłem, na boxowym chłodzeniu maksymalne turbo utrzymywało się 10 sekund w teście Aida 64, potem był throtling do 3.7 GHz :)

Wszystko na automatycznych ustawieniach w BIOS.

Brzmi jakby TDP 65W w i7 nie miało wiele wspólnego z rzeczywistością :) . Tak podejrzewałem w sumie, patrząc na taktowanie w turbo, ale myślałem że stockowy cooler radzi sobie z nim trochę lepiej.

 

W takim wypadku, zmienię trochę pytanie - przy wydaniu podobnej kwoty na chłodzenie (albo na delid, też powinno być chłodniej :D ), warto dopłacać te 120 ~ 150 zł do i7 8700, by mieć HT?

 

Oczywiście wiem jak wygląda dostępność i ceny tych procków teraz, pytam na przyszłość :E

Edytowane przez rafsawicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku, zmienię trochę pytanie - przy wydaniu podobnej kwoty na chłodzenie (albo na delid, też powinno być chłodzniej :D ), warto dopłacać te 120 ~ 150 zł do i7 8700, by mieć HT?

 

Według mnie tak. Utylizacja HT co prawda wciąż kuleje, ale są już tytuły, gdzie wyłączenie HT w i7 powoduje znaczący spadek FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jakby TDP 65W w i7 nie miało wiele wspólnego z rzeczywistością :) . Tak podejrzewałem w sumie, patrząc na taktowanie w turbo, ale myślałem że stockowy cooler radzi sobie z nim trochę lepiej.

 

W takim wypadku, zmienię trochę pytanie - przy wydaniu podobnej kwoty na chłodzenie (albo na delid, też powinno być chłodzniej :D ), warto dopłacać te 120 ~ 150 zł do i7 8700, by mieć HT?

TDP 65W jest zgodne z rzeczywistością, tyle, że dotyczy taktowania bazowego ;)

 

Warto dopłacać. 8600K jest spoko, ale powinien być znacznie tańszy.

 

Czyim zapasem jesteś? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam i7 8700 non k i asrock extreme4 i chciałem zapytać czy ktoś na forum posiada ową plyte i proca non k�� poniewaz chciałem sie dowiedzieć czy tez nie macie takich ustawień jak na tym filmie

Bo najwidoczniej proce bez k maja blokade na ustawienie cpu ratio w asrock

Znajomy w asusie i procu bez k moze ustawiac turbo all core ��

 

Mam 8400 na tej plycie no i oczywiscie nie mam tych opcji. Ale to przeciez normalne dla non K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam i czytam.. i przyglądając się swojemu sprzętowi, obecnym cenom oraz pustym półkom sklepowym myślę, że zaczekam na Z390 :)

 

pojawiły się gdzieś jakieś nowe inf. dotyczące tego co nowego wniesie ten chip?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z milczenia intela wnioskuje ze bedzie 8/16 i realnie nic wiecej nie spodziewam sie

AVX 512 to tam moze być ale nie skorzystam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8400 na tej plycie no i oczywiscie nie mam tych opcji. Ale to przeciez normalne dla non K

 

W giga jest, tylko mozna max do 40 ustawic przy 8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jakby TDP 65W w i7 nie miało wiele wspólnego z rzeczywistością :) . Tak podejrzewałem w sumie, patrząc na taktowanie w turbo, ale myślałem że stockowy cooler radzi sobie z nim trochę lepiej.

 

W takim wypadku, zmienię trochę pytanie - przy wydaniu podobnej kwoty na chłodzenie (albo na delid, też powinno być chłodniej :D ), warto dopłacać te 120 ~ 150 zł do i7 8700, by mieć HT?

 

Oczywiście wiem jak wygląda dostępność i ceny tych procków teraz, pytam na przyszłość :E

Ja dopłaciłem, bo kupiłem procka na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje foto gdzie jest pokazane 8700 non k z 4,5 ghz all core

post-463953-15096307600326_thumb.jpg

Edytowane przez bananbdg92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie samo to ci mogę dać z 46 ;)

8700 ma 4.3 ghz dla wszystkich rdzeni a cache 40x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeszcze HALO nie widziałem w grach, oczywiście przy teście FALD widoczne bo brakuje stref wygaszania (pewnie przy 1000 byłaby bajka na 27").  Domyślnie nie ma wcale, ustawiłem średni bo na wysokim overshoot srogi. To jednak VA więc jakieś smużenie musi być, ale to nie takie jak miałem na AOC C24G1, tam wszystkie animacje smużyły  
    • Ja uważam inaczej. Samo e-core dużo energii nie pobiera.  W najnowszym CPU Z możesz wskazać które rdzenie przetestować. Mam u siebie e-core na 4.4 Ghz - W singiel Core wynik porównywalny do Core i7 7700K. Jeżeli system dobrze tym zarządza (co testy pokazują że w normalnej pracy Intele pochłaniają mniej energii od AMD) to e-core spisują się bardzo dobrze.  W pracy multi (obróbka audio/video) bardzo fajnie wspomagają główne rdzenie. 
    • Nie doszliśmy do żadnego porozumienia. Twoje ustawienia nie maja żadnego sensu, bo prześwetlają obraz. Więc rozumiem, że zepsuty jest kalibrator windows i zepsute są wszystkie gry. Żeby na Twoich ustawieniach mieć prawidłowo ustawiona jasność, trzeba w grach dać 570 nit jako max jasność. Co powoduje, że nie ma technicznie możliwości aby dało Twoje 1000 nit.  Więc zapraszam do mnie abyś zrobił te pomiary swoje. Ugoszczę Cię chętnie i sprawdzimy kto ma rację
    • Na dzień dzisiejszy nadal plusy przewyższają minusy. A biorąc pod uwagę korelację  plusów i minusów po wyjściu z UE - wygląda to jeszcze bardziej nie opłacalne dla Polski.  Ale to nie tylko wina UE - że wprowadzane są przepisy które nam, Polakom nie pasują  -  nasz rząd sam się do tego przyczyniał (2015-2023): - brak negocjacji, szczególnie w tych rozmowach nie jawnych (tylko narzekanie jaka UE zła) - podpisywanie wszystko jak leci Morawieckiego, a potem narzekanie że UE kazała podpisać a było wiele decyzji gdzie sam Morawiecki w pojedynkę mógł nie dać podpisu = veto. - pieniądze z ETS'ów pozostaje w danym kraju tj. w Polsce i zgodnie z wytycznymi powinniśmy 100% tej kwoty wydać na energetykę, gdzie oficjalnie wydajemy 12%. Ja się pytam, co rząd zrobił z pozostałymi 88% pieniędzmi z ETS'ów? grube miliardy zł..... - zaproponowanie przez polski rząd kamieni milowych do odblokowania KPO, a potem narzekanie że kamienie milowe nie są możliwe do zrealizowania.
    • kurde między 7900XT a 7900 XTX to jest już 1000 zł więcej... Chyba nie chcę aż tak dużo wydawać na kartę która nie będzie eksploatowana w pełni i tak często żeby dopłacać kolejne tysiące
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...