Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie 3000 CL14 thumbup.gif łatwiej będzie podkręcić na np 3600C15 niż zejść z timingami wink.gif

Swoich nie mogę ustabilizować na 3600C15 a 4000 CL17 latają bez wiekszego problemu smile.gif z ciekawości chyba kupię 3kc14 i zobaczę na ile pójdą.

przekonaliscie mnie wiec wzialem 3000 cl14 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Mam pytanie odnośnie i5-8600 i i5-8600K. W przypadku braku OC dla i5-8600K, czy ten Turbo Boost działa w jednym i drugim CPU tak samo, czyli podkręca do 4.3GHz? Pytam, bo bazowe zegary odpowiednio to 3.1GHz i 3.6GHz, czyli w tym przypadku Turbo Boost podkręca i5-8600 o 1.2GHz więcej niż baza, a i5-8600K o 0.7GHz? Dobrze to rozumuje?

 

Czy to 4.3GHz jest na 6 rdzeniach?

 

Dodatkowe pytanie odnośnie i5-4690K i i5-8600, nie mogę znaleźć porównania skoku wydajności, jedynie dla i5-8600K. Czy warto przejść z i5-4690K z OC 4.3GHz na i5-8600 z Turbo Boost na 4.3GHz? Przy Assassin's Creed: Origins mój i5-4690K na 4.3GHz bottleneckuje mi GTX 1070, czy i5-8600 podoła?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, dobrze myślisz. Podbicie jest albo do 4.3 GHz na jednym rdzeniu albo do 4.0 na wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie gry jak asasyn to czerpia korzysci z wielowatkowosci, tutaj najlepszym wyborem byloby 8700 non K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOOST 8600 to: 4.3GHz dla jednego rdzenia, oraz 4.1GHz dla wszystkich ;)

8600 od 8600K różni się tym, że ten drugi ma o 0.5GHz wyższy zegar bazowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo w intelach kawy jest bardzo delikatne/czułe, dla tego nawet przy niewielkim obciążeniu, wszystkie rdzenie wskakują na najwyższy zegar.

 

Ale trzeba w biosie płyty ustawić synchro dla wszystkich rdzeni i ustawić górną fabryczną częstotliwość - w przypadku i7 8700 to 4.3ghz.

 

To przykład z starej gry borderlands:

 

Borderlands_2018_07_05_11_10_59_736.jpg

 

 

Warto zmienić i5-4690K na I5 8600K a nawet bez K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Mam pytanie odnośnie i5-8600 i i5-8600K. W przypadku braku OC dla i5-8600K, czy ten Turbo Boost działa w jednym i drugim CPU tak samo, czyli podkręca do 4.3GHz? Pytam, bo bazowe zegary odpowiednio to 3.1GHz i 3.6GHz, czyli w tym przypadku Turbo Boost podkręca i5-8600 o 1.2GHz więcej niż baza, a i5-8600K o 0.7GHz? Dobrze to rozumuje?

 

Czy to 4.3GHz jest na 6 rdzeniach?

 

Dodatkowe pytanie odnośnie i5-4690K i i5-8600, nie mogę znaleźć porównania skoku wydajności, jedynie dla i5-8600K. Czy warto przejść z i5-4690K z OC 4.3GHz na i5-8600 z Turbo Boost na 4.3GHz? Przy Assassin's Creed: Origins mój i5-4690K na 4.3GHz bottleneckuje mi GTX 1070, czy i5-8600 podoła?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

 

4.30 GHz masz na jednym rdzeniu i nie jest powiedziane,że taki zegar uzyskasz,może maksymalnie wskoczyć na 4.2GHz zależy od płyty.

W grze którą wymieniłeś i5-4690K jest non stop obciążony na 100%.

i5 8600K ogarnia Origins na 4 rdzeniach,tak więc możesz sobie nawet dwa rdzenie wyłączyć.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600k pod pełnym obciążeniem wszystkich 6 rdzeni trzyma bez problemu stałe 4.1 GHz, więcej nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś się przypadkiem nie ostała na dysku pierwsza rewizja dokumentu

300-series-chipset-pch-datasheet-vol-1.pdf

?

 

Były jakieś pikantne szczegóły na temat DMI x8, po których ostała się tylko wzmianka w changelog'u... że je wywalili :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie ma ;/ Zwłaszcza po moich przygodach z macierzą NVme szczerbaty.gif Poleciało wszystko, co nie było ważne i tym samym synchronizowane.

 

Piosenka na dziś?

 

Kombi - Black & White szczerbaty.gif

 

img_171750.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korsary wrzuciłem na 1.389 volt i 3866mhz cl 16 :P

 

Pykają samsungi jak ta lala :P

 

1.jpg

 

 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo jakie to pamiatki?? :cool:

 

szybkie pytanko, do 8700k oc i 1080ti lub nowe karty zielonych 650 watow zasilacz czy 750 dac??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz? Może mieć i 900 Wat. Liczy się amperaż na linii 12V. jak jest tam 650 Watów, to wystarczy.

 

Pamięci to Te kości. Chyba łapnąłem w Sferisie ostatnią parę w tej cenie.

 

Odpaliłem kompa dopiero 40 minut temu, bo sąsiada mi zalewało szczerbaty.gif W sumie dalej go zalewa, ale kręcenie nowego ramu jest ważniejsze.

 

Panowie proszeni o pomoc : Zimek, Sideband, DisconnecT, Jackek, Marco, Sniper. Znacie te kości najlepiej na świecie.

 

Bardzo surowa baza jaką sklepałem na szybkiego to coś takiego :

 

 

img_16126453.jpg

 

 

TrfC jest w auto, ale wydaje mi się, że okolice 400 jest do ogarnięcia. CR 1t trybi, ale coś chyba nie gra kwasny.gif

 

Spostrzeżenia:

 

Wszystko powyżej 4000 Mhz jest nie do ogarnięcia na Code na normalnych Timingach. Nie próbuję i nie chcę iść wyżej.

 

Pytanie do Was. Przy takich wytycznych

 

Dram - max 1.45v

VCCIO/Sa max 1.2v

 

Czego byście szukali? To 4000 Mhz nie wygląda IMO źle w takiej surowej formie. Póki co jest najszybciej.

 

Edit

 

Pierwszy szlif

img_206437.jpg

 

Edit

Drugi szlif

 

img_266453.jpg

 

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj o rady bo ja w kwestii ramu jestem chłop pańszczyźniany w porównaniu z tutejszą elitą :E

 

Ja mam te kości: https://gskill.com/en/product/f4-4000c19d-16gtzkw

 

Na MSI Z370M Mortar była rzeźnia. XMP ucinało transfery. Bez VSS nic bym nie zdziałał.

 

Teraz mam MSI Z370 Gaming Pro Carbon AC i tu XMP transferów nie ucina ale i tak ma jakieś problemy ze stabilnością w BF1. Muszę to obadać dokładniej.

 

Na razie mam 3866 17-17-17-36-400 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrfC jest w auto, ale wydaje mi się, że okolice 400 jest do ogarnięcia. CR 1t trybi, ale coś chyba nie gra kwasny.gif

 

Spostrzeżenia:

 

Wszystko powyżej 4000 Mhz jest nie do ogarnięcia na Code na normalnych Timingach. Nie próbuję i nie chcę iść wyżej.

 

Pytanie do Was. Przy takich wytycznych

 

Dram - max 1.45v

VCCIO/Sa max 1.2v

 

Czego byście szukali? To 4000 Mhz nie wygląda IMO źle w takiej surowej formie. Póki co jest najszybciej.

 

 

Dram możesz i 1.5V o ile nie będzie za gorąco.

IO=1.25V

Sa=1.35V

 

Coś ci obcina COPY - wynik dosyć niski. Wskazuje na niepoprawnie dobrane opóźnienia.

Pokaż screen z ATC.

4000 to żaden wyczyn dla tych pamięci.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze B die. Nie chcę jechać powyżej 4000.

 

Walczę o CL16, ale sieje błędami.

 

Dram 1.42 >> na 1.5 jest nawet gorzej. 

VTT - 0.8v

Sa - 1.25

VCCIO - 1.25

 

img_2662531.jpg

 

 

img_172078.jpg

 

 

Sam więcej nic nie zrobię, a CODE nie pomaga.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj ustawić w biosie np. 3866mhz cl 16/16/16/36 i uruchom.

 

Tylko napięcie pamięci podnieś na przynajmniej 1.39 volt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku. Jeszcze jakieś dane? Co byś luzował? Kończą mi się pomysły cholera... kwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprzeglądać te 2 tematy i popróbować ustawień jakie prezentują użytkownicy. Coś powinieneś dobrać:

https://www.overclock.net/forum/6-intel-motherboards/1640168-asus-z370-motherboard-series-official-support-thread-227.html

https://www.overclock.net/forum/5-intel-cpus/1569364-official-intel-ddr4-24-7-memory-stability-thread-708.html

 

SA i VCCIO na poziomie 1.25V wydają mi się za wysokie. U mnie tak duże wartości powodują niestabilność. 4000 CL16 dla 2x8GHz proc spokojnie ogarniał na ~1,17V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios do ASROCK-a

 

3.10

 

1.Update Intel ME 11.8.50.3470

2.Update VBIOS to 1059

3.Support the latest Intel 8th Gen CPU

 

Jacku. Jeszcze jakieś dane? Co byś luzował? Kończą mi się pomysły cholera... kwasny.gif

Screen z ATC to pomyślimy.

 

SA i VCCIO na poziomie 1.25V wydają mi się za wysokie. U mnie tak duże wartości powodują niestabilność. 4000 CL16 dla 2x8GHz proc spokojnie ogarniał na ~1,17V.

Zdecydowanie za wysoko.

1.18/1.24(bios) to ja mam przy 4266MHz cl17.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem screen z MemTweak. Nie połapię się z nazwami z ATC. :( chociaż czekaj. Dam z obu. Tak żebyś Ty wiedział i ja żebym mógł dopasować  w uefi o które chodzi. Podstawowe to pestka, ale reszta w ATC dziwnie się nazywa. Albo w MT dziwnie się nazywa i ciężko mi tego szukać w uefi. Wrzucę tylko nowy BIOS i zacznę od nowa

 

@ Dziękuję Lancer thumbup.gif

 

Ostatnie stabilne ustawienie, jakie dzisiaj znalazłem.

 

img_639750.jpg

 

 

Robiłem wszystko od nowa, na nowym BIOS.

 

CODE to płyta przy której można się dosłownie pochlastać przy OC ramu... Miliard C mos reset, bo nagle przestał wstawać nawet przy 3200/CL14... czyli XMP.

 

Jacku - Wszystko wyżej jest surowe, bo strasznie byłbym wdzięczny jakbyś mi w tym miejscu powiedział z czym schodzić najpierw i na jakie napięcia 

 

Wczoraj było Takie coś  i niestety jak zaczęło się sypać, to nie wiedziałem czy od Dram VTT, czy od IMC, czy od SA, czy DRAM V czy płyta się skończyła, czy kości... Byłem jak ślepe ciele we mgle pośrodku mokradeł.

 

Stąd napięcia SA i VCCIO są tak wysokie, gdyż to auto. W każdym razie to jest stabilna baza.

 

EDIT:

 

Doszedłem do tego ustawienia, które wymaga szlifowania i zaczynam mieć problemy kwasny.gif

 

 

img_542812.jpg

 

 

HCI sypie się już tak średnio po przebiegu 30 %. Wydaje mi się, że to już może być do ustabilizowania. Wcześniej potrafił wywalić 10 błędów po przejechaniu 1 %. Dziwne, że w ogóle bootowało scratchhead.gif

 

Nie wiem co od tego momentu robić sad.gif

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...