Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@.Kuba - Andrzej nie skorzysta z tej opcji. Nawet za cenę 4500 MHz cl 12lol2.gif

No właśnie niech żałuje, nie dość że ramik śmiga jak rakieta to jeszcze 0x55 code znika raz na zawsze, co prawda ma to swoje wady bo jak przegniesz to od razu wywala "Firmware SPI Memory not found, press any key to shutdown this machine."

 

8:E:E8:E

 

Jutro z rana dostanę w swoje łapska i7-8086k, ale płyta nadal wisi, coś czuje że nie wytrzymam i odpalę na Z170 w ramach czekania na Z390. :cool:

Cholera delid trzeba zrobić.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chcesz cooler na rdzeń, ale myślałem że lapping rdzenia też bierzesz pod uwagę. Stąd dane o wysokości stopki są niezbędne. Roman tego nie zmierzył niestety tylko szlifował czapkę na pałę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze Kawę napędzacie 64GB RAMu , ja mam tylko 32 :E :E :E , ale tez mi brakuje złączy 22x120 i 2x50mm wszystko z mombasa i Mora czeka na Plan montażowy, jak wam Kawa Lata na najnowszych biosach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze Kawę napędzacie 64GB RAMu , ja mam tylko 32 :E :E :E , ale tez mi brakuje złączy 22x120 i 2x50mm wszystko z mombasa i Mora czeka na Plan montażowy, jak wam Kawa Lata na najnowszych biosach ?

 

Nie no ja napędzam też 32GB, ale napęd ramów quatro mam :E

 

Wiem, że chcesz cooler na rdzeń, ale myślałem że lapping rdzenia też bierzesz pod uwagę. Stąd dane o wysokości stopki są niezbędne. Roman tego nie zmierzył niestety tylko szlifował czapkę na pałę :D

 

Jak byś miał całą tackę tych procków schowanych w szufladce to też byś na pałę szlifował :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chcesz cooler na rdzeń, ale myślałem że lapping rdzenia też bierzesz pod uwagę. Stąd dane o wysokości stopki są niezbędne. Roman tego nie zmierzył niestety tylko szlifował czapkę na pałę :D

najpierw to trzeba mieć wymiar, a wiadomo ze powierzchnie trzeba będzie poddać delikatnej obróbce, ale najpierw to musi się znalezisko ktoś kto pierwszy z boxa czapę ściągnie i nie zerwie krzemu z PCB

 

Nie no ja napędzam też 32GB, ale napęd ramów quatro mam :E

 

 

a masz szpere 4x4 czy rozłącza ci elektronicznieQ55 przy wysokich predkosciach :lol2::hmm:

hahahah

przyznaj się ile już na nich leciałeś i jaka konsumpcja V :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem do z370 k6 najnowszy bios 3.20 i wszystkie profile dla RAMu wyleciały w kosmos. Nic nie działa.

Mam wrażenie, że bios się trochę usztywnił i jest bardziej wrażliwy na zmiany timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a masz szpere 4x4 czy rozłącza ci elektronicznieQ55 przy wysokich predkosciach :lol2::hmm:

hahahah

przyznaj się ile już na nich leciałeś i jaka konsumpcja V :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

4x4 jest dla plebsu, ja mam napęd 4x8, szpera oczywiście na pokładzie Q55 na razie zakneblowany nie odzywa się :E

 

3866 MHz na razie max na obecnym mobasie, napięcia nie żałowałem 1.4-1.5v było już grane, ciąg dalszy nastąpi na Z390 i będzie przebijanie 4 klocków :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo asrock subtelnie Ci sugeruje, że powinieneś kupić Z390 cool.gif jak uczyli się od Asusa to na pewno tak jest. Im bliżej premiery nowej podstawki, tym gorzej wszystko działa.

4x4 jest dla plebsu,

 

Ale byś dostał teraz plaskacza jakbym nie opylił tych moich Rj4 4x4 lol2.gif

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem do z370 k6 najnowszy bios 3.20 i wszystkie profile dla RAMu wyleciały w kosmos. Nic nie działa.

Mam wrażenie, że bios się trochę usztywnił i jest bardziej wrażliwy na zmiany timingów.

FristPost na 1704 moje kości wstały na dzikim profilu 4kc16 IOSA jakieś śmieszne wartości 1.225 , normalnie zdębiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FristPost na 1704 moje kości wstały na dzikim profilu 4kc16 IOSA jakieś śmieszne wartości 1.225 , normalnie zdębiałem

 

Ale to legendarne paździochy z którymi walczyłeś czy poddałeś się i zezłomowałeś je? :E

 

Albo asrock subtelnie Ci sugeruje, że powinieneś kupić Z390 cool.gif jak uczyli się od Asusa to na pewno tak jest. Im bliżej premiery nowej podstawki, tym gorzej wszystko działa.

 

 

Ale byś dostał teraz plaskacza jakbym nie opylił tych moich Rj4 4x4 lol2.gif

 

Cii :D Wszystko było wykalkulowane :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Paździochami to było tak ze one działały tak samo jak Paździochy V2 , z małym ale, płyta musiała mieć Profil zapisany z Paździochów V2, po włożeniu starych kości one odpalały się w dowolnej konfiguracji aż do 4133c17 , do tej pory nie mogę tego rozkminić do końca, ale stare Paździochy poszły na pole ryżowe

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Paździochami to było tak ze one działały tak samo jak Paździochy V2 , z małym ale, płyta musiała mieć Profil zapisany z Paździochów V2, po włożeniu starych kości one odpalały się w dowolnej konfiguracji aż do 4133c17 , do tej pory nie mie tego rozkminić do końca, ale stare Paździochy poszły na pole ryżowe

 

Widzisz, nie poszedłeś o krok dalej, było thaipoonem sflashować SPD profilem v2 na paździochy v1 i może byś oszukał przeznaczenie, a tak G.Skill Cie skutecznie strollował :cool:

 

Jak myślisz, spoiler z wyświetlaczem RGB dużo pomoże w OC pamięci, bo jak nie to będę musiał od Damiana pożyczyć trochę sportowego shieldu żeby coś ugrać :E

 

1901210-n0.jpg

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne ze ma wyświetlacz cyfrowy zawsze to łatwiej jak odbiór Morsa, ma zdjęty Limiter dla RAMU czy zblokowany na 4266 ?, widziałem tego Mombasa całkiem fajny ale jak dla mnie za mało 4Pin PWM, jaki Config M.2 ?, 3x PCIE?,

 

Paździochy V2, na wymianie nie bylem dużo stratny

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne ze ma wyświetlacz cyfrowy zawsze to łatwiej jak odbiór Morsa, ma zdjęty Limiter dla RAMU czy zblokowany na 4266 ?, widziałem tego Mombasa całkiem fajny ale jak dla mnie za mało 4Pin PWM, jaki Config M.2 ?, 3x PCIE?,

 

Paździochy V2, na wymianie nie bylem dużo stratny

 

Bez wyświetlacza nawet nie oglądam musi być! :E, zdjęty limiter ramu, do 4266 przy 4 bankach i do 4600-4800 przy 2 bankach, mobek fajny, liczba 4pin PWM na styk, ale wystarczy, co do slotów M.2 to dwie sztuki wymiennie SATA/PCIe, a trzecia tylko PCIe, więc RAID z 3x NVMe poleci, ale DMI się zesra :D

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrobisz na niej RAID0x3 , jeden Slot jest zasilany z CPU i chyba nie da się tego spiąć w RAID z chipsetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programowy w Windowsie da rade ;)

 

EDIT:

W instrukcji jest tabelka.

Przy trzech NVME stracisz SATA5 i SATA6

Do tego Optane Genie ma pozwolić na RAID M.2 dla 2 dysków lub więcej.

 

Dodatkowo w mapce jest pokazane, że NVME nie będzie zjadało PCIE 1x :) Mają osobne linie.

 

 

Nie do końca jest jasny tez ten switch 2xm.2 / 3xSATA.. nie wiem czy zostanie 3 czy 4 SATA do użytku ;)

 

I tak całkiem niezły rozdział. NVME zjada bardzo mało. Chociaż raid z samsungów nie przyniesie tam wymiernych korzyści :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrobisz na niej RAID0x3 , jeden Slot jest zasilany z CPU i chyba nie da się tego spiąć w RAID z chipsetem

 

Z jakiej racji? Pomyliło Ci się z AMD, procesor Intela udostępna 20 linii, 16 na GPU i 4 na DMI, więc wszystkie sloty M.2 muszą lecieć z chipsetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem, przymierzałem gołego cepa jak leży w sockiecie i z tego co pamiętam krzem był w tej samej płaszczyźnie co najbardziej wystające punkty podstawki (po rogach) kwasny.gif dla poprawnego kontaktu elektrycznego trzeba piłować socket sad.gif licząc wysokość rdzenia do płaszczyzny FCLGA z wymiarów co podał Der8auer wychodzi +0,74mm scratchhead.gif jeżeli moja teoria się sprawdzi to i tak będzie za mały docisk pinów do PCB, który spowoduje wypalenie najbardziej obciążonych pól stykowych kwasny.gif Ładnie wyrównać podstawkę na granicy płaszczyzny luźno położonego CPU (8700k leży delikatnie poniżej płaszczyzny po wyrównaniu wierzchołków) po takim zabiegu gdzieś mniej więcej zyskujemy +0,5-0,7mm co daje łącznie 1,24-1,44mm smile.gif

Trudna sprawa dla której trzeba poświęcić gwarancję, a sam uzysk końcowy może być w pełni niesatysfakcjonujący wink.gif jako stim od razu ciekły metal tongue.gif dosłownie aby zabielić krzem. Trzeba też zrobić podkładkę po całości cepa dosłownie niższą o 0,01mm dla odciążenia rdzenia i dociśnięcia po całości do gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:

Zdradź o co chodzi. Jak zobaczyłem 50 minut filmiku to się mi odechciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oglądaj do skutku i jak ogarniesz to ciesz się reakcją :E

 

Ok trochę ułatwie. Oglądaj od 36 minuty.

 

Trzeba pierw sobie coś uświadomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi filmik oglądałem wczoraj. Prócz tego o czym biedoli o utrzymaniu napięcia to 36:52 zegary spadły aż do 3.6....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sobie podkręcaj a jeszcze na temperaturach się pozytywnie odbije.

 

Już nie pokazali wyniku po oc :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej racji? Pomyliło Ci się z AMD, procesor Intela udostępna 20 linii, 16 na GPU i 4 na DMI, więc wszystkie sloty M.2 muszą lecieć z chipsetu ;)

na pewno ???

99220f-1540315181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to masz ale DIMM module M.2 dotyczy płyt Asusa Gene i Apexa, nie wiem na jakiej zasadzie działa ten DIMM M.2 slot, ale w normalnej płycie wszystkie sloty M.2 lecą z DMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...