Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, wszystkie gry mam na HDD bo nie lubię się bawić w tysiąc partycji do jednego zastosowania a SSD 2-3TB to chore koszta, jednak na test wrzucałem WD2 na SSD i SSD NVMe i jakiś zawrotnych różnic w działaniu nie było ;)

 

a pamiętacie Premierę GTAIV tez nie było sprzętu który dawał by rade , tak samo jak Trawa w GTAV tez silnik nie wie który HW ma liczyć źdźbła trawy ;)

Trawa w GTA V to tylko dziwny wybryk programistyczny, czysto praktycznie ustawienia ultra wcale nie powinno być, zostawili by Very High i zaoszczędzili maniakom "ÓLTRA" problemów :E

Czwórka to podobna sytuacja jednak tam proca na 100% nie cisnęło, oczywiście mówimy tutaj już o jednostce 4core, ciekawe też ile osób wie że GTAIV lepiej działa na i5 niż na i7, gra w ogóle nie potrafi korzystać z SMT do tego jego obecność sprawia że silnik głupieje i wydajność parę % spada ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już WD 1 miał ogromny apetyt na procki. WD2 też ma. Sam zmieniłem i5 na i7 haswella między innymi z powodu WD2. Pomimo, że gram na monitorze 60hz to jednak minimalny fps na i5 w tej grze mocno spadał gdzie i7 trzyma poziom :D

 

Tu jest ciekawy filmik i5 6600k z ultra bez "wspomagacza" temporal filtering i zabójczymi cieniami(dla gpu) HFTS. Niby się wydaje że gra powinna w tym momencie siąść mocno na gpu i dać odetchnąć i5, ale tak nie jest często widzimy cpu na poziomie 100%.

https://www.youtube.com/watch?v=95u2SENnIg0

 

Ta gra wykorzysta i 6 mocnych rdzeni, aczkolwiek to jest wyjątek bo dzisiaj gier cisnących mocno 6/12 mamy jak na lekarstwo. Osobiście spodziewam się, że jak intel zdecydował się na wprowadzenie 6rdzeni do mainstreamu to powoli zacznie się pojawiać więcej gier wykorzystujących ich potencjał. Aczkolwiek to nie będzie z dnia na dzień. Jeszcze spokojnie można siedzieć na wysoko taktowanym i7, a proca zmienić za rok czy nawet później w zależności jak to się rozwinie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kawie myślę ze będzie tak :

, tez się zastanawiam co może tak męczyć proca w WD chętnie bym to przetestował ale brakuje mi sporo RAMu jeszcze a ten tez nie chce stanieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już wałkujemy od dłuższego czasu ale prawda jest taka że przewaga Kawy wyjdzie dopiero w grach które będą w stanie odpowiednio wykorzystać dodatkowe wątki, inaczej wygra ten procesor który będzie taktowany wyższym zegarkiem.

 

na kawie myślę ze będzie tak :

, tez się zastanawiam co może tak męczyć proca w WD chętnie bym to przetestował ale brakuje mi sporo RAMu jeszcze a ten tez nie chce stanieć

 

Kiepski silnik i tyle nie ma się co rozdrabniać bo bez nowszych procesorów/poprawek ze strony twórców gry lepiej już nie będzie.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamiętacie Premierę GTAIV tez nie było sprzętu który dawał by rade [...]

W zasadzie to nadal nie ma. Ta gra do samego końca pozostała "zwalona" i nie jest w stanie zbytnio wykorzystać nawet wielokrotności mocy dzisiejszego sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up zgadza się ostatnio nawet grałem. Tej grze, żaden sprzęt nie nie pomoże.

 

Temat już wałkujemy od dłuższego czasu ale prawda jest taka że przewaga Kawy wyjdzie dopiero w grach które będą w stanie odpowiednio wykorzystać dodatkowe wątki, inaczej wygra ten procesor który będzie taktowany wyższym zegarkiem.

Też tak myślę. Widać to dokładnie po tym jak w zdecydowanej większości gier taki i7 6700/7700 ~5Ghz kosi wszelkiej maści ryzeny i intele 6 core+

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nadal nie ma. Ta gra do samego końca pozostała "zwalona" i nie jest w stanie zbytnio wykorzystać nawet wielokrotności mocy dzisiejszego sprzętu ;)

w 4K to nawet 980Ti się nudziło, o 1080Ti na 1440p to nawet nie mówię, karta potrafi zasypiać, procesor też się jakoś nie męczy, sam silnik w miarę efektywnie potrafił wykorzystać tylko 3 wątki, czwarty jest dużo słabiej wykorzystywany, można już nieźle pograć, ale cudów nie ma.

Pewnie żadną nowością to nie będzie ale dodatek EFCL działa lepiej od czystej czwórki mimo że obydwie mają wrzucone najnowsze patche z zeszłego roku, wersja poprawki też nie ma znaczenia.

 

@Up zgadza się ostatnio nawet grałem. Tej grze, żaden sprzęt nie nie pomoże.

 

 

Też tak myślę. Widać to dokładnie po tym jak w zdecydowanej większości gier taki i7 6700/7700 ~5Ghz kosi wszelkiej maści ryzeny i intele 6 core+

Wiesz jak by wpakować taki zegarek do Ryzena czy i7 6Core też mogło by być podobnie, o ile na 5820K/6800K/7800X jeszcze było by to możliwe przy binowanych sztukach o tyle z Ryzena nic nie wyciągniesz ponad 4.2GHz nie licząc azotu, zatem cudów nie ma. Kawa ma szansę się do 4.8 GHz rozpędzić bez większych problemów, to i tą magiczną piątkę zrobią lepsze, z drugiej strony obecna arch intela nie skaluje się najlepiej i często większa korzyść jest z 4.5 GHz + szybki ram z małym CL niż 5.0 GHz i kiepskie pamięci.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale szybki proc i szybkie pamięci o więcej rdzeni = dużo lepiej :thumbup: ,

 

sprawdzałem WD2 na laptopie i redukując drastycznie detale jakoś proc ma czym oddychać

, no ale użytkownicy 1080Ti wiedza ze Karta ma spory potencjał i w wielu tytułach po prostu zwalnia GPU Use i to drastycznie nawet przy takim kebabie jak moj @x51 Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] z drugiej strony obecna arch intela nie skaluje się najlepiej i często większa korzyść jest z 4.5 GHz + szybki ram z małym CL niż 5.0 GHz i kiepskie pamięci.

Dlatego zwykły 8700 w realu z szybkimi pamiątkami będzie tracił bardzo niewiele względem 8700K. Trzeba jeszcze pamiętać, że może się pojawić zysk z większej pojemności cache L3 względem 4 core.

 

btw. odnośnie kompatybilności coffee z Z170/Z270 ja tylko przypomnę, że biosy nawet dla B150 pojawiły się w październiku przy styczniowej premierze Kaby, tutaj mamy 3-4 tygodnie, a nie ma nic ;)

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pamięci to i tak dzisiaj podstawa. Sam się dziwie, że jeszcze wiele portali testuje z użyciem archaicznych pamięci~2133-2400Mhz CL14-15 a nawet i 16 się trafia:E.

 

Moim zdaniem pamięci 2133-2400 powinny zostać w zestawach z zablokowanymi (tanimi)prockami, każdy procek pokroju od i5 K, i7 i ryzeny 6/12+ powinny mieć pamięci ~3200Mhz cl 14. Przecież nikt normalny i tak nie włoży do takiego i7 K czy Ryzena 1700 pamięci 2133Mhz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na formalną kompatybilność nie ma już co raczej liczyć, po tych renderach pudełek. Pozostaje liczyć na łatwe mody. Ja tam za tydzień/dwa/trzy przesiadka na G4400 i czekam co się wydarzy.

 

Co do RAM standardem wydaje sie obecnie 3000CL15. O to ludzie najczęściej pytają i to najszybciej "schodzi". Wyżej to nadal segment dla entuzjastów, za pół roku pewnie kolejna półeczka do góry, tym bardziej że zmniejszyła się przepaść cenowa przy dopłacie do lekko wyższych nominałów. Rok temu dopłata do B-die to był procentowo patrząc jakiś dramat, a teraz ile - 30%?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyzej 4250 cl 17 jest straszna kupa 4400 cl 19 jest gorsze czasem niz 4000 cl 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt normalny i tak nie włoży do takiego i7 K czy Ryzena 1700 pamięci 2133Mhz :E

 

To dużo tych nienormalnych bo zestawów z i7 + 2133 CL15/CL16 nie brakuje, a teraz wisienka na torcie, do laptopów DTR, pakują 2400 CL17-17-17 2T :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz wisienka na torcie, do laptopów DTR, pakują 2400 CL17-17-17 2T :lol2:

W single kit w dodatku :E Widziałem już gamingowe lapki z 1x16 GB.... Szkoda słów. U mnie 3000 Mhz CL 15, profil XMP, na razie nie chce mi się bawić RAMem do którego trzeba więcej siły niż z prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeć panie nad duszą tych co w single kit mają, w testowanym modelu fabrycznie było 8GB ale sklep dołożył drugą kostkę ram SSD m.2 i system także przynajmniej był dual, ale parametry podsystemu pamięci niszczyły :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dużo tych nienormalnych bo zestawów z i7 + 2133 CL15/CL16 nie brakuje, a teraz wisienka na torcie, do laptopów DTR, pakują 2400 CL17-17-17 2T :lol2:

 

Laptopy to w ogóle kosmos :lol2::E

A łączenie i7 z pamięciami 2133Mhz to powinno być karane chłostą :E. Nie ma to jak wpakować do tego kartę pokroju ~gtx 1080 i sztucznie ograniczyć sobie wydajność nieraz ładnie ponad 20% :E.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lapka z ddr3 2133 c11 chyba 2x8 GB wiec nie jest zle , ciekawe kiedy zaczną wspierać SODIMM 300+ na wąskich cl , moze kawulec mobilny cos poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lapka z ddr3 2133 c11 chyba 2x8 GB wiec nie jest zle , ciekawe kiedy zaczną wspierać SODIMM 300+ na wąskich cl , moze kawulec mobilny cos poprawi

 

Przy DDR3 i CL11 2133 jest w pełni akceptowalne, ale 2133 CL16 czy 2400 CL17 to jakiś naprawdę ponury żart :E

 

Sprawdzałem najlepsze co znalazłem to corsairy 3000 CL16, jak się kumpel namyśli to może warto zrobić upgrade póki obecne kostki są jeszcze praktycznie nowe i weźmie sensowne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mailem ddr3 3000 mhz przy haswelu 4790k cl 17 3000 :E udalo sie zejsc do 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ops zrozumiałem, że o ddr3 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz doczytałem :E wczesniej z tel na szybko patrzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przy kawie podskoczy tez zegar Ram w laptopach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą 6700K na 8700K - mam 6-8 VM (linux) odpalonych podczas użytkowania kompa (praca), czasami też gram (w jedna grę, ale zawsze) stąd ramów brakować nie może. W tej chwili mam 32GB, 3200, z timingami 15/35. Co polecacie do kawy (coś słodkiego już jem), ale takiego, abym odczuł różnicę, skoro ta w portfelu będzie na pewno odczuwalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...