Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@up aż się prosi o jakiś HEDT :) Najlepiej 8C/16T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tych pamięciach że zaczynam się zastanawiać czy mój i7 7700k nie jest jakoś ograniczany ? Jade na profilu XMP bo nie potrafię ich podkręcać.

 

Mam takie pamięci:

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-4-ddr4-16gb-8gbx2-3000mhz-cl15-f4-3000c15d-16grk-707337/

 

Czy przy zmianie w przyszłości na kawe, będą w miare ok ?

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą 6700K na 8700K - mam 6-8 VM (linux) odpalonych podczas użytkowania kompa (praca), czasami też gram (w jedna grę, ale zawsze) stąd ramów brakować nie może. W tej chwili mam 32GB, 3200, z timingami 15/35. Co polecacie do kawy (coś słodkiego już jem), ale takiego, abym odczuł różnicę, skoro ta w portfelu będzie na pewno odczuwalna?

 

Musisz wymienic plyte, w takim wypadku najlepiej zainwestuj w Ryzena 1700 i 64 GB RAM, poczujesz roznice. Czesto mam podobna ilosc VMek (4-6) na laptopie (i7 6820hq, pelne 8 watkow, 32 GB RAM, SSD m.2), kazde dodatkowe watki sa na wage zlota, przy 16 z Ryzena nie bedziesz nawet musial klasc VMek zeby pograc, przy 12 nie odczujesz wielkiej poprawy. Druga opcja to HEDT, Threadripper, robi sie drogo ale nie tak drogo jak u Intela i9 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zodiac

Przy twoich zastosowaniach to ryzen 7, będzie najbardziej opłacalną inwestycją,

chyba ,że jesteś wierny Intelowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś przecieki o premierze coffee? Dopiero sezon świąteczny czy w przyszłym roku? Czytałem ostatnie 2strony, są już przecieki benchmarków, więc w teorii do premiery niedługo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej październik/listopad - może w końcu SB Odejdzie na zasłużoną emeryturę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zodiac

Przy twoich zastosowaniach to ryzen 7, będzie najbardziej opłacalną inwestycją,

chyba ,że jesteś wierny Intelowi

 

Nie jestem wierny, miałem Durona/Athlona za czasów świetności AMD i banana na twarzy, że mała firma dokopała kolosowi. Pamiętam również problemy ze sterownikami urządzeń pamięci masowych / płyt głównych od AMD i jakoś nie widzę sensu zmiany platformy na Ryzen, AMD nie oferuje niczego, czym byłbym faktycznie zainteresowany. Mam po prostu większe zaufanie do Intela, a że sprzęt kupuje zarobkowo, to własnie zaufanie ma największe znaczenie dla mnie przy wyborze.

 

Co do HEDT - to sorry, ale dla mnie to strata kasy. To moja całkowicie subiektywna opinia, bo rozumiem tez, że dla kogoś innego stratą kasy może być kupienie topowego 1080Ti do grania w jedną grę MMO okazjonalnie, jednak wcale nie uważam, że potrzebuje 10 rdzeni. Nie konwertuje audio/video 24/7, nie kompiluje niczego 24/7, nie potrzebuje mieć 100 wątków pod ciągłym obciążeniem i nawet aktualnie przy odpowiedniej konfiguracji maszyn fruwają na Skylake @4500Mhz i 32GB RAMu.

 

Zmieniłbym, bo dodatkowe wątki w sumie piechotą nie chodzą, dopłaca cenowa (po sprzedaży aktualnego sprzętu) jest praktycznie nieodczuwalna. Tylko jedna rzecz mnie powstrzymuje - konieczność instalacji windowsa od nowa, żeby wszystko było po bożemu.

 

A nie po to mam zapchane 3 monitory ikonkami, pokonfigurowane vpny, pełną automatyzacje do zarządzania maszynami i siecią, żeby teraz układać ikonki i konfigurować wszystko od nowa :) po prostu mi się nie chce. Wiedziałem że tak będzie po 30stce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wierny, miałem Durona/Athlona za czasów świetności AMD i banana na twarzy, że mała firma dokopała kolosowi. Pamiętam również problemy ze sterownikami urządzeń pamięci masowych / płyt głównych od AMD i jakoś nie widzę sensu zmiany platformy na Ryzen, AMD nie oferuje niczego, czym byłbym faktycznie zainteresowany. Mam po prostu większe zaufanie do Intela, a że sprzęt kupuje zarobkowo, to własnie zaufanie ma największe znaczenie dla mnie przy wyborze.

 

Co do HEDT - to sorry, ale dla mnie to strata kasy. To moja całkowicie subiektywna opinia, bo rozumiem tez, że dla kogoś innego stratą kasy może być kupienie topowego 1080Ti do grania w jedną grę MMO okazjonalnie, jednak wcale nie uważam, że potrzebuje 10 rdzeni. Nie konwertuje audio/video 24/7, nie kompiluje niczego 24/7, nie potrzebuje mieć 100 wątków pod ciągłym obciążeniem i nawet aktualnie przy odpowiedniej konfiguracji maszyn fruwają na Skylake @4500Mhz i 32GB RAMu.

 

Zmieniłbym, bo dodatkowe wątki w sumie piechotą nie chodzą, dopłaca cenowa (po sprzedaży aktualnego sprzętu) jest praktycznie nieodczuwalna. Tylko jedna rzecz mnie powstrzymuje - konieczność instalacji windowsa od nowa, żeby wszystko było po bożemu.

 

A nie po to mam zapchane 3 monitory ikonkami, pokonfigurowane vpny, pełną automatyzacje do zarządzania maszynami i siecią, żeby teraz układać ikonki i konfigurować wszystko od nowa :) po prostu mi się nie chce. Wiedziałem że tak będzie po 30stce.

Mogę zapytać co robisz na tych wirtualkach? Bo wspominasz o vpn do serwerów więc może w ogóle Ci tych wątków ponad 8 nie potrzeba? ;)

 

P.S. Te Ryzeny z serii UA1727 i późniejsze są już podobno wolne od wad. W sumie ciekawe że ludzie pamiętają tak mocno bugi w Ryzenach a w icore Intela nie, np. ten bug co niedawno Intel łatał nowym biosem w Skylake i Kabylake to masakra - bug z HT wykryty tak późno na platformie co ma tą samą architekturę od czasów sandy bridge...

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać co robisz na tych wirtualkach? Bo wspominasz o vpn do serwerów więc może w ogóle Ci tych wątków ponad 8 nie potrzeba? ;)

 

Soft - poza tym co ja produkuję, latają tam automatycznie provisionery na bieżąco i kopia tego, czego używamy do continuous integration w ramach własnego zaplecza.

 

Jeśli gram, czyli nie dzieje się zazwyczaj na wirtualkach nic konkretnego, to zajmują tylko ram, procesor jest minimalnie obciążony, więc nawet ich nie wyłączam.

 

IMO 8 i górę wątków to dobry temat dla ludzi, którzy tego na prawdę potrzebują (pełny load rozkładający się ładnie na te wątki i korzystający z wszystkich, co wyjdzie na plus biorąc pod uwagę słabszy wątek w procesorach 8 i więcej rdzeni - zazwyczaj mniejsze taktowanie lub po prostu Ryzen). Do normalnej pracy, nawet u mnie ciągle uważam że szybkie wątki nawet 4 zrobią robotę.

 

Nie odczułem przy aktualnym konfigu "zamulania", więc nie mam racjonalnej potrzeby zmiany - podejrzewam, że aktualny i7 mógłby służyć mi jeszcze parę lat. Ale znowu, przy okazji poszedłbym w mocniejszy SSD i lepsze pamięci, więc sumarycznie aktualizacja bedzie odczuwalna (mam nadzieję). Głównie zastanawiam się nad pamięciami, stąd pierwsze pytanie, jakie postawiłem.

Edytowane przez Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o ram. Masz już 32GB. Nie wiem w jakich kościach, ale nie jestem pewien jak przyjmuje zwykłe i7 dużo kości. HEDT przy 4 dopiero zaczyna oddychać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROG Maximus X Hero

ROG Maximus X Hero (WI-FI AC)

ROG Maximus X Apex

ROG Maximus X Code

ROG Maximus X Formula

ROG Strix Z370-G Gaming

ROG Strix Z370-G Gaming (WI-FI AC)

ROG Strix Z370-I Gaming

ROG Strix Z370-H Gaming

ROG Strix Z370-F Gaming

ROG Strix Z370-E Gaming

Prime Z370-P

Prime Z370-A

TUF Z370-Plus Gaming

TUF Z370-Pro Gaming

 

 

 

MSI

Z370 Godlike Gaming

Z370 Gaming M5

Z370 Gaming Pro Carbon AC

Z370M Gaming Pro AC

Z370 Krait Gaming

Z370 Tomahawk

Z370 SLI Plus

Z370 PC Pro

Z370 Gaming Plus

Z370-A Pro

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulala... Deja Vu? Widzę w swojej kuli stare Maximusy z nowymi, dopasionymi nalepkami i innym kształcie radiatorów na chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby te Strixy nie były płytami pseudo ROG Series z bananami zamiast radiatorów, bez wyświetlacza błędów, bez Dual-BIOS i bez okrojenia SATA/USB - to jeszcze by było to na miejscu... Tymczasem już mi się rzygać chce jak widzę kolejnego Strixa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulala... Deja Vu? Widzę w swojej kuli stare Maximusy z nowymi, dopasionymi nalepkami i innym kształcie radiatorów na chipsecie.

dokładnie tak jest , na półmetku 2018 będzie Z390 juz z natywnym USB3.1 V2 i WLAN a zarazem będzie więcej PCIe Lini dostępnych bo nie trzeba będzie zasilać ASMedia i sieciówki ;) , czyli Z390 będzie lepszy od Z370 i znowu użytkownicy będą z ręką w nocniku już po kilku miesiącach , na Z370 prawdopodobnie nie rusza kebaby :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby ekonomicznie uzasadnione, jakby jednak ruszały. Wiesz.... kup płytkę teraz a procka za chwilę.

 

Nie wiem. Od miliona lat ( jeszcze kute w granicie z USB v 0.00001 ) zawsze kupowałem ROG-i bo je po prostu lubię. Wszystko zawsze było. Oprogramowanie OK, BIOSy w pierwszej kolejności. Przepłata parę stów, ale jak dla mnie te płyty były tego warte. Ale te zakichane Strixy.... Ani to poczciwy Z270 Gaming Pro z dobrą ceną, ani ROG na którym się można pobawić. Po prostu nienawidzę takich półproduktów mad2.gif

 

Kto trochę lubi markę ROG to wie, że jest Hero, Formula i Apex i na tym koniec. Code to prawie Formula więc się nie liczy, Apex to BenchKiller a Hero - poczciwa płyta do zabawy na której zawsze było i jest wszystko, co potrzeba. Ale jak widzę te Strixy... Oblepione tą okrojoną AURĄ i naklejkami ROG to normalnie przestaję lubić Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STRIX to nakrecanie niszowego rynku nic wiecej , plyty golasy jak te z serri gejming ale LOGO rogacza robi swoje i takie zamierzone naciąganie kalesony na sandały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zawsze lubiłem płyty asrocka, miały zwykle więcej ciekawych rozwiązań niż konkurencja, mają też tylko jedną płytkę "gaming" a sam ten dopisek zwiększa cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby Apex dostał 2 więcej SATA.Ale pewnie mała szansa na tak wielką zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Chce przejść na PG348q (3440 x 1440p) zasilając to 1080Ti, czy w tej rozdziałce i5 2500k będzie dużym bottleneckiem?

Chciałbym przeczekać Z370 i Coffee Lake i zainwestować w Z390 i Cannona skoro ma być w 2H 2018, wyciskając ile sie da z obecnej platformy.

Nie mogę znaleźć nigdzie benchmarków dla takiego konfigu. Jest opcja żeby mieć 60-100 fps na tym procku i 1080Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj śmiało, spokojnie przeczekasz do przyszłego roku.

 

Lecz miej na uwadze to, że pojawi się Volta w przyszłym roku.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Chce przejść na PG348q (3440 x 1440p) zasilając to 1080Ti, czy w tej rozdziałce i5 2500k będzie dużym bottleneckiem?

Chciałbym przeczekać Z370 i Coffee Lake i zainwestować w Z390 i Cannona skoro ma być w 2H 2018, wyciskając ile sie da z obecnej platformy.

Nie mogę znaleźć nigdzie benchmarków dla takiego konfigu. Jest opcja żeby mieć 60-100 fps na tym procku i 1080Ti?

Łoo Panie. i5 2500K to 1070 max. Działać to będzie działać, tylko z jakim wynikiem? Volta + Cannon to będzie bardzo dobra decyzja, bo zejście na 7nm potrwa trochę czasu, a 10nm z nami zostanie 2-3 lata, jak obecnie 14nm.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ło panie co ja udostępniam :E

 

2500k vs 7700k w tym 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składając teraz kompa w nie za wielkim budżecie z gtx 1060 6gb lepiej brać i5 7500 z b250, coffee 8400 z z370 czy może ryzen?

Edytowane przez kusov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O człowieku, a już myślałem, że decyzja zapadła i spokój, Ty mi tutaj takie wątpliwości zasiewasz:) Jeśli chodzi o monitor to wymiana na większy nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie mi się nie zmieści i musiałbym kombinować z uchwytem naściennym i raczej by się to nie udało, bo byłoby za wysoko. Dlatego monitor zostaje czy tego chcę, czy nie chce. Co do tych kart, ich opłacalności, sensowności nabycia itd. to jakbym rzeczywiście miał w planach całonocne posiedzenia przy gierkach, to pewnie bym się w to bardziej angażował, ale biorąc pod uwagę, że na gierki nie zamierzam (choćbym chciał) poświęcać więcej niż 3-4 godziny tygodniowo i zważywszy na listę tytułów do ogrania (która jest dużo bardziej obszerna, niż to co tutaj podałem, bo wymieniłem tylko te "najbardziej" wymagające sprzętowo) w które do tej pory nie miałem nigdy okazji zagrać (bo sprzęt na to nie pozwalał), to zanim nadrobię tę kupkę wstydu, to pewnie już ze trzy generacje miną i okaże się, że wszystko będzie do wymiany, a ja będę już za stary, żeby wcelować myszką w przeciwnika  Plus, nie mam za bardzo głowy do kupowania używanego sprzętu, nawet jeśli wiem, że może się to odbijać na moim portfelu, ale po to pracuję, żeby móc sobie raz na jakiś czas zrobić taki (w sumie to nieuzasadniony i zbędny do życia) prezent. W związku z tym dziękuję za chęć ucywilizowania mnie jako gracza, ale chyba jednak zostanę przy tym na co się zdecydowałem.      
    • Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends. UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie  
    • Polecam tego użytkownika @kola01 Po zmianie timingów read write copy ~65/89/65 k, sprawdzone w memtescie extreame bez błędów. Próbowalem na tych samych timingach tez 6200 ale tu juz sypalo bledami.
    • gratulacje czarna tapeta lub automatyczna żonglerka tapetami co jakis czas, ukrywanie paska, brak ikonek na pulpicie i wygaszacz obrazu, unikać wyświetlania statycznego kontentu godzinami bez przerwy (loga stacji telewizyjnych czy agresywne hudy) możesz też to olać i używać jak chcesz : ) masz gwarancję (doczytaj czy Samsung daje gwarancję na wypalenia do swoich Tv, bo tego nie wiem) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- w temacie wypaleń czy ktoś z użytkowników C2 lub C3 często grywa w ultrawide (kustomowa rozdziałka) i zauważył jakeś małe retencje/wypalenia tym spowodowane (nierówne zużycie panelu)?
    • Czyli wszystko się zgadza co napisałem?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...