Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, ale w czym teraz problem?

Domagają się pisemnej umowy sprzedaży podpisanej przez kupującego i sprzedawcę. Dlaczego miałoby nie dać rady ją sporządzić teraz? Wypiął się na Ciebie czy co?

 

 

Poprawcie wreszcie formatowanie na forum btw bo szlag trafia.

Myślisz że do kogo to piszesz? :hmm:

Nikt kto to może przeczytać nie ma jakichkolwiek mocy ustawodawczych ani wykonawczych. Moderatorzy i twórcy artykułów/newsów włącznie.

Używaj opcji "wklej bez formatowania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kicha, probowalem nawet najpierw wkleic w notatnik i spowrotem i wywala caly HTML/BBcode

 

Facet pewnie sie wypnie, ja np. od razu bym sie wypial - sprzedane z faktura, to sprzedane. Nie moj problem ze producent robi sobie jaja, nawet MSI nie robi takich cyrków.

W jaki sposob mam spisac umowe pisemna z poprzednim wlascicielem jesli kupilem to od osoby prywatnej ktora mieszka na drugim koncu kraju?

Musze zasiegnac porady prawnej czy oni w swietle Europejskiego prawa moga robic taki cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj, a nie zakładaj z góry...

Normalna pisemna umowa cywilnoprawna, ludzie z evga wyraźnie napisali czego chcą na tym papierze.

 

Nie wiem jak u Ciebie, bo jeżeli dobrze mi świta to nie rezydujesz w PL.

Ale tutaj przy gwarancji mogą robić jakiekolwiek cyrki jakie chcą, bo gwara jest dobrowolna. Domagać to się można, ale rękojmi w sklepie.

 

No nie wiem czy się powinieneś wypinać w takich sytuacjach, bo - tu Primo na pewno mnie poprawi :D - sprzedaż towaru z gwarancją, której nie można przeprowadzić podpada pod (prawną?) wadę towaru. Dziecinnie upraszczając to trochę tak, jakby sprzedawana miała być płyta z akcesoriami, a przyszła bez.

No chyba że wyraźnie było zaznaczone, że sprzedawany jest "towar z dowodem zakupu" a nie "towar z przysługującą nań gwarancją producenta". Pierwszy wariant pozwala się wypiąć, drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widze takie kruczki, zawsze jak kupowalem graty to dowod zakupu byl podstawa gwarancji?

Musialbym tu w Holandii uderzyc do rzecznika praw konsumenta.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz do gościa i opisz całą sytuację na spokojnie, może się nie wypnie, nie wszyscy są tacy, a nóż dostaniesz pisemko i wtedy EVGA będzie musiała grzecznie zrealizować warunki dotyczące GW.

 

Prawdę mówiąc przestałem się dziwić patrząc jak ta marka osuwa się na dno... Widać że chcieli się poczuć jak Asus, tyle że Asus obecne ma taką mocną pozycję na rynku, że są praktycznie nie do ruszenia, EVGA nigdy takiej pozycji nie miała i wszelkie restrykcje wprowadzone ostatnimi czasy mocno działają na niekorzyść spółki.

 

Najpierw zaczęło się od cen GPU, wręcz były wyższe nawet od Asusa, co często pod względem opłacalności skreślało produktu EVGA z kręgu potencjalnego wyboru, potem ograniczenia na tle gwarancji co było największym atutem tej marki, słabo to wygląda jak się nie ogarną to mogą się przeliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widze takie kruczki, zawsze jak kupowalem graty to dowod zakupu byl podstawa gwarancji?

Musialbym tu w Holandii uderzyc do rzecznika praw konsumenta.

nic ci to nie da,

 

wystarczy ze SN nie widnieje w bazie danych oclonych towarów na terenie EU i juz masz Import prywatny,

 

wyślij im PrintScreana z transakcji i juz czy to SMS/MMS czy PayPal bez różnicy oni muszą się zabezpieczyć czy towar nie ukradłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chca tego screena. Chca pisemnej umowy miedzy mna a poprzednim wlascicielem.

 

Towar jest kupiony w sklepie EVGA Official na Ebayu czyli oclony itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematu z tym maximalizerem nie widze i mnie jakoś news ominą jak jeszcze byłem w domu. Jak u was z tym ustrojstwem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa kupna sprzedaży i podatek w pl 2% PCC. Tak to wygląda normalnie, dokładnie jak przy samochodach. To jest zawsze dowód potwierdzający aktualny status sprzętu. TO przy lokalnych zakupach.

 

Przy allegro czy ebay powinno zawsze wystarczyć potwierdzenie z serwisu.

 

 

 

Były już różne historie, i problemy z egzekwowaniem reklamacji, np zwrot kasy za sprzęt, bo np siano odsyłali na kartę pierwotnego kupującego. Teraz kłopot z przyjęciem na RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo czym wyczyscic miedz najlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy po czym. Domyślam się, że nie chodzi o patynę wink.gif Najprościej chyba będzie ją trochę utlenić. Albo w roztworze z kwasku cytrynowego albo zwykły ocet. Jeśli to "zanieczyszczenie" to adhezja to niestety zostaje polerowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest miedziany ihs troche zasniedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta do zębów i mokra szmatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocet do szklanki i na noc zostawić. Pastą do zębów nie rób, bo zrobi się matowa. Miedź się ładnie utlenia. Zrób to chemicznie, nie mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobi sie matowa, bedzie blyszczeć jak lustro, chyba że twoja pasta to piasek i woda morska :E Zelowa tez sie nie nadaje.

Pastą do zebow zawsze doszlifowywalem IHS na lustro, zwykla biala typu Sensodyne jest drobniejsza od pasty polerskiej do samochodow.

 

Mozesz probowac octem albo keczupem ale skonczy sie pewnie na rozowych plamach na miedzi.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to wpierdziele :) potem tylko czym to umyc :>? woda utelniona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobi sie matowa, bedzie blyszczeć jak lustro, chyba że twoja pasta to piasek i woda morska

 

Chyba kpisz. Używam tylko pumeksu najwyższej jakości szczerbaty.gif

 

Zimek - Ocet do szklanki, podgrzej go trochę, daj jeszcze łyżkę soli, parę kropel z cytryny, wymieszaj, wsadź IHS, zostaw na noc - będzie zajebiście.

 

A potem możesz go jechać mechanicznie pastą :P

 

Izopropylen najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo zrobic delikatny teatrzyk na ich forum i ich europejska filia chyba dostala kopa w tylek od szefostwa. Dostalem przeprosiny od ich ludków z ameryki i od razu zaczeli proces rma.

 

Zastanawiam sie czy nie kupic celeronka 4900 to testów ale skoro wszystko dziala na innej plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, a Ty się chciałeś poddawać, tym czasem wystarczyło małego ambarasu narobić i szybko im śmigiełka w dupki powkręcali :E:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci z USA uratowały mi tyłek bo EU się wypieło. Gdyby nie to że mam już dość długo konto na ich forum i regularnie coś skrobie to pewnie by mnie olali, widzą w zarejestrowanych częściach u nich mojego Darka i Kingpina, wczesniej 2x 980ti i dwa step-upy do 1080 no i zasilacz w profilu to pomyśleli - ten już wywalił tyle kasy że damy mu to RMA i niech sie buja :E

Bezposrednio od jednego z ich przedstawicieli z USA dostalem numer RMA i dodal notke do profilu ze Ci z EU mają nie marudzić i zaakceptować, poprosił tylko z góry o dowód zakupu od poprzedniego własciciela i zdjęcie socketu. 

Co do chęci pomocy to tak jakbyś pisał z dwiema innymi firmami, Ci z EU od razu że nie i koniec. Pisałem dzisiaj z jednym gościem z EU a tu nagle autoreply "Sory, nie ma mnie do poniedziałku, prosze pisac do supportu". Chamstwo Up_to_something.gif

 

Dopiero jak napisałem temat na forum to zaczęło się coś ruszać, najpierw EU zmiękkli że wystarczy im mój czat z poprzednim właścicielem (że niby sobie przetłumaczą, musialem pisac do admina strony przez ktora kupiłem płyte, na szczescie wysłał kopie całego czatu) a potem już dostałem wiadomość z USA że przepraszają za trudności prosze podać tylko dowód zakupu i jedziemy dalej.

Musze zrobić zdjecia wszystkich elementow z kartka z moim imieniem bo czytam ze im tez sie magicznie wyginaja piny w sockecie. Skubani mają problemy finansowe i mogą robić jazdy z gwarancją a jak jeszcze dostali po uszach od HQ to już całkiem nie wiadomo :E

 

Odpowiednia dramaturgia robi swoje, stanowczo ale z kulturą. smile.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozesz zarejestrowac produkt ?, jak nie to popros by dopisali tego mombasa do listy twoich zarejestrowanych produktow, wtedy obejdzie sie bez kombinacji jak bys chcial sprzedac plyte i przeniesc gware na nowego wlasciciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowalem i dalej mialem taką jazde. Teraz oni sami wkleili mi to co im wysłałem jako dowód zakupu. Ciekawe że pokazuje mi teraz 3 lata gwarancji :E

Gadu gadu ale dalej EU muszą zaakceptować RMA.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kXDn7aE.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

moge Damian powiedzieć, że tempy sa ciut lepsze nawt niż w zime ale teraz 3 i 10 przeszlo na 2 i 8 :lol2: ciezko to zrobic choidz jest mniejsza roznica juz niz byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...