Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest lepsze do sprawdzania stabilności procesora: prime95 z wyłączonymi wszystkimi funkcjami AVX w teście blend, czy RealBench od Asusa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

 

Jak ustawić na sztywno żądaną częstotliwość proca w biosie??

Wszystkie C State Support mam wyłączone ,podobnie CPU Enchanced Halt i CPU EIST funcktion również wyłączone.

 

Sprawdzam proca w Civilization VI i częstotliwość rdzeni skacze 4700 <-> 4900 MHz.

 

Którą funkcję w mojej płycie musze ustawić, żeby częstotliwość była stała??

 

Podkręcałem na podstawie tego poradnika:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core cache power limit daj na 255.75 a potem możesz dodatkowo w planie zasilania systemu Windows ustawić - wysoka wydajność. Powinien wtedy trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core cache power limit daj na 255.75 a potem możesz dodatkowo w planie zasilania systemu Windows ustawić - wysoka wydajność. Powinien wtedy trzymać.

 

Pierwszą wartość już tak ustawiłem wcześniej, natomiast zmieniłem plan zasilania na wysoką wydajność oraz wyłączyłem Offset AVX w biosie i już nie spada częstotliwość.

 

Dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj i9 posiedzisz na niej spokojnie do 2022/23 roku, będziesz pan zadowolony a ryzeny olej, boś nie beta tester tylko gracz fpsowy. :cool:

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Ryzeny wyszły na marketingowy plagiat, więc I9 9900k będzie w sam raz, jak masz tyle pieniędzy.

Tylko zaopatrz się w porządne AIO i pastę, bo ten intel lubi się grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze poczekam.

Nawet gdybym zostawil pamieci co mam i chlodzenie, sprzedal tylko plyte i proca, to i tak wyjdzie z 600GBP+ za nowe graty (proc+plyta, teraz troche lepsza półka niz obecnie co mam) za stare moze z 200-300F

wiec nawet ta doplata ~300GBP nie jest duza za przyrost mocy jaki bym dostal (z 4/8 na 8/16)

moja noctua powinna jakos dac rade, nie krecil bym go jak kebaba obecnie, nawet te 4,7-4.9 byloby ok (oczywiscie gdyby sie sztuka trafila lepsza a nie jak ten co mam)

nic rysie mnie nie przekonaly, poczekam jeszcze bo mam inne wydatki na liscie, troche wyzej niz wymiana proca ;)

2,5 roku juz go mam (huh jak zlecialo) i jeszcze daje rade, troche sie poci ostatnio ale nie jest najgorzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z i7-7700K + MSI Z270 Tomahawk korzystam i tak jak w Single-Player gram wyłącznie, do tego w 1440p na monitorze, a 4K na TV, to nie bardzo widzę sens wymiany na razie na cokolwiek. Pewnie za rok z hakiem jak PS5 się pojawi, to wymienię na to co będzie atrakcyjne w tym czasie. AMD kibicuję, bo chcę żeby był na rynku wybór i lepsze ceny dla klienta, ale na ten moment na Ryzeny nawet nie patrzę, przeraża mnie to co się tam dzieje w temacie na forum. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Ryzeny wyszły na marketingowy plagiat, więc I9 9900k będzie w sam raz, jak masz tyle pieniędzy.

Tylko zaopatrz się w porządne AIO i pastę, bo ten intel lubi się grzać.

Coś mnie omineło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie kupię bo proc wrócił do ceny 484£ :E jak zejdzie poniżej 400 to może wtedy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wam w sumie zazdroszczę, kawiarze :E jeśli dobrze pamiętam to nowe 8700k szło kupić za 1400zł tuż po premierze. Do dziś wydaje się to najlepszy procesor. Te lutowane wynalazki to jakaś padaka. Liczyłem na luty, a okazuje się,że delidowany gluciarz to jednak to. 9900k i Ryzen 3000 pokazują, że upychanie kolejnych rdzeni będzie nadal podnosiło temperatury, a z powodu luta już nic nie można z tym zrobić oprócz wodowania.

 

Do tego w przypadku ryzenów można zapomnieć o OC, ciekawe, jak będzie z nową archi intela, czy też dostaniemy "10% więcej, ale bez OC i 10 stopni cieplej = w efekcie gorszy produkt niż delidowana kawa".

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wam w sumie zazdroszczę, kawiarze :E jeśli dobrze pamiętam to nowe 8700k szło kupić za 1400zł tuż po premierze. Do dziś wydaje się to najlepszy procesor. Te lutowane wynalazki to jakaś padaka. Liczyłem na luty, a okazuje się,że delidowany gluciarz to jednak to. 9900k i Ryzen 3000 pokazują, że upychanie kolejnych rdzeni będzie nadal podnosiło temperatury, a z powodu luta już nic nie można z tym zrobić oprócz wodowania.

 

Do tego w przypadku ryzenów można zapomnieć o OC, ciekawe, jak będzie z nową archi intela, czy też dostaniemy "10% więcej, ale bez OC i 10 stopni cieplej = w efekcie gorszy produkt niż delidowana kawa".

Masz racje,8700k byl dla mnie super, skalp to sama przyjemność (jak kieliszek dobrze schłodzonej wodeczki), temp miodzio po tymże skalpie (5ghz oraz linx i max 79 stopni), sztuke miałem dobrą bo mogłem z palcem w pupie zrobić 5.2ghz bez ruszania avx. Niestety 8 jaj mnie zamroczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k nii jest taki zly,lut jak u amd z tm ze pcb lepiej rozplanowane u intla i lepiej rozprsza ciplo,

8700k aka 5200 to jeszcze jedna w porywach dwie gen gpu i tez zacznie die dusic na topie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz to i tak po herbacie. Używki 8700k śmigają po 1400zł na allegro (:E). Nówki po 1800zł... :E :E Niewiele tańsze 9700k są praktycznie nie-delidowalne. Piekarniki. Nadchodzący comet lake to raczej też będzie padaka, znów za gruba czapka, a jak dowalą 8c/16 t na i7 oraz 10c/20t na i9, to przecież chłodniej nie będzie.

 

A już wiemy, że nawet jak przejdą na 10nm czy 7nm, to nie będzie chłodniej - na odwrót, niestety.

 

Gdybym miał sensownie kupioną kawę, to bym na niej planował 10 lat siedzieć jak nic. Może jak zmienią krzem na coś innego to będzie sensowniej. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przeczekanie do Comety można kupić używkę 8700 za 1000zł: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-8700-sr3qs-3-20ghz-8325043342

Do tego tanią płytę, bo OC nie wchodzi w rachubę i masz szybszą platformę, niż na nowych AMD.

Wyjdzie Kometa, to się człowiek przekona, z czym to się je.

Szkoda, że AMD tak zawaliło sprawę - przynajmniej na dzień dzisiejszy - bo chciałem odpocząć od Intela i pobawić się nowym procem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym według Ciebie zawaliło AMD? Nie pytam złośliwie, tylko z mojej perspektywy taki Rysiek 3700 to znacznie lepszy i bardziej zaawansowany procesor, jak 9900k. Są jaja z biosami, wiem. Płyty drogie, ale osobiście bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie premiera Zen 3. Spodziewałem się znacznie mniejszej wydajności. Również w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz Primo :Up_to_s:

Nie czytasz co ludzie piszą na forach o Ryzenach ?

Nie odwołuje się do wydajności, tylko w ogóle do samego działania platform na Ryzenie.

Ludzie kupują Ryśka z myślą o świetnych osiągach a zamiast tego stoją z komputerem już dwa tygodnie i dymają biosy jeden po drugim i dalej kicha :E

A miało byś od palca 4.5GHZ all core + 4000mhz pamięci.

Sam jestem zawiedziony, bo chciałem się przenieść na AMD.

Teraz to mam w nosie, takie cyrki, że głowa mała.

 

Całe szczęście, że nie sprzedałem miesiąc temu swojego I7 i płyty, bo bym teraz miał kaplicę :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod tym kątem rozumiem, że jest lipa. Ale w końcu to muszą ogarnąć, bo ich ludzie zjedzą.

 

No, a reszta argumentów ma też dość sensowne kontr argumenty.

 

4.5 z palca - Zgadza się, ale wydajność 1 wątku też poszła jednak w górę. Rekompensata 100 Mhz+ w postaci IPC powinna być brana pod uwagę.

4000 pamięci - Zgadza się, ale jest też potężny Cache, a zestawienie go z IF 1:1 na takim 3866 Mhz to więcej, niż 2 strapy do przodu względem Zen2. Dodatkowe rdzenie też nieco pompują przepustowość. A pamiętajmy, że Ryzeny miały często problemy z 3400 Mhz+. Uważam, że większy ból tyłka od 4000 na ramie, to obcięcie kopiowania w Zen 3 o połowę względem konstrukcji z dwoma chipletami.

 

Co do ramu. Tak na marginesie myślę, że w dużej mierze to pewna siła rozpędu praktyki... Bo Intel robi 4133+ to AMD też powinno. A prawda jest taka, że jak Intel wróci do E-Dram, to te cyferki też stracą moc. Prawda jest też taka, że 3866 Mhz na procesorze o tej konstrukcji i tym systemie komunikacji - to zajebiście dużo.

 

Aha....

 

Pamiętajmy też, że Skylake (6700k) a Kaby Lake (7700k) to były procesory różnych generacji.... Których wydajność po OC sponsoruje Sillicon Lottery. Mój link

 

Tak, że no.... Rozumiem krytykę, bo nie wszystko Bangla. Ale Zen3 to mimo wszystko udane konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udane pod jakim wzgledem :hmm: , udalo im sie zlapac beta testerow ktorych tez u intela nie brakuje ale pamietajmy jedno nikt nam nic za darmo nie daje wiec tak jak juz w temacie ryzena napisalem jak wiem ze w zawartosci opakowania jest XY to po rozpakowaniu nie moze byc DA tak zwana figa z makiem :lol2:, intel rzucil 9900k i tez wiekszosc w tym i ja sie zalapalo na dobre biny i otrzymalismy wiecej jak ktos oczekiwal, problem by to w syntetyku schlodzic na 1.4v jest oczywisty dla Amd tez, nie bede sponsorowal wyzszych lotow vcore przy AVX0 bo i tak sie zagotuje przy 1.4v tak jak 9900k, z tym zedobry 9900k zrobi 5100 w porywach do 5400 na 1.4v a to juz robi zarabista roznice, AMD troche nadrobilo ale schemat FPS sie nie zmienil i nadal zegar dyktuje warunki, mam dosc specyficzny problem bo nie moge sobie wyobrazic liniowej jakosci silikonu a do tego garsc uzytkownikow ryzena nie jest w stanie wybic sie ponad przecietna i tu nasuwa mi sie mysl albo uzytkownicy nie ogarniaja AMD albo wiekszosc chipow AMD nie jest stabilna na All core 4300+

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to po ile inteli musieliście kupić, zeby trafić na sztuki robiące po 5.0-5.4GHz.

 

Bo jak czytam te pierdoły to mi się śmiać chce kiedy moje dwa ostatnie intele z bólem dupy robią 4.8 i 4.7ghz.

 

Ile kuźwa trzeba tego ścierwa nakupić i odesłać aby trafić na sensowna sztukę?

 

Robicie ludziom tylko wodę z mózgu pisząc o czymś, czego i tak pewnie nie trafia.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie mają szczęścia i tyle szczerbaty.gif

 

Jeden ma w miłości, a drugi do fajnych CPU i GPU lol2.gif

 

Miałem 3szt 8700k i żaden nie był tak słaby wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moj 9900K który robił 5.2 1.28V był pierwszy, jeszcze w starej rewizji. 1.4V na 9900K schłodzisz tylko direct-die, na AiO ~1.3V to max jak chcesz klepać syntetyki.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...