Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dudnes

[CS:GO] Po 10min. gry, obraz zacina się kompletnie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy dobry dział wybrałem dlatego w razie pomyłki proszę moderatora o przeniesienie.

 

------

 

Problem pojawił się nagle, dzisiaj grałem od około 12.00 do 17.00 nie miałem żadnych problemów jak i kilka dni wcześniej. Odpalam CS:GO około 18.00, gram niecałe 10min i gra kompletnie się zacięła, nie szło tego ani zminimalizować ani otworzyć procesów żeby zamknąć, więc zresetowałem komputer. Odpalam ponownie grę, gram około 10-15min i znowu to samo, gra zacięła się kompletnie, nie da rady zminimalizować. Zacząłem doszukiwać się sterowników karty graficznej. Aktualizowałem do najnowszej wersji, sprawdziłem spójność plików samej gry, tak mi zalecali, zresetowałem pc i ponownie włączam grę. Tak jak poprzednio około 10-15min gry i znowu obraz się zaciął tylko tym razem zrobił się czarny ekran, zresetowałem pc jak wcześniej i patrzę a tutaj obraz przybliżony max jak się da, rozdzielczość jakby około 800x, gdzie domyślnie mam 1366×768 czy nawet więcej. Zresetowałem komputer i rozdzielczość wróciła na miejsce. Nie wiem dalej co robić, gdzie szukać błędu

 

Karta graficzna: NVIDIA GeFroce GTX 460

 

Edit:

 

Po kilkunastu próbach udało mi się przy ścięciu zminimalizować grę i zobaczyłem taki błąd.

ss:

post-482478-14926513372441_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki karty graficznej, zaktualizuj na GeForce 381.78 fix, albo lepiej pobierz instalke ze strony nvidia potem stare stery odinstaluj programem Display Driver Uninstaller w trybie Safe Mode (recommended) i zainstalować nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cię straszyć, ale u mnie takie objawy i taki błąd powodowała uszkodzona karta graficzna

Z czasem występowało po godzinie gry, a pod koniec juz po 1 minucie, komp się zawieszał i nic się nie dało zrobić, pomagał tylko twardy reset. Sprawdzałem oczywiście dysk, ramy, robilem reinstalacje systemu,nawet dysk zmienilem, chłodzenie itd ale okazalo sie ze to karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki karty graficznej, zaktualizuj na GeForce 381.78 fix, albo lepiej pobierz instalke ze strony nvidia potem stare stery odinstaluj programem Display Driver Uninstaller w trybie Safe Mode (recommended) i zainstalować nowe.

 

Pobieram, dam znać jak zainstaluje.

 

 

Przecież tutaj ludzie piszą głównie o spadkach fps a mój problem jest całkiem inny. FPS'y mam stabilne 300-350 na high grafice.

 

nie chce Cię straszyć, ale u mnie takie objawy i taki błąd powodowała uszkodzona karta graficzna

Z czasem występowało po godzinie gry, a pod koniec juz po 1 minucie, komp się zawieszał i nic się nie dało zrobić, pomagał tylko twardy reset. Sprawdzałem oczywiście dysk, ramy, robilem reinstalacje systemu,nawet dysk zmienilem, chłodzenie itd ale okazalo sie ze to karta

 

Też wziąłem to pod uwagę, jakieś 3tyg temu grałem w Mafie II i gra zaczęła nagle ścinać się i to bardzo mocno, pomyślałem że to chwilowe aż nagle pc sam się wyłączył i nie mogłem go uruchomić kompletnie. Odczekałem jakieś 30min i w końcu udało się włączyć i było niby wszystko okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież tutaj ludzie piszą głównie o spadkach fps a mój problem jest całkiem inny. FPS'y mam stabilne 300-350 na high grafice.

 

 

To jest główny temat CSGO i w nim pytamy o wszystko co związane z grą a nie tworzymy pod własne problemy osobne tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki karty graficznej, zaktualizuj na GeForce 381.78 fix, albo lepiej pobierz instalke ze strony nvidia potem stare stery odinstaluj programem Display Driver Uninstaller w trybie Safe Mode (recommended) i zainstalować nowe.

 

 

Nie pomogło, dalej to samo. Dodatkowo takie zacięcie miałem tylko przy cs:go, przy innych grach było okej a teraz ekran na kilka sec. przestaje pracować nawet, gdy korzystam tylko z chroma i wyskakuje identyczny komunikat jak przy cs:go, że ekran przestał pracować ale wrócił do normalności.

 

Edit:

 

Wgrałem na nowo windowsa i problem pojawia się coraz częściej nawet, gdy mam odpaloną samą przeglądarke. Czasami ekran zgaśnie ale wróci do normalnego stanu a czasami zgaśnie i wyskakuje komunikat na niebieskim tle, że system windows napotkał problem i ponownie pc sie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić czy się nie przegrzewa podczas grania.

Jeżeli nie, to raczej nic z nią już nie zdziałasz.

Jak kupiłeś niedawno, to oddaj do sklepu lub wyślij do naprawy na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie możesz zwrócić karty, to spróbuj obniżyć taktowanie rdzenia i pamięci w programie MSI Afterburner. Jeżeli jednak masz gwarancję, to śmiało odsyłaj tę kartę, bo chip najpewniej jest wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio czyściłeś komputer z kurzu? Takie objawy to na 99,9% przegrzewanie się karty graficznej, która po osiągnięciu wysokiej temperatury obniża taktowanie by się nie 'spalić' dlatego gra zaczyna 'przycinać'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...