Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tehade

Rwane paski w grach

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pewien problem z monitorem

 

mam ponad 60 klatek i podczas ruchu na boki mam mały pasek, który wygląda jakby był lekko urwany

w cs pojawia się to przy 75hz, w innych grach też, choć nie zawsze

teraz sciagnalem wolfensteina the old blood i rwanie jest prawie non stop

 

na screenach tego nie ma i w wielu grach też to nie występuje

wygląda to tak, jakby urywek ekranu w linii poziomej nie nadążał i przesuwał się np. w prawo, gdy ruszam myszką w lewo

 

w cs go mam wyłączony v sync

w wolfenstein wyłączony, ale mimo wszystko trzyma 60 klatek a w filmikach 30, więc musi być coś w ustawieniach karty

 

asus strix gtx 1060 6gb

monitor to asus vs248HR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzwyczajniejszy w świecie tearing obrazu, czyli rozrywanie. Odświeżanie monitora, liczba kl./s i czas renderowania klatek przez kartę graficzną nie schodzą się w czasie i stąd różnorakie przekłamania w obrazie, w tym jego rozrywanie. Lekiem na to jest synchronizacja pionowa, czyli V-Sync.

 

Edit.: W "wolfie" w filmikach masz 30 kl./s, gdyż w większości gier cut scenki są nagrywane w 30 kl./s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, faktycznie, a co z np. csem, gdzie muszę mieć 200-300 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się pogodzić z jednym albo drugim. Zablokuj sobie liczbę kl./s na wielokrotności odświeżania monitora. Przykładowo jak masz częstotliwość odświeżania 60Hz, ustaw locka na 120 kl./s, albo 240. Do rozrywanie obrazu nadal będzie dochodzić, ale w nieco mniejszym stopniu.

 

Aby zablokować fps na NV możesz użyć programu NVIDIA Inspector. Tam sobie klikasz zieloną małą ikonkę z prawej strony i w linijce "Frame Rate Limiter" ustawiasz limit, po czym zapisujesz. Na górze masz profile na rozwijanej liście. Globalny do wszystkiego sobie ustaw tyle ile masz odświeżanie monitora, czyli jak 60Hz, to 60 fps, a do CS'a, jak już wyżej pisałem ustaw wielokrotność tej wartości, więc w przypadku 60Hz np. 240 fps. Poza tym, już normalnie w grach sobie włączaj synchronizację pionową aby wyeliminować tearing.

 

Należy tylko pamiętać, że synchronizacja w celu nie dopuszczenia do zakłóceń obrazu odrzuca klatki obrazu, które się nie zgrają w czasie, co przekłada się na małego laga liczonego w milisekundach. Oczywiście w większości gier nie jest to odczuwalne, co najwyżej w szybszych tytułach jak CS może przeszkadzać, ale w tym przypadku i tak nie stosujemy synchronizacji, bo potrzebujesz dużo klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie w sterownikach / panelu nvidia synchronizacja Szybkie / Fast Sync. Komputer/Gra renderuje max FPS ale wyświetla tylko pełne klatki zgodnie z czestotliwoscia ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ustaw AdaptiveSync i przetestuj, powiedz czy dalej masz pasy ale FPSa zablokuje na 75 niestety:)

 

Monitor masz 75Hz czy po OC na 75Hz ? Może nie działa tam to jak powinno?

 

Synchroniazacja na Szybka (FastSync) u mnie działa bez zająknięcia z CSem. Może coś źle klikasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ustaw AdaptiveSync i przetestuj, powiedz czy dalej masz pasy ale FPSa zablokuje na 75 niestety:)

 

Monitor masz 75Hz czy po OC na 75Hz ? Może nie działa tam to jak powinno?

 

Synchroniazacja na Szybka (FastSync) u mnie działa bez zająknięcia z CSem. Może coś źle klikasz?

 

Grasz w CSa z Fast Sync ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w CSa z Fast Sync ?

 

tak:) i działa:) znaczy testowo:D Bo nie gram za dużo w CSa:)

 

120Hz + ULMB + FastSync. FPS stabilny zawsze większy niż te 2x Hz, czyli ponad 240FPS bez problemu się trzyma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko bo zwątpiłem, że taki człowiek jak Ty, który wszędzie widzi klatkowaanie, rwanie czy smużenie nie dostrzega laga jaki jednak wprowadza Fast Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag FastSync nie jest tak tragiczny jak Adaptive czy V-Sync. Szczególnie V-Sync na 60FPSach.. tutaj to nawet poruszać po menu nie umiałem nigdy:D Jakbym się naćpał:D Efekt jak granie na TV:)

 

Oczywiście nie wiem jak działa Fast na 60-75Hz, nigdy nie testowałem może tam też być lipa.. Hz są dobrym lekarstwem na opóźnienia i rwanie ekranu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt jest minimalny jednak "na myszce - na ruchach" wyczuwalny. Może gdybym od początku grał w BF4 z tym fast sync to bym tak nie mówił ale po przełączeniu na to gra się jakoś tak troszkę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF4 gram bez synchronizacji:) W BF1 już wypadałoby u mnie zaczać latać z G-Sync powoli..

 

W BF4 mam jakieś okolice 100FPS, to pasuje mi do 120Hz + ULMB bez synca

 

W BF1 już jest z dobre 20FPS mniej. Ale tej gry nie mam tylko demo/testową sobie odpaliłem ostanio na chwilę:)

 

Zastanawiam się nad abonamentem Orygin :] Bo te gry od Orygina wydawane są tak lawinowo, że nie opłaca się ich kupować:D W abonamencie co chwilkę coś dodają to można pograć prawie na bieżąco:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...