Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Har1nas

Czy warto kupić zestaw aio do i7-7700K

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Tak jak w temacie, czy warto kupować zestaw aio do i7-7700k? Aktualnie mam chłodzenie prolimatech armageddon z dwoma wentylatorami SilentiumPC Sigma Pro 140. Moja sztuka pracuje aktualnie ma 4.8GHz na napięciu 1.28V. W grach mam temperaturę max 80 stopni jednak w takim OCCT potrafi skoczyć do ponad 90 stopni. Przyznam, że mnie to trochę boli bo chciałbym dobić do 5GHz, a na napięciu 1.3V udaje mi się tyle zrobić i nawet grać tylko, że temp w grach sięga ponad 90 stopni. Jak myślicie dobre chłodzenie aio pomoże? W przyszłości oczywiście wykonam skalpa proca ale na razie szkoda mi by było gdybym go przez to zepsuł, 2 miesiące po zakupie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz czy masz wszystko dobrze popodpinane, cos wysoka ta temperatura w trybie grania.

W occt tez wysokie masz temp ale moze taka masz sztuke.

Zdejmij cooler, wyczysc cepa i ponownie daj dobra paste .

I ponownie zaloz chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmieniać chłodzenie, to najpierw zrób skalpa, bo inaczej nic to nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO racjonalnym jest pchać do ciasnej budy, z utrudnionym obiegiem powietrza, gdzie wnętrze budy zaraz się nagrzewa. Jeśli masz normalną, luźną budę w formacie atx to AIO nie ma ekonomicznej racji bytu, bo nie uzyskasz na nim lepszych temperatur niż na chłodziarkach za ~250 zeta.

 

ps Anubis ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolimatech Armageddon to bardzo dobre chłodzenie, więc w Twoim przypadku problemem będzie glut po IHSem. Pomoże tylko skalp, bo nawet założenie najlepszego chłodzenia custom LC niewiele da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wybiliście mi ten pomysł z głowy. Moja obudowa to Cooler Master CM 690 II Advance USB 3.0 mam w niej zamontowane 3 wentylatory zasysające powietrze i 2 wydmuchujące z wnętrza. Wezmę zamówię Thermal Grizzly Kryonaut przesmaruję i zobaczę. A jak nie to faktycznie pewnie go oskalpuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj thermal grizzly na CPU z glutem bo osiągniesz marne wyniki, tą pastę stosuje się na rdzeń, procesory lutowane bądź procesory oskalpowane.

Najlepszy do tego proca będzie Gelid-GC Extreme, jednak cudów nie osiągniesz nim nie skalpujesz procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupuję maszynkę do skalpa oraz thermal grizzly conductonaut na rdzeń i Kryonaut na czapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej, taniej i bezpieczniej dać do cepa do skalpu specowi z tego forum? Zrobił już ich wiele, żaden nie został uszkodzony. Na cepy wali CLU albo CLP (nie pamiętam) i ponownie skleja czapę do cepa. Ma temat o tym na Labie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam na bieżąco temat Delidding CPU na wesoło, zresztą właśnie patrząc na wyniki innych po sklapie tak bardzo bolą mnie wyniki mojego CPU. Może i bezpieczniej ale gdzie tu zabawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... no risk, no fun. lol2.gifthumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...