Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morisako

Przesiadka z GTx970 na RX580 lub GTX980Ti

  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na co zmieniłbyś/zmieniłabyś GTX970?

    • GTX 980Ti (dużo wydajniejsza od GTX970, większe zużycie prądu, starsza)
    • RX580 (trochę wydajniejsza od GTX970, mniejsze zużycie prądu - prawie 100W, nowa lub odnowiona ;) )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem czekać do końca roku z wymiana karty graficznej, ale nadażyła się okazja i sprzedałem swojego GTX970.

Wybór na początku był prosty - GTX980Ti ze względu na spadające ceny (można kupić używaną za ~1250zl (przeliczając funta za 5zl). Ale przeglądając morze artykułów o 980Ti pojawiła się myśl: a może tak RX580?

Tak, wiem. Jest to odnowiony RX480 z większą ilością pamięci. Wydajnościowo gorszy niż 980Ti. Ale też ma swoje plusy: zjda mniej prądu (980Ti potrafi do 380W pobrać a RX580 około 200W) więc oszczędności spore jeżeli dużo się pracuje (oraz gra, nie ukrywajmy tego:P)

karta będzie nowa więc prościej z ewentualną sprzedażą za jakiś czas, 8GB vs 6Gb w 2K i 4K - nie wiem, nie doczytałem jakie są i czy wogóle są jakieś profity z faktu posiadania 2GB więcej. Cena taka sama jak 980Ti, tylko że za nową kartę ze sklepu.

Z drugiej strony 980Ti owszem jest prądożerna strasznie, ale wydajnościowo jest mocniejsza niż RX580, a ze sprzedażą też może nie być problemu ze względu na dobrą renomę tej karty wśród graczy.

 

I tak stoję pomiędzy żłobami... w jednym RX580 w drugim GTX980Ti (zapewne inno3d ichill hybrid - akurat mam na oku ;) )

 

Więc postanowiłem zasięgnąć porady na forum - co wiele głów to nie jedna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980Ti nie pobiera 380W, a jakieś 230-260W w zależności od wersji, po OC może dobije do 300W.

980Ti jest dużo wydajniejszy, nie ma sensu brać RXa 580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam dylemat. Będziesz kupował kartę w PL? Bo jak patrze na ceny to średnio od 1500-1600żł za 980ti wołają, po za jakimiś średnio-pewnymi ogłoszeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś za 1250zł kupić 980ti, to ja bym popolował na okazje na gtx 1070.

 

Moim zdaniem wymiana na 580ke jest totalnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyć te 3 stowki i można trafić GTX 1070. Najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980TI ale tak, żeby wyszła dużo taniej niż 1070. Bo jak 1070 ma kosztować 100-200zl to nie ma sensu patrzeć na 980TI.

 

Na allegro 980 nie TI kosztują około 1000zl i można je dostać z gwarancją np około 2 lat. Ja poszedłem w taką opcję oczekując dalej na kolejną premierę GTXow:D Chciałem kupić 1060 6GB, ale nie mogłem się doczekać jakiejś taniej z gwarancją. Pojawiła się 980 z GW to klikłem:) Przy wydawaniu 1000zl na część komputerową, która czasem ulega awarią warto kupić taką, która będzie miała gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power_peak.png

 

IMHO albo szukaj fajniejszej 980Ti do 1300 zł, albo lepiej już dołożyć do nówki 1070.

 

Radeusz będzie 15-20% wolniejszy niż 980Ti i 25-30% słabszy niż 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał rx 580 ze względu na przyszłość DX12 chyba, że masz 120-144 Hz monitor to 980ti jak najbardziej to że zobaczysz na liczniku 100 kl/s to ci to nic nie da bo monitor będzie ci rozrywał klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiś troling? trza by spiąć 2x rx 580 w cf aby zbliżyć się wydajnością do 980Ti :lol2: Radeon nie ma po swojej stronie absolutnie żadnego argumentu poza tym że jest to nowa karta. mnie generalnie przekonuje argument o Vulkanie i dx12 i tym że z czasem Radeony zyskują więcej niż gfy ale musiałoby minąć chyba ze 20 lat aby 980ti zaczał przegrywać.

 

bierz 980ti i nawet nie patrz w kierunku 580. noi 980ti bajecznie się podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na odpisy :)

 

980Ti nie pobiera 380W, a jakieś 230-260W w zależności od wersji, po OC może dobije do 300W.

980Ti jest dużo wydajniejszy, nie ma sensu brać RXa 580.

 

380W bazowałem na jednym z wielu testów jakie wczoraj przeczytalem. Jeżeli 300W to odpada główny problem - prądożerność.

 

Mam dokładnie taki sam dylemat. Będziesz kupował kartę w PL? Bo jak patrze na ceny to średnio od 1500-1600żł za 980ti wołają, po za jakimiś średnio-pewnymi ogłoszeniami.

 

Kartę będę kupować w UK, stąd przeliczenie z funta :) W Polsce 980Ti kosztują właśnie 1500-1600zł. A UK można dostać naprawdę dobre modele za 250-270funtów.

 

Chciałeś za 1250zł kupić 980ti, to ja bym popolował na okazje na gtx 1070.

 

Moim zdaniem wymiana na 580ke jest totalnie bez sensu.

 

Nikt nie sprzedaje 1070 okazyjnie :) A jak już pojawiają się to cena jest poza moim zasięgiem cenowym. Więc dokłądać nie chcę. Ale za pomysł dzięki :)

 

Dołożyć te 3 stowki i można trafić GTX 1070. Najlepszy wybór.

 

Jak wyżej, 980ti można kupić o jakieś 500zł od 1070. A używanych kart na ebay to ze świecą szukać :)

 

980TI ale tak, żeby wyszła dużo taniej niż 1070. Bo jak 1070 ma kosztować 100-200zl to nie ma sensu patrzeć na 980TI.

 

Na allegro 980 nie TI kosztują około 1000zl i można je dostać z gwarancją np około 2 lat. Ja poszedłem w taką opcję oczekując dalej na kolejną premierę GTXow:D Chciałem kupić 1060 6GB, ale nie mogłem się doczekać jakiejś taniej z gwarancją. Pojawiła się 980 z GW to klikłem:) Przy wydawaniu 1000zl na część komputerową, która czasem ulega awarią warto kupić taką, która będzie miała gwarancję.

 

W tym cały sęk. 980Ti mogę kupić za 1250zł a 1070 nowa w sklepie za 1900zł.Ale skąð ty na allegro za 1k zł 980ti widziałeś... chyba białe kruki :)

 

power_peak.png

 

IMHO albo szukaj fajniejszej 980Ti do 1300 zł, albo lepiej już dołożyć do nówki 1070.

 

Radeusz będzie 15-20% wolniejszy niż 980Ti i 25-30% słabszy niż 1070.

 

Co masz na myśli pisząc - fajniejszej ?:) Na razie na oku mam Inno3d iChill Black Edition, Gigabute Windforce OC i jednego evga z blokiem wodnym (ale czekam na zdjęcia bloku wodnego w środku więc nie liczę na razie na to). Wszystkie w granicach cenowych 1250zł. 1070 najtaniej jak widziałem to msi areo za 1450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Matrix, jakaś EVGA z dłuższą i bezproblemową gwarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiś troling? trza by spiąć 2x rx 580 w cf aby zbliżyć się wydajnością do 980Ti :lol2: Radeon nie ma po swojej stronie absolutnie żadnego argumentu poza tym że jest to nowa karta. mnie generalnie przekonuje argument o Vulkanie i dx12 i tym że z czasem Radeony zyskują więcej niż gfy ale musiałoby minąć chyba ze 20 lat aby 980ti zaczał przegrywać.

 

bierz 980ti i nawet nie patrz w kierunku 580. noi 980ti bajecznie się podkręca.

 

Doczytaj do końca pytanie - wiem, że RX580 ma mniejszą wydajność, za to jest nowa, z gwarancją i zjada mniej prądu. Zreszta :) mówisz, że nie ma argumentu i zaraz sam podajesz 3-4 :)

 

ja bym brał rx 580 ze względu na przyszłość DX12 chyba, że masz 120-144 Hz monitor to 980ti jak najbardziej to że zobaczysz na liczniku 100 kl/s to ci to nic nie da bo monitor będzie ci rozrywał klatki.

 

Monitor - zwykły ot 60 wyciągnie ;) Tak, Vulcan i DX12 też jest brany pod uwagę - ale to argumenty zyskają na wadze pod koniec roku (lub poczatku nastepnego) jak wybierać będę pomiędzy Vega 10 i 1080Ti lub co tam Nvidia wyrzuci na rynek :)

 

Asus Matrix, jakaś EVGA z dłuższą i bezproblemową gwarką

 

Asus Matrix czy Strix?:)

A gwarancje EVGA hm... Cos sie zmienilo z podejsciem producentow do zakupu uzywanych elementow na ebay? Raczej nie chcieli uwzgledniac takich gwarancji kilka lat temu - paragon musi byc na nazwisko reklamujacego, koniec kropka :) A jak sprzedajacy zarejestrowal juz karte na swoje nazwisko i adres na stronie producenta to... temat na inny watek :)

 

Ogolnie na gwarancje nie patrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A gwarancje EVGA hm... Cos sie zmienilo z podejsciem producentow do zakupu uzywanych elementow na ebay? Raczej nie chcieli uwzgledniac takich gwarancji kilka lat temu - paragon musi byc na nazwisko reklamujacego, koniec kropka :) A jak sprzedajacy zarejestrowal juz karte na swoje nazwisko i adres na stronie producenta to... temat na inny watek :)

 

Ogolnie na gwarancje nie patrze.

No i widzisz mylisz się, przerejestrowanie karty EVGI z kogoś na siebie to żaden problem, potrzebujesz tylko dowód zakupu. Nwm. dokładnie jak to jest u innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz mylisz się, przerejestrowanie karty EVGI z kogoś na siebie to żaden problem, potrzebujesz tylko dowód zakupu. Nwm. dokładnie jak to jest u innych producentów.

 

 

Ok, widze swoj blad :) CHodzilo mi ze kilka lat temu nie chcieli uwzgledniac takich gwarancji :)

 

Ale wrocmy do tematu glownego - 980ti vs rx580 - CHoc wyraznie 980Ti wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, RX 580 byłby z 5-10% wydajniejszy od GTXa 970 po OC, 980Ti będzie o 50-60% szybszy(1070 OC ~ 980Ti OC)

w3_1920_oc.png

w3_1920_3_oc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, RX 580 byłby może z 5-10% wydajniejszy od GTXa 970 po OC, 980Ti będzie o 50-60% szybszy(1070 OC =< 980Ti OC)

w3_1920_oc.png

w3_1920_3_oc.png

 

Tak, zdawałem sobie sprawę, że 980Ti to przyrost spory. RX580 choć konkurent 1060 czyli notabene odpowiednika 970 był jako w wyborze przez: tana, nowa (chodzi mi o zakup w sklepie nie to, że wyszła kilka tyg temu), o wiele mniej wydajny. Myślę, że kluczowym argumentem w tym wyborze był pobór mocy. Ale skoro przytoczone linki do recenzji po prostu zdetronizowały ten argument, to osiołek wybiera złób z 980Ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W tym cały sęk. 980Ti mogę kupić za 1250zł a 1070 nowa w sklepie za 1900zł.Ale skąð ty na allegro za 1k zł 980ti widziałeś... chyba białe kruki :)

 

 

NIE TI :P zwykła 980 na przeczekanie:D Taka powinna być w UK za grosze:) Za 800zl po przeliczeniu na plny? W PL kosztują 1000. nieraz nawet 900-950..

 

Wiem że słabsza od 980ti, ale leży cenowo obok 970:) Zapewniając wydajność taką po środku:) I czekac na kolejną premierę:) GTX1160 bedzie pewnie gites:D

 

980ti/1070 to i tak za mało do ekranu 4k:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE TI :P zwykła 980 na przeczekanie:D Taka powinna być w UK za grosze:) Za 800zl po przeliczeniu na plny? W PL kosztują 1000. nieraz nawet 900-950..

 

Wiem że słabsza od 980ti, ale leży cenowo między obok 970:) Zapewniając wydajność taką po środku:) I czekac na kolejną premierę:) GTX1160bedzie tites:D

 

Teraz to tym postem namieszałeś mi w głowie :):) Owszem, można kupić 980 za 1000zł lub nawet taniej. Ale jak zacznę rozpatrywać 980 to już mogę do tego worka wrzucić Fury X :) itd itd :) Jeżeli natomiast kupię 980Ti i na koniec roku AMD znóœ pokaże wielkie nic... (eh..:( ) To będę mógł spokojnie przeczekać na 980Ti do następnego roku :)

 

Na szczeście w gry w które gram nawet na 970 w 4k prrraaawie dają radę. A jak chcę odpalić coś z nowości to odpalam - patrze na wspaniałe stopklatki w 4k - i odkładam ją na sterte - Gier, które zagram jak będę mógł w 4K :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio 980ti w 4k nie wiele zmieni. 980 jest szybszy od 970 o jakieś 10/15%. Tyle samo szybszy jest 980ti od zwykłej 980. Różnica jest jak ktoś siedzi na fullhd albo max wqhd.

 

w 4k slide show nie stanie się płynna grą. w kolejna generacja i gtx1160 nowy za kaflami da wydajność 1070. zawsze tak było i pewnie to się nie zmieni. nawet jak NVIDIA robiła kotleta z 760 to również doganial 670. seria 10 jest już nie najmłodsza i coraz bliżej do 11:D

 

prawdopodobnie 1170 będzie tym czego potrzebujesz. szkoda teraz mrozić kasę, a właściwie ja tracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio 980ti w 4k nie wiele zmieni. 980 jest szybszy od 970 o jakieś 10/15%. Tyle samo szybszy jest 980ti od zwykłej 980. Różnica jest jak ktoś siedzi na fullhd albo max wqhd.

 

w 4k slide show nie stanie się płynna grą. w kolejna generacja i gtx1160 nowy za kaflami da wydajność 1070. zawsze tak było i pewnie to się nie zmieni. nawet jak NVIDIA robiła kotleta z 760 to również doganial 670. seria 10 jest już nie najmłodsza i coraz bliżej do 11:D

 

prawdopodobnie 1170 będzie tym czego potrzebujesz. szkoda teraz mrozić kasę, a właściwie ja tracić.

 

Rozumiem twoj punkt widzenia. Wezme go pod uwage :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozbija się o kasę. 980 jest mało popularna to można tanio dorwać.

 

Im taniej teraz coś kupisz tym mniej stracisz, a zmienić i tak będziesz musiał dla 4k. może 1080 1080ti by wykarmilo sensownie 4k. Ale jak są poza budżetem to szkoda ten skromny budżet uszczuplac utrata wartości za słaby kart:D coś w ten deseń mam na myśli...

 

 

980 zawsze szybsze od 970, to nie będzie żal zamiany:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na żallegro są cały czas raty 0% więc można jakoś się nieco szarpnąć, albo chociaż sobie rozłożyć na 20 rat i już mniej boli

 

tylko tak mówię ;) nie namawiam do złego, ale jak wskakują im takie raty to zawsze pół tygodnia rozkminiam co by tu zmienić / dołożyć, ale potem sobie przypominam, że i tak mam parę starych rzeczy do ogrania jeszcze, że i tak mam mało czasu na granie, że dzieci coś tam marudzą, że one jednak wolałyby herbatę i jajecznicę zamiast zimnej wody i chleba 3-dniowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...