Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian0914

2500-2600 zł Internet, filmy, pakiet biurowy etc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję nowego notebooka dla siostry o nast parametrach:

 

-i3 (lepiej by było i5 ale budżet),

-FHD matryca 15.6',

-najlepiej SSD,

-min 8GB RAM,

-OBOWIĄZKOWO biały (pow dla siostry :E ),

-najlepiej tylko integra.

 

Notebook do wszytkiego prócz gier i wymagających programów graficznych obli czyli taki standard. Musi być biały ;)

 

Pare razy byliście pomocni już w wyborze. PS: Lubię dużo linków a i Wam się czasami trafi profit przez to :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem czy bez?

najlepiej z. Nawte jak by był sprzęt bez to zalezy mi na ory a z pre wychodzi taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 510-15 i3-6100U/8GB/1TB/Win10 GF940MX Biały

Tak naprawdę w tym budżecie to jedyna sensowna biała bigsmile.gif propozycja, niestety bez SSD i ponad budżet.

Posiada matową matrycę IPS FHD, procesor i3 Kaby Lake, 8GB ramu, 1TB HDD i system Windows 10. Jako bonus jest (niewymagana) karta graficzna GF940MX.

Z wad serwis Lenovo-ale to tylko w wypadku gdyby się popsuł-mój chodzi już 6miesięcy tongue.gif i jest OK. A i jeszcze jedno-ma podświetlaną klawiaturę, choć to akurat na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 510-15 i3-6100U/8GB/1TB/Win10 GF940MX Biały

Tak naprawdę w tym budżecie to jedyna sensowna biała bigsmile.gif propozycja, niestety bez SSD i ponad budżet.

Posiada matową matrycę IPS FHD, procesor i3 Kaby Lake, 8GB ramu, 1TB HDD i system Windows 10. Jako bonus jest (niewymagana) karta graficzna GF940MX.

Z wad serwis Lenovo-ale to tylko w wypadku gdyby się popsuł-mój chodzi już 6miesięcy tongue.gif i jest OK. A i jeszcze jedno-ma podświetlaną klawiaturę, choć to akurat na +.

Rozwazałem tego Lenovo ale ta karta kompletnie tam nie potrzebna. Poza tym trochę dużo mi się wydaje jak za i3 + hdd. Jest jakis asus co ma i3, ssd i integre ale za to tylko HD ekarn. I weź tu dogódź :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer V3-372 i5-6200U/8GB/120/Win10 FHD Biały

Matryca jest mniejsza niż wymagana, ale za to FHD IPS. Sam laptop dobrze wykonany, z cichym i wydajnym chłodzeniem. SSD niezbyt pojemny, ale jeśli siostra nie będzie trzymać dużo danych to powinno jej wystarczyć miejsca.

Również widziałem. Ma by 15.6.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze taka opcja:

 

Acer E5-575G i3-6006U/8GB/240+500/Win10 GT940MX biały 2549zł

 

Laptop ma praktycznie wszystko, czego chcesz, oprócz koloru wewnątrz (palmrestu). Od zewnątrz jest biały, w środku czarny, nie wiem dlaczego, ale przynajmniej paluchy brudzić nie będą :P Do tego laptop mieści się w budżecie, jest 15.6", ma dysk SSD, ma system, procesor i3 i najlepszą w tym budżecie cenowym kartę graficzną (GF 940MX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czegoś musi zrezygnować. Zbyt dużo wymagań nie pomaga przy niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lenovo idealny tylko nie potrzebna ta karta.. Jak będzie "w tle" to nie będzie zuzywac energi? Bo się przełączy integra? No i tam nie ma systemu a to dodatkowy koszt.

 

ASUS również, ale sistra chce białego i tyle z rozmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...